FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
niepco 
Ultranaut


Posty: 169
Wysłany: 2022-05-07, 11:44   

Widzę,że udało się zaktualizować zapowiedzi na stronie MAGa:-) Teraz czekamy na sklep.
 
 
Trojan 


Posty: 11341
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-07, 13:52   

Herbatek napisał/a:
Panie Andrzeju, skoro macie prawa, jest to domknięcie trylogii, warto wydać jak najszybciej.
Cykle mam wrażenie warto domykać :-) . Zwłaszcza jeśli są to tylko trylogie.


MAG ma pewną przepustowość, którą określmy na np. 50 tytułów w roku.
W tych 50 książkach musi się przede wszystkim grupa książek która zarabia i przynosi zysk a potem dopiero jest szrot lista książek "misyjnych"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-07, 14:55   

Herbatek napisał/a:
Panie Andrzeju, skoro macie prawa, jest to domknięcie trylogii, warto wydać jak najszybciej.
Cykle mam wrażenie warto domykać :-) . Zwłaszcza jeśli są to tylko trylogie.


Nie dość, że szrot, to jeszcze trzeba do niego dokładać. Bez sensu, proszę Pana.
Tym bardziej, jeśli autor wymyśli później czwartą część... Trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć pas.
To już lepiej wydać kontynuację "Domostwa błogosławionych" Valente...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2022-05-07, 15:04   

bo Valente to nie szrot
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2022-05-07, 15:21   

Panowie, @Trojan, @ASX76 przepraszam Was ale nie rozumiem co piszecie.

Bardzo Wam zazdroszczę, że książki, które czytacie, na które czekacie to same potencjalne bestsellery i ochy oraz achy nad formą, treścią i językiem użytym.

Nie czytałem tej części, zazdroszczę Wam, że ją przeczytaliście i wiecie, że nie warto itd. itp.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-07, 15:30   

Herbatek napisał/a:


Nie czytałem tej części, zazdroszczę Wam, że ją przeczytaliście i wiecie, że nie warto itd. itp.


W zupełności wystarczy, że tę wiedzę ma Pan Andrzej, nasz Drogi Dobrodziej :d
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Elektra 


Posty: 3695
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2022-05-07, 16:06   

ASX76 napisał/a:
AM napisał/a:
Elektra napisał/a:
Ech, widzę, że gdy nikt nie walczy o Córkę Edenu Becketta, to tak można czekać w nieskończoność.


Mam z tym problem. 3 część bardzo odstaje. To jedyny powód, dla którego książka nie została jeszcze wydana.


W takim układzie szkoda aby zajęła wydawniczy slot //panda
Lepiej skupić się na rzeczach lepszych :-)

Tak. I kolejną serię zostawić niedokończoną. Znowu zaczynam się zastanawiać, nad kupowaniem pierwszych tomów, dopóki nie pojawi się całość.

ASX, żebyś się czasem nie udławił tymi wszystkimi książkami, które kupujesz, a i tak nie dasz rady wszystkich przeczytać. I nie będziesz wiedział, czy są takie wspaniałe.
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-07, 16:31   

Elektra napisał/a:

Tak. I kolejną serię zostawić niedokończoną. (..)


Czyli jeśli autor napisze kolejne książki w tej serii np. Wnuczka Edenu czy Dziadek..., to też mus wydawać, bo będzie niedokończona? ;)

Odkąd sparzyłem się na "Pieśń dla Arbonne" Kaya (swego czasu jednego z ulubionych autorów fantasy), nie uważam, że należy wydać wszystkie książki danego autora, nawet w obrębie jednej serii.

Beckett miał ciekawy koncept, lecz rozciągnął go ponad miarę. Jak dla mnie, można to było zakończyć na jednej, góra dwóch, knigach. No niestety, większego potencjału nie ma. Kopiuje sam siebie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11341
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-07, 16:37   

Herbatek napisał/a:
Panowie, @Trojan, @ASX76 przepraszam Was ale nie rozumiem co piszecie.

Bardzo Wam zazdroszczę, że książki, które czytacie, na które czekacie to same potencjalne bestsellery i ochy oraz achy nad formą, treścią i językiem użytym.

Nie czytałem tej części, zazdroszczę Wam, że ją przeczytaliście i wiecie, że nie warto itd. itp.


mam ten komfort że nie czytałem nawet 1 części :)
Tłumaczę tylko na język czytelnika, motywy jakimi kieruje się MAG przy wydawaniu, bądź też nie, takiej czy owakiej pozycji [robię to oczywiście na podstawie zebranych wypowiedzi AMa - skondensowanych do kilku zdań].

bardziej młotkowo - nie wydadzą trzeciego tomu bo by musieli do tego dołożyć $ a dodatkowo stracą czas/slot który mogliby przeznaczyć na wydanie czegoś dochodowego. Czyli stracą podwójnie.

Elektra napisał/a:

Tak. I kolejną serię zostawić niedokończoną. Znowu zaczynam się zastanawiać, nad kupowaniem pierwszych tomów, dopóki nie pojawi się całość.
.


np. mój teść czyta tylko cykle zamknięte, i dodatkowo preferuje nieżyjących pisarzy żeby mieć pewność że czegoś mu nie "nagle" nie dopiszą.

ASX76 napisał/a:

Odkąd sparzyłem się na "Pieśń dla Arbonne" Kaya (swego czasu jednego z ulubionych autorów fantasy), nie uważam, że należy wydać wszystkie książki danego autora, nawet w obrębie jednej serii.
.


a imię ich Legion.
Erikson, Stover, Martin, Cook, Donaldson i można tak wymieniać i wymieniać...
 
 
niepco 
Ultranaut


Posty: 169
Wysłany: 2022-05-07, 17:22   

Trojan napisał/a:


np. mój teść czyta tylko cykle zamknięte, i dodatkowo preferuje nieżyjących pisarzy żeby mieć pewność że czegoś mu nie "nagle" nie dopiszą.



Najlepiej jakby taki pisarz zmarł bezpotomnie. Ale czasem nawet to nie daje gwarancji...
 
 
Elektra 


Posty: 3695
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2022-05-07, 18:04   

ASX76 napisał/a:
Beckett miał ciekawy koncept, lecz rozciągnął go ponad miarę. Jak dla mnie, można to było zakończyć na jednej, góra dwóch, knigach. No niestety, większego potencjału nie ma. Kopiuje sam siebie.

Ale przeczytałeś obie, prawda?
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-07, 18:45   

Elektra napisał/a:

Ale przeczytałeś obie, prawda?


Prawda. I tyle mi w zupełności wystarczy w tym przypadku.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2022-05-07, 19:42   

Ale, skoro to taki szrot, to po co zaczynali wydawać?
Więc jak zaczęli, to uczciwość w stosunku do tych co już kupili, nakazuje skończyć.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-07, 20:03   

jmpiszczek napisał/a:

Ale, skoro to taki szrot, to po co zaczynali wydawać?

Więc jak zaczęli, to uczciwość w stosunku do tych co już kupili, nakazuje skończyć.


1. Wyskoczył Pan, jak Filip z konopi ;)
"Ciemny Eden" to dobra pozycja i właśnie dlatego została wydana. A że autor napisał kolejne dwie, to już insza inszość.

2. Nie. Primo - wydawca uznał, że jest za słaba. Uczta Wyobraźni to nie Dzieła Zebrane poszczególnych autorów. Secundo - skoro pozycja nie nadaje się ani na chwałę Domu, ani nie bilansuje się pod względem ekonomicznym, to nie ma powodu aby ją opublikować. No, chyba że dofinansujesz Pan wydanie z własnej kieszeni.
Uczciwość nie ma tu nic do rzeczy.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2022-05-07, 20:42   

Dofinansowuję kupując kolejne książki wydawcy. To primo
Secundo - Wydawca zawiera z czytelnikami pewnego rodzaju umowę wydając książkę. I wiedząc, ze jest to część cyklu już w momencie publikacji pierwszego (a zwłaszcza 2 tomu) zobowiązuje się do wydania całości. I nie pisz, że jak za 15 lat autorowi przyjdzie głowy wydanie kolejnych "kwitów z pralni" to też będziemy wymagali, żeby to wydać.
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2022-05-07, 21:07   

Popieram wydanie Córki Edenu, choć w sumie gdyby to miało być wydanie tylko dla dokończenia, to imo nie musi to nawet trafić do UW (osobiście dla mnie byłaby ok tylko wersja elektroniczna).

Ale dla ciekawości, na goodreadsach tom 3 ma najwyższą ocenę z całej trylogii. 1-3,77, 2-3,81 a 3 tom - 4,00. To o niczym nie świadczy, ale można się pokusić o stwierdzenie, że tom 3 przeczytali głównie Ci, którzy czytali tom 1 i 2. I najwyraźniej nie jest oceniany przez te osoby źle.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-05-07, 21:25   

ASX'owi po prostu trzeba będzie przypomnieć przy jakiejś okazji jak wyprasza o tytuł x że to marnowanie slota i gdzieś tak z 1/3 tego o co prosi "nie bilansuje się pod względem ekonomicznym".

Żeby nie było że optuję za tym konkretnym tytułem bo jest on poza moją sferę zainteresowań, ale rozumiem ludzi którzy kupując tom pierwszy liczą na całą trylogię. Oczywiście rozumiem też wydawcę jeśli jakiś tytuł okaże się kompletną wtopą, walającą się po koszach w supermarketach przez 5 lat że mówi basta i nie drukuje następnych tomów z serii.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2022-05-07, 21:26   

Sędzia napisał/a:
ale można się pokusić o stwierdzenie, że tom 3 przeczytali głównie Ci, którzy czytali tom 1 i 2. I najwyraźniej nie jest oceniany przez te osoby źle.
przemyśl wnioski jeszcze raz
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11341
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-07, 21:43   

jmpiszczek napisał/a:
Dofinansowuję kupując kolejne książki wydawcy. To primo
Secundo - Wydawca zawiera z czytelnikami pewnego rodzaju umowę wydając książkę. I wiedząc, ze jest to część cyklu już w momencie publikacji pierwszego (a zwłaszcza 2 tomu) zobowiązuje się do wydania całości. I nie pisz, że jak za 15 lat autorowi przyjdzie głowy wydanie kolejnych "kwitów z pralni" to też będziemy wymagali, żeby to wydać.


szkoda komentować...
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-07, 21:43   

jmpiszczek napisał/a:


Dofinansowuję kupując kolejne książki wydawcy. To primo

Secundo - Wydawca zawiera z czytelnikami pewnego rodzaju umowę wydając książkę. I wiedząc, ze jest to część cyklu już w momencie publikacji pierwszego (a zwłaszcza 2 tomu) zobowiązuje się do wydania całości.

I nie pisz, że jak za 15 lat autorowi przyjdzie głowy wydanie kolejnych "kwitów z pralni" to też będziemy wymagali, żeby to wydać.


1. Nasze "dofinansowanie" jest zbyt małe, aby było to opłacalne.

2. Umowa, zobowiązanie... Brakuje jeszcze podpisu wydawcy własną krwią pod groźbą utraty duszy ;)

3. Ja tego nie napiszę, ale co do Was nie mam pewności ;)


Panie fdv, "Matka Edenu" skończyła na przecenie.

Tak poza tym, a nawet przede wszystkim - nikomu nie zabraniam prosić o cokolwiek. "Proście, a będzie Wam dane!" :-P
Natomiast jako wierny akolita MAG-a zawsze staję po Jego stronie. Zwłaszcza gdy jest mi to na rękę :-P
Zaś pozycje o które się "dopraszałem", to np. K.J. Parker, który choć "wtopowy", wyróżnia się jakością na tle wyrobników, których nazwiska przemilczę.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2022-05-07, 21:50   

Fidel-F2 napisał/a:
przemyśl wnioski jeszcze raz


wszystko się zgadza, zapewne czegoś nie zrozumiałeś
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2022-05-07, 22:54   

fdv napisał/a:
ASX'owi po prostu trzeba będzie przypomnieć przy jakiejś okazji jak wyprasza o tytuł x że to marnowanie slota i gdzieś tak z 1/3 tego o co prosi "nie bilansuje się pod względem ekonomicznym"


Asix jakiś czas temu dopraszał się o dodruk Nakręcana dziewczyna/Pompa numer 6. Stwierdzam, że ten tytuł "nie bilansuje się pod względem ekonomicznym" i po co, a na co komu to potrzebne
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-07, 23:22   

Whoresbane napisał/a:


Asix jakiś czas temu dopraszał się o dodruk Nakręcana dziewczyna/Pompa numer 6. Stwierdzam, że ten tytuł "nie bilansuje się pod względem ekonomicznym" i po co, a na co komu to potrzebne


Czy się bilansuje, to najlepiej wie Pan Andrzej, natomiast broni się jakością w przeciwieństwie do "Córki Edenu" (bazując na wypowiedzi Pana A.). A to zasadnicza różnica :-P

"Dopraszał" - nie sądzę. Pytałem jeno o możliwość wydania, o ile dobrze pamiętam :-P
Na przecenie tego nie widziałem. "Matkę Edenu" owszem.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2022-05-08, 00:25   

Sędzia, poczytaj że zrozumieniem własną wypowiedź. W końcu ci powiem, ale co wcześniej się pośmiejemy to nasze.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2022-05-08, 01:15   

Fidel-F2 napisał/a:
Sędzia, poczytaj że zrozumieniem własną wypowiedź. W końcu ci powiem, ale co wcześniej się pośmiejemy to nasze.


Fidel, wiem, że lubisz takie gierki, ale napisałem dokładnie to, co chciałem napisać i jest to w pełni logiczne. A to, że nie dajesz rady ogarnąć, to pewnie starość.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2022-05-08, 02:38   

Ech..., jak dzieci. Jutro ci powiem, teraz mi się nie chce.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-08, 09:20   

Panie Whoresbane,

jeszcze jedno. Otóż w przypadku Nakręcana... + Pompa... w grę wchodziłoby tylko wznowienie/dodruk dostępny jedynie w Sklepie MAG-a, a zatem przy stosunkowo niewielkim nakładzie i biorąc wszystko do kupy znacznie mniejszych kosztach, podczas gdy "Córkę Edenu" trzeba byłoby wydać jako świeżaka (koszt tłumaczenia, o wiele większy nakład i insze szczegóły)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23178
Wysłany: 2022-05-08, 10:57   

ASX76 napisał/a:
Panie Whoresbane,

jeszcze jedno. Otóż w przypadku Nakręcana... + Pompa... w grę wchodziłoby tylko wznowienie/dodruk dostępny jedynie w Sklepie MAG-a, a zatem przy stosunkowo niewielkim nakładzie i biorąc wszystko do kupy znacznie mniejszych kosztach

Tylko po co.
Beckett mnie nie ziębi ni grzeje, zwłaszcza że każdą z dotychczasowych części da się czytać samodzielnie bez znajomości poprzedniej/następnej. Niemniej byłaby to jakaś nowość na rynku. Kolejne wznowienia mnie w ogóle lub bardzo rzadko ekscytują. Nawet jeśli chodzi o Reynoldsa - bo mam poprzednie wydanie. Ale wiadomo, wszystkich zadowolić się nie da. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
niepco 
Ultranaut


Posty: 169
Wysłany: 2022-05-08, 11:33   

Ja tam wznowienia Reynoldsa kupuję OCHOCZO, chociaż mam poprzednie plus kilka w oryginale. Ponadto co twarda okładka i nie dzielone tomy to...wiadomo. Że o nowej, zapowiedzianej już, książce nie wspomnę:-)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-05-08, 11:39   

Romulus napisał/a:


Tylko po co.

Beckett mnie nie ziębi ni grzeje, zwłaszcza że każdą z dotychczasowych części da się czytać samodzielnie bez znajomości poprzedniej/następnej.

Niemniej byłaby to jakaś nowość na rynku.

Kolejne wznowienia mnie w ogóle lub bardzo rzadko ekscytują.

Nawet jeśli chodzi o Reynoldsa - bo mam poprzednie wydanie.

Ale wiadomo, wszystkich zadowolić się nie da. :-P


1. Bo ta książka Bacigalupiego jest tego warta. Z rzeczy istotnych wznowiono prawie wszystko, a on się ostał. No i "Nieśmiertelny" Valente, gwoli ścisłości.

2. Czyli, można by rzec: kontynuacja bez kontynuacji ;)

3. Już dawno minęły czasy wysypów UW, przeto szczególnie trza cenić wydawnicze sloty w tej materii :-P Tak więc jeśli nawet koniecznie wydać, to najlepiej na końcu. Zwłaszcza że poszczególne części można czytać oddzielnie, więc nie ma dramatu rozłąki ;)

4. Na to nic nie poradzę :-P

5. Mi został chyba tylko: "Prefekt" i "Diamentowe...".

6. Jeszcze się taki nie urodził, który by każdemu dogodził //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14