Książki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kolorowe zeszyty
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-12-12, 05:45   

Amerykański omnibus liczy ponad siedemset stron. Dobrze, że u nas wersja dwuczęściowa. :) I tak będzie drogo. :)

"Lady Killer" - część druga za mną. Zakochałem się w Josie, a tu już koniec? Nie zgadzam się!

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-12-12, 09:01   

Romulus napisał/a:

Amerykański omnibus liczy ponad siedemset stron.

Dobrze, że u nas wersja dwuczęściowa. :) I tak będzie drogo. :)

"Lady Killer" - część druga za mną. Zakochałem się w Josie, a tu już koniec?

Nie zgadzam się!

1. U nas taka wersja by nie przeszła. Oczyma wyobraźni widzę te wszechobecne jęki o porażającej drożyźnie... ;)

2. E tam, jakie drogo... 424 strony "na kredzie", twarda oprawa... Piszesz Waszmość, jakby w Kaczystanie obowiązywała jednolita cena na komiksy przez przynajmniej rok ;) Weź Pan co najmniej 40% rabatu z łaski swojej i od razu świat nabiera różowych barw ;)

3. Niestety, każda miłość wcześniej czy później się kończy, z "tego" czy inszego powodu. Jeśli następuje to zbyt wcześnie, jeszcze nim jej żar wygaśnie, wówczas cierpimy. Natomiast kiedy z płomienia namiętności nie pozostaje już nic poza blaknącymi wspomnieniami, tedy o wiele łacniej przejść nad tym do porządku dziennego. Najgorzej jednak, gdy żywiąc głębsze uczucie jesteśmy "robieni w ciula" (jeśli Pan wiesz, co mam na myśli) ;)

4. Lepiej pozostać z uczuciem niedosytu, niż (potwornego) rozczarowania, nieprawdaż?
A przykładów, gdy dany cykl jest ciągnięty "na siłę" ze stratą dla jakości, mamy na pęczki.

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2019-12-19, 17:45   

"Punisher Max" vol. 7. Znowu fabuły Gartha Ennisa. Tym razem to sześć luźno powiązanych ze sobą historii. Dwie z przeszłości Franka Castle w Wietnamie, jedna z dzieciństwa, jedna poświęcona Barracudzie (Punisher wyłącznie "duchem" obecny), jedna z więzienia i jedna z przyszłości po zagładzie. Świetne, nie powiem, świadomie przesadzone jeśli chodzi o mrok. Ósma część w przygotowaniu. Nadal czekam, Punishera nie mam nigdy dosyć.

"Batman. Przeklęty" - w zasadzie jedyny zarzut mam pod adresem formatu tego wydania. Bardziej kwadratowy niż prostokątny i zaburza mi miejsce na półce. :) Sama historia jest utrzymana w klimacie grozy. Fabularnie i graficznie. Pokręcona i gęsta. Tak na granicy mojej akceptacji dla tego typu formy. Wybaczam jednak bo Brian Azzarello stworzył niepokojącą fabułę, do tego jej narratorem jest John Constantine :) . Ale robotę robią rysunki, niektóre kadry wyrwałbym, oprawił i powiesił na ścianie. :)

Na razie ta seria DC Black Label jakoś na kolana nie rzuca.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2019-12-19, 18:19   

1. W ósmym tomie będzie run Aarona, z tego co się orientuję.

2. Polska wersja oczywiście ocenzurowana z fiutka Batmana?

3. A bo i nic ciekawego w niej nie ma. Może za wyjątkiem dokonań rysunkowych Bermejo.

Trojan 

Wysłany: 2019-12-27, 02:52   

Secret Wars. Czyli crossover Marvela przed wielkim zamiataniem na 2.0, gdzie całe multikulti Marvela poszło w pizdu
naprawdę mnie zaskoczyli dobrym contentem. Historia ciekawie pomyślana i nieźle zrealizowana - przy której Infinity/Endgame to blotka. Oglądałbym.
Ciekawe czy MCU to ma w planie - w sumie zdziwiłbym się, bo chyba czas na Disneyoze.
w każdym bądź razie - polecam nawet nieprzychylnym Marvelowi.
Przeczytałem na razie tylko Main Story a czeka jeszcze chyba 4 poboczne (Spider, Thanos, Thory, Deadpool) - a wszystko kupiłem szwagrowi pod choinkę.

PS. A jeszcze jest Staruszek Logan.

Sharin 
Pigeon Slayer

Wysłany: 2019-12-27, 09:04   

Zastanawiałem się co konkretnie przeczytać w okresie świąteczym i padło na komiks "A Christmas Underground".
Nie jest to długa opowieść, ale i czasu nie miałem za dużo... Tyle, co od jednego stołu do drugiego ;)
Mignola kiedyś wspominał, że chciałby zaprezentować Hellboya na misji w okresie świątecznym. W 1997 roku zrealizował zamiar i faktycznie Wigilia Bożego Narodzenia 1989 roku była dla agenta Biura Badań Paranormalnych i Obrony bardzo pracowita.

Lekka historyjka, ale całkiem przyjemna :)

recenzja na blogu

Próżnia Doskonała na Facebooku

tr 

Wysłany: 2020-01-03, 21:25   

Zmarł Bogusław Polch. Wybitny polski rysownik komiksowy, choć jego kreska jakoś mi nigdy do gustu nie przypadła. Tworzył serie komiksowe: Funky Kowal, Wiedźmin, Bogowie z kosmosu, Kapitan Żbik.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-01-03, 22:35   

Wybitny to był Pan Janusz Christa.

Trojan 

Wysłany: 2020-01-03, 23:04   

Hmmm.
akurat J.Ch . "Trochę" zrzynał.

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-01-03, 23:18   

Kto zrzynał i od kogo, nie ma żadnego znaczenia. Tylko jakość się liczy, a u Pana Christy była wielka. Rysunki przedniej marki, a i humor wysokich lotów. Kopiowania tu nie ma, więc precz, bo posiekam na plasterki! --_-

ASX76 
twój stary

Wysłany: 2020-01-09, 17:50   

Są już zapowiedzi na marzec wielkiego Egmontu. Pozwoliłem sobie wynotować najciekawsze:

11.03.2020

- "Hellblazer 3" (run Ennisa)

- "Iznogud 2"

25.03.2020

- "Providence 3" (A. Moore)

Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku

Wysłany: 2020-01-09, 17:58   

"Hellblazera" już zamówiłem. :) Reszta mnie nie interesuje.

Odpowiedz do tematu