FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 658
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-05-20, 19:59   

AM napisał/a:
3-4 książki miesięcznie dają 36-48 tytułów w ciągu roku. Nie będzie mniej niż pierwsza liczba i nie więcej niż druga. Sporo możliwości. Rygor, który narzucamy sobie w tym roku, przyniesie efekty. Bo to nie tylko koncentracja na dochodowych nowościach i dodrukach, ale i zmniejszenie wydatków na produkcję, przy niezauważalnym spadku przychodów oraz ograniczenie inwestycji w nowe prawa o 90% (w końcu mamy co wydawać).

Moje zapytanie nie dotyczyło tak naprawdę samej liczby wydanych książek, tylko ograniczania sobie możliwości wyboru tytułu przez kolejne deklaracje, że MAG wyda to i tam. A takich obietnic padło tam całkiem sporo i trudno mi je postrzegać jako "możliwości". Jak nie zostaną zrealizowane, to kolejni ludzie będą się irytowali. Taka taktyka komunikacyjna nie współgra mi jakoś z ostrożnością z jaką podaje Pan tu na forum wstępną listę 8 tytułów, które się zapewne ukażą w I połowie 2024 roku. Tu na forum wszyscy już wiemy jak traktować szkice i plany a na fb chyba jednak większość użtykowników się nie orientuje, że nie każda deklaracja trafi terminowo do realizacji.

Osobiście cieszę się z każdego kanału przepływu dodatkowych informacji :mrgreen:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2023-05-20, 20:21   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
3-4 książki miesięcznie dają 36-48 tytułów w ciągu roku. Nie będzie mniej niż pierwsza liczba i nie więcej niż druga. Sporo możliwości. Rygor, który narzucamy sobie w tym roku, przyniesie efekty. Bo to nie tylko koncentracja na dochodowych nowościach i dodrukach, ale i zmniejszenie wydatków na produkcję, przy niezauważalnym spadku przychodów oraz ograniczenie inwestycji w nowe prawa o 90% (w końcu mamy co wydawać).

Moje zapytanie nie dotyczyło tak naprawdę samej liczby wydanych książek, tylko ograniczania sobie możliwości wyboru tytułu przez kolejne deklaracje, że MAG wyda to i tam. A takich obietnic padło tam całkiem sporo i trudno mi je postrzegać jako "możliwości". Jak nie zostaną zrealizowane, to kolejni ludzie będą się irytowali. Taka taktyka komunikacyjna nie współgra mi jakoś z ostrożnością z jaką podaje Pan tu na forum wstępną listę 8 tytułów, które się zapewne ukażą w I połowie 2024 roku. Tu na forum wszyscy już wiemy jak traktować szkice i plany a na fb chyba jednak większość użtykowników się nie orientuje, że nie każda deklaracja trafi terminowo do realizacji.

Osobiście cieszę się z każdego kanału przepływu dodatkowych informacji :mrgreen:


Nowa edycja Lightbringera
Only monsters
Początek wznowień Hobb
Utopia Avenue
Sullivan - minimum 3 książki
Początek wznowień Carey

To musi się zdarzyć w następnym roku. I zabiera do 1/3 tego co wydamy.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 658
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-05-20, 21:08   

AM napisał/a:
Nowa edycja Lightbringera
Only monsters
Początek wznowień Hobb
Utopia Avenue
Sullivan - minimum 3 książki
Początek wznowień Carey

To musi się zdarzyć w następnym roku. I zabiera do 1/3 tego co wydamy.

No tak, umowy i terminy.
Wznowienia Weeksa i Hobb liczy Pan jako "nowe pozycje" do tych maksymalnie 48 książek do wydania w 2024?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2023-05-20, 21:52   

AM napisał/a:
Sullivan - minimum 3 książki



//impra
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Sędzia

Posty: 493
Wysłany: 2023-05-20, 23:15   

AM napisał/a:

Sullivan - minimum 3 książki


Czy Sullivan - Epoka Mitu (i kolejne) wyjdzie w ebooku? Pytałem kilka razy, ale nie otrzymałem odpowiedzi, a sprawa jest o tyle dla mnie istotna, że będę niebawem zamawiał nową UW z Waszej księgarni. I jeśli Sullivana w ebooku nie będzie, to wezmę w deadtree edition.
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2023-05-20, 23:56   

Sędzia napisał/a:
AM napisał/a:

Sullivan - minimum 3 książki


Czy Sullivan - Epoka Mitu (i kolejne) wyjdzie w ebooku? Pytałem kilka razy, ale nie otrzymałem odpowiedzi, a sprawa jest o tyle dla mnie istotna, że będę niebawem zamawiał nową UW z Waszej księgarni. I jeśli Sullivana w ebooku nie będzie, to wezmę w deadtree edition.


W następnym tygodniu powinniśmy to załatwić. Jeśli oczywiście Dressler nie będzie za bardzo zajęty targami.
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2023-05-20, 23:57   

Typical_troll napisał/a:

Wznowienia Weeksa i Hobb liczy Pan jako "nowe pozycje" do tych maksymalnie 48 książek do wydania w 2024?


Tak.
 
 
Sędzia

Posty: 493
Wysłany: 2023-05-20, 23:59   

AM napisał/a:
W następnym tygodniu powinniśmy to załatwić. Jeśli oczywiście Dressler nie będzie za bardzo zajęty targami.


Dziękuję.
 
 
GRZ7

Posty: 2
Wysłany: 2023-05-21, 01:57   

AM napisał/a:
Typical_troll napisał/a:

Wznowienia Weeksa i Hobb liczy Pan jako "nowe pozycje" do tych maksymalnie 48 książek do wydania w 2024?


Tak.


Czy będą Żywostatki w tych dodrukach?
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-05-21, 08:06   

GRZ7 napisał/a:
AM napisał/a:
Typical_troll napisał/a:

Wznowienia Weeksa i Hobb liczy Pan jako "nowe pozycje" do tych maksymalnie 48 książek do wydania w 2024?


Tak.


Czy będą Żywostatki w tych dodrukach?

AM napisał/a:
Dosłownie przed chwilą zgodziłem się na harmonogram agenta. Hobb z nami zostaje.

2024 - NEW TRILOGY BOOK 1 + DRAGON KEEPER and DRAGON HAVEN

2025 - NEW TRILOGY BOOK 2 + CITY OF DRAGONS and BLOOD OF DRAGONS

2026 - NEW TRILOGY BOOK 3 + LIVESHIP TRILOGY


Edit: najwidoczniej pospieszyłem się z wpisem, bo na FB zobaczyłem, że Statki mają jednak być wznowione w pierwszej kolejności.
  
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-05-21, 11:24   

AM napisał/a:

Sullivan - minimum 3 książki


Hmm tak sobie miarkuję skoro to są plany na 2024, czy to znaczy że oprócz teraz wydawanego cyklu Legends of the First Empire, jest w planach także wznowienie Riyria revelations?

AM napisał/a:

Początek wznowień Hobb


A to jest wiadomość która zawsze przyjemnie zobaczyć :)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2023-05-21, 12:00   

fdv napisał/a:
jest w planach także wznowienie Riyria revelations


MAG ma prawa do trylogii The Rise and Fall. Potem zobaczy czy będą wznowione Odkrycia (mocno trzymam kciuki)

Co do Hobb to mam wielką nadzieję na wydanie wszystkich jej książek bo przegapiłem zakup gdy były dostępne a dodruków nie będzie
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-05-21, 12:01   

fdv napisał/a:

Hmm tak sobie miarkuję skoro to są plany na 2024, czy to znaczy że oprócz teraz wydawanego cyklu Legends of the First Empire, jest w planach także wznowienie Riyria revelations?

Wedle odpowiedzi na FB najpierw Legendy oraz Rise and Fall, a potem zobaczą.

Whoresbane napisał/a:

Co do Hobb to mam wielką nadzieję na wydanie wszystkich jej książek bo przegapiłem zakup gdy były dostępne a dodruków nie będzie
Dołączam do klubu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-05-21, 14:40   

Nie będzie Bakkerów, za to wysyp Sullivanów. Zgroza! :cry:
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-05-21, 14:44   

AM napisał/a:
Początek wznowień Carey

Serio? To ma aż takie wzięcie? Czy może to jakaś transakcja wiązana - jak nie wznowicie Carey, to nie dostaniecie praw do Iksińskiego?
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2023-05-21, 17:27   

W ostatnim czasie przedstawiliśmy plany na maj-lipiec na FB.

Pora na wersję wstępną planów na sierpień-październik. Trochę jeszcze może się zmienić.
Sanderson został przesunięty na listopad. Niestety zrobienie wersji jubileuszowej Drogi królów trochę potrwa. Weeks również ukaże się w listopadzie. Jest k... gruby i potrzebujemy więcej czasu, żeby dobrze go zrobić. Jak widać sierpień i wrzesień wykorzystamy na dodruki i być może coś jeszcze dorzucimy.

SIERPIEŃ
Bohater wieków
Mechaniczny anioł
Ogrody księżyca

WRZESIEŃ
Studnia wstąpienia
Droga królów (edycja jubileuszowa)
Bramy domu umarłych

PAŹDZIERNIK
Fonda Lee Dziedzictwo Jadeitu
Chloe Gong Nieśmiertelne Pragnienia
Michael J. Sullivan Epoka wojny
Ian McDonald Hopelandia
Jay Kristoff, Amy Kauffman Aurora Przebudzenie
  
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2023-05-21, 17:38   

AM napisał/a:
Weeks również ukaże się w listopadzie. Jest k... gruby i potrzebujemy więcej czasu, żeby dobrze go zrobić.


Czyli wydacie te 3 tomy + opowiadanie.... w jednym tomie? To jest to wydanie zbiorcze co się ukazało przy okazji Nemesis?
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2023-05-21, 17:40   

Ash napisał/a:
AM napisał/a:
Weeks również ukaże się w listopadzie. Jest k... gruby i potrzebujemy więcej czasu, żeby dobrze go zrobić.


Czyli wydacie te 3 tomy + opowiadanie.... w jednym tomie? To jest to wydanie zbiorcze co się ukazało przy okazji Nemesis?


Nie. Nemezis jest grubsze niż się spodziewaliśmy. Nie będzie wydań zbiorczych.
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2023-05-21, 17:52   

Czyli omnibus Simmonsa najwcześniej w listopadzie?
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2023-05-21, 17:54   

finegan napisał/a:
Czyli omnibus Simmonsa najwcześniej w listopadzie?


Tak. Bez zmian.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-05-21, 18:02   

Cerber108 napisał/a:

Wedle odpowiedzi na FB najpierw Legendy oraz Rise and Fall, a potem zobaczą.


Whoresbane napisał/a:

MAG ma prawa do trylogii The Rise and Fall. Potem zobaczy czy będą wznowione Odkrycia (mocno trzymam kciuki)


Dzięki za odpowiedzi, niby człowiek śledzi zapowiedzi, a mimo wszystko coś tam umyka.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11323
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-21, 19:28   

będzie jak będzie.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2023-05-21, 20:30   

Oby wrzesień był połączony promocją z październikiem bo znów będzie kombinowanie by wyszła darmowa wysyłka. Ciężkie czasy nastały... A może na tyle dobre, skoro dodruki nie są mi osobiście potrzebne bo posiadam wszystko //mysli
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-05-21, 20:36   

Whoresbane napisał/a:
Oby wrzesień był połączony promocją z październikiem bo znów będzie kombinowanie by wyszła darmowa wysyłka. Ciężkie czasy nastały... A może na tyle dobre, skoro dodruki nie są mi osobiście potrzebne bo posiadam wszystko //mysli

Sam z sierpniowych i wrześniowych nie skorzystam, za to z lipcowych zgarnę aż 4.
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2023-05-21, 20:44   

To zrobimy tak chopaki, namówi się Pan Andrzeja w okolicach listopada na kodzik 10% na cały asortyment i sobie pozamawiamy 10 kilogramowe paczki.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-05-21, 21:07   

Ash napisał/a:
To zrobimy tak chopaki, namówi się Pan Andrzeja w okolicach listopada na kodzik 10% na cały asortyment i sobie pozamawiamy 10 kilogramowe paczki.

Myślę że w takim wypadku nawet wybitne zabezpieczanie paczek przez sklep mogłoby nie wystarczyć na trudy transportu (poza tym pół roku bez dostawy nowych książek to zdecydowanie za długo). Z drugiej strony rok temu zamówiłem taki nawał literatury od Vespera, że musiałem rozbić na trzy zamówienia i dwie przechadzki do paczkomatu, a chyba tylko jedna książka była wgnieciona.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 658
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-05-21, 22:49   

AM napisał/a:
PAŹDZIERNIK
Fonda Lee Dziedzictwo Jadeitu
Chloe Gong Nieśmiertelne Pragnienia
Michael J. Sullivan Epoka wojny
Ian McDonald Hopelandia
Jay Kristoff, Amy Kauffman Aurora Przebudzenie

Tajny Sanderson 4 wyleciał z października? Czy w ogóle z tego roku?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2023-05-22, 01:23   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
PAŹDZIERNIK
Fonda Lee Dziedzictwo Jadeitu
Chloe Gong Nieśmiertelne Pragnienia
Michael J. Sullivan Epoka wojny
Ian McDonald Hopelandia
Jay Kristoff, Amy Kauffman Aurora Przebudzenie

Tajny Sanderson 4 wyleciał z października? Czy w ogóle z tego roku?


Wszystko zostało napisane.
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2023-05-22, 08:56   

Cerber108 napisał/a:
Ash napisał/a:
To zrobimy tak chopaki, namówi się Pan Andrzeja w okolicach listopada na kodzik 10% na cały asortyment i sobie pozamawiamy 10 kilogramowe paczki.

Myślę że w takim wypadku nawet wybitne zabezpieczanie paczek przez sklep mogłoby nie wystarczyć na trudy transportu (poza tym pół roku bez dostawy nowych książek to zdecydowanie za długo). Z drugiej strony rok temu zamówiłem taki nawał literatury od Vespera, że musiałem rozbić na trzy zamówienia i dwie przechadzki do paczkomatu, a chyba tylko jedna książka była wgnieciona.


Jak pakuje Vesper? Dla mnie MAG pod tym względem nie ma sobie konkurencji a jestem właśnie przed pierwszym zamówieniem w Vesperze (Simmons + Watts).
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-05-22, 09:51   

finegan napisał/a:

Jak pakuje Vesper? Dla mnie MAG pod tym względem nie ma sobie konkurencji a jestem właśnie przed pierwszym zamówieniem w Vesperze (Simmons + Watts).

MAG to mistrz, wiadomo, a Vesper miał raczej dosyć standardowo (tak szczerze to zupełnie nie pamiętam, mam tylko fotę jak wyglądało z zewnątrz). Przy takich wielkich pakach jest raczej łatwiej o rozwałkę, mniejsza przesyłka jest sztywniejsza

20220824_070005.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 4,01 MB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 15