FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
FKJZ 
FKJZ


Posty: 44
Wysłany: 2022-07-30, 20:42   

Byłem członkiem, jak grupa była mniejsze o te 30 tysięcy użytkowników. Odrzucił mnie jednak poziom, a że ludzi tam przybyło, nie sądzę, żebym miał tam wracać.
_________________
Przepraszam, że tak powiedziałem i dziękuję za tq wypowiedź.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-07-30, 21:04   

Trojan napisał/a:
https://www.facebook.com/groups/399240960159910
Książki Fantasy
Matko bosko, czy ty jesteś adminem tej grupy lub płacą Ci za jej reklamowanie? Chyba z 2137. raz w tym roku już wrzuciłeś ten link.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-30, 22:47   

toto napisał/a:
Trojan napisał/a:
https://www.facebook.com/groups/399240960159910
Książki Fantasy
Matko bosko, czy ty jesteś adminem tej grupy lub płacą Ci za jej reklamowanie? Chyba z 2137. raz w tym roku już wrzuciłeś ten link.


no jak pytał to podałem, do tego przesadzasz - może z 5,67 podałem tego linka

Tam jest odpowiedź na to czemu jest tak "źle" skoro jest tak dobrze ;) - tam bije serce naszej fantastyki ;)

FKJZ - ja tam sporadycznie zaglądam, niestety masz rację.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-07-31, 07:57   

Generalnie narzekania, że młodzi nie czytają tego, co starzy. Ilu z was siedzi tylko w fantastyce? Mnie fantastyka jako całość mało obchodzi, czytam tylko mały wycinek, który pewnie nawet na takim forum jak zb czy katedra jest dość specyficzny. Jak "moje" książki przestaną się ukazywać, będę czytał zapasy, a z nowości kupował inne rzeczy.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13186
Wysłany: 2022-07-31, 10:36   

Ostatnia lista AM to disco-polo z góry na dół. I dlatego robi kasę. Ale po co o tym dyskutować?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-07-31, 11:25   

+1
Dajmy panu Andrzejowi spokojnie wydawać, to na czym zarabia (tym bardziej w dobie galopującej inflacji), żeby potem mógł wydać też to, co lubimy czytać albo co warte będzie przeczytania.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-31, 11:40   

Mamerkus napisał/a:
+1
Dajmy panu Andrzejowi spokojnie wydawać, to na czym zarabia (tym bardziej w dobie galopującej inflacji), żeby potem mógł wydać też to, co lubimy czytać albo co warte będzie przeczytania.

+1
Zrozumiałeś Asix?!
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Kszych


Posty: 43
Wysłany: 2022-07-31, 11:58   

Wątpię, by ktokolwiek z nas, malkontentów, negował, że Mag musi na czymś zarabiać, by wydawać rzeczy mniej dochodowe lub wręcz przynoszące straty. To jest oczywiste. I równie oczywiste jest, że każdy ma prawo do swoich oczekiwań wobec Maga uzasadnionych dotychczasową historią i planami co jakiś czas ujawnianymi przez AM.
Kolejna oczywistość to obecny stan gospodarki i finansów, co się przekłada na "bezpieczne" tytuły w Magu, a pod znakiem zapytania stawia wszystko, co ryzykowne.
I na tym tle chciałbym jedynie stwierdzić, że "bezpieczne" tytuły mnie nie interesują i czekam na coś - dla mnie - ciekawszego. Tyle.
I nie przypuszczam, by AM czy Mag wymagał jakiejkolwiek obronnej krucjaty, bo to w ogóle nie jest atak, a jedynie (smutna) konstatacja.
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-07-31, 12:31   

Kszych napisał/a:
Wątpię, by ktokolwiek z nas, malkontentów, negował, że Mag musi na czymś zarabiać, by wydawać rzeczy mniej dochodowe lub wręcz przynoszące straty. To jest oczywiste. I równie oczywiste jest, że każdy ma prawo do swoich oczekiwań wobec Maga uzasadnionych dotychczasową historią i planami co jakiś czas ujawnianymi przez AM.
Kolejna oczywistość to obecny stan gospodarki i finansów, co się przekłada na "bezpieczne" tytuły w Magu, a pod znakiem zapytania stawia wszystko, co ryzykowne.
I na tym tle chciałbym jedynie stwierdzić, że "bezpieczne" tytuły mnie nie interesują i czekam na coś - dla mnie - ciekawszego. Tyle.
I nie przypuszczam, by AM czy Mag wymagał jakiejkolwiek obronnej krucjaty, bo to w ogóle nie jest atak, a jedynie (smutna) konstatacja.


Najistotniejsze w tym co napisałem jest to, ze mamy najróżniejsze opcje. Teraz trudno przewidzieć, jak zła stanie się sytuacja (na przykład co z cenami prądu dla przemysłu, co z wojną, co z inflacją, co z nastrojami), ale jest ogromnie pole manewru. Tytuły, które przedstawiłem to punkt wyjścia. Najprawdopodobniej, nawet w niezbyt sprzyjających okolicznościach wydamy ich 2 razy więcej. Jednak czy damy radę wyprodukować prawie 50 pozycji, jak w tym roku, jest dla mnie wielką niewiadomą.
 
 
anhedonia 
Zgrzebne Łachmany

Posty: 5
Wysłany: 2022-07-31, 12:47   

AM,
Czy planujecie wydać wszystkie książki od Anthony'ego Ryana? Chodzi między innymi o tą poprzednią trylogię, w której skład wchodzi Pieśń krwi, Lord wieży i Królowa Ognia którą wydał kiedyś w Polsce Papierowy Księżyc. Całość jest bardzo trudno dostępna.
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2022-07-31, 13:12   

Planują poprzednią trylogię, już padało to pytanie
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-07-31, 13:12   

anhedonia napisał/a:
AM,
Czy planujecie wydać wszystkie książki od Anthony'ego Ryana? Chodzi między innymi o tą poprzednią trylogię, w której skład wchodzi Pieśń krwi, Lord wieży i Królowa Ognia którą wydał kiedyś w Polsce Papierowy Księżyc. Całość jest bardzo trudno dostępna.


Tak, ale bez szans w 2023.
 
 
anhedonia 
Zgrzebne Łachmany

Posty: 5
Wysłany: 2022-07-31, 13:17   

AM napisał/a:
anhedonia napisał/a:
AM,
Czy planujecie wydać wszystkie książki od Anthony'ego Ryana? Chodzi między innymi o tą poprzednią trylogię, w której skład wchodzi Pieśń krwi, Lord wieży i Królowa Ognia którą wydał kiedyś w Polsce Papierowy Księżyc. Całość jest bardzo trudno dostępna.


Tak, ale bez szans w 2023.


Dziękuję bardzo :) po prostu dostałam odpowiedź od Papierowego księżyca że planują dodruk ostatniego tomu dlatego chciałam rozwiać wszelkie nieścisłości
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-31, 14:02   

Czytałem i mam tą pieśń krwi i nawet spoko.
Niestety reszta mnie ominęła.
 
 
anhedonia 
Zgrzebne Łachmany

Posty: 5
Wysłany: 2022-07-31, 14:21   

No właśnie chciałam przeczytać ale skoro będzie wydanie od Maga, to warto poczekać 😁
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 658
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-07-31, 21:56   

Tym bardziej warto poczekać, że zamiast trzeciego tomu PK wydał brudnopis tłumaczki bez korekt. Nigdy wcześniej nie widziałem takiego chłamu.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-01, 05:49   

goldsun napisał/a:
Mamerkus napisał/a:
+1
Dajmy panu Andrzejowi spokojnie wydawać, to na czym zarabia (tym bardziej w dobie galopującej inflacji), żeby potem mógł wydać też to, co lubimy czytać albo co warte będzie przeczytania.

+1
Zrozumiałeś Asix?!


Szanowny Panie, napomknąłem o Simmonsach do których wszakoż MAG nie dokłada, przeto jeśli już ktoś ma tu coś zrozumieć, to Pan. Zapytam w Pańskim stylu: "Zrozumiałeś Goldsun?!" :-P

Opowiadania + dylogia "Ilion", to będą hity. Co prawda może nie na miarę "Brandersonów", ale zawsze coś. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-01, 05:58   

AM napisał/a:
Teraz trudno przewidzieć, jak zła stanie się sytuacja (na przykład co z cenami prądu dla przemysłu, co z wojną, co z inflacją, co z nastrojami), ale jest ogromnie pole manewru.


Rok wyborczy = kolejne transfery socjalne = dalsze zadłużanie kraju. Do tego efekt pandemii, zaś końca wojny nie widać. Kryzys energetyczny. Galopująca inflacja.
Przeto czarno widzę przyszły rok. Tym bardziej zważywszy na "popisy" GTW, która według sondaży zaczyna "tonąć", więc będzie "brzydko się chwytać". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2022-08-03, 12:52   

Jakiś czas temu pisaliśmy o rosnących cenach książek. Dziś bomba - Bellona zrobiła dodruk "Dyplomacji" Kissingera za 129 zł okładkowej przy 984 stronach :shock:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-08-03, 13:38   

Whoresbane napisał/a:
Jakiś czas temu pisaliśmy o rosnących cenach książek. Dziś bomba - Bellona zrobiła dodruk "Dyplomacji" Kissingera za 129 zł okładkowej przy 984 stronach :shock:


Nie robi to takiego wrażenia, bo Dyplomacja kosztowała chyba 96 zł 5 lat temu.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2022-08-03, 17:45   

Może przed wyborami dadzą jakieś dopłaty do zakupu książek... :mrgreen:

Ale pewnie nie ten elektorat //pisowcy
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-03, 18:07   

Ash napisał/a:
Może przed wyborami dadzą jakieś dopłaty do zakupu książek... :mrgreen:

Ale pewnie nie ten elektorat //pisowcy


do każdej biblii dołożą 25 zł
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-08-05, 12:22   

Wczoraj sprawdziłem, co z nowości fantastyki zbiera ohy i ahy za granicą i przewijały się dwie pozycje które widziałem w planach MAGa: Nefrytowa Trylogia Fondy Lee i nowy Gwynne.

Lee miała być bodajże w 1 kwartale przyszłego roku, Gwynne chyba też?

Jeszcze ludziska chwalą nowego Tchaikovskiego "Shards of Earth" (interesujący premise) i "Gunmetal Gods" Zamila Akhtara (tu już mniej interesujący...). Jakaś szansa na to w MAGu, zwłaszcza na Czajkowskiego?
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2022-08-05, 12:42   

Z tego co pamiętam to MAG nie jest zainteresowany nowym Gwynnem.
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2022-08-05, 13:05   

Czajkowski to pewnie Rebis.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-05, 13:09   

AM napisał/a:


Interesuje nas tylko Lee.


Uff... . ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-08-05, 14:00   

Skąd ten cytat? Widocznie poprzedni Gwynne się słabo sprzedał. Pewnie weźmie ktoś inny, bo jakiś potencjał tam jest. Liczę na Fabrykę, bo sprawdziłbym tę pozycję.

jmpiszczek napisał/a:
Czajkowski to pewnie Rebis.

Wątpię, przejechali się na "Dzieciach Czasu" i go porzucili. REBIS wydaje teraz tylko bezpieczne pozycje.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2022-08-05, 14:03   

jezzoRM napisał/a:
Widocznie poprzedni Gwynne się słabo sprzedał.


Swego czasu trzy pierwsze tomy na ŚK sprzedawali po ~15z każdy.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-05, 14:38   

Ale fakt, że nowy cykl Gwynne'a stawiają niemal na równi z Abercrombiem. Szkoda by było gdyby u nas się nie ukazał.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-08-05, 14:46   

Tomasz napisał/a:
Ale fakt, że nowy cykl Gwynne'a stawiają niemal na równi z Abercrombiem. Szkoda by było gdyby u nas się nie ukazał.


Też widziałem takie opinie i sam się zastanawiam ile w nich prawdy. Pewnie ktoś go capnie może SQN, wątpię żeby żaden wydawca się po niego nie schylił.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13