FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2023-01-12, 20:00   

AM napisał/a:
Dodruki 1 kwartał

Będą w najbliższym czasie konkretne terminy tych doruków?
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-01-12, 20:03   

AM napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
Procella napisał/a:
Świetna wiadomość. Czytałam na razie tylko "Every Heart...", bardzo dobre.

Ale to młodzieżówka czy coś bardziej ambitnego?


Są różne młodzieżówki. Mogą być ciekawsze pod każdym względem od "dorosłej" prozy. Na pewno książki McGuire nie są sprzedawane jako YA. No i rzadko zdarza się, nawet w dzisiejszych czasach, żeby ktoś zdobywał Hugo, Nebulę i Locusa za jedno dzieło. I na pewno nie mają takich osiągnieć książki, które napawają cię przerażeniem.

Przy okazji miło mi wspomnieć, że do naszej stajni dołączyli Kij Johnson i Hiron Ennes :) .

Aż tak mnie przerażeniem nie napawają, po prostu niewiele wiem o tej autorce a czytanie opisów książek w sieci jest całkowicie bezużyteczne.

KIJ JOHNSON to super wwiadomość. Znam tylko "Człowiek, który przerzucił most przez mgłę", ale to była znakomita nowela.

Hiron Ennes nic mi nie mówi - idę się dokształcać.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Kszych


Posty: 43
Wysłany: 2023-01-12, 20:04   

Poczytałem opinie na GR i w żaden sposób nie widzę, by miało mnie to zainteresować. Szczególnie kiedy zachwyca się tym +/-95% dziewcząt ( i tak, wiem - to pewnie właśnie czytelniczki są tam aktywniejsze).
Oczywiście mogę się mylić, ale raczej tego nie sprawdzę. Takie moje 2 grosze.

(edit: to o McGuire, oczywiście.)
  
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-01-12, 20:05   

Typical_troll napisał/a:

Hiron Ennes nic mi nie mówi - idę się dokształcać.


“Worldbuilding both subtle and surprising. Killer prose. Grotesque biology like I’ve never seen. If you’ve ever wondered what would happen if David Cronenberg and Edgar Allen Poe bumped into each other at the same parasitological conference, here’s your answer.” ― Peter Watts
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-01-12, 20:07   

AM napisał/a:
i Hiron Ennes :) .


czyżby Pijawka?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-01-12, 20:09   

grimmjow napisał/a:
AM napisał/a:
i Hiron Ennes :) .


czyżby Pijawka?


Tak
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-01-12, 20:11   

AM napisał/a:
grimmjow napisał/a:
AM napisał/a:
i Hiron Ennes :) .


czyżby Pijawka?


Tak

Tytuł jak od Guya Smitha :badgrin: Treść chyba nie. Czyli Ennes ląduje w horrorach?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2023-01-12, 20:13   

AM napisał/a:
Typical_troll napisał/a:

Hiron Ennes nic mi nie mówi - idę się dokształcać.


“Worldbuilding both subtle and surprising. Killer prose. Grotesque biology like I’ve never seen. If you’ve ever wondered what would happen if David Cronenberg and Edgar Allen Poe bumped into each other at the same parasitological conference, here’s your answer.” ― Peter Watts

Brzmi BARDZO zachęcająco. Będę wyczekiwał.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-01-12, 20:16   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
grimmjow napisał/a:
AM napisał/a:
i Hiron Ennes :) .


czyżby Pijawka?


Tak

Tytuł jak od Guya Smitha :badgrin: Treść chyba nie. Czyli Ennes ląduje w horrorach?


Nie. Za to Lowecraftowskie The Dream-Quest of Vellit Boe Kij Johnson tak.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-01-12, 20:24   

AM napisał/a:
Nie. Za to Lowecraftowskie The Dream-Quest of Vellit Boe Kij Johnson tak.

Ona pięknie pisała i bez dodatku Lovecrafta :-) Coraz ciekawsze te zapowiedzi
//hurra
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2023-01-12, 21:06   

Typical_troll napisał/a:
Procella napisał/a:
Świetna wiadomość. Czytałam na razie tylko "Every Heart...", bardzo dobre.

Ale to młodzieżówka czy coś bardziej ambitnego?

To i to, w pewnym sensie.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-01-12, 21:36   

Na goodreads ma YA jako drugi tag. Jeszcze to

Cytat:
I would definitely put it in a high school library, as I think teens - especially trans, asexual and other queer teens - are the readers likely to get the greatest benefit from it.


Nie dla mnie ale niech się sprzedaje dobrze!
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-01-12, 22:23   

Ash napisał/a:
Na goodreads ma YA jako drugi tag. Jeszcze to

Cytat:
I would definitely put it in a high school library, as I think teens - especially trans, asexual and other queer teens - are the readers likely to get the greatest benefit from it.


Nie dla mnie ale niech się sprzedaje dobrze!


To książka, która spokojnie może "robić" za młodzieżówkę. To jej siła. Ale na Goodreads w każdym corocznym głosowaniu na najlepsze książki pojawia się w kategorii Best Fantasy, a nie Best Young Adult Fantasy & Science Fiction.
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2023-01-12, 22:28   

Dla mnie to jest książka, która technicznie rzecz biorąc może być uznana za YA, ale dorosły czytelnik też będzie miał z jej lektury sporo satysfakcji - niekoniecznie z tych samych elementów co nastolatek. Warto dac jej szansę. Ale wiadomo, nie wszystko jest dla wszystkich, a jakąś selekcję robić trzeba, nie da się sięgnąć po wszystko. Ja w każdym razie mocno tym książkom kibicuję.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2023-01-12, 22:56   

Lubię tasiemce fantasy więc i ja spróbuję
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2023-01-12, 23:47   

Procella napisał/a:
Dla mnie to jest książka, która technicznie rzecz biorąc może być uznana za YA, ale dorosły czytelnik też będzie miał z jej lektury sporo satysfakcji - niekoniecznie z tych samych elementów co nastolatek. Warto dac jej szansę. Ale wiadomo, nie wszystko jest dla wszystkich, a jakąś selekcję robić trzeba, nie da się sięgnąć po wszystko. Ja w każdym razie mocno tym książkom kibicuję.


Książki, których bohaterami są nastolatkowie trafiają pewnie z automatu do szufladki "młodzieżówka". Ok, niech tak będzie, ale... To nie kolejna Maas, albo grupa autorów, którzy parzą. I oczywiście nie wszystko dla wszystkich.

Przepraszam, że nie używam przykładów Magowych, tylko Maas, ale ściany mają uszy...
 
 
lukaszkuch 


Posty: 32
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-01-13, 13:25   

Czy dodrukowany w 2022 r. Peryferal to to samo wydanie co pierwsze? Czy może przypadkiem tłumaczenie zostało w jakiś sposób poprawione?

Mam pierwsze wydanie, jestem na 80 stronie i błędy tłumaczenia tak walą po oczach, że nie da się tego czytać. Chyba pierwszy raz od dawna rzucę książkę w diabły...
Pierwszy raz mi się takie coś przydarzyło w książce MAGa...
_________________
Ostatnio przeczytane
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-01-13, 13:32   

lukaszkuch napisał/a:
Czy dodrukowany w 2022 r. Peryferal to to samo wydanie co pierwsze? Czy może przypadkiem tłumaczenie zostało w jakiś sposób poprawione?

Mam pierwsze wydanie, jestem na 80 stronie i błędy tłumaczenia tak walą po oczach, że nie da się tego czytać. Chyba pierwszy raz od dawna rzucę książkę w diabły...
Pierwszy raz mi się takie coś przydarzyło w książce MAGa...


Mam to nowe wydanie, jest dokładnie tak samo. Kilka stron wcześniej w tym temacie o tym gadaliśmy.

Gdzieś tak od 100 strony da się czytać (albo się człowiek przyzwyczaja, ciężko powiedzieć).
 
 
lukaszkuch 


Posty: 32
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2023-01-13, 15:18   

Ash napisał/a:

Mam to nowe wydanie, jest dokładnie tak samo. Kilka stron wcześniej w tym temacie o tym gadaliśmy.



Wiem, czytałem. Łudziłem się tylko, że może to jakoś poprawili i najwyżej kupię nowe wydanie ;)
To zostało mi jeszcze 20 stron - może jakoś przecierpię.

Jakiegoś pecha mam ostatnio do książek. Przedtem zacząłem czytać "Centralę Europa" Vollmanna i po dwóch rozdziałach stwierdziłem że nic nie rozumiem. Teraz ten Peryferal... Myślałem, że już ze mną coś nie tak - ale poczytałem opinie i nie jestem osamotniony ;)
_________________
Ostatnio przeczytane
 
 
Rec

Posty: 220
Wysłany: 2023-01-13, 15:39   

No niestety, to są uroki czytania tłumaczeń. A że Sokołowskiemu kury pasać, a nie książki tłumaczyć, to inna kwestia.

Przypomniało mi sie jak parę miesiecy temu postanowiłem przerobić "Dysfunkcję rzeczywistości". Odkryłem, że Hamilton ma niemal konserwatywną potrzebę opisywania ubioru każdej wprowadzanej na scenę postaci, a prawie kazda kobieta ma na sobie "bluzeczkę". Pojawia się jakaś pani, a na pani musi być "bluzeczka". Zaczęło mniei to tak drażnić, że zassałem angielskie ebooki i zaczałem wyszukiwać konkretne sceny. Okazało się, że Dariusz Kopociński niemal każdy górny element damskiej garderoby tłumaczy jako "bluzeczka". Od "blouse", przez "singlet", po "shirt" i kilka innych. :mrgreen:
  
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-01-13, 17:04   

Rec napisał/a:
No niestety, to są uroki czytania tłumaczeń. A że Sokołowskiemu kury pasać, a nie książki tłumaczyć, to inna kwestia.

Przypomniało mi sie jak parę miesiecy temu postanowiłem przerobić "Dysfunkcję rzeczywistości". Odkryłem, że Hamilton ma niemal konserwatywną potrzebę opisywania ubioru każdej wprowadzania na scenę postaci, a prawie kazda kobieta ma na sobie "bluzeczkę". Pojawia się jakaś pani, a na pani musi być "bluzeczka". Zaczęło mniei to tak drażnić, że zassałem angielskie ebooki i zaczałem wyszukiwać konkretne sceny. Okazało się, że Dariusz Kopociński niemal każdy górny element damskiej garderoby tłumaczy jako "bluzeczka". Od "blouse", przez "singlet", po "shirt" i kilka innych. :mrgreen:


to mnie w porę uprzedziłeś. Chciałem uzbierać w postaci fizycznej cykle z Zysk i Ska Hamiltona - ale widząc po cenach niektórych tomów i teraz wiedząc jakie jest tłumaczenie - stwierdzam, że ebooki mi wystarczą
 
 
Jacob94

Posty: 43
Wysłany: 2023-01-14, 00:21   

grimmjow napisał/a:


to mnie w porę uprzedziłeś. Chciałem uzbierać w postaci fizycznej cykle z Zysk i Ska Hamiltona - ale widząc po cenach niektórych tomów i teraz wiedząc jakie jest tłumaczenie - stwierdzam, że ebooki mi wystarczą


Jeśli chodzi o Dysfunkcję Rzeczywistości to pod względem językowym nie widać aktywnie jakiś braków w tłumaczeniu. Opisy są kapitalnie żywe i piękne, nic mi nie zgrzytało. Trzeba na coś specyficznie zwrócić uwagę (jak na tą "bluzeczkę") aby zazgrzytało, w innym wypadku czyta się to świetnie. Opisy habitatów, walk i pojazdów są niewiarygodne. A pamiętam bo czytałem w 2022 roku.
Jeśli chodzi o ceny to rzeczywiście odstraszają choć ja miałem szczęście. 2 pierwsze tomy kupiłem po 30zł ale to dawno temu, dziś już bym ich nie dostał w takiej cenie. 3 tom znalazłem na... e-bayu za 49zł (więc całkiem przyzwoicie) natomiast na 4 (ten najrzadszy) musiałem wydać 100zł co jest i tak najniższą możliwą kwotę na którą wyczekałem chyba z 4 lata zanim zdążyłem wyprzedzić konkurencję kupujących na allegro :P Stan doskonały.
Ostatnie 3 po 5-10zł w Dedalusie i od nich zacząłem kompletowanie.

Ogólnie i tak saga wspólnoty wydaje mi się zdecydowanie lepsza czy Trylogia Pustki. Teraz czytam Reynoldsa (Arkę Odkupienia) i uważam że też bardziej warto poświęcić czas na tą serię, kapitalnie mi się to czyta. Jestem cholernie wdzięczny za te dodruki, marzyłem o przeczytaniu Reynoldsa od lat i w końcu się udało. Dawno nie miałem tyle frajdy z lektury jak podczas Arki Odkupienia.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-01-14, 08:44   

Jacob94 napisał/a:
grimmjow napisał/a:


to mnie w porę uprzedziłeś. Chciałem uzbierać w postaci fizycznej cykle z Zysk i Ska Hamiltona - ale widząc po cenach niektórych tomów i teraz wiedząc jakie jest tłumaczenie - stwierdzam, że ebooki mi wystarczą


Jeśli chodzi o Dysfunkcję Rzeczywistości to pod względem językowym nie widać aktywnie jakiś braków w tłumaczeniu. Opisy są kapitalnie żywe i piękne, nic mi nie zgrzytało. Trzeba na coś specyficznie zwrócić uwagę (jak na tą "bluzeczkę") aby zazgrzytało, w innym wypadku czyta się to świetnie. Opisy habitatów, walk i pojazdów są niewiarygodne. A pamiętam bo czytałem w 2022 roku.
Jeśli chodzi o ceny to rzeczywiście odstraszają choć ja miałem szczęście. 2 pierwsze tomy kupiłem po 30zł ale to dawno temu, dziś już bym ich nie dostał w takiej cenie. 3 tom znalazłem na... e-bayu za 49zł (więc całkiem przyzwoicie) natomiast na 4 (ten najrzadszy) musiałem wydać 100zł co jest i tak najniższą możliwą kwotę na którą wyczekałem chyba z 4 lata zanim zdążyłem wyprzedzić konkurencję kupujących na allegro :P Stan doskonały.
Ostatnie 3 po 5-10zł w Dedalusie i od nich zacząłem kompletowanie.

Ogólnie i tak saga wspólnoty wydaje mi się zdecydowanie lepsza czy Trylogia Pustki. Teraz czytam Reynoldsa (Arkę Odkupienia) i uważam że też bardziej warto poświęcić czas na tą serię, kapitalnie mi się to czyta. Jestem cholernie wdzięczny za te dodruki, marzyłem o przeczytaniu Reynoldsa od lat i w końcu się udało. Dawno nie miałem tyle frajdy z lektury jak podczas Arki Odkupienia.

Właściwie mogę tylko napisać +1 ;-)
Też mi brakuje 4 tomu Sagi wspólnoty. Też nie zauważyłem jakichś problemów z tłumaczeniem.
Ale też uważam, że Reynolds jest lepszy.
I notabene, czytałem też jakieś chyba dwie jeszcze pojedyncze książki Hamiltona i mam wrażenie, że one też były lepsze od Pustki, której trzeci tom dalej czeka u mnie na półce i jakoś ... czeka dalej.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-01-14, 12:32   

Zarówno Reynolds jak i Hamilton zasługują na serial pokroju Expanse. Szkoda, że MAG ma taki problem z Reynoldsem, w sensie wyniki sprzedażowe nie są zadowalające. Obaj autorzy mają trochę książek, które przydałoby się wznowić czy wydać jeszcze niepublikowane na polskim rynku.
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2023-01-19, 11:14   

Ruszyły przesyłki z zamówieniami.
 
 
wst11

Posty: 31
Wysłany: 2023-01-19, 15:35   

finegan napisał/a:
Ruszyły przesyłki z zamówieniami.


Horrory równiez czy narazie artefakty?
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2023-01-19, 15:39   

Zamawiałem tylko artefakty.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 223
Wysłany: 2023-01-19, 17:01   

finegan napisał/a:
Zamawiałem tylko artefakty.

Ee tam, nie liczy się.
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2023-01-19, 19:23   

wst11 napisał/a:
finegan napisał/a:
Ruszyły przesyłki z zamówieniami.


Horrory równiez czy narazie artefakty?

Horrory zdaje się mają oficjalną datę wydania o tydzień późniejszą niż Artefakty?
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
wasylek88

Posty: 7
Wysłany: 2023-01-19, 23:14   

Czy ktokolwiek wie gdzie można zakupić serię książek Upadli (Kate Lauren)? Lata temu kupiłem 1 cześć ale dopiero teraz miałem okazję przeczytać...no i niestety nie ma już w księgarniach następnych części... :( Oczywiście interesuje mnie papier nie ebooki.


Pullman dalej nie ruszył?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 14