FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2022-11-16, 12:33   

Dzisiaj paczka przyszła od MAGa i muszę powiedzieć, że lubię od Was bezpośrednio zamawiać. Książki przychodzą we folii, w takim dziewiczym stanie. Jak zamawiam z allegro czy ŚK to mam wrażenie, że te książki zostały przegonione po magazynie z 5 razy.

Listopadowe Sandersony będą na czas bez żadnych przykrych niespodzianek? :-)
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2022-11-16, 12:51   

Ash napisał/a:
Dzisiaj paczka przyszła od MAGa i muszę powiedzieć, że lubię od Was bezpośrednio zamawiać. Książki przychodzą we folii, w takim dziewiczym stanie. Jak zamawiam z allegro czy ŚK to mam wrażenie, że te książki zostały przegonione po magazynie z 5 razy.


Mam tak samo. Raz od ŚK zrobiłem srogie zamowienie rozbite na kilka mniejszych coby się nie poobijały, to nawet bąblofolii nie dali. Jestem ogólnie człowiekiem ciętym na stan książek i reklamuję na potęgę. Kupiłbym używkę jakbym chciał stan biblioteczny.
 
 
AM

Posty: 2919
Wysłany: 2022-11-16, 12:53   

Ash napisał/a:
Dzisiaj paczka przyszła od MAGa i muszę powiedzieć, że lubię od Was bezpośrednio zamawiać. Książki przychodzą we folii, w takim dziewiczym stanie. Jak zamawiam z allegro czy ŚK to mam wrażenie, że te książki zostały przegonione po magazynie z 5 razy.

Listopadowe Sandersony będą na czas bez żadnych przykrych niespodzianek? :-)


Czekamy jeszcze tylko na Żałobne opaski, które przyjadą w poniedziałek. Jest jednak problem z naszym sklepem. Drukarnia od Peryferala, Nakręcanej i Otchłani popsuła nasze plany. Nie zaczniemy wysyłać kolejnych książek, dopóki nie uporamy się z tymi trzema.
 
 
AM

Posty: 2919
Wysłany: 2022-11-16, 12:56   

Ash napisał/a:
Dzisiaj paczka przyszła od MAGa i muszę powiedzieć, że lubię od Was bezpośrednio zamawiać. Książki przychodzą we folii, w takim dziewiczym stanie. Jak zamawiam z allegro czy ŚK to mam wrażenie, że te książki zostały przegonione po magazynie z 5 razy.


To też zabiera trochę czasu i sprowadza na nas kłopoty. Zamawiamy konkretne ilości i zdarza się, że 20-30% odrzucamy, bo nie nadają się według nas do wysyłki. Na uzupełnienia trzeba czekać, a klienci się niecierpliwią.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2022-11-16, 13:02   

 
 
FKJZ 
FKJZ


Posty: 44
Wysłany: 2022-11-16, 13:04   

AM napisał/a:
Zamawiamy konkretne ilości i zdarza się, że 20-30% odrzucamy, bo nie nadają się według nas do wysyłki.

I co robicie z tymi odrzuconymi?
_________________
Przepraszam, że tak powiedziałem i dziękuję za tq wypowiedź.
 
 
AM

Posty: 2919
Wysłany: 2022-11-16, 13:11   

FKJZ napisał/a:
AM napisał/a:
Zamawiamy konkretne ilości i zdarza się, że 20-30% odrzucamy, bo nie nadają się według nas do wysyłki.

I co robicie z tymi odrzuconymi?


Odsyłamy do naszego dystrybutora.

Nie wiem jaką część, ale co roku niszczymy najbardziej uszkodzone książki.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2022-11-16, 13:16   

O kurde, to niezły odrzut ale to przynajmniej tłumaczy dlaczego jest taka różnica przy zamawianiu z innych sklepów.

Taki odrzut koniec końcem kończy na makulaturze?
 
 
AM

Posty: 2919
Wysłany: 2022-11-16, 13:24   

Ash napisał/a:
O kurde, to niezły odrzut ale to przynajmniej tłumaczy dlaczego jest taka różnica przy zamawianiu z innych sklepów.

Taki odrzut koniec końcem kończy na makulaturze?


Albo trafia do czegoś w rodzaju antykwriatu. Nasz dystrybutor ma taką usługę.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-11-16, 13:27   

AM napisał/a:
Zamawiamy konkretne ilości i zdarza się, że 20-30% odrzucamy, bo nie nadają się według nas do wysyłki. Na uzupełnienia trzeba czekać, a klienci się niecierpliwią.


Części klientów się nie dogodzi, zaś znaczenie "przedsprzedaży" jest dla niejednego nad wyraz obce i później jojczą w komentarzach na FB, że zapłacili i muszą długo czekać. ;)


Panie Cerber108,

Nie pamiętam, aby kiedykolwiek Świat Książki dawał folię bąbelkową. //mysli
Zaś od dłuższego czasu to walą książki do kartonu na golasa. ;) Ustawiają je tak, że zachodzą na siebie, co w przypadku dłuższych i wąskich pudełek powoduje, że podczas transportu przechodzą wielokrotne drgania i podskoki (na "kolegach"). ;) Jeśli już zamawiać, to najlepiej dzielić zamówienie na mniejsze, bo kilka rzędów robi wielką różnicę. :-P
Sklep MAG-a nie ma konkurencji, więc na ogół szkoda kombinować gdzie indziej. Lepiej poczekać dłużej i dostać ideał, niż ryzykować "syfilis" i stracone nerwy. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-16, 13:29   

AM napisał/a:

Nie wiem jaką część, ale co roku niszczymy najbardziej uszkodzone książki.

Szkoda. Moglibyście zrobić sprzedaż outletową, pewnie mnóstwo osób ma gdzieś jakoś, albo oddawajcie to do jakiś bibliotek itp.

AM napisał/a:


To też zabiera trochę czasu i sprowadza na nas kłopoty. Zamawiamy konkretne ilości i zdarza się, że 20-30% odrzucamy, bo nie nadają się według nas do wysyłki. Na uzupełnienia trzeba czekać, a klienci się niecierpliwią.

Najbardziej w was lubię to, że jak połączę zamówienia itd, to książki do mnie przyjdą za dwa miesiące, a nie od razu. I mam czas na myślenie gdzie ja to jeszcze upchnę, żona nie ma szybko kolejnego pretekstu do irytacji moim książkograceniem domu, a te zakupy jeszcze przynajmniej nie wołają z kątów, półek, stołów, parapetów, podłogi, że je mam już czytać. :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-16, 13:31   

ASX76 napisał/a:


Nie pamiętam, aby kiedykolwiek Świat Książki dawał folię bąbelkową. //mysli
Zaś od dłuższego czasu to walą książki do kartonu na golasa. ;)

Świat książki tak jak empik tylko z odbiorem na miejscu, to robię oględziny i wybieram na zamianę to co mają na sklepie, a jest w akceptowalnej dla mnie jakości. Nigdy nie ma z tym problemu.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2022-11-16, 13:59   

ASX76 napisał/a:
Jeśli już zamawiać, to najlepiej dzielić zamówienie na mniejsze, bo kilka rzędów robi wielką różnicę. :-P
Sklep MAG-a nie ma konkurencji, więc na ogół szkoda kombinować gdzie indziej. Lepiej poczekać dłużej i dostać ideał, niż ryzykować "syfilis" i stracone nerwy. ;)


Tak właśnie robię, tamto zamówienie miało 20 kilka pozycji, to podzieliłem na 5 paczek (głównie jednak wybieram odbiór osobisty). Wszystkie nowości biorę bezpośrednio od MAGa - czas oczekiwania nie gra roli.

Tomasz napisał/a:
Świat książki tak jak empik tylko z odbiorem na miejscu, to robię oględziny i wybieram na zamianę to co mają na sklepie, a jest w akceptowalnej dla mnie jakości. Nigdy nie ma z tym problemu.


Też tak postępuję.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2022-11-16, 14:42   

ASX76 napisał/a:

Nie pamiętam, aby kiedykolwiek Świat Książki dawał folię bąbelkową. //mysli
Zaś od dłuższego czasu to walą książki do kartonu na golasa. ;) Ustawiają je tak, że zachodzą na siebie, co w przypadku dłuższych i wąskich pudełek powoduje, że podczas transportu przechodzą wielokrotne drgania i podskoki (na "kolegach"). ;) Jeśli już zamawiać, to najlepiej dzielić zamówienie na mniejsze, bo kilka rzędów robi wielką różnicę. :-P
Sklep MAG-a nie ma konkurencji, więc na ogół szkoda kombinować gdzie indziej. Lepiej poczekać dłużej i dostać ideał, niż ryzykować "syfilis" i stracone nerwy. ;)


Kiedy zacząłem zbierać książki zamówiłem w ŚK pokaźną kolekcję książek z Mag (bo to były już starsze książki i w sklepie MAG ich nie było) zebrało się z 30 pozycji może? Wysłali w kartonie dużym jako jedną paczkę i ładnie ułożone i nic się nie uszkodziło. Każda z książek w stanie idealnym. Ale może miałem farta.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2022-11-16, 14:44   

Tomasz napisał/a:

Świat książki tak jak empik tylko z odbiorem na miejscu, to robię oględziny i wybieram na zamianę to co mają na sklepie, a jest w akceptowalnej dla mnie jakości. Nigdy nie ma z tym problemu.


Jak ŚK wyślę w stanie książkę, który jest nie akceptowalny dla mnie oddaje do stacjonarki i tyle :) albo jak mają na miejscu to sobie wybieram i wymieniam. A cena wciąż taka jak przez internet niż na miejscu
 
 
S1.pl 

Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-16, 14:55   

Trochę z innej beczki. Czy dałoby się trochę sklep posprzątać? Żeby sprawdzić jakie UW lub Artefakty są dostępne trzeba przejść przez kilka kategorii. Część UW/A jest w fantasy/sf a nie ma ich w kategoriach UW/A :-|
_________________
Live long and prosper
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2022-11-16, 14:59   

Dlaczego nie wejdziesz po prostu do danej serii?

_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
S1.pl 

Posty: 10
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-11-16, 15:04   

I ile książek tam widzisz? Ja tylko 3, a w sklepie jest dostępnych artefaktów 5.
_________________
Live long and prosper
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2022-11-16, 15:12   

_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-17, 00:08   

Whoresbane napisał/a:
Sullivan :uaaa:


jest jeszcze suabszy od Brandersona
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2022-11-17, 12:27   

Mi przypadł do gustu choć tylko cztery kroniki mam za sobą
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
jtk

Posty: 21
Wysłany: 2022-11-17, 12:54   

Ash napisał/a:
Dzisiaj paczka przyszła od MAGa i muszę powiedzieć, że lubię od Was bezpośrednio zamawiać. Książki przychodzą we folii, w takim dziewiczym stanie. Jak zamawiam z allegro czy ŚK to mam wrażenie, że te książki zostały przegonione po magazynie z 5 razy.


To żeby nie było tak kolorowo, bo ja też regularnie zamawiam ze sklepu wydawnictwa i do tej pory nie było najmniejszych problemów, a książki były w idealnym stanie (kilka poziomów wyżej niż paczki z księgarni), tak po raz pierwszy zdarzyło się, że jeden egzemplarz, a konkretniej Otchłań rozgrzeszenia, przyszedł w gorszym stanie. Sklep po zgłoszeniu oznajmił, że wszystkie dostępne egzemplarze mają ten sam problem (niewielkie złamanie na całej długości grzbietu). Książkę sobie zostawię, bo i tak pierwszy tom mam zmaltretowany (pożyczam, jeszcze :-? ) ale nieco mnie zaskoczyli i czekam aż będzie premiera w stacjonarnych księgarniach, żeby podejść i zobaczyć jak jest faktycznie.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2022-11-17, 14:02   

jtk napisał/a:
Ash napisał/a:
Dzisiaj paczka przyszła od MAGa i muszę powiedzieć, że lubię od Was bezpośrednio zamawiać. Książki przychodzą we folii, w takim dziewiczym stanie. Jak zamawiam z allegro czy ŚK to mam wrażenie, że te książki zostały przegonione po magazynie z 5 razy.


To żeby nie było tak kolorowo, bo ja też regularnie zamawiam ze sklepu wydawnictwa i do tej pory nie było najmniejszych problemów, a książki były w idealnym stanie (kilka poziomów wyżej niż paczki z księgarni), tak po raz pierwszy zdarzyło się, że jeden egzemplarz, a konkretniej Otchłań rozgrzeszenia, przyszedł w gorszym stanie. Sklep po zgłoszeniu oznajmił, że wszystkie dostępne egzemplarze mają ten sam problem (niewielkie złamanie na całej długości grzbietu). Książkę sobie zostawię, bo i tak pierwszy tom mam zmaltretowany (pożyczam, jeszcze :-? ) ale nieco mnie zaskoczyli i czekam aż będzie premiera w stacjonarnych księgarniach, żeby podejść i zobaczyć jak jest faktycznie.


Obejrzałem swój, też to mam. Z początku nie zauważyłem, widać dopiero pod kątem, pod światło.
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2022-11-17, 14:11   

jtk napisał/a:


To żeby nie było tak kolorowo, bo ja też regularnie zamawiam ze sklepu wydawnictwa i do tej pory nie było najmniejszych problemów, a książki były w idealnym stanie (kilka poziomów wyżej niż paczki z księgarni), tak po raz pierwszy zdarzyło się, że jeden egzemplarz, a konkretniej Otchłań rozgrzeszenia, przyszedł w gorszym stanie. Sklep po zgłoszeniu oznajmił, że wszystkie dostępne egzemplarze mają ten sam problem (niewielkie złamanie na całej długości grzbietu). Książkę sobie zostawię, bo i tak pierwszy tom mam zmaltretowany (pożyczam, jeszcze :-? ) ale nieco mnie zaskoczyli i czekam aż będzie premiera w stacjonarnych księgarniach, żeby podejść i zobaczyć jak jest faktycznie.


Zastanawiałem się czy to reklamować i odpuściłem. Jednak nie jest to produkt bez wad. To chyba ta drukarnia co kwadratowe grzbiety daje, chociaż inne drukują wszystko z półokrągłymi. W artefaktach czy UW mnie to mocno drażni.
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-11-17, 14:29   

Nieźle, bo też to mam w Otchłani rozgrzeszenia :D Nawet się zastanawiałem, czy tego nie reklamować, ale sobie odpuściłem. Ogólnie wygląda to tak, jakby na grzbiecie była wcześniej założona jakaś tasiemka ściskająca i po środku grzbietu (pionowo) idzie taki odciśnięty pasek.
_________________
Moja biblionetka
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2022-11-17, 15:15   

jtk napisał/a:

To żeby nie było tak kolorowo, bo ja też regularnie zamawiam ze sklepu wydawnictwa i do tej pory nie było najmniejszych problemów, a książki były w idealnym stanie (kilka poziomów wyżej niż paczki z księgarni), tak po raz pierwszy zdarzyło się, że jeden egzemplarz, a konkretniej Otchłań rozgrzeszenia, przyszedł w gorszym stanie. Sklep po zgłoszeniu oznajmił, że wszystkie dostępne egzemplarze mają ten sam problem (niewielkie złamanie na całej długości grzbietu). Książkę sobie zostawię, bo i tak pierwszy tom mam zmaltretowany (pożyczam, jeszcze :-? ) ale nieco mnie zaskoczyli i czekam aż będzie premiera w stacjonarnych księgarniach, żeby podejść i zobaczyć jak jest faktycznie.


aż musiałem sprawdzić i faktycznie jest z dwóch stron ale to ledwo widoczne. Sam bym tego nie zauważył ale potwierdzam 'ledwo' widoczny odcisk jest jakby jakiejś tasiemki. Ale dla mnie nie jest to jakaś wada do reklamowania może u mnie jest wyjątkowo prawie niewidoczne
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2022-11-17, 18:54   

A ja wciąż nie mogę tego sprawdzić, choć zamówienie 1 X...
 
 
AM

Posty: 2919
Wysłany: 2022-11-17, 19:14   

jmpiszczek napisał/a:
A ja wciąż nie mogę tego sprawdzić, choć zamówienie 1 X...


Ta data nie ma znaczenia w sytuacji, gdy ostatnia książka pakietu miała premierę 31 października. Czekasz niemal miesiąc, żeby w ogóle się pojawiła u nas. W sytuacji, gdy drukarnia daje ciała i przysyła ją 7-8 listopada, zaczynają się problemy. Bo tak naprawdę do sklepu miała przyjechać 24 października i do dzisiaj już dawno być wysłana (obecnie mamy przeterminowane wysyłki na jakieś 6 dni pakowania; straciliśmy 15 dni). Zamówienie z 1 X jest bardzo późne. Promocja wystartowała 28 października, co oznacza, że przed tobą zamówienia złożyło 80-90% wszystkich zamawiających.

Z tego problemu rodzą się inne, bo zamiast wysyłać spóźnione książki ze starej promocji, powinniśmy realizować już nowe wysyłki.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-11-17, 19:50   

jmpiszczek napisał/a:

A ja wciąż nie mogę tego sprawdzić, choć zamówienie 1 X...

A ja połączyłem stare zamówienie z listopadowym, czyli spokojnie, bez nerwów poczekam pewnie do stycznia :P
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1821
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-11-18, 21:23   

Bardzo mnie cieszą dwie panie, które znalazły się na ostatniej prostej. Pani Tepper i pani Butler. Ta pierwsza z kolejnym tomem Arbai, a ta druga nie do końca z tym, co widziałbym jako najlepsze, ale ona nie miała chyba kiepskich rzeczy do publikacji.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 13