FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11341
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-30, 20:07   

powinieneś wiedzieć że książki fatalnie się sprawdzają jako podpałka.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2021-10-30, 20:09   

Ale podpałka do grilla sprawdza się dobrze jako podpałka.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2021-10-30, 20:34   

To są prawdziwe i poważne problemy a Wy tu sobie podśmiechujki urządzacie //mur

Tak bardziej na serio to dobrze, ze jest papier by te książki drukować xD
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2021-10-31, 08:59   

Whoresbane napisał/a:
Panie Andrzeju "V" Pynchona nadal jest planowany na 26 listopada? Zwykle na tyle przed premierą już można było znaleźć pozycję w Świecie Książki a tu nic.

Też jestem ciekaw. Mój "ołtarzyk" Pynchona potrzebuje nowego artefaktu. :-)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-31, 09:19   

Ash napisał/a:
Podobno najnowszy, piąty tom Malazu nie ma wstążeczki... no jak tak można?

//pisowcy

#problemypierwszegoswiata


Proszę sobie wsadzić... jakąś wstążeczkę do książki i będzie prawie to samo ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2021-10-31, 10:48   

ASX76 napisał/a:
Ash napisał/a:
Podobno najnowszy, piąty tom Malazu nie ma wstążeczki... no jak tak można?

//pisowcy

#problemypierwszegoswiata


Proszę sobie wsadzić... jakąś wstążeczkę do książki i będzie prawie to samo ;)


Może jeszcze jakąś papierową zakładkę? Jak jakiś degenerat? No trzeba będzie.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-31, 10:56   

There is an app for that! No dobra, nie aplikacja, a urządzenie. Nazywa się czytnik książek. Może słyszeliście?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-31, 11:05   

Nie tylko słyszelim, ale i korzystalim //orc
Nie moja bajka! :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-31, 11:12   

_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-10-31, 11:13   

ASX76 napisał/a:

Proszę sobie wsadzić... jakąś wstążeczkę do książki i będzie prawie to samo ;)

Nie po to przed wiekami wynaleziono tekturowe zakładki, żeby jakąś pasmanterią książki zaśmiecać.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-31, 11:16   

U mnie za zakładki służą różne przedmioty. Czasami wizytówki, czasami paragony. Czasami nawet metki z ubrań. Bądźcie kreatywni.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2021-10-31, 11:16   

Ja książki traktuję jako element kolekcjonersko-ozdobny. Do tego ebooki bez żadnych promocji kosztują tyle co drukowana książka, więc, no ja podziękuję.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-31, 11:17   

KS napisał/a:

Nie po to przed wiekami wynaleziono tekturowe zakładki, żeby jakąś pasmanterią książki zaśmiecać.


Tyż wolę papier, lecz chciałem ino jakoś pomóc Obywatelowi w palącej potrzebie //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-31, 11:18   

Tylko że na ebooki są właściwie permanentne promocje i zazwyczaj płacę poniżej 20 zł. A jak kupisz pakiet premium w Nexto i hurtowo punkty, to masz od razu chyba 47% rabatu na wszystko, do tego łączy się z promocjami.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-10-31, 11:20   

Ash napisał/a:
Ja książki traktuję jako element kolekcjonersko-ozdobny.

Ciasno upakowane mogą też świetnie ocieplać ściany. Ale zazwyczaj zaleca się, żeby je czytać.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-31, 11:20   

Ash napisał/a:


Ja książki traktuję jako element kolekcjonersko-ozdobny.

Do tego ebooki bez żadnych promocji kosztują tyle co drukowana książka, więc, no ja podziękuję.


1. Do tego etapu wciąż nie doszedłem. Twarda oprawa mi w zupełności wystarczy. No i, oczywiście, okładki DC i M. Kamudy :-)

2. W rzeczy samej. Nawet gdyby e-book był o wiele tańszy od papierowej knigi, to też bym się nie skusił na plik :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
  
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2021-10-31, 11:21   

Czytać? Nie rozumiem.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-31, 11:22   

KS napisał/a:
Ash napisał/a:
Ja książki traktuję jako element kolekcjonersko-ozdobny.

Ciasno upakowane mogą też świetnie ocieplać ściany.


Albo służyć do działań zaczepno-obronnych, czy tam na podpałkę //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2021-10-31, 11:25   

Pierwsze dwa tomy Malazańskiej wstążki nie miały. Trzeci, czwarty i oba Bauchelainy ją miały. Teraz dochodzą informacje o braku również w piątej (sam jeszcze nie kupiłem) więc estetycznie to nie wygląda :(

Ponawiam pytanie o Pynchona bo może zniknąć w spamie naganiaczy na postęp technologiczny i czytniki...

Whoresbane napisał/a:
Panie Andrzeju "V" Pynchona nadal jest planowany na 26 listopada? Zwykle na tyle przed premierą już można było znaleźć pozycję w Świecie Książki a tu nic.
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-31, 11:36   

toto napisał/a:

Tylko że na ebooki są właściwie permanentne promocje i zazwyczaj płacę poniżej 20 zł.

A jak kupisz pakiet premium w Nexto i hurtowo punkty, to masz od razu chyba 47% rabatu na wszystko (..)


1. To i tak za drogo jak na plik, jak na moje perskie oko.

2. Tyle to zazwyczaj mam w Taniej Książce na papierowe...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-10-31, 11:43   

toto napisał/a:
Tylko że na ebooki są właściwie permanentne promocje i zazwyczaj płacę poniżej 20 zł. A jak kupisz pakiet premium w Nexto i hurtowo punkty, to masz od razu chyba 47% rabatu na wszystko, do tego łączy się z promocjami.
W życiu nie kupiłem żadnego. Ściągnąłem na smartfona kilka darmowych antologii z Fantazmatów i poczytuję w czasie jazdy na rowerku. Jedynym ebookiem jaki bym kupił jest antologia "Rok po końcu świata" z Powergraphu. Niestety, nie wyszła w papierze. Zawsze jak spojrzę, to kosztuje ponad 30 zł. Nie wiem gdzie te permanentne promocje :roll:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-31, 11:50   

Bez ekstra promocji:

A książki Powergraphu na promocje trafiają, więc przy odrobinie cierpliwości da się kupić taniej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2021-10-31, 11:54   

toto napisał/a:
Bez ekstra promocji:
Obrazek
A książki Powergraphu na promocje trafiają, więc przy odrobinie cierpliwości da się kupić taniej.


Jak się kupi punkty nexto za 800 zł (czyli 10.000 pkt) to w rzeczywistości wszystko jest na starcie za 50% ceny, a przy promocji to nawet wyjdzie ponad 70% obniżki. Ja już nawet przestałem czekać na promocje, tylko od razu kupuję wszystko co mnie interesuje z nowości, żeby mi nic nie umknęło.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-31, 12:08   

No tak, w widoku produktu nie widać dodatkowego rabatu wynikającego z płacenia punktami kupionymi hurtem. Finalnie ta książka kosztowałaby mnie 17,28 zl.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-10-31, 13:10   

Ta książka nie jest żadnym priorytetem dla mnie. Po prostu to jedyna rzecz która mnie interesuje, a wyszła tylko w ebooku i po prostu nie sposób jej przeczytać w innej formie. I tak jak pisałem, czytam przy okazji podczas jazdy na rowerku stacjonarnym, więc darmowe antologie z Fantazmatów na razie zdają egzamin. Zresztą, poza nexto.pl nie znam nawet innych portali :mrgreen:
Kurde, mogliby to wydać w papierze :roll:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2021-10-31, 14:38   

Ok. Macie temat o czytnikach. Spadać stąd. :)

Wracamy do Pynchona w MAGu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-10-31, 23:45   

goldsun, to była Linda Nagata.
KS, podejrzewać RedNacza o szerzenie humoru w literaturze fantastycznej jest śmieszne.
AM, czuję się ojcem chrzestnym wydania Forda.
KS, Spinrad poza Bug Jack Barron jest dość prosty. Zresztą, bez przesady, kiedyś się wezmę. Bez łaski.
I na koniec: Andrzeju, wytłumacz mi proszę, jak chłopu na miedzy - po kiego komu jeszcze kolejne wydanie Starship Troopers?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-11-01, 05:27   

bio napisał/a:
goldsun, to była Linda Nagata.

Aaaaaa Mea culpa.
Ale to dlatego, że kojarzyłem jakieś książki Kress, na których się zawiodłem i tylko je pomyliłem.
Kress napisała jakiś cykl, którego pierwszy tom, po wyguglaniu, brzmi "Ogień krzyżowy".
Jak to czytałem, to się mocno zastanawiałem nad ghostwriterami - były momenty dobre i sensowne, ale były też na poziomie meksykańskiej telenoweli. I bardzo dużo rzeczy, które mi się kompletnie kupy nie trzymały.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-11-01, 21:53   

Fidel polecał Kress, ale jeszcze nie czytałem. Mam jej kilka książek w oryginalnych starych wydaniach, ale też nie czytałem. W sumie trochę przeczesuję stare bardzo zaległości, jak ten Carver chociażby i może i ją wezmę na tapetę. Co zaś się tyczy wydawnictwa Mag, to jest Andrzeju jeszcze jedna dobra powieść, którą fajnie by było mieć po polsku. To Rumors of Spring Richarda Granta. Czy wśród dzisiejszej masowej nijakości jest coś, co mogłoby z nią konkurować w zdobywaniu serc czytelniczych?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-11-01, 22:21   

bio napisał/a:

AM, czuję się ojcem chrzestnym wydania Forda.

I na koniec: Andrzeju, wytłumacz mi proszę, jak chłopu na miedzy - po kiego komu jeszcze kolejne wydanie Starship Troopers?


W pewnym sensie to prawda, choć matką chrzestną musi zostać agentka, która w tym samym czasie zapytała czy nie byłbym zainteresowany (zbliża się premiera Aspects, więc nastąpiło jakieś ożywienie). Jest jeszcze z 5 takich autorów, którzy podobnie, jak Ford są na mojej liście od ponad 20 lat. Jeśli odgadniesz albo ktokolwiek trafi na trop, albo wstrzeli się w odpowiedni nastrój, być może następny z tej grupy dołączy do Dragon Waiting.

Ciągle dorastają nowe pokolenia. Ta książka jest mi całkowicie obojętna, jak twórczość Heinleina, ale pojawiła się okazja, powiązana z inną okazją, więc czemu nie?

Nie interesuje mnie Grant.

Ogólnie nie interesuje mnie większość fantastyki, która powstała w okresie, który można podciągnąć pod klasykę. Artefakty to seria, na którą zdecydowałem się w chwili słabości i do dzisiaj tego żałuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14