FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2023-10-17, 12:59   

+21,37
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-10-17, 13:04   

Ash napisał/a:
Zastanawialiście się kiedyś może czy Whoresbane tylko kupuje te książki czy też je czyta? A może na discovery kiedyś go zobaczymy w programie Hoarderzy?

:mrgreen:

Żeby to dotyczyło tylko Whoresbane ...
ale czasami się zastanawiam, czy Whoresbane to "lewe konto" Asixa, tym bardziej, że im częściej Whoresbane pisze, tym mniej pisze Asix ... ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-10-17, 13:11   

goldsun napisał/a:
czasami się zastanawiam, czy Whoresbane to "lewe konto" Asixa


Mnie porównać z tą spekulancką (cenzura)... Dotkniętym do żywego

Ash napisał/a:
Zastanawialiście się kiedyś może czy Whoresbane tylko kupuje te książki czy też je czyta?


To problem dotyczący wielu forumowiczów. Do niektórych mi bardzo daleko
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Cymrean

Posty: 21
Wysłany: 2023-10-17, 14:51   

Ja próbuje rzucić nałóg. Nawet mam Kindla, ale wciąż rośnie sterta papieru...
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-10-17, 15:38   

Też jestem zbieraczem, nie zaprzeczam, i w dającej się przewidzieć przyszłości nie zamierzam sięgać po ebooki. Ale niezbadane są ścieżki losu, bo kiedyś np. nie cierpiałem anime, a teraz mam niepokojącą ochotę jakieś obejrzeć...
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2023-10-18, 00:19   

Cerber108 napisał/a:
Też jestem zbieraczem, nie zaprzeczam, i w dającej się przewidzieć przyszłości nie zamierzam sięgać po ebooki. Ale niezbadane są ścieżki losu, bo kiedyś np. nie cierpiałem anime, a teraz mam niepokojącą ochotę jakieś obejrzeć...

Mysz, apage.
 
 
Salartibonix 
Salartibonix

Posty: 22
Wysłany: 2023-10-18, 21:46   

Wiem że to nierealne ale przydałby się dodruk "Nieśmiertelny" Valente
kogoś na OLX poj##### i wystawił w promocyjnej cenie za 350zł. xD
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-10-18, 22:38   

Salartibonix napisał/a:
Wiem że to nierealne ale przydałby się dodruk "Nieśmiertelny" Valente
kogoś na OLX poj##### i wystawił w promocyjnej cenie za 350zł. xD

Tak można powiedzieć o połowie Uczt.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-10-19, 10:25   

Przy okazji prośby o dodruk UW to tradycyjny spam o dodruk "Domu derwiszy". Tak na 30-lecie wydawnictwa? :mrgreen:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 664
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-10-19, 12:16   

Salartibonix napisał/a:
Wiem że to nierealne ale przydałby się dodruk "Nieśmiertelny" Valente
kogoś na OLX poj##### i wystawił w promocyjnej cenie za 350zł. xD

Dwa tygodnie temu kupiłem w idealnym stanie za 90 zł na olx. Szukajcie a znajdziecie :P

A 300 zł to jej przeciętna cena na olx i allegro. Nie ma co obrażać wystawiającego
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2925
Wysłany: 2023-10-19, 12:41   

Z McDonaldem być może jeszcze coś wyjdzie, ale nie będzie już na pewno wznowień innych Uczt.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-10-19, 12:50   

Dom Derwiszy to jedyna na jakiej dodruk liczę z brakujących mi Uczt więc dla mnie spoko :mrgreen:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-19, 14:46   

@Whoresbane

ASX ma w sklepiku na allegro

 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2023-10-19, 15:11   

Widzę że Dom Derwiszy można kupić za 100 zl na Allegro z tylko lekkimi śladami użytkowania.
Sto zlotych. Sześćdziesiąt za egzemplarz nowy, ale z małym defektem. Na Vinted 110 zł stan idealny, nigdy nie czytana.
A ci siedzą i trują, że wznowenie prosiem panie Andrzeju.
Serio? Tu chodzi o McDonalda czy jakąś przynależność do fanklubu?
Znajdzcie sobie jakieś hobby, bo ja wiem, może czytanie tych książek?
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-10-19, 15:40   

Rec napisał/a:
Widzę że Dom Derwiszy można kupić za 100 zl na Allegro z tylko lekkimi śladami użytkowania.
Sto zlotych. Sześćdziesiąt za egzemplarz nowy, ale z małym defektem. Na Vinted 110 zł stan idealny, nigdy nie czytana.
A ci siedzą i trują, że wznowenie prosiem panie Andrzeju.
Serio? Tu chodzi o McDonalda czy jakąś przynależność do fanklubu?
Znajdzcie sobie jakieś hobby, bo ja wiem, może czytanie tych książek?

Przypominam, że wg. Julkowego humoru zbieranie i czytanie książek to 2 zupełnie różne zainteresowania.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 664
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-10-19, 15:56   

AM napisał/a:
Z McDonaldem być może jeszcze coś wyjdzie, ale nie będzie już na pewno wznowień innych Uczt.

Zakładam, że ta wypowiedź nie obejmuje planu wznowienia Becketta. Czy coś w tej kwestii się zmieniło?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-10-19, 16:15   

@Rec kup sobie jakąś maść bo masz wielki ból dupy, że ktoś chciałby dodruku książki, której mu brakuje. I woli dać zarobić na niej MAGowi niż temu szkodnikowi asiksowi

Typical_troll napisał/a:
Zakładam, że ta wypowiedź nie obejmuje planu wznowienia Becketta. Czy coś w tej kwestii się zmieniło?


AM z 6 lipca 2023 napisał/a:
Salartibonix napisał/a:
A jakie tytuły z UW będą miały jeszcze dodruk?


Ślepowidzenie
Ciemny Eden
Matka Edenu
Echopraksja
Accelerando

I to na dłuższy czas koniec.


I teraz jeszcze możliwie, że Dom derwiszy
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2925
Wysłany: 2023-10-19, 16:36   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Z McDonaldem być może jeszcze coś wyjdzie, ale nie będzie już na pewno wznowień innych Uczt.

Zakładam, że ta wypowiedź nie obejmuje planu wznowienia Becketta. Czy coś w tej kwestii się zmieniło?


Nie obejmuje, ale może się zmienić.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-10-19, 16:38   

Whoresbane napisał/a:
temu szkodnikowi asiksowi



Chłopie, opanuj się z tymi zniewagami, bo stanowczo ich nadużywasz.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-19, 17:55   

i potraktuj to ostrzeżenie bardzo, bardzo poważnie.

najlepiej sprawdzając whoiswho
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2023-10-19, 19:22   

Rec napisał/a:
Widzę że Dom Derwiszy można kupić za 100 zl na Allegro z tylko lekkimi śladami użytkowania.
Sto zlotych. Sześćdziesiąt za egzemplarz nowy, ale z małym defektem. Na Vinted 110 zł stan idealny, nigdy nie czytana.
A ci siedzą i trują, że wznowenie prosiem panie Andrzeju.
Serio? Tu chodzi o McDonalda czy jakąś przynależność do fanklubu?
Znajdzcie sobie jakieś hobby, bo ja wiem, może czytanie tych książek?


A więc biorąc pod uwagę aktualne standardy wznowienie Domu Derwiszy może kosztować tyle samo co ten egzemplarz na Allegro :) .
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2023-10-19, 19:59   

Misiel napisał/a:
A więc biorąc pod uwagę aktualne standardy wznowienie Domu Derwiszy może kosztować tyle samo co ten egzemplarz na Allegro :) .
Ale wiesz, Whoresbane chce w MAGu darmową przesyłkę i dlatego męczy AM :badgrin:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-10-20, 19:16   

@AM: Do czego porównałby Pan Sprawiedliwość królów Swana? Zastanawiam się, czy to coś w stylu Abercrombiego i czy w ogóle to coś dla mnie. Opis nie wygląda źle, oceny na Goodreads są przyzwoite.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
AM

Posty: 2925
Wysłany: 2023-10-20, 23:28   

Cintryjka napisał/a:
@AM: Do czego porównałby Pan Sprawiedliwość królów Swana? Zastanawiam się, czy to coś w stylu Abercrombiego i czy w ogóle to coś dla mnie. Opis nie wygląda źle, oceny na Goodreads są przyzwoite.


Wolałbym na Ty.

Myślę, że można spróbować. Ta książka została naprawdę dobrze przyjęta i 2 tom to progres pod każdym względem. Oczywiście nie gwarantuję, że doskoczy do oczekiwań, bo sporo zależy również od bardzo indywidualnych preferencji.

Pozwolę sobie zacytować fragment recenzji z Kirkusa: "Murder mystery meets grimdark political fantasy". I to rzeczywiście prawda. Dostajemy momentami realistyczne aż do bólu fantasy z elementami kryminału. Bez rozbuchanej magii, z fajnym klimatem oraz rozgrywkami politycznymi. I rzadko spotykanym typem bohatera, czyli Konradem Vonvaltem, który jest śledczym, prokuratorem i sędzią w jednej osobie.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-10-21, 08:34   

Prawie namowiłeś, tylko to ostatnie zdanie. A poziom naiwności ? Dziecinność Dresdena, młodzieńczość Locke'a Lamory czy może jednak na poważnie dla doroslych?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-10-21, 09:14   

Mnie tam zachęcił. Taka Gra o Tron. Więc jest szansa że cykl tym razem zostanie dokończony xd
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-10-21, 10:31   

AM napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
@AM: Do czego porównałby Pan Sprawiedliwość królów Swana? Zastanawiam się, czy to coś w stylu Abercrombiego i czy w ogóle to coś dla mnie. Opis nie wygląda źle, oceny na Goodreads są przyzwoite.


Wolałbym na Ty.

Myślę, że można spróbować. Ta książka została naprawdę dobrze przyjęta i 2 tom to progres pod każdym względem. Oczywiście nie gwarantuję, że doskoczy do oczekiwań, bo sporo zależy również od bardzo indywidualnych preferencji.

Pozwolę sobie zacytować fragment recenzji z Kirkusa: "Murder mystery meets grimdark political fantasy". I to rzeczywiście prawda. Dostajemy momentami realistyczne aż do bólu fantasy z elementami kryminału. Bez rozbuchanej magii, z fajnym klimatem oraz rozgrywkami politycznymi. I rzadko spotykanym typem bohatera, czyli Konradem Vonvaltem, który jest śledczym, prokuratorem i sędzią w jednej osobie.


Nie ma sprawy:) Dzięki, spróbuję. Brakuje mi solidnego fantasy, odkąd Abercrombie zaczął zjadać własny ogon. Jestem już na tyle zdesperowana, że zaczynam rozważać po latach przeczytanie Gry o tron (nigdy nie zaczęłam, bo czekałam, aż Martin ją skończy:/).
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-10-21, 10:36   

Jak już tak bardzo nie chcesz czytać Pieśni Lodu i Ognia to sprawdź Meekhan
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-10-21, 11:00   

Meekhan znam, zepsuł się w ostatnim tomie w sposób, który mnie mocno niepokoi, mówiąc łagodnie. I tu nie chodzi o niechęć, ale po wpakowaniu się w X niedokończonych cykli już po prostu nie miałam ochoty na kolejny. Ale z braku laku...
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-10-21, 11:34   

Cintryjka napisał/a:
Nie ma sprawy:) Dzięki, spróbuję. Brakuje mi solidnego fantasy, odkąd Abercrombie zaczął zjadać własny ogon. Jestem już na tyle zdesperowana, że zaczynam rozważać po latach przeczytanie Gry o tron (nigdy nie zaczęłam, bo czekałam, aż Martin ją skończy:/).


Nie poddawaj się, nie jesteś sama ;)

Z fantasy mam wypożyczoną trylogię "Uczta dusz" C.S.Friedman, jeszcze nie ruszyłem, ilustracje okładkowe nie zachęcają, ale tematyka wydaje się dosyć dorosła, a sama Friedman była kiedyś w orbicie zainteresowań AM, więc może to jest jakaś rekomendacja :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 14