FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co nas czeka...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-25, 12:58   

w sumie nie wiem.
Od dziecka ruskich nie liubju,
i nawet fantastyka zza Buga u mnie w ilościach śladowych...
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-02-25, 13:24   

Trojan napisał/a:
w sumie nie wiem.
Od dziecka ruskich nie liubju,
i nawet fantastyka zza Buga u mnie w ilościach śladowych...
A twój dziadek? //mysli
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-02-25, 13:28   

utrivv napisał/a:
A twój dziadek? //mysli


Że niby fantasta ?
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-02-25, 13:44   

Za chwilę będziecie przepraszać za Bułhakowa :evil:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-25, 13:48   

utrivv napisał/a:
Trojan napisał/a:
w sumie nie wiem.
Od dziecka ruskich nie liubju,
i nawet fantastyka zza Buga u mnie w ilościach śladowych...
A twój dziadek? //mysli



mój dziadek ?
obawiam się że fantastyki nie czytał :)

był w ZBOWiDzie - tyle o nim pamiętam.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-02-25, 15:27   

Trojan napisał/a:
a Łukjanienko popiera najazd na Ukrainę ?


Rok 2014:
"Od teraz nie jeżdżę na Ukrainę, nie uczestniczę w konwentach ukraińskich i zabraniam tłumaczenia moich książek na ukraiński" – napisał, komentując ostatnie wydarzenia na Majdanie. Łukjanienko skierował również słowa pod adresem ukraińskich pisarzy, których nie wymienił z nazwiska, ale – jak zapewnił – adresaci wiedzą, o kogo chodzi: "Półgłówki, chwalicie bojowników na Majdanie i przynosicie im paczki z ciastem. Ale jeśli któreś z literackich ‘osobistości’, które wysławiają Majdan, a piszą w języku rosyjskim i są publikowani w Rosji, zechcą pojawić się na rosyjskich konwentach – będę przeciwko nim" – oświadczył, dodając, że dołoży wszelkich starań, aby zapobiec publikacji ich książek w Federacji Rosyjskiej.
Łukjanienko nie uznaje Ukrainy za państwo: "Nie ma takiego kraju, jak Ukraina, i nigdy nie powinno być. To będzie albo część Rosji, albo polski protektorat" – stwierdził. Zdaniem pisarza władze w Kijowie przejęli naziści i mordercy, dlatego zalecił "normalnym Ukraińcom" uciekać do Rosji albo na Białoruś, ponieważ obecna Ukraina to "przeklęta ziemia", z której łotrostwo i tchórzostwo uda się wyplenić dopiero po trzech pokoleniach.
Słowa pisarza wprawiły w oburzenie ukraińskich czytelników, którzy zaczęli odsyłać mu egzemplarze jego książek. Pisarz pozostaje jednak nieugięty. "Wszystkiego nie mierzy się w pieniądzach" – wyznał w jednym z kolejnych wpisów na blogu. "Jeżeli w jakimś kraju obraża się mój ojczysty język rosyjski, połowa ludności jest pozbawiony prawa do nauki i korzystania z niego – tłumaczeń w tym kraju nie będzie".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2022-02-25, 17:40   

Napisałbym, że go bojkotuję, ale ja bojkotuję wszystko, co rosyjskie od kiedy się urodziłem, więc... Największą dla mnie torturą było uczenie się tego języka w podstawówce i liceum. Na szczęście był też angielski. A już czytanie rosyjskiej fantastyki... Brrr...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-02-25, 17:57   

Romulus napisał/a:
Napisałbym, że go bojkotuję, ale ja bojkotuję wszystko, co rosyjskie od kiedy się urodziłem, więc...


... współczuję bardzo niezdrowego podejścia :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-25, 18:17   

Nie znoszę Rosji, języka rosyjskiego, literatury, kultury i tego ich całego syfu. Rosjanina żadnego nie znam, wiec się nie wypowiadam.
Ale za powieść wszechczasów uważam Mistrza i Małgorzatę. Trochę schizofreniczne.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2022-02-25, 18:30   

Cytat:
Ale za powieść wszechczasów uważam Mistrza i Małgorzatę
a jak dawno czytałeś? Ile miałeś wtedy lat?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-25, 18:43   

Czytam regularnie gdzies tak co dwa lata. Ale nie zrozumiesz.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2022-02-25, 19:23   

m_m napisał/a:
Ale za powieść wszechczasów uważam Mistrza i Małgorzatę.
Pretensjonalność tego tekstu dotarła do mnie kiedyś podczas gdy regularnie kupowałem i czytałem Tylko Rock. Były tam mini-wywiady z polskimi gwiazdami rocka. Zawsze te same pięć pytań, krótkie odpowiedzi. Jedno z pytań brzmiało "Twoja ulubiona książka". Najmniej połowa, a chyba nawet więcej, odpowiedzi brzmiało: Mistrz i Małgorzata. Tak, że ten.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-02-25, 19:33   

Ale to że małpy nauczyły się wymieniać ten tytuł jako dający najlepszą przykrywkę, że coś czytają, niekoniecznie oznacza że posiadanie takiej samej opinii jest pretensjonalne.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2022-02-25, 19:56   

Być może, ale jakoś specjalnie mnie nie przekonałeś.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
marjarkasz

Posty: 202
Wysłany: 2022-02-25, 20:04   

ASX76 napisał/a:
Trojan napisał/a:
a Łukjanienko popiera najazd na Ukrainę ?


Rok 2014:
"Od teraz nie jeżdżę na Ukrainę, nie uczestniczę w konwentach ukraińskich i zabraniam tłumaczenia moich książek na ukraiński"


Zawsze mnie bawi taka sytuacja.
Wyobraź sobie, że twoją naj naj najukochańszą książkę na świecie np. "Plastusiowy Pamiętnik" napisał ktoś, kto okazał się Brejvikiem. I co teraz? Książka nagle traci na wartości ? To, że Łukianienko jest chuj*em to wiemy. No i ? Ja Łukianekę lobię na pół. Niektóre książki uważam za rewelacyjne np. Spektrum, inne mnie odrzucają np. Patrole i Brudnopisy.
I co z tego? Nic. Co ma pisarz lub inny twórca do szeroko pojętej moralności ? Nic. Czy rewolwerowiec w westernie potrafiłby kogokolwiek zabić w realu?
Fidel-F2 napisał/a:
Ale za powieść wszechczasów uważam Mistrza i Małgorzatę.
Pretensjonalność tego tekstu dotarła do mnie kiedyś podczas gdy regularnie kupowałem i czytałem Tylko Rock. Były tam mini-wywiady z polskimi gwiazdami rocka. Zawsze te same pięć pytań, krótkie odpowiedzi. Jedno z pytań brzmiało "Twoja ulubiona książka". Najmniej połowa, a chyba nawet więcej, odpowiedzi brzmiało: Mistrz i Małgorzata. Tak, że ten.


Oczywiście kwestią jest co z tego zrozumieli. Odpowiadali tak jak odpowiadali bo tak wypadało. Naprawdę tekst jest pretensjonalny ? Jak pensjonarka ?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-02-25, 20:24   

marjarkasz napisał/a:

Wyobraź sobie, że twoją naj naj najukochańszą książkę na świecie np. "Plastusiowy Pamiętnik" napisał ktoś, kto okazał się Brejvikiem. I co teraz? Książka nagle traci na wartości ?

To, że Łukianienko jest chuj*em to wiemy. No i ?

Ja Łukianekę lobię na pół. Niektóre książki uważam za rewelacyjne np. Spektrum, inne mnie odrzucają np. Patrole i Brudnopisy.


1. Never! I właśnie dlatego wielce ubolewam, że Łukjanienki nie chcą wydawać w Kaczystanie. W przypadku antologii rosyjskiej zasadniczy problem polega na tym, że autorzy pro ukraińscy nie chcą, aby ich opowiadania zostały opublikowane z tytułami Łukjanienki.

2. Aż tak ostro bym go nie określił ;) Jego poglądy, jego sprawa. Mnie interesują tylko książki.

3. Nie spodobał mi się jedynie "Genom", aczkolwiek w pełni się zgadzam że Patrole i Brudnopisy są znacznie słabsze od jego innych utworów :-)

P.S. Ukraina nigdy nie była przyjacielem Polski, delikatnie rzecz ujmując.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-25, 20:42   

nie była
ale jak przeczytasz wypowiedź Rotfelda https://oko.press/rotfeld-putin-zaatakowal-ukraine-bo-ma-chwilowa-przewage/

i np. zastanowisz na kim by Putin mógł robić próbę sił gdyby UKR nie było ...


no widzisz - i od teraz możesz z czystym sumieniem czytać Łukanienko tylko z pirackich ebuków.
Wilk syty i owca cała
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2022-02-25, 20:45   

marjarkasz, nie, to dobra książka jest.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-02-25, 20:48   

m_m napisał/a:
Nie znoszę Rosji, języka rosyjskiego, literatury, kultury i tego ich całego syfu.

Nigdy nie potrafiłem zrozumieć takiego uogólniania.
Rosjanie to tacy sami ludzie, a ich kultura jest IMHO bardzo bliska naszej, o wiele bliższa niż kultura zachodnia.
Z drugiej strony - jest tez dokładnie tak samo zróżnicowana, tak samo trafią się tam i poezja śpiewana i rock i odpowiedniki disco polo.
Rozumiem, że ci starsi z nas mogą mieć skrzywienie, bo przyjaźń polsko-radziecką nam wmuszano, ale to IMHO jedyne co może tłumaczyć.

I tak przy okazji, bo nawet się nad tym zastanawiałem pod kątem "może jacyś Ukraińcy przyszliby do nas do pracy" - nie potrafiłbym odróżnić Rosjanina od Ukraińca.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-25, 20:57   

goldsun napisał/a:
Nigdy nie potrafiłem zrozumieć takiego uogólniania.

Ale to nie jest uogolnienie, tylko wyraz moich odczuć, nabytych w ciągu lat. Zauważ, nie mam nic do Rosjan jako osób, nie znam ich.
I masz rację, to jest skrzywienie. Nie lubię i boję się rosyjskości.
I jakoś nie czuję by ta kultura była mi bliższa niż zachodnia.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-02-25, 21:00   

marjarkasz napisał/a:
Zawsze mnie bawi taka sytuacja.
Wyobraź sobie, że twoją naj naj najukochańszą książkę na świecie np. "Plastusiowy Pamiętnik" napisał ktoś, kto okazał się Brejvikiem. I co teraz? Książka nagle traci na wartości ? To, że Łukianienko jest chuj*em to wiemy. No i ? Ja Łukianekę lobię na pół. Niektóre książki uważam za rewelacyjne np. Spektrum, inne mnie odrzucają np. Patrole i Brudnopisy.
I co z tego? Nic. Co ma pisarz lub inny twórca do szeroko pojętej moralności ? Nic. Czy rewolwerowiec w westernie potrafiłby kogokolwiek zabić w realu?

Na pewno nie kupiłbym nic nowego takiego autora. Bardzo nie podoba mi się działalność publiczna (powiedzmy) pewnych autorów fantastyki, dlatego ich książek już więcej nie kupię, choć wcześniej coś wpadło na półkę. Mogą napisać arcydzieło, dla mnie to temat zamknięty. Bo członkom w byciu członkiem się nie pomaga.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-02-25, 21:12   

Ciebie ominie arcydzieło, a oni nawet nigdy się nie dowiedzą o Twoim bojkocie. A jeśli nawet, to mają na to wy...czesane //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-02-25, 21:15   

I bardzo dobrze. Przede mną maks. kilka tysięcy książek w życiu, wszystkich tytułów godnych przeczytania i tak nie przeczytam. O wielu wybitnych, napisanych w egzotycznych krajach/językach nigdy nawet nie usłyszę. Jakoś przeżyję fakt, że ominie mnie potencjalne arcydzieło człowieka, któremu nie należy podawać ręki ani nawet mówić dzień dobry.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2022-02-25, 21:19   

toto +27
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-02-25, 21:33   

Na pewno masz rację że ilość książek jakie się w życiu przeczyta jest ograniczona i o wielu wybitnych nie usłyszysz. Osobiście jednak dla mnie prywatne poglądy autora (czy szerzej jakiegokolwiek artysty) to taki trzeciorzędny powód żeby nie przeczytać, no chyba że w samej fabule wylewają się jego odchyły.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-02-25, 21:37   

To nie jest tak, że jak się z kimś nie zgadzam, to na pewno nie przeczytam. Ale twory niektórych kreatur sobie odpuściłem.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2022-05-25, 23:09   

https://www.swiatksiazki....73-ksiazka.html
Znalazłem w zapowiedziach i zachęcam, jeśli ktoś nie czytał. W swoim czasie podobała mi bardziej niż osławione Komu bije dzwon i Pożegnanie z bronią. I widzę, że jest nowy przekład, poprzednio "chodziła" pod tytułem Słońce też wschodzi.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2022-05-25, 23:10   

KS napisał/a:
osławione
serio?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-07-13, 22:50   

Wreszcie! Niewyczerpany żart Fostera wyjdzie z końcem września.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2022-07-14, 17:53   

bio napisał/a:
Wreszcie! Niewyczerpany żart Fostera wyjdzie z końcem września.

No, to wydanie to już powoli obrastało w legendę. :-P Ale że jest trudne - to nie wątpię. Kupię z pewnością.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13