FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2021-05-21, 15:34   

2xUW, 1-2 Artefakty
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2021-05-21, 16:40   

AM napisał/a:
Bibi King napisał/a:
Pynchon! Zajebongo. Tylko ten jeden, czy będą jakieś inne?

Wolfe też super, domknie się. Vinge się przyda. Barker... Ciekaw jestem ponownego odbioru po latach, zwłaszcza w świetle przytoczonych przez pana przykładów zmian w tłumaczeniu.

A Brunner? Parę rzeczy już wydaliście; warto go naprawdę tak wyciskać? Znam tylko Zanzibar (genialny) i Ślepe stado (OK, ale już bez szału).


Będzie więcej.


Ha! Mam szansę mieć polskie i amerykańskie wydania Pynchona. :-P Biorę, oczywiście, wszystko co dotąd nie wydane w Polsce, ale i to wydane, jeśli się trafi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2021-05-21, 20:57   

Skoro AM się uaktywnił i już wiem jak z "Dhalgrenem sprawy się mają to zapytam o jeszcze jeden tytuł, który dawno temu był zapowiadany i mocno utkwił mi w pamięci:

Alasdair Gray - "Lanark". Są szanse?

No i dzięki za Harrisona :)
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-05-21, 21:15   

Plejbek napisał/a:
Skoro AM się uaktywnił i już wiem jak z "Dhalgrenem sprawy się mają to zapytam o jeszcze jeden tytuł, który dawno temu był zapowiadany i mocno utkwił mi w pamięci:

Alasdair Gray - "Lanark". Są szanse?

No i dzięki za Harrisona :)


Są, ale... Wojtek, który go tłumaczy, musi zrobić najpierw Pynchona, potem Kristoffa (żeby z czegoś żyć), Abercrombie'ego i jeszcze coś, a dopiero potem Lanark.
Nie ma za co.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1821
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-05-23, 00:06   

Scott Hawkins - The Library at Mount Char fantastyczne czytadło, pisałem o niej jakiś czas temu. Czujesz smak krwi na zębach. A smakuje ona przesłodko. Zaś Koko Stauba - jakże dawno powinno to być już wydane! Lata temu zmroziła i zachwyciła mnie ta opowieść. W 99' w Alfie Marek Nowowiejski wydał drugą część trylogii -Mystery. Całkiem od czapy. Najlepsza zaś mym zdaniem jest część trzecia The Throat. Straub pisywał z Kingiem tandemy. Stefan może mu sznurowadła prasować.
Jeśli seria horrorowa ma przyszłość, to polecam Andrzeju twej uwadze A.R.Morlan trylogię "Amulet". A w sumie trzecią część Dark Journey. Sama historia autorki już jest tematem na mroczną fabułę.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2021-05-23, 14:14   

Jest Brunner, jest Pynchon, do pełni szczęścia brakuje tylko dodruków UW :)
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-23, 14:27   

finegan napisał/a:
Jest Brunner, jest (ciach), do pełni szczęścia brakuje tylko dodruków UW :)


A przede wszystkim Artefaktów: Trylogii Ciągu i Endymionów :-P
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2021-05-24, 11:49   

Czy wiadomo już kto będzie robił okładki do Pynchona? Czy planowana jest jakaś mniej więcej ujednolicona szata graficzna wszystkich trzech książek?
Jaki będzie sposób sprzedaży planowanych dodruków UW? Czy to będzie tak jak 3 lata temu w przypadku Strossa, Mitchella i Wattsa, że ich książki można było kupić tylko w sklepie MAGa, czy nakład pójdzie też do innych księgarń stacjonarnych i internetowych?
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-05-25, 12:27   

finegan napisał/a:
Czy wiadomo już kto będzie robił okładki do Pynchona? Czy planowana jest jakaś mniej więcej ujednolicona szata graficzna wszystkich trzech książek?
Jaki będzie sposób sprzedaży planowanych dodruków UW? Czy to będzie tak jak 3 lata temu w przypadku Strossa, Mitchella i Wattsa, że ich książki można było kupić tylko w sklepie MAGa, czy nakład pójdzie też do innych księgarń stacjonarnych i internetowych?


Nie wiem jeszcze. W obu przypadkach. UW będzie miała na pewno wyższe nakłady niż poprzednio.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-25, 14:06   

Start po "wakacjach"? ;)
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2021-05-25, 15:32   

AM napisał/a:
finegan napisał/a:
Czy wiadomo już kto będzie robił okładki do Pynchona? Czy planowana jest jakaś mniej więcej ujednolicona szata graficzna wszystkich trzech książek?
Jaki będzie sposób sprzedaży planowanych dodruków UW? Czy to będzie tak jak 3 lata temu w przypadku Strossa, Mitchella i Wattsa, że ich książki można było kupić tylko w sklepie MAGa, czy nakład pójdzie też do innych księgarń stacjonarnych i internetowych?


Nie wiem jeszcze. W obu przypadkach. UW będzie miała na pewno wyższe nakłady niż poprzednio.


Dziękuję za odpowiedź i czekam cierpliwie.
Czekanie na przyjemność to też pewien rodzaj przyjemności.
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-05-25, 21:07   

https://www.amazon.co.uk/...21969596&sr=8-1

Ewentualnie dochodzi nam kolejna do wydania.
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-25, 21:12   

no i w pytkę

a wiesz może jak tam Scott Lynch ?
odblokował się z twórczej niemocy ?
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-05-25, 21:33   

Trojan napisał/a:
no i w pytkę

a wiesz może jak tam Scott Lynch ?
odblokował się z twórczej niemocy ?


Niestety.
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-25, 22:42   

niestety ? co masz na myśli ? Niestety nie wiem, niestety nie odblokował się, niestety odblokował ale ujnia z grzybnią ?
widzę nawet że Thorn Emberlainu niby jest ale go nima ? miał byc '21 ale teraz widze '22

:)
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-25, 22:49   

Z kontekstu wynika, że się nie odblokował.
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2021-05-25, 23:02   

A jak się ma to do tego, że na Twitterze pisał, że przesłał rękopis do wydawcy?

https://twitter.com/scottlynch78/status/1131471275212320769/photo/1

i tu:
https://twitter.com/scottlynch78/status/1131474060397961216

"Yes, I have completed a draft of THORN which will now go to my editors for consideration and planning. This is not a formal announcement of a release date. There will not be such an announcement for a while yet. Please stay tuned!"
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-25, 23:02   

czyli wzięł zaliczkę ale ksionżki nie napisał

:)
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-05-26, 10:18   

Sędzia napisał/a:
A jak się ma to do tego, że na Twitterze pisał, że przesłał rękopis do wydawcy?

https://twitter.com/scottlynch78/status/1131471275212320769/photo/1

i tu:
https://twitter.com/scottlynch78/status/1131474060397961216

"Yes, I have completed a draft of THORN which will now go to my editors for consideration and planning. This is not a formal announcement of a release date. There will not be such an announcement for a while yet. Please stay tuned!"


To oświadczenie ma już 2 lata.
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2021-05-26, 10:41   

AM napisał/a:


To oświadczenie ma już 2 lata.


Wiem, tylko nie wiem jaki jest ciąg dalszy. Czy to było nieprawdziwe oświadczenie? Czy może jakość była tak słaba, że nawet do redakcji się nie nadawała? Czy może cały czas trwa praca nad redakcją?
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-05-26, 11:07   

Sędzia napisał/a:
AM napisał/a:


To oświadczenie ma już 2 lata.


Wiem, tylko nie wiem jaki jest ciąg dalszy. Czy to było nieprawdziwe oświadczenie? Czy może jakość była tak słaba, że nawet do redakcji się nie nadawała? Czy może cały czas trwa praca nad redakcją?


To oświadczenie nie jest niczym nowym. Przed wydaniem 3 tomu wyglądało to podobnie. Nie wiem jak jest naprawdę.
 
 
Trojan 


Posty: 11340
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-26, 15:36   

wypalił się
:)
mamy podobne przykłady na rodzimym rynku ;)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-05-26, 17:28   

Moim zdaniem kluczowe bylo słowo "draft", a właściwie "completed a draft of THORN which will now go to my editors for consideration and planning". I na podstawie tego zdania sądzę, że draft nie jako wersję surową (jeszcze jakaś redakcja, korekta i wio do druku), a bardzo wstępną wersję książki, może nawet tylko zarys fabuły, trochę o bohaterach, ale tak naprawdę daleką od skończenia.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-26, 17:30   

Trojan napisał/a:
wypalił się
:)


Depresja.
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2021-05-31, 16:22   

Pojawiły się w Świecie Książki zapowiedzi drugiej połówki Rytmu Wojny; co z Białym Piaskiem 3 i Children of the Nameless?

I jak wyglądają plany dodruków Sandersona?
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-05-31, 17:23   

Odpryskowy napisał/a:
Pojawiły się w Świecie Książki zapowiedzi drugiej połówki Rytmu Wojny; co z Białym Piaskiem 3 i Children of the Nameless?

I jak wyglądają plany dodruków Sandersona?


Niestety skończyły nam się limity w drukarniach (nigdy do tej pory tyle nie drukowaliśmy w tak krótkim czasie). W związku z tym z czerwca wyleciały twarde dodruki Sandersona, Trylogia mostu i Trylogia Ciągu Gibsona, Biały Piasek i Dzieci plus coś jeszcze. W Lipcu nic nie drukujemy. Wszystko ruszy znowu w sierpniu. Nie wiem, jednak od czego zaczniemy. Potrzeby są duże. Około 15 kolejnych dodruków i 12 nowości na sierpień i wrzesień i na pewno tyle się nie uda.
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-05-31, 17:40   

Coś czuję, że nieprędko kupię Abercrombiego w starych okładkach.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-31, 17:47   

AM napisał/a:


W związku z tym z czerwca wyleciały (..) Trylogia mostu i Trylogia Ciągu Gibsona, (..)

Wszystko ruszy znowu w sierpniu. Nie wiem, jednak od czego zaczniemy. (..)



Postuluję: Gibsony i jakby się jeszcze dało, to Simmonsy ;)
 
 
AM

Posty: 2926
Wysłany: 2021-05-31, 17:47   

Benson napisał/a:
Coś czuję, że nieprędko kupię Abercrombiego w starych okładkach.


Na pewno przed wydaniem 3 tomu.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2021-05-31, 20:25   

Czy to oznacza, że w czerwcu ani Biały Piasek 3 ani Trylogia Mostu nie wyjdą? Jeśli tak to znów nie załapię się na darmową wysyłkę z nowościami tylko przy 4 książkach: Malazańska x2, Barker i Rytm Wojny 2
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 14