FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-05-27, 14:06   

Nightblood napisał/a:
Nie miało być jakichś dodatkowych grafik w wydaniu jubileuszowym Z mgły zrodzonego? Widziałem tylko nowe mapy, to wszystko, naprawdę? To aż mi lżej (na sercu, na szczęście nie na portfelu), że nie zamawiałem skoro jedyna różnica to kosmetyczne zmiany w tekście.


Nowe okładki to zdaje się mają być w kolejnym wydaniu, na tyle na ile pamiętam wcześniejsze wypowiedzi AM.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Obłęd
Obłęd

Posty: 28
Wysłany: 2022-05-27, 14:54   

"Drood" za mną. Świetny pokaz literackiej gawędy i porządnego storytellingu. Podziwiam Simmonsa za zmierzenie się z projektem, który wymagał od niego utrzymania równowagi pomiędzy nagromadzeniem intertekstualnych nawiązań i gier literackich, a próbą zachowania własnego rytmu i specyfiki opowieści.
 
 
Jacob94

Posty: 43
Wysłany: 2022-05-29, 07:47   

No i ten klimat w Droodzie... coś pięknego :)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-05-29, 11:02   

Klimat... Znaczy, londyńskie mgły i wieczny deszcz? 8)
Ale generalnie zgadzam się, Drood lokuje się zdecydowanie w górnej połówce mojego prywatnego rankngu książek Simmonsa.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-05-29, 13:44   

Mnie osobiście "Drood" z Simmonsa podszedł najbardziej, zaraz po "Terrorze".

AM, będzie audiobook?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
steapien

Posty: 2
Wysłany: 2022-05-29, 22:23   

AM napisał/a:
Michael J. Sullivan Epoka mitu ISBN 978-83-66712-26-3 Cena 45


Planujecie zrobic wznowienie Odkryć Riyrii?
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2022-05-30, 02:01   

toto napisał/a:
Mnie osobiście "Drood" z Simmonsa podszedł najbardziej, zaraz po "Terrorze".

AM, będzie audiobook?


Pomyślimy.

steapien napisał/a:
AM napisał/a:
Michael J. Sullivan Epoka mitu ISBN 978-83-66712-26-3 Cena 45


Planujecie zrobic wznowienie Odkryć Riyrii?


Nie w tym roku.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-05-30, 08:28   

Coś czuję, że Ligotti by pasował do tej serii, ale chyba nie ma na niego szans.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-05-30, 10:11   

AM pisał kiedyś, że Ligotti byłby dobry, ale gdyby to MAG wprowadzał go na rynek i miał pełny wybór książek. Teraz pewnie prawa są poblokowane przez innych.
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2022-05-30, 10:18   

Bibi King napisał/a:
AM pisał kiedyś, że Ligotti byłby dobry, ale gdyby to MAG wprowadzał go na rynek i miał pełny wybór książek. Teraz pewnie prawa są poblokowane przez innych.


Ligottiego wydaje Okultura i to pewnie raczej kwestia dobrych zwyczajów wśród wydawców, niż chęci, bo MAG byłby chyba w stanie przelicytować Okulturę.
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2022-05-30, 10:56   

Sędzia napisał/a:
Bibi King napisał/a:
AM pisał kiedyś, że Ligotti byłby dobry, ale gdyby to MAG wprowadzał go na rynek i miał pełny wybór książek. Teraz pewnie prawa są poblokowane przez innych.


Ligottiego wydaje Okultura i to pewnie raczej kwestia dobrych zwyczajów wśród wydawców.


Dokładnie tak.
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2022-05-30, 11:08   

AM napisał/a:

Dokładnie tak.


Inna sprawa, że MAG ma chyba dużo szerszą publikę. Jeśli Okultura nie zarabia na Ligottim kokosów, to mogliby być zainteresowani żeby wydał go ktoś kto dotrze do szerszego kręgu odbiorców. W końcu Zysk nie miał nic przeciwko by MAG wydał tego Szweda (?).
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2022-05-30, 11:22   

Sędzia napisał/a:
AM napisał/a:

Dokładnie tak.


Inna sprawa, że MAG ma chyba dużo szerszą publikę. Jeśli Okultura nie zarabia na Ligottim kokosów, to mogliby być zainteresowani żeby wydał go ktoś kto dotrze do szerszego kręgu odbiorców. W końcu Zysk nie miał nic przeciwko by MAG wydał tego Szweda (?).


Nawet jeśli byłoby możliwe takie rozwiązanie, ta kwestia może poczekać. Mamy zapełniony ten i następny rok.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-05-30, 13:22   

Nie wiem, z jednej strony fajnie, że mali też wydają coś ciekawego, ale jak patrzeć na ich ofertę, to się czasami zastanawiam, czy jakichś świrów (i nie jestem pewien, że mówię o pozytywnie zakręconych świrach) nie wspieram finansowo kupując ich pozycje (tylko Ligottiego do tej pory).

Ale jednak fajnie, żebyście się nie licytowali bez sensu. Jeśli będzie coś nowego i ciekawego, zawsze możecie spytać, czy są zainteresowani Ligottim, a jeśli są, po prostu odpuścić. Przecież przy waszym modelu to pewnie książki z kategorii "w idealnej sytuacji wyjdą na zero za 5 lat". I może po prostu nie ma sensu podkopywać tych, co z niszy potrafią jakoś wyżyć.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-30, 18:17   

AM napisał/a:


Żadne licytacje nie wchodzą w grę. Dotychczasowy wydawca musiałby zrezygnować. A i to mogłoby niewiele zmienić, bo mamy co wydawać.


Ale przy sprzyjających wiatrach i po dwóch latach.. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Obłęd
Obłęd

Posty: 28
Wysłany: 2022-05-30, 20:56   

Ważne, że jak do tej pory nowa seria wyznaczyła przyzwoity poziom i warto czekać na kolejne pozycje. Zostały mi jeszcze dwie książki do przeczytania ("Odmieniec" i "Biblioteka"), ale tak przyszłościowa to chyba najbardziej czekam na Strauba. A teraz robię małą przerwę od grozy na rzecz "Nieznośnej lekkości bytu" Kundery.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-05-31, 13:40   

Straub to będzie jedna z najmocniejszych pozycji w serii, jeśli moje wspomnienia z lektury oryginału mnie nie zawodzą.

"Odmieniec", po 100 stronach, zapowiada się interesująco. Styl autora przypomina mi nieco Gaimana z lekką domieszką Davida Mitchella.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-05-31, 19:38   

Wybaczcie, że nie do końca na temat, ale wracając do Ligottiego. On w przyszłym roku będzie miał 70 lat. O ile nie chowa czegoś w szufladzie, raczej trudno spodziewać się więcej niż jednej nowej książki, o ile w ogóle.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2022-05-31, 19:52   

toto napisał/a:
Wybaczcie, że nie do końca na temat, ale wracając do Ligottiego. On w przyszłym roku będzie miał 70 lat. O ile nie chowa czegoś w szufladzie, raczej trudno spodziewać się więcej niż jednej nowej książki, o ile w ogóle.


Czemu wiek miałby mieć znaczenie? Andrea Camilleri zaczął pisać chyba w okolicach 70 rż i napisał ze czterdzieści świetnych książek. Bardziej pytanie, czy Ligotti ma coś ciekawego do napisania.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-05-31, 19:59   

Coś mi kołacze po głowie, że Ligotti ma jakieś stany lękowe i pisanie nie idzie mu łatwo. W ogóle jak spojrzeć na liczbę i częstotliwość wydawania książek, to nie można być wielkim optymistą w tej materii.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2022-06-08, 12:53   

Wykrystalizowała się już może data dodruku poprawionej, twardej wersji Słów Światłości?
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2022-06-08, 18:31   

Panie Andrzeju jak wygląda sytuacja z dodrukiem "Bezkres magii"?
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-10, 12:19   

chyba pierwszy raz profil FB (te fantasy) opublikował coś zanim

Cytat:
Scott Lynch ogłosił wczoraj, ze Niecni Dżentelmeni wracają po 9 latach przerwy. Ma wydać 3 nowele (akcja toczy się po Republice Złodziei) i 4 część serii. Mam nadzieję, ze MAG ma prawa do całej serii i wyda tłumaczenia


odp, AM? - Again...
;)
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2022-06-10, 19:33   

I to chyba nawet prawda, patrząc po jego twiterze.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-06-10, 22:09   

toto napisał/a:
Coś mi kołacze po głowie, że Ligotti ma jakieś stany lękowe i pisanie nie idzie mu łatwo. W ogóle jak spojrzeć na liczbę i częstotliwość wydawania książek, to nie można być wielkim optymistą w tej materii.


Gość cierpi na klasyczny weltschmerz jak wielu ludzi. Niedawno w innym topiku mówiłem o "Spisku przeciwko ludzkiej rasie", jego filozoficznym wyjściu na świat. Kontynuuje tradycje najbardziej pesymistycznej, wręcz antynatalistycznej filozofii opierając się na Ostatnim Mesjaszu Zappfego, a przy okazji robi niezły przegląd pesymistycznej filozofii ogólnie i łączy to wszystko z analizą gatunku grozy. Polecam!
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1821
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-06-11, 23:44   

jezzoRM, ty to potrafisz zniechęcić.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Shicho 

Posty: 36
Wysłany: 2022-06-12, 09:04   

jezzoRM napisał/a:
Gość cierpi na klasyczny weltschmerz jak wielu ludzi.

Ligotti od dawna cierpi na zaburzenia afektywne dwubiegunowe (psychozę maniakalno-depresyjną).
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 662
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-06-12, 14:06   

bio napisał/a:
jezzoRM, ty to potrafisz zniechęcić.

Najwyraźniej czytuje miesięcznik Znak... :mrgreen:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-06-12, 14:18   

Skończyłem "Odmieńca" i jestem bardziej niż zadowolony. Co prawda nie jest to klasa "Drooda", ale z pozostałych pozycji najbardziej mi podeszła. Autorowi w dłuższej formie lepiej wyszło z punktem kulminacyjnym i rozwiązaniem akcji. Choć ostatnim zdaniem książki powinno być "I żyli długo i szczęśliwie", ale widocznie nie można mieć wszystkiego. 8) Na razie jest kredyt zaufania, czekam na więcej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 662
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-06-12, 14:55   

toto napisał/a:
Skończyłem "Odmieńca" i jestem bardziej niż zadowolony. Co prawda nie jest to klasa "Drooda", ale z pozostałych pozycji najbardziej mi podeszła. Autorowi w dłuższej formie lepiej wyszło z punktem kulminacyjnym i rozwiązaniem akcji. Choć ostatnim zdaniem książki powinno być "I żyli długo i szczęśliwie", ale widocznie nie można mieć wszystkiego. 8) Na razie jest kredyt zaufania, czekam na więcej.

Zakończnie bardzo mnie rozczarowało. Autor wiele obiecywał a końcówka okazała się być zupełnie niekompatybilna z tajemnicza treścią większości powieści.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 13