FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Aborcja

Czy aborcja powinna być legalna w Polsce?
Tak
52%
 52%  [ 39 ]
Nie
10%
 10%  [ 8 ]
Tak, ale tylko w ściśle określonych przypadkach.
36%
 36%  [ 27 ]
Głosowań: 74
Wszystkich Głosów: 74

Autor Wiadomość
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-04-01, 23:25   

To masz tak samo, jak z Pałacem Kultury. Ja nikomu bym nie życzył zejścia. Niby masz po mojemu, ale nie po mojemu. Dziwnyś. Po mojemu fajnie by było kogo kopnąć w dupę ( mogła być żyć, ale dupa lepiej dźwięczy).Może dziwnym. Święty Augustyn podał konkretny czas, kiedy dusza wstępuje w nowe ciało. Dla mnie jest to o tyle argument, że jest to argument przemilczany przez stronę przeciwną. Niby nic, ale jednak Święty. Prima Aprilis zamiast amen.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-04-01, 23:25   

Benek, nie przeginaj. Różnice poglądów to jedno, ale życzenie ludziom śmierci to zupełnie inna bajka, więc ten tego.
A w temacie, gdybym był ginekologiem z prywatną praktyką to glosowalbym na PiS jakby od tego zależał mój dobrobyt.
Zara, czekej.... //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2016-04-01, 23:42   

Jakie czekaj. To ginekologi wymyśliły. Bo kto pija na plebanii? Pediatryczki?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-04-02, 00:17   

Jak to kto? Piecha //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11344
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2016-04-02, 00:49   

Stary Ork napisał/a:
Benek, nie przeginaj. Różnice poglądów to jedno, ale życzenie ludziom śmierci to zupełnie inna bajka, więc ten tego.
A w temacie, gdybym był ginekologiem z prywatną praktyką to glosowalbym na PiS jakby od tego zależał mój dobrobyt.
Zara, czekej.... //panda

Przeca jestem ginekologiem
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2016-04-02, 02:29   

Chałupnictwo się nie liczy.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2017-02-18, 17:40   

Adeptus Gedeonw temacie Islam napisał/a:
Cytat:
Czy to już mowa nienawiści?

Jest ;)

Cytat:
Jeśli tak to mam to gdzieś.

I słusznie ;)

A teraz wyjaśnij mi proszę, co takiego robimy my, katoczubkowie, co jest porównywalne z ruchem antyszczepionkowym?


Recepta na pigułkę "dzień po" - pierwszy z brzegu przykład religijnego zaczadzenia organizmu.
Próby piętnowania kobiet za aborcję, także w stosunku do płodu pochodzącego ze zgwałcenia. Postulat karania takich kobiet. Obowiązek zgłaszania poronień. To, na szczęście, nie przeszło. Jeszcze nie. Ale próby już były.

Lista jest długa. Znajdziesz więcej powodów na jakichś ateistycznych forach.

O takich banałach jak niekontrolowany transfer środków publicznych do KRK lub Rydzyka nie wspominam, bo to jednak ma rozumowe wytłumaczenie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 17:49   

Cytat:
Recepta na pigułkę "dzień po" - pierwszy z brzegu przykład religijnego zaczadzenia organizmu.
Próby piętnowania kobiet za aborcję, także w stosunku do płodu pochodzącego ze zgwałcenia.


Ale zaraz. To jest co innego. Antyszczepionkowcy twierdzą, że chcą chronić zdrowie dzieci, tymczasem ich działania wywierają odwrotny skutek. Celem zakazywania pigułki dzień po, czy aborcji jest uniemożliwianie zażywania pigułek dzień po i dokonywania aborcji.
Żeby porównanie do antyszczepionkowców miało sens, powinniśmy głosić "My jesteśmy za prawem kobiety do decydowania o tym, czy chce urodzić dziecko, dlatego jesteśmy przeciwko pigułkom dzień po, bo one wcale nie zabijają zarodka, a wręcz przeciwnie, sprawiają, że kobieta, która nie był w ciąży, zachodzi w nią".
Oczywiście, możesz subiektywnie oceniać takie działania jako złe, jednakże z czysto logicznego punktu widzenia nie ma tu nic głupiego. Tak samo jak z tym transferem środków ;)

Cytat:
Lista jest długa. Znajdziesz więcej powodów na jakichś ateistycznych forach.

Znajduję i z reguły to są powody "Są głupi, bo chcą wprowadzać prawa, które są dobre według ich kodeksu etycznego, a nie takie, które są dobre według mojego!!!".
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2017-02-18, 18:26   

Widocznie źle szukasz. A ja nie jestem od nawracania, ani od sprowadzania owieczek pańskich na pokuszenie.

O, czyli już ci lepiej, że nie jesteś taki jak antyszczepionkowcy? Ale nadal chcesz zabraniać kobietom zażywania tabletki "dzień po" - och nie, tylko z troski o ich zdrowie każesz im biegać do lekarza po receptę. Zamykanie zgwałconych kobiet za usunięcie ciąży z gwałtu - to też dla ich dobra. Zgłaszanie poronień - to też przecież dla dobra kobiet. Katolicka moralność - obciążyć kogoś innego skutkami swoich urojeń religijnych. ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 18:35   

Cytat:
Ale nadal chcesz zabraniać kobietom zażywania tabletki "dzień po" - och nie, tylko z troski o ich zdrowie każesz im biegać do lekarza po receptę.

Nie, z troski o to, żeby jak najmniej zarodków było uśmiercanych przez pigułki.
Cytat:

Zamykanie zgwałconych kobiet za usunięcie ciąży z gwałtu - to też dla ich dobra. Zgłaszanie poronień - to też przecież dla dobra kobiet.

Nie, po to, żeby było jak najmniej aborcji.

Nie wiem dlaczego zakładasz, że skoro chcę zakazać aborcji, to robię to dla dobra kobiety chcącej dokonać aborcji. Robię to, bo uważam, że aborcja jest zła i powinna być zakazana. Czy jak ktoś zakazuje kradzieży, to zakładasz, że on uważa, że robi to dla dobra złodzieja? No dobra, może w jakimś tam sensie robi, bo resocjalizacja itd., ale jednak hipokryzji czy braku logiki mu nie zarzucasz.

Cytat:
Katolicka moralność - obciążyć kogoś innego skutkami swoich urojeń religijnych. ;)

Przecież każde prawodawstwo polega na obciążaniu innych skutkami swoich subiektywnych odczuć moralnych.

Cytat:
Widocznie źle szukasz. A ja nie jestem od nawracania, ani od sprowadzania owieczek pańskich na pokuszenie.

Cóż, ja uważam, że jeśli ktoś nie ma ochoty dyskutować, to niech nie zaczyna. Ale jeśli ktoś stawia zarzut, to powinien go uzasadnić, a nie działać na zasadzie "Sam sobie uzasadnij, dlaczego uważam Cię za czubka".
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2017-02-18, 19:01   

Właśnie o tym piszę. Kobieta ma cierpieć przez to, że sobie uroiłeś, że łykając pigułkę "dzień po" zabija jakieś nienarodzone dziecię.

Albo ma pokornie znosić ciążę z gwałtu, bo tobie się nie podoba, że ma prawo ją usunąć. Nie! Ma obowiązek urodzić dziecko gwałciciela. I pewnie jeszcze zapewniać mu prawo do odwiedzin, kiedy mu się zachce. Bo od tego w katolickim państwie jest kobieta - ma rozkładać nogi, dać się zapładniać - nawet wbrew woli - i nie mądrzyć się o jakichś tam prawach, które jej przysługują. Wszystko po to, abyś ty czuł się dobrze. ;)

Właśnie dlatego rozmawianie z religijnymi ludźmi, którzy wyłączyli myślenie, jest bez sensu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1646
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-02-18, 19:06   

Adeptus Gedeon napisał/a:
Cytat:
Ale nadal chcesz zabraniać kobietom zażywania tabletki "dzień po" - och nie, tylko z troski o ich zdrowie każesz im biegać do lekarza po receptę.

Nie, z troski o to, żeby jak najmniej zarodków było uśmiercanych przez pigułki.
Cytat:

Zamykanie zgwałconych kobiet za usunięcie ciąży z gwałtu - to też dla ich dobra. Zgłaszanie poronień - to też przecież dla dobra kobiet.

Nie, po to, żeby było jak najmniej aborcji.

Nie wiem dlaczego zakładasz, że skoro chcę zakazać aborcji, to robię to dla dobra kobiety chcącej dokonać aborcji. Robię to, bo uważam, że aborcja jest zła i powinna być zakazana. Czy jak ktoś zakazuje kradzieży, to zakładasz, że on uważa, że robi to dla dobra złodzieja? No dobra, może w jakimś tam sensie robi, bo resocjalizacja itd., ale jednak hipokryzji czy braku logiki mu nie zarzucasz.
...

Romulus zapomniał jeszcze, że kobieta ma zdechnąć, byle by tylko nie zrobiła aborcji.
Swoją drogą jak to się ma do "Katolizmu*" - jeśli przy zagrożeniu życia, kobieta nie zrobi aborcji - czy to nie podpada pod też zakazywane przez Katolicyzm samobójstwo?

-----------------------------------------------------
*to od bycia katolem, jak sam siebie nazwałeś
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 19:39   

Cytat:
Właśnie o tym piszę. Kobieta ma cierpieć przez to, że sobie uroiłeś, że łykając pigułkę "dzień po" zabija jakieś nienarodzone dziecię.

Zabija zarodek. Jestem przeciwko zabijaniu zarodków. Tak, wiem, że ileś tam zarodków umiera samoistnie, czy zostaje wchłoniętych. Wiem, że zarodek nie cierpi. Nie, nie ma to znaczenia dla mojej (irracjonalnej, jak każda) oceny moralnej używania pigułki.


Cytat:
Albo ma pokornie znosić ciążę z gwałtu, bo tobie się nie podoba, że ma prawo ją usunąć. Nie! Ma obowiązek urodzić dziecko gwałciciela.

Jak pisałem - może Ci się to nie podobać ze względów moralnych, ale nie widzę tu braku logiki czy negowania nauki. Celem jest to, żeby dziecko z gwałtu nie zostało zabortowane, więc adekwatnym działaniem do unikniecia zabortowania dziecka z gwałtu jest zakaz abortowania dziecka z gwałtu. Nie widzę tu analogii z ruchem antyszczepionkowym, który w celu osiągniecia deklarowanego celu (zdrowia dzieci) wybiera środki zmierzające do czegoś przeciwnego.

Cytat:
I pewnie jeszcze zapewniać mu prawo do odwiedzin, kiedy mu się zachce.

Nie, niby dlaczego? Słyszałeś, żeby jakikolwiek katoczubek wysuwał taki postulat?

Cytat:
Właśnie dlatego rozmawianie z religijnymi ludźmi, którzy wyłączyli myślenie, jest bez sensu.

Nie wiem, co Ty wyłączasz, ale najwyraźniej masz problem ze zrozumieniem, o co mi chodzi. Chodzi mi to, że działania antyszczepionkowców są nielogiczne, bo wybierają środek, który prowadzi do odwrotności ich celu. Antyaborcjoniści wybierają środki prowadzące do założonego przez nich celu. O to mi chodzi.
Piszę o wyborze środków adekwatnych do celów, bo to można obiektywnie ocenić z punktu widzenia nauki. Natomiast to, jakie cele sobie stawiamy, jest czystym subiektywizmem. Nauka może powiedzieć "Jeśli chcesz osiągnąć cel A, to skuteczny będzie środek B, a środek C nie", ale nie formułuje twierdzeń w rodzaju "Cel A jest szczytny, a cel Z paskudny".
Gdyby celem antyszczepionkowców było wybicie ludzkości, wówczas ich działanie byłoby logiczne i zgodne z nauką. Chcą wybić ludzkość, nauka mówi, że szczepionki pomagają przetrwać ludzkości, wniosek: należy zakazać szczepionek. I wtedy mógłbyś porównać ich z prolajferami, na subiektywnej zasadzie, że obie grupy dążą do celów, które uważasz za niemoralne (ale żadnej z grup nie powinieneś zarzucać negowania nauki).

Antyszczepionkowcy zaprzeczają nauce, bo twierdzą, że szczepionki nie działają. Ja nie zaprzeczam nauce. Płód i zarodek nie cierpią? Spoko. Aborcja nie musi prowadzić do powikłań ani choroby psychicznej? Przyjmuję do wiadomości. Ileś tam ciąż prowadzi do samoistnego poronienia czy wchłonięcia zarodka? Super. Nie przeczę temu, po prostu żaden z tych aspektów nie ma wpływu na moją moralną ocenę aborcji. Z mojego punktu widzenia to jest argumentacja na zasadzie "Zakazywanie gwałtów jest głupie, bo ofierze wcale nie rosną rogi, a gwałciciel nie zmienia się w krokodyla" - co ma jedno do drugiego?


Ujmijmy to tak. Jest nazista. Nazista chce, żeby nie było Żydów. Nazista w tym celu chce wymordować wszystkich Żydów. Czy rozumowanie nazisty jest logiczne? Tak.
Antyszczepionkowiec chce, żeby dzieci były zdrowe. Antyszczepionkowiec chce w tym celu pozbawić dzieci środka chroniącego je przed chorobami. Czy rozumowanie antyszczepionkowca jest logiczne? Nie.

Czy nazista i antyszczepionkowiec są tak samo głupi? Nie. Czy masz prawo uważać ich obu za złych? Masz.

To jest trochę tak, jakbym ja powiedział, że ateiści są głupi, bo ich działania prowadzą do zmniejszenia fanatyzmu religijnego, a ja uważam fanatyzm religijny za dobry. Albo jakby Kaczyński powiedział, że dziennikarze TVN są głupi, bo przez nich PiS może przegrać wybory.

Cytat:
Romulus zapomniał jeszcze, że kobieta ma zdechnąć, byle by tylko nie zrobiła aborcji.

Akurat większość antyaborcjonistów zakłada, że ratowanie życia matki uzasadnia aborcję, ten przykład jest z reguły podawany przez proaborcjonistów w ramach argumentu "z wyolbrzymienia".
Ale gdyby ktoś postawiłby sobie cel "ratowanie płodu", jednocześnie nie stawiając celu "ratowanie życia matki" to w takim przypadku podejście "ma zdechnąć, byle by tylko nie zrobiła aborcji" jest sensowne i logiczne i jego odrzucenie byłoby podejściem "antyszczepionkowym" (czyli postawienie sobie celu a potem wybór środka, który prowadzi do realizacji jego odwrotności).

Cytat:
Swoją drogą jak to się ma do "Katolizmu*" - jeśli przy zagrożeniu życia, kobieta nie zrobi aborcji - czy to nie podpada pod też zakazywane przez Katolicyzm samobójstwo?

Jak wspominałem wyżej, generalnie antyaborcjoniści zakładają, że można doprowadzić do aborcji w celu ratowania życia matki. Co oczywiście nie znaczy, że matka poświęcająca swoje życie grzeszy, wręcz przeciwnie, dokonuje nadprogramowego bohaterstwa.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2017-02-18, 19:56   

Adeptus Gedeon napisał/a:
A teraz wyjaśnij mi proszę, co takiego robimy my, katoczubkowie, co jest porównywalne z ruchem antyszczepionkowym?


Dla mnie punktem nr 1 jest chrzczenie dzieci i na miejscu nr 2 = nauka religii w szkołach publicznych. Bezkrytyczne nauczenie kocopałów w szkole w 20/21 wieku skutkuje potem takimi choćby ruchami antyszczepionkowymi.

Adeptus Gedeon napisał/a:
Nie, z troski o to, żeby jak najmniej zarodków było uśmiercanych przez pigułki.


Pigułka "dzien po" nie jest pigułką wczesnoporonną tylko uniemożliwia zapłodnienie. Nie ma więc żadnego uśmiercania, a rzekoma troska wydaje mi się zwykłym wpierdalaniem w życie prywatne ludzi, którzy to w seksie widzą coś więcej niż radosne rozmnażanie się. Efekt pozytywny tego pisiegupkowatego zakazu sprzedaży pigułek jest w zasadzie jeden: ginekolodzy zarobią sobie dopiero TERAZ na wizytach prywatnych. Innych pozytywnych skutków raczej nie będzie. No ale mieliśmy przynajmniej trochę emocji, to wszystko, trzeba poczekać aż jakiś kolejny elektorat zadba o siebie a nie o innych (tzw. "troska").

Adeptus Gedeon napisał/a:
Robię to, bo uważam, że aborcja jest zła i powinna być zakazana.


Uważasz, że aborcja to zło, więc proste: się nie skrobiesz. Efekty "pozytywne": kliniki w sąsiednich państwach przejmą klientelę, którą na to stać, reszta przejdzie do podziemia, o warunkach takich zabiegów to już mi się nawet nie chce gadać. Jak świat światem kobiety kombinowały jak nie zostać krową cielną i zapewne nie przestaną i żaden katolicki PIS tego nie zmieni.

goldsun napisał/a:
Swoją drogą jak to się ma do "Katolizmu*" - jeśli przy zagrożeniu życia, kobieta nie zrobi aborcji - czy to nie podpada pod też zakazywane przez Katolicyzm samobójstwo?


Ot, logika ale chyba nie ta klasyczna tylko rozmyta...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2017-02-18, 20:05   

Adeptus Gedeon - masz rację, katoliccy fanatycy są tylko odrobinę mądrzejsi od antyszczepionkowców. Tamci kwestionują naukę. Wy nie. Przyznaję ci rację. :) Cieszysz się?

Ale to nie zmienia faktu, że skutkiem twoich poglądów kobieta to przymusowy inkubator do rodzenia dzieci. Bez żadnych praw. Żeby tylko tobie biedne sumienie się nie pobrudziło od krzyku nienarodzonego zarodka. Spoko. :)

Ale skutek religijnego fanatyzmu będzie taki, jak opisała Rashmika: kobiety, ktore będzie na to stać, będą jeździły do klinik w Niemczech. Po to Tusk zbudował autostrady, aby aborcjonistki mogły "mordować", prawda? Reszta będzie chodziła na zabiegi "po kątach".

Byle ksiondz dobrodziej się cieszył i aby twoje sumienie było spokojne, bo inni cierpią, abyś ty mógł się czuć lepiej.

EDIT: ta dyskusja od początku nie ma nic wspólnego z tematem, więc jeśli jakiś moderator jej nie wydzieli do jutra, to ją usunę, bo ja nie wydzielam - ja usuwam. Taki ze mnie krwiożerczy lewag. :) Aborcjonista. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2017-02-18, 20:11   

Romulus napisał/a:
Tamci kwestionują naukę. Wy nie


Erm, stwierdzenie że 'pigułka po' zabija zarodki jest jak dla mnie ignorowaniem nauki.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2017-02-18, 20:13   

martva napisał/a:
Erm, stwierdzenie że 'pigułka po' zabija zarodki jest jak dla mnie ignorowaniem nauki.


Tego uczą w szkołach. Że pigułka przerywa ciążę. I to nawet nie na religii tylko na etyce, której akurat w szkole mojej córki, uczy katolicka kretynka.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2017-02-18, 20:20   

Adeptus Gedeon napisał/a:

Jak wspominałem wyżej, generalnie antyaborcjoniści zakładają, że można doprowadzić do aborcji w celu ratowania życia matki.


Ludzki pan. Pokornie dziękuję w imieniu własnym i wszystkich kobiet świata.
Mogłabym się teraz rozpisać, co myślę o katolickiej moralności, ale czuję, że zaczyna mnie ponosić, więc lepiej zmilczę, bo określenie katoczuby byłoby najładniejszym, jakie spłynęłoby mi spod palców.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 20:27   

@ Romulus
Cytat:
Adeptus Gedeon - masz rację, katoliccy fanatycy są tylko odrobinę mądrzejsi od antyszczepionkowców. Tamci kwestionują naukę. Wy nie. Przyznaję ci rację. :) Cieszysz się?

Tak, bo o to mi chodziło ;)

Cytat:
Ale to nie zmienia faktu, że skutkiem twoich poglądów kobieta to przymusowy inkubator do rodzenia dzieci. Bez żadnych praw. Żeby tylko tobie biedne sumienie się nie pobrudziło od krzyku nienarodzonego zarodka.

Nie zmienia i nie chcę, żeby zmieniało, bo właśnie to mam kaprys uważać za godne, sprawiedliwe, słuszne i zbawienne ;)
A tak na serio, to łaskawie przyznaję, że gwałt jest przypadkiem, o którym można dyskutować, głównie dlatego, że to jedyna sytuacja, w której odpada argument "Jak nie chcesz mieć dzieci, to nie uprawiaj seksu" (polecam, sam stosuję).

Cytat:
Ale skutek religijnego fanatyzmu będzie taki, jak opisała Rashmika: kobiety, ktore będzie na to stać, będą jeździły do klinik w Niemczech. Po to Tusk zbudował autostrady, aby aborcjonistki mogły "mordować", prawda?

No cóż, Wy nie chcecie dawać pieniędzy na kościoły, my nie chcemy dawać na aborcję. Neutralność światopoglądowa :)

Cytat:
Reszta będzie chodziła na zabiegi "po kątach".

A to już kwestia skuteczniejszego egzekwowania istniejącego prawa, ale żeby je egzekwować, musi istnieć.

Cytat:
Byle ksiondz dobrodziej się cieszył i aby twoje sumienie było spokojne, bo inni cierpią, abyś ty mógł się czuć lepiej.

Złodziej cierpi, bo nie pozwolono mu zwiększyć swojego stanu posiadania. Gwałciciel cierpi, bo nie może rozładować swojej seksualnej frustracji. Nazista cierpi, bo musi z obrzydzeniem znosić obecność podludzi. Skoro uważam aborcję za coś złego, to dlaczego miałbym uznać, że argumentem za zezwalaniem na nią jest fakt, że jeśli tego nie zrobię, potencjalny sprawca będzie z tego powodu się czuł nieprzyjemnie? To absurd.

Cytat:
ta dyskusja od początku nie ma nic wspólnego z tematem, więc jeśli jakiś moderator jej nie wydzieli do jutra, to ją usunę, bo ja nie wydzielam - ja usuwam. Taki ze mnie krwiożerczy lewag. :) Aborcjonista. :)

No cóż, to Ty sam dostrzegłeś związek pomiędzy lewactwem, a cenzurą, nie ja ;)

@ Rashimika
Cytat:
Dla mnie punktem nr 1 jest chrzczenie dzieci i na miejscu nr 2 = nauka religii w szkołach publicznych. Bezkrytyczne nauczenie kocopałów w szkole w 20/21 wieku skutkuje potem takimi choćby ruchami antyszczepionkowymi.

Jaki widzisz związek przyczynowo skutkowy pomiędzy chrzczeniem i nauką religii, a ruchami antyszczepionkowymi? Ja jestem fanatykiem religijnym, a uważam te ruchy za bzdurne. Z kolei są ateiści, którzy je popierają.

Cytat:
Nie ma więc żadnego uśmiercania, a rzekoma troska wydaje mi się zwykłym wpierdalaniem w życie prywatne ludzi, którzy to w seksie widzą coś więcej niż radosne rozmnażanie się.

Och, no to przepraszam. Celem zakazywania pigułki po nie jest uniemożliwianie uśmiercania, ale wpierdalanie się w życie prywatne ludzi, którzy to w seksie widzą coś więcej niż rozmnażanie się. W dalszym ciągu, środek adekwatnie dobrany do celu ;)

Cytat:
Uważasz, że aborcja to zło, więc proste: się nie skrobiesz.

Uważasz, że kradzież to zło, więc proste: nie kradniesz. Ale nie wpieprzaj się innym w życie i nie zabraniaj im czegoś tylko dlatego, że jest to niezgodne z Twoimi poglądami.
Poza tym: kiedy Wasze podatki idą na budowę kościoła, to jest to naruszenie neutralności światopoglądowej i nie przekona Was argument "ale nie musicie do tego kościoła chodzić". Kiedy my musimy finansować coś, co uważamy za morderstwo, to jest spoko, bo przecież neutralność=Wasze poglądy, nie czyjeś inne.

Cytat:
Efekty "pozytywne": kliniki w sąsiednich państwach przejmą klientelę, którą na to stać, reszta przejdzie do podziemia, o warunkach takich zabiegów to już mi się nawet nie chce gadać.

Jak świat światem ludzie kradli, mordowali, gwałcili i generalnie łamali prawo, ale jednak nie znosimy prawa tylko z tego powodu.

Cytat:
Ot, logika ale chyba nie ta klasyczna tylko rozmyta...

A jakiś argument za tą tezą?
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2017-02-18, 20:29   

martva napisał/a:
Romulus napisał/a:
Tamci kwestionują naukę. Wy nie

Erm, stwierdzenie że 'pigułka po' zabija zarodki jest jak dla mnie ignorowaniem nauki.

To jest akurat niejednoznaczne. Tabletka ellaOne dziala przez hamowanie owulacji (czyli zaplodnienia w danym momencie), ale tez zapobieganie zagniezdzeniu zarodka w macicy, jesli do owulacji i zaplodnienia juz doszlo. Ergo - istnieje prawdopodobienstwo, ze pigulka zabije zarodek, bo ten sie nie zaczepi i wtedy obumrze. Dalej oczywiscie pojawia sie caly szereg subiektywnie odbieranych niuansow. Ciaze mozna rozumiec jako okres od zaplodnienia badz zagniezdzenia zarodka w macicy, zaden w nauce nie jest jednoznaczny. Jeszcze bardziej ideowo mozna rozumiec ludzkie zycie. Itd. Itd.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2017-02-18, 20:30   

Ech, koleś, ty nie mass poglądów. Jesteś po prostu niemożebnie durny.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 20:35   

@ Fidel-F2
A skąd założenie, że poglądy nie mogą być durne? Poza tym, parafrazując słowa Pisma "Jeśli moje wywody są durne, pokaż dlaczego, a jeśli nie potrafisz, czemu mnie wyzywasz"?
A na serio - każdy pogląd jest durny. Każdy pogląd jest irracjonalny i absurdalny, właśnie dlatego jest poglądem. Gdyby był obiektywnie sprawdzalny i naukowo udowadnialny, nie byłby poglądem, tylko faktem.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1646
Skąd: Bytom
Wysłany: 2017-02-18, 20:38   

Adeptus Gedeon napisał/a:
@ Fidel-F2
A skąd założenie, że poglądy nie mogą być durne? Poza tym, parafrazując słowa Pisma "Jeśli moje wywody są durne, pokaż dlaczego, a jeśli nie potrafisz, czemu mnie wyzywasz"?
A na serio - każdy pogląd jest durny. Każdy pogląd jest irracjonalny i absurdalny, właśnie dlatego jest poglądem. Gdyby był obiektywnie sprawdzalny i naukowo udowadnialny, nie byłby poglądem, tylko faktem.

Pas

P.S. Jak w ciągu kilkudziesięciu postów dojść do tego, że każdy pogląd jest durny, co w prostej linii prowadzi przecież do "każda dyskusja nie ma sensu" ...
Zaprawdę, dalej się zastanawiam czy to tak na serio ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2017-02-18, 20:40   

Adeptus Gedeon napisał/a:
argument "Jak nie chcesz mieć dzieci, to nie uprawiaj seksu" (polecam, sam stosuję).


Przestań traktować kobiety jako taki troszkę gorszy rodzaj człowieka, to może się zmieni. Głask.
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 20:41   

Cytat:
Jak w ciągu kilkudziesięciu postów dojść do tego, że każdy pogląd jest durny, co w prostej linii prowadzi przecież do "każda dyskusja nie ma sensu" ...

Nie, jest dyskusja, która ma sens - dyskusja mająca na celu uświadomienie rozmówców, że ich poglądy, podobnie jak wszystkie inne, są absurdalne. A jako że ludzie bronią się przed tym rękoma i nogami, to jest materiał na całą wieczność dyskutowania ;)

Cytat:
Zaprawdę, dalej się zastanawiam czy to tak na serio ...

Ja tak mam czytając Wasze posty. I właśnie o to chodzi - Wasze poglądy są bezsensowne dla mnie, moje dla Was. Obiektywnie, wszystkie są bezsensowne, a nasze własne wydają nam się racjonalne tylko dlatego, że są nasze.

Cytat:
Przestań traktować kobiety jako taki troszkę gorszy rodzaj człowieka, to może się zmieni. Głask.

1. Nie traktuję kobiet jako gorszego rodzaju człowieka. Uważam, że zasada "Nie chcesz mieć dzieci, nie uprawiaj seksu" stosuje się również do mężczyzn. To nie moja wina, że faceci nie zachodzą w ciążę. Gdyby zachodzili, oczywiście, im też aborcja nie powinna być dozwolona (oczywiście poza wypadkami ratowania życia oraz ewentualnie ratowaniem zdrowia i gwałtem).
2. Nie chcę, żeby się zmieniało. Sugestię, że jest inaczej, traktuję jako przejaw wtrącania się w moje prywatne sprawy i molestowania, o!
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
  
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2017-02-18, 20:45   

Adeptus Gedeon napisał/a:
Ale nie wpieprzaj się innym w życie i nie zabraniaj im czegoś tylko dlatego, że jest to niezgodne z Twoimi poglądami.



No i chyba to powinno uciąć wszelkie dalsze przekomarzanie się na temat antykoncepcji i aborcji.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2017-02-18, 20:47   

DALSZĄ DYSKUSJĘ O ABORCJI PROPONUJĘ PROWADZIĆ TU: http://www.zaginiona-bibl...p=224308#224308

WSZYSTKIE POSTY NIE NA TEMAT BĘDĄ OD TEJ CHWILI KASOWANE.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 20:49   

Odpowiedź na post Rashmiki z tego tematu:

http://www.zaginiona-bibl...p=233459#233459
Cytat:

Adeptus Gedeon napisał/a:
Ale nie wpieprzaj się innym w życie i nie zabraniaj im czegoś tylko dlatego, że jest to niezgodne z Twoimi poglądami.


Rashmika napisał/a:
No i chyba to powinno uciąć wszelkie dalsze przekomarzanie się na temat antykoncepcji i aborcji.


Czyli legalizujemy kradzież? Ja np. uważam, zę kradzież jest zła, ale znam wiele osób, które kierują się zasadą "Kijem tego, co nie pilnuje swego". Przecież nie możemy narzucać im naszej moralności, prawda?
Podpowiedź - sama idea prawa karnego polega na narzucaniu swojej moralności. Polega ono na tym, że kiedy zrobisz coś, co ustawodawca uważa za złe, spotka Cię kara.
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2017-02-18, 20:53   

Zrównywanie kradzieży i aborcji jest trochę niepoważne. By nie napisać: chore. Ale ok, kwestia wrażliwości.

Tak proponuję przedmówcy, który kocha wszystkie zarodki od poczęcia, aby przeczytał trochę o pewnym rodzaju "dziecka", które powstaje od poczęcia. https://patolodzynaklatce.wordpress.com/2015/08/10/ratujmy-zasniady-czyli-bezduszne-babelki-albo-watly-czlowiek/ Delikatnych ostrzegam, że zdjęcia mogą powodować nieprzyjemne odruchy fizjologiczne. To ostrzeżenie to i tak więcej, niż zrobili prolajfowcy rozwieszający po Warsiawie zdjęcia martwych płodów, aby dzieci się uczyły od maleńkości. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Adeptus Gedeon

Posty: 311
Wysłany: 2017-02-18, 20:58   

Cytat:
Zrównywanie kradzieży i aborcji jest trochę niepoważne. By nie napisać: chore. Ale ok, kwestia wrażliwości.

Masz rację, jednak kradzież to nie ta sama ranga zbrodni, co aborcja.
A na serio: to, że Ty uważasz kradzież za zło, a aborcję nie, to nie jest obiektywne prawo zapisane jest w gwiazdach. Żaden matematyk nie stworzył dowodu 2+2=aborcja powinna być dopuszczalna. Żaden biolog nie odnalazł komórek zła i nie wykazał, że nie aktywują się one w czasie dokonywania aborcji. Żaden chemik nie opisał atomów zła i nie wykazał, że można je znaleźć w łomach i wytrychach, ale w narzędziach do aborcji nie.
To jest czysty kaprys, gust, pogląd, aksjomat, dogmat. Ty masz takie, ja mam inne.

Cytat:
Tak proponuję przedmówcy, który kocha wszystkie zarodki od poczęcia, aby przeczytał trochę o pewnym rodzaju "dziecka", które powstaje od poczęcia. https://patolodzynaklatce.wordpress.com/2015/08/10/ratujmy-zasniady-czyli-bezduszne-babelki-albo-watly-czlowiek/ Delikatnych ostrzegam, że zdjęcia mogą powodować nieprzyjemne odruchy fizjologiczne. To ostrzeżenie to i tak więcej, niż zrobili prolajfowcy rozwieszający po Warsiawie zdjęcia martwych płodów, aby dzieci się uczyły od maleńkości. :)

Ok, zobaczyłem. No i?
_________________
O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, doprowadź wszystkie dusze do Nieba i pomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia.



W sumie głównie po to się zarejestrowałem: http://www.zaginiona-bibl...p=233382#233382

Mój blog: adgedeon.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 15