FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo i konstytucja w Polsce
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-10, 19:27   

https://next.gazeta.pl/pieniadz/7,188932,30581994,wchodzi-lex-kamilek-czyli-dodatkowe-obowiazki-dla-hotelarzy.html#do_st=RS&do_a=1440&do_sid=1440&do_w=57&do_v=992#s=BoxOpLink

kolejny bubel prawny :)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-01-10, 19:27   

PIS jest już tak kompletnie odjebany od rzeczywistości, ze oni mogą wierzyć w swoje zwycięstwo i odzyskanie władzy po przyspieszonych wyborach.
Ogłoszenie przez Czarnka "zbiórki kasy dla więzionych Kamińskiego i Wąsika, bo ich dzieci płaczą i żony nie mają za co żyć" uważam, za takie przegięcie pały, że głowa mała.
Dla przypomnienia - syn (chyba jedyny) Kamińskiego, właśnie został zwolniony z Banku Swiatowego, do którego go PIS wsadził w ramach "rodzina na swoim". Tak, to jest ten syn który "płacze bo ojciec poszedł do więzienia i teraz nie ma za co żyć".
Wąsik ma zdaje się willę i trzy inne posiadłości.
Na bank trzeba się na nich zrzucać, bo tacy biedni ...
Jeszcze powinni zrobić zrzutkę na Adamczyka, bo w końcu co tam marne półtorej miliona które zgarnął tylko za zeszły rok w tvp.

A biorąc pod uwagę że dalej mają PISowcy spore wpływy w wielu miejscach, np. wielu spółkach państwowych, ale również jak widać sądownictwie - poszliby jeszcze bardziej po bandzie w oszustwach, kłamstwach i każdej możliwości wykorzystania sytuacji. Mają jeszcze pieniądze, które zdążyli nakraść, więc mieliby z czego robić kampanię.
Oczekiwałbym też jakichś cudów z odrzucaniem kandydatów, unieważnianiem głosów, albo po prostu oszustw przy liczeniu tych głosów.
Oni już poczuli, że tę władzę mogą stracić, że ktoś zacznie ich rozliczać i teraz nie mieliby już żadnych oporów przed niczym, żeby tę władzę odzyskać.
Wyraźnie się na te przyspieszone wybory nastawiają, co przecież jawnie powiedział wczoraj jeden z nich.
I w sumie to chyba waśnie teraz mają jeszcze jakieś szanse, bo jak ich rzeczywiście zaczną rozliczać, sadzać do pierdla za przekręty, odbierać to co nakradli, jak się pokończą kadencje w KRSach, TK, NBP i reszcie to wtedy będą mieli gorzej z odzyskaniem władzy.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-01-10, 19:57   

A moim zdaniem (pomijając, że Duda nie ma podstaw do skrócenia kadencji), gdyby poszli w nowe wybory, przegraliby je tak, że by się z rozumem nie pozbierali.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-10, 20:00   

być może...
być może taki jest plan Tuska

doprowadzić renkami pis do powtórnych wyborów
żeby zebrać cała pulę.

na serio nie wiem co my poczniemy z dudą jak już przestanie być prezydentem...
chyba tylko wengry
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-01-10, 20:38   

Tusk na pewno tego nie planował. A Duda też raczej nie dostanie zielonego światła. Zbyt duże ryzyko polityczne dla PiSu.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2024-01-11, 06:27   

Wetowanie ustaw też będzie korzystne dla Tuska - bo jakie łatwe wytłumaczenie: chcieliśmy, ale Duda zawetował. Obwiniajcie prezydenta. Okraszone jakimiś filmikami na Tik Toku i w innych mendach społecznościowych i kampania samorządowa będzie się robiła sama. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-01-11, 09:59   

A Przyłębska w przyszłym tygodniu orzeknie, że nie można likwidować radia i TV, choć są to spółki. Którym prezydent i wczoraj KRRIT odcięli finansowanie.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-01-11, 10:04   

Romulus napisał/a:
Wetowanie ustaw też będzie korzystne dla Tuska - bo jakie łatwe wytłumaczenie: chcieliśmy, ale Duda zawetował. Obwiniajcie prezydenta. Okraszone jakimiś filmikami na Tik Toku i w innych mendach społecznościowych i kampania samorządowa będzie się robiła sama. :)

PISowcy/Duda właśnie nieoficjalnie zapowiedzieli, ze Sejm bez Kamińskiego i Wąsika obraduje nielegalnie, więc Duda nie będzie podpisywał żadnych ustaw z tego sejmu.
... i ktoś mówi, że miałby być jakiś kompromis, przypomnijmy, że raptem kilka dni temu Duda zaproponował Hołowni kompromis "uznacie, że ja miałem rację i wtedy będzie dobrze" - tak brzmiał ten kompromis ... ;->
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-01-11, 11:09   

Ale Duda tu nie ma racji, bo Sejm jest jak najbardziej legalny bez nich, bo jest kworum. Oczywiście Duda ma w pompie prawo.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2024-01-11, 11:12   

Cytat:
Ale Duda tu nie ma racji (...) Oczywiście Duda ma w pompie prawo.


Nowe, nie znałem :D

Z dużą fascynacją patrzę na to, co się obecnie dzieje. Ten pierdolnik po ostatnich ośmiu latach (i pewnie jeszcze kolejnych dwóch póki jest antyprezydent) będziemy jeszcze długo sprzątać.
_________________
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-01-11, 11:29   

Cintryjka napisał/a:
Ale Duda tu nie ma racji, bo Sejm jest jak najbardziej legalny bez nich, bo jest kworum. Oczywiście Duda ma w pompie prawo.

Odkąd to niemanie racji mu w czymś przeszkadza?
Całe działanie pisu polega na zakrzyczeniu każdego kto uważa, że oni nie mają racji.
Przypomnę, że ileś lat temu, ten sam pis przegłosował budżet (dokładnie budżet) w sali kolumnowej, do której nie wpuścili posłów opozycji. Nie 2 tylko prawie wszystkich posłów opozycji. Przeszkadzało im to w czymś?
Rozmowa z nimi o przestrzeganiu jakichkolwiek zasad, nie ma sensu, bo oni żadnych nie przestrzegają, jednocześnie wymagając od innych przestrzegania zasad nawet na wyrost plus takich jakie sami wymyślą na poczekaniu.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-01-11, 11:31   

No, tak, tylko weź tu bądź prawnikiem procesowym. Nie polecam, ja już nie mam na to siły. Prezydent urządza sobie kpiny z podstawowych zasad ustrojowych, ignoruje prawomocny wyrok sądu, to jak ludzie mają szanować jakiekolwiek wyroki?

No ale wtedy (sala kolumnowa) wszystko było OK, bo mieli swojego prezydenta.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2024-01-11, 15:21   

Prezydent nie może wetować ustawy budżetowej. Wetować może ustawy okołobudżetowe. Ale nie ma prawa weta do ustawy budżetowej.
A rozwiązać sejm może tylko jak mu nie przedstawią ustawy budżetowej do podpisu.
Zabawnie będzie jakby rozwiązał sejm nielegalnie. To co wtedy? W jakim trybie to zakwestionować? Ktoś już się wypowiadał?

Cintryjka napisał/a:
No, tak, tylko weź tu bądź prawnikiem procesowym.

Mam wielką ochotę zmienić zawód.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2024-01-11, 15:45   

Tomasz napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
No, tak, tylko weź tu bądź prawnikiem procesowym.

Mam wielką ochotę zmienić zawód.
Nie tylko ty. Czasem się zastanawiam po co mi to było? //mysli
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2024-01-11, 17:07   

Zawsze można olać prezydenta. Ekstremalny przypadek, ale jeśli nie będzie innego sposobu to wyobrażam to sobie. Skoro urząd prezydenta nie działa, a państwo działać musi, to trzeba go omijać.

Ewentualnie, jak głoszą teorie spiskowe, Tusk dąży do tego, aby były przyspieszone wybory i gra o wszystko. Jeśli się uda, do końca czerwca po Dudzie nie będzie śladu. Ale wątpię. PiS to nie na rękę, Dudzie także.

Świadczy o tym dzisiejsza wypowiedź z konfy - Duda zaczyna kolejne postępowanie ułaskawieniowe wobec Wąsika i Kamińskiego. :mrgreen: W zasadzie nie musi, akt prezydenckiej łaski nie wymaga żadnej akcji poza wydaniem postanowienia o ułaskawieniu. Wymyślili w pałacu, że wystąpią do Bodnara o wypuszczenie tych dwóch panów na czas postępowania ułaskawieniowego. Naprawdę uważają go za takiego głupiego? :mrgreen:

Jednak warto pamiętać o jednym - w Polskim systemie prawnym państwem rządzi premier i rząd. Nie prezydent. Ten jest tylko do podpisywania ustaw. Jeśli się obrazi na parlament i rząd i ustaw podpisywał nie będzie - po zakończeniu jego kadencji będzie dosyć dużo czasu na ścignięcie go. A do tego czasu - można przyjąć niezbyt fajny, ale konieczny stan wyższej konieczności i olewać prezydenta. To jest, drukować ustawy po tym, jak minie czas do ich podpisania. Chyba że je będzie wetował lub występował do trybunału Przyłębskiej. Ale ten ten jest w zasadzie nielegalny w każdym składzie, w którym orzekają niewłaściwie wybrani sędziowie. Zatem jego wyroki też nie są wyrokami tylko wykwitem z nasiadówki jakichś ludzi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-01-11, 17:37   

Oglądam sobie ten protest... mega żenada. PiS to sami patrioci, którzy chcą wolnej Polski i wolnych mediów :shock: Śpiewający górale, Jan Paweł II, do hymnu baczność.

Ja pierdolę xD

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sad-najwyzszy-stwierdzil-waznosc-wyborow/b26ysfz

To ten dobry sąd czy niedobry? To ten sąd co miał ogłosić nieważność wyborów? Człowiek to już nie wie w tym kraju...
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2024-01-11, 18:11   

Nienawiść wylewająca się z ust liderów PiS i nienawiść zionąca z tłumu mnie poraziła.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-01-11, 19:57   

Ash napisał/a:
Oglądam sobie ten protest... mega żenada. PiS to sami patrioci, którzy chcą wolnej Polski i wolnych mediów :shock: Śpiewający górale, Jan Paweł II, do hymnu baczność.

Ja pierdolę xD

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/sad-najwyzszy-stwierdzil-waznosc-wyborow/b26ysfz

To ten dobry sąd czy niedobry? To ten sąd co miał ogłosić nieważność wyborów? Człowiek to już nie wie w tym kraju...


Ta izba nie jest sądem, tak że czy orzekli by ważność, czy nieważność wyborów, to by nie miało znaczenia. Obowiązuje domniemanie ich ważności.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2024-01-12, 06:55   

Dokładnie tak.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2024-01-12, 11:51   

m_m napisał/a:
Nienawiść wylewająca się z ust liderów PiS i nienawiść zionąca z tłumu mnie poraziła.


Pan w Polsce to chyba od niedawna ;)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-01-12, 12:42   

m_m napisał/a:
Nienawiść wylewająca się z ust liderów PiS i nienawiść zionąca z tłumu mnie poraziła.


Poziom frustracji i bólu dupy z powodu zwycięskiej przegranej w wyborach i świadomość konsekwencji utraty "koryta" zmierza do apogeum.
Poza tym, sporo tam prymitywów o światopoglądzie rodem z ciemnych wieków. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-01-12, 13:18   

https://www.sport.pl/inne...l#s=BoxMMtCzol2

Piękne, po prostu piękne. Powinni to puścić w TVP w okolicach godziny 19:30.

W skrócie - dawne nagranie w którym Kamiński, tak dokładnie ten Kamiński peroruje jak to Kwaśniewski mógł ułaskawić kogoś z SLD.
WYzywa go od niegodnych, twierdzi, że w tym wypadku nie powinien stosować ułaskawienia, bo "Pan Sobótka popełnił ciężkie przestępstwo ujawnienia tajemnicy państwowej, za co dostał 3.5 roku więzienia" i to świadczy o tym, że prezydent jest częścią układu.
Po prostu idealne podsumowanie szczytów hipokryzji.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-15, 21:25   

 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-15, 23:44   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2024-01-16, 17:04   

Troszkę mecenas Giertych poszedł na skróty myślowe. :mrgreen:
"Sześdziesionę" (pisownia zgodna z wymową a nie gramatyką :) ), stosuje się tylko do współsprawców, którzy pójdą na współpracę. Zatem ci członkowie PiS, którzy chcieliby skorzystać z jej "dobrodziejstwa" musieliby być w postępowaniu karnym współoskarżeni razem z tymi, na których by sypali. Choć można technicznie wyobrazić sobie dwa odrębne postępowania. :-P Niemniej, jako świadkowie nie mogliby z tej instytucji skorzystać.

ALE...

Gdyby jako świadkowie zeznali na temat popełnionych przez innych i przez siebie przestępstw, to ich zeznania złożone przeciwko innym, w których przy okazji obciążaliby siebie - nie mogłyby być użyte w postępowaniu przeciwko nim samym. Żaden prokurator ani sąd nie mogliby na ich podstawie czynić ustaleń faktycznych i prawnych. Nawet PiS się tak daleko nie posunął przez 8 lat rządów, aby robić zamach na tę "zasadę". :) Nie ma ona wprost podstawy w kodeksie postępowania karnego, ale wynika z kilku innych przepisów.

Zatem mecenas Giertych nie musiałby przygotowywać tychże działaczy na żadne konsekwencje prawne.

No dobra, nie ma to jak zepsuć/wyjaśnić ewidentny żart. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-16, 17:33   

oj tam oj tam
wszyscy wiedzą o co chodzi

jeśli jakiś poseł piś pójdzie na współpracę, włos mu z dupy nie spadnie, a może i czeka nagroda - przyjecie w poczet archaniołów.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2024-01-21, 17:22   

Przyznaję, że tego nie znałem.
https://next.gazeta.pl/next/7,151243,30616006,abonament-rtv-takze-za-smartfona-i-komputer-wyrok-nsa-nie-zostawia.html#do_st=RS&do_a=1440&do_sid=1440&do_w=57&do_v=992#s=BoxOpLink
że niby abonament rtv należy płacić również od smartfona i komputera ...

Ale ja bardzo chciałbym, żeby jakiś sędzia z tego NSA odpowiedział mi w takim razie na kilka pytań:
Rozumiem, że to działa również na firmy. A zgodnie przepisami - firmy muszą płacić abonament od każdego odbiornika osobno (inaczej niż gospodarstwa domowe).
Czyli jeśli w firmie jest 600 komputerów i tyle samo smartfonów służbowych, to firma ma zapłacić 1200 (tysiąc dwieście) abonamentów rtv, co daje kwotę ponad 32tysięcy, co miesiąc !
Ale bardzo chciałbym wyjaśnienia - co to znaczy "komputer"? Bo jeśli trzymać się tej wykładni, która jest baaardzo szeroka - serwer również jest komputerem, czyż nie? Tak, jakbym chciał, to sobie puszczę radio lub tv na serwerze, więc wypełnia definicję urządzenia zdolnego do odbioru programu.
Czyli od serwerów też trzeba płacić?
Czy liczy się serwer fizyczny, czy może trzeba rozbijać na wirtualne? Podpowiem, że różni użytkownicy, mogą korzystać z różnych serwerów wirtualnych - dla nich to są jakby osobne urządzenia.
Ale idźmy dalej - co jeśli na serwerach jest hostowane oprogramowanie, z którego korzystają pracownicy całkiem innych firm? To kto ma płacić ten abonament? Firma która jest właścicielem tych serwerów, ale z nich nie korzysta, czy firmy których pracownicy z tego korzystają? Tu znowu wchodzi wirtualizacja, bo do jednego serwera wirtualnego mogą mieć dostęp użytkownicy jednej firmy, a do drugiego - innej firmy. Fizycznie to cały czas jedno urządzenie.
Czy urządzenie do np. rezonansu magnetycznego, ekg i tym podobne, które również jest komputerem - również się w to wlicza? Inne urządzenia diagnostyczne, np. kiedyś pracowałem na testerze telekomunikacyjnym, do sprawdzania parametrów sieci GSM - to również jest komputer w środku - też się wliczają?

Czy ktoś w NSA zdaje sobie sprawę, że przy takiej szerokiej definicji, jestem mocno przekonany, że dałoby się dowalić każdej firmie, bo po prostu da się znaleźć mnóstwo urządzeń które taką definicję spełnią.
Bo definicję "komputera" pewnie powoli spełniają już np. programatory do pralek, różne urządzenia do sterowania "inteligentnym domem", w sumie to pewnie również autonomiczne samochody, itd. ...
Powtórzę - pytam o definicję dla firm, które powinny płacić osobno od każdego odbiornika.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-21, 18:37   

nie wyamagaj od sędziów NSA zbyt wiele (zwłaszcza obecenie, kiedy sędzią może być każdy kto obciągnął temu czy tamtemu)
oni tam tylko sprawdzają czy to i tamto jest zgodne z tym co ustawodawca uchwalił

może mała anonimowa sonda na forum ?:)
kto płaci abonament ? :)

ja się zupełnie bez wstydu przyznaję że nie płacę - od 15 lat.
książeczka rtv była na mamę, zmarła. nie dalej jak rok później (chyba) dostałem pismo z PP z ponagleniem opłaty, zadzwoniłem poinformowałem, przesłalem akt zgonu, potwierdziałem że nikt tam nie mieszka (wówczas). Koniec tematu. Od 14 lat cisza.
Mam C+ z anteną na balkonie.
TVP nie oglądam od lekko 2010 b. mało, a od tvpis w ogóle.
NIe rozumiem dlaczego miałbym płacić abo za coś czego nie oglądam, oglądać nie chcę, nie zamierzam w przewidywalnej przyszłości a tym bardziej nie będę dokładał się bezpośrednio do tych medialnych kurew co bierą po 100 tys za mc (100 000 / 28 zł mc abo = 3571 gospodarstw domowych sponsoruje co miesiąc takiego łżekomentatora co sprzedaje to co mu oficer polityczny podrzuci)
jak dla mnie - jeśli się nie podoba, zaorać zlikwidować, rozstrzelać.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2024-01-21, 21:10   

Bo oprócz PiSu nikt się nie przyzna że potrzebna im publiczna telewizja do propagandy i obsady stanowisk dla swojaków. Ostatnio dopiero się dowiedziałem że teraz w każdym ministerstwie musi być 4 ministrów/wice bo taka umowa koalicyjna, cyrk jakich mało, ale liczba posadek musi być zagwarantowana i nikt tego TVP nie zaorze z tego samego powodu.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-01-21, 21:45   

ja to rozumiem - mam z tym do czynienia na poziomie gmina/Wrocław. Zakładanie nowych spółek zarządzających budynkami u.pub. (Hala Stulecia, Stadion, NFM etc etc, teraz pewnie powołają spółkę która będzie zarządzać Wzgórzem P., nagle nikt sie nie pali do sprzedaży WKSu) - mnożenie takich bytów ponad miarę... po to żeby poobsadzać partyjniaków.
Zwykli zjadacze ziemnioków nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak bardzo gminy są poobszadzane "swojakami". Ja przebywam prz tym "towarzychu" już grubo 10+ lat (jako zwyklak)... ostatnio jakie było moje zdziwienia gdy załatwiałem dofinansowanie z Urz.Marszał. do utworzonych miejsc pracy (dla UKR) - jadę do U.Mar+instytucji związanych a tam siedzi ekipa ze stadionu która została wymieciona po zmianie urzedującego prezydenta.
Przynajmniej wszystko szybko załatwiłem ;)

z tym ministerstwem i wice - no cóż, taki mamy klimat, teoretycznie to się jakoś składa. Każdy w kolacji ma udział w tym co gotują i kontrolę nad tym. A im większa kolacja tym więcej talerzy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13