FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG - część druga
Autor Wiadomość
kamyk

Posty: 21
Wysłany: 2024-04-18, 12:06   

goldsun napisał/a:
Pytam bo czytam Naylera i chciałbym więcej czegoś takiego ;-) Jak znajdę więcej czasu to aż zacznę szukać czegoś więcej o ośmiornicach.


Polecam do czytania: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4856241/inne-umysly-osmiornice-i-prapoczatki-swiadomosci i do obejrzenia: https://www.filmweb.pl/fi...ica-2020-860225

Nie wiem czy działają linki, więc: Peter Godfrey-Smith. Inne umysły. Ośmiornice i prapoczątki świadomości oraz Czego nauczyła mnie ośmiornica, nagrodzony w 2021 r. Oscarem dokument, do obejrzenia na Netflix.
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1645
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-04-18, 12:43   

kamyk napisał/a:
goldsun napisał/a:
Pytam bo czytam Naylera i chciałbym więcej czegoś takiego ;-) Jak znajdę więcej czasu to aż zacznę szukać czegoś więcej o ośmiornicach.


Polecam do czytania: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4856241/inne-umysly-osmiornice-i-prapoczatki-swiadomosci i do obejrzenia: https://www.filmweb.pl/fi...ica-2020-860225

Nie wiem czy działają linki, więc: Peter Godfrey-Smith. Inne umysły. Ośmiornice i prapoczątki świadomości oraz Czego nauczyła mnie ośmiornica, nagrodzony w 2021 r. Oscarem dokument, do obejrzenia na Netflix.

Nie działają, ale spoko - poradziłem sobie. Dzięki.
A ta książka jest wymieniona przez Naylera na drugim miejscu jako kluczowe przy pisaniu przez niego książki. Jeszcze kilka innych jest wymienionych w posłowiu.
Ale już znalezienie krótkich filmików na jutubie które są wspomniane (tzn. takie zachowanie ośmiornic) przez Naylera mnie zaskoczyło. Do tej pory żyłem w przekonaniu, ze w oceanach to raczej delfiny lub orki są najbardziej "rozwinięte" a tu wychodzi, że gdyby ośmiornice nie miały tak krótkiego czasu życia, to pewnie by już spokojnie jakąś własną cywilizację stworzyły, na poważnie. Jednocześnie te informacje o ograniczeniach ośmiornic są też u Naylera. Ja się mocno zastanawiam czy w tej książce przeważa nauka czy fikcja i nie potrafiłbym w tej chwili na to odpowiedzieć. Jednocześnie jest to napisane bardzo zgrabnie, czyta się szybko i ta nauka nie przeszkadza, a raczej wchłania się ją jakby "przy okazji". Nauka nie dotyczy tylko stricte ośmiornic, ale sporo jest o powstawaniu języka/symboliki itp. to właśnie ten kawałek podobny bardzo do Chianga IMHO.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2024-04-18, 13:30   

AM napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Cytat:
Nathan Ballingrud Dziw Uczta Wyobraźni

Super. Coś więcej o tym napiszesz? Bo to w końcu z horroru do UW. To też zbiór opowiadań?


Wydawaliśmy horrory w UW...

W skrócie to western z elementami horroru dziejący się na Marsie na początku 20 wieku. Odklejony od nauki. I jednocześnie debiutancka powieść Ballingruda.


Super, przegapiłem, że wydał powieść.
A czy w takim razie kolejny zbiór do horrorów też jest na celowniku? Wydaje mi się, że kiedyś pisałeś, że drugi jego zbiorek masz w planach.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
0lukasz0

Posty: 12
Wysłany: 2024-04-18, 14:08   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
W skrócie to western z elementami horroru dziejący się na Marsie na początku 20 wieku. Odklejony od nauki. I jednocześnie debiutancka powieść Ballingruda.

Zaprawdę powiadam wam, nigdy nie zgadniecie co musi zawierać książka, która zasłuży sobie na dodanie do UW... :mrgreen:
Albo co nie zostanie dodane, np. do dzisiaj się zastanawiam dlaczego takie Piranesi nie wylądowało tam.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-04-18, 14:21   

Cytat:
Albo co nie zostanie dodane, np. do dzisiaj się zastanawiam dlaczego takie Piranesi nie wylądowało tam.

Dobre pytanie. A może by tak polobbować za wstawieniem Piranesiego do UW? Transfery w drugą stronę przecież się zdarzają, a dla twócy serii nie ma rzeczy niemożliwych :mrgreen:
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2024-04-18, 18:07   

Bibi King napisał/a:
Dobre pytanie. A może by tak polobbować za wstawieniem Piranesiego do UW? Transfery w drugą stronę przecież się zdarzają, a dla twócy serii nie ma rzeczy niemożliwych :mrgreen:


A po co? To chyba nie był hit sprzedażowy, książka jest ciągle dostępna.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-18, 18:11   

Bibi King napisał/a:
Cytat:
Albo co nie zostanie dodane, np. do dzisiaj się zastanawiam dlaczego takie Piranesi nie wylądowało tam.

Dobre pytanie. A może by tak polobbować za wstawieniem Piranesiego do UW? Transfery w drugą stronę przecież się zdarzają, a dla twócy serii nie ma rzeczy niemożliwych :mrgreen:


Lobbuj Pan lepiej za wstawieniem nowej książki do UW, zamiast zapychać bezcenny slot tym, co jest. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-18, 18:21   

Martha Wells dodana do majowo-czerwcowej promocji
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-04-18, 18:26   

Sędzia napisał/a:
A po co? To chyba nie był hit sprzedażowy, książka jest ciągle dostępna.

W UW w ogóle nie ma raczej hitów sprzedażowych ;) więc to żaden argument. Ale gdyby kiedyś, w przyszłości, Clarke jeszcze coś napisała, to byłby może pretekst do wznowienia Piranesiego - i wtedy mógłby wyjść w UW. Bo pasuje.

@ASX,
nie gadaj głupot o slotach. Przecież to są jednoosobowe decyzje AM, co do UW, a co nie, nie żadne slotowanie. Niech nowe rzeczy wychodzą, gdzie się da. Po prostu uważam, że Piranesi pasuje. Tyle.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-18, 18:52   

Bibi King napisał/a:

W UW w ogóle nie ma raczej hitów sprzedażowych ;)



Np. "Ślepowidzenie".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
  
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2024-04-18, 18:56   

Ale w zasadzie po co? Po to tylko żeby kolejny raz wydać w innej szacie graficznej pasującej do UW? (to żadne czepialstwo z mojej strony po prostu jestem ciekawy) Sam lubię jak coś jest wydane na "twardo" ale jak już mam poprzednie wydanie to mnie kompletnie nie interesuje nowe (ewentualnie czasem ze względu na nowe tłumaczenie, ale to rzadkość).
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-04-18, 19:00   

ASX76 napisał/a:
Bibi King napisał/a:

W UW w ogóle nie ma raczej hitów sprzedażowych ;)



Np. "Ślepowidzenie".

Albo Atlas chmur, wiem. Ale poza tym? Chodzi mi o to, że przynależność do UW nie ma nic wspólnego ze sprzedawalnością, a jeśli już, to korelacja jest raczej ujemna.

@fdv,
Myślę wyłącznie o potencjalnym wznowieniu, kiedy MAG uzna, że w ogóle warto - bo, na przykład, Clarke napisze ciąg dalszy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Uważam, że świetnie pasuje do UW i gdyby miał być wznawiany, to właśnie tak.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-18, 19:13   

Bibi King napisał/a:

Albo Atlas chmur, wiem. Ale poza tym?

Chodzi mi o to, że przynależność do UW nie ma nic wspólnego ze sprzedawalnością, a jeśli już, to korelacja jest raczej ujemna.


1. W dalszej kolejności, choć oczywiście odpowiednio mniej, chyba "Rzeka bogów". //mysli

2. Niekoniecznie. Z punktu widzenia kolekcjonera to zachęta, bo który nie chce mieć całości? ;)

Co do "Piranesi" - przy kontynuacji faktycznie można się pokusić o odświeżenie pierwszej części w UW.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2024-04-18, 19:23   

ASX76 napisał/a:
Z punktu widzenia kolekcjonera to zachęta, bo który nie chce mieć całości?

Sądząc po tym, jak niektóre UW zalegają po różnych Carrefourach, tych "kolekcjonerów" jest w Polsce około 150 ;)

A "Rzekę bogów" chyba przeceniasz. Chociaż ciekaw byłbym zdania AM.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 666
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-18, 19:26   

AM napisał/a:
Martha Wells dodana do majowo-czerwcowej promocji

Czyli wyjdzie już nie 19 lipca tylko 28 czerwca?
I będzie 9 książką w zestawie (jeśli oba wcielenia Kristoffa liczyć jako jedną pozycję)?
Gęsto się robi w tym czerwcu, chyba, że coś równocześnie skasowałeś?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-04-18, 19:27   

Ale Dom Derwiszy to można dodrukować
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-18, 19:30   

Bibi King napisał/a:

Sądząc po tym, jak niektóre UW zalegają po różnych Carrefourach, tych "kolekcjonerów" jest w Polsce około 150 ;)


Może część nakładów była przestrzelona? ;)

Poza tym, czy nie jest tak, że bliżej końca wygaśnięcia praw do wydawania danego tytułu, książki trafiają na przecenę, co by jeszcze coś tam z tego uszczknąć? //mysli

Ash napisał/a:
Ale Dom Derwiszy to można dodrukować


Mówisz-masz! ;) Może jednak najpierw "Accelerando"? ;)

Na pewno brakuje "Nieśmiertelnego" Valente. Tym bardziej, że to "chudzinka". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
  
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2024-04-18, 19:38   

Ale szanujmy się Dom derwiszy. Dni Cyberabadu to pozycja za którą już niejedna osoba się wstawiała tak więc jakby coś miało wskoczyć na początek kolejki to tylko to. (fakt że tego akurat tomiku nie posiadam nie ma nic wspólnego z moim postem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-18, 19:42   

Jasne. ;)

A tak swoją drogą, to obstawiam, że "Góra pod morzem" Naylera dołączy do hitów sprzedażowych UW. Oczywiście wersja okładkowa z ośmiorniczkami. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2024-04-18, 19:57   

Gdyby Piranesi miała być w UW to by tam od początku była.

Po raz kolejny podpisuję się rękami i nogami pod dodrukiem Domu Derwiszy w UW!
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-21, 12:34   

Doprecyzowywanie planów w toku. Jednocześnie poniżej tytuły, które wejdą w skład 2 najbliższych promocji, majowo-czerwcowej i lipcowo-sierpniowej. Przy okazji wrzesień (jest już dla mnie satysfakcjonująco zaprojektowany).


MAJ

15 maja
Jay Kristoff – „Cesarstwo potępionych” (wersja UK)
Jay Kristoff – „Cesarstwo potępionych” (wersja USA)


31 maja
David Michell "Utopia Avenue" (Uczta Wyobraźni)


CZERWIEC

5
Heather Fawcett "Emily Wilde Encyklopedia wróżek i elfów"

19
Pierce Brown „Złoty syn”
James Dashner "Pałac szaleńców"
James Dashner "Dziedzictwo labiryntu"

28
Rebecca Roanhorse „Gorejaca gwiazda”
Richard Swann "Procesy imperium"
Martha Wells “Protokół buntu. Strategia wyjścia”

LIPIEC

12
Michael J. Sullivan "Epoka śmierci"
Seanan McGuire "Upadek/Przez zielone pola"

17
Christopher Paolini "Murtagh"
Jen Williams "Dziewiąty deszcz"

19
Nathan Ballingrud "Dziw" (UW)

SIERPIEŃ

19
Robin Hobb "Uczeń skrytobójcy"
Robin Hobb "Królewski skrytobójca"
Robin Hobb "Wyprawa skrytobójcy"


WRZESIEŃ

11
Pierce Brown "Gwiazda zaranna"

20
Michael J. Sullivan "Age of Empyre"

25
James S.A. Corey "Mercy of Gods"

27
Ian C. Esslemont "Jabłko Berło Tron"
Tui. T Sutherland "Smoczy mrok"
  
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2024-04-21, 14:01   

15 książków do wzięcia. Promocja majowo-czerwcowa dziś rusza?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2024-04-21, 14:09   

Whoresbane napisał/a:
15 książków do wzięcia. Promocja majowo-czerwcowa dziś rusza?


Na 99%.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2024-04-21, 14:22   

Dwie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-21, 17:52   

Ni Artefaktu, ni "Horroru". //panda
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-04-21, 20:11   

Ni Reynoldsa

(nie, nie znudzi mi się)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-04-21, 20:30   

Ash napisał/a:
Ni Reynoldsa

(nie, nie znudzi mi się)


Może się załapie na ostatni kwartał.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 666
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-04-21, 22:56   

W tym roku nie ma już miejsca na Reynoldsy. :P
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2024-04-21, 23:04   

Tylko Mitchell. Nie jestem już targetem :-(
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 229
Wysłany: 2024-04-21, 23:24   

Już są książki, teraz tylko newsletter.
Edit: udało mi się zgadnąć - MC2104.
W sumie ciekawe, że i na drugi tom Browna jest większy rabat.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,79 sekundy. Zapytań do SQL: 14