FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Diablo
Autor Wiadomość
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2012-05-18, 21:47   

Ten kod wystarczy do przetestowania gry ?
Jak Spell nie będzie chciał to ja chętnie
 
 
astaldohil 


Posty: 41
Wysłany: 2012-05-18, 23:58   

Też mam kod do triala do odstąpienia, gdyby ktoś był zainteresowany...
_________________
"Rogom byka nie ufaj więc,
Ani zębom dobermana, ani mnie!"


Kazik - "W brzuchu wieloryba"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-05-19, 09:28   

Jestem kompletnie niezainteresowany.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-05-19, 10:42   

Cała prawda o "D3": http://www.youtube.com/watch?v=pmLXAG9pWD0
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-19, 13:32   

Poszedł do Wreda. Z oryginalem Diablo III dostałem także kod do triala World of Warcraft, z którego nie będę korzystać. Jakby ktoś chciał - to tez mogę oddać.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-05-19, 19:31   

dworkin napisał/a:
Cała prawda o "D3": http://www.youtube.com/watch?v=pmLXAG9pWD0


To są, za przeproszeniem, jajca. Pomysł fajny, ale tylko jako pomysł. Znaczy: doceniam poczucie humoru, ale w prawdziwej grze nie chciałbym czegoś takiego. --_- No, pisze się "trudno" i trzeba będzie przywyknąć, o ile kiedyś uda mi się:
a) zdobyć grę
b) uruchomić
c) giercować bez zacinek ;)

Wiele tych warunków. --_-
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-19, 21:38   

makatka napisał/a:
MrSpellu napisał/a:
Czy to prawda, że w Diablo 3 jest mięsny jeż?
Nie potrafiłem odpowiedzieć na to pytanie moim studentom...


bittem ciem zer bardzo...
jeżycjada

I to jest przyczyna dla której gram w wersje angielskojęzyczne. W owej wersji Diablo III jest to scavenger (padlinożerca, a nie jakiś mięsny jeż...).
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-05-19, 21:55   

To był żarcik ze strony CDProjektu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-05-19, 22:15   

Asu, to był zajebisty easter egg --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2012-05-20, 08:05   

Niejedyny:
http://paczto.pl/upload/790/1337353160_6146.jpg
http://static.zwierzenta....8200_middle.jpg
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4477
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-05-20, 12:50   

Dworkin podjarany jak charmander a mnie nadal oczy bolą od tych fajerwerków na ekranie. I nie trzeba do tego cow levelu.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-20, 13:05   

Niektórym może i takie żarty odpowiadają... ja zaś od tłumaczy wymagam profesjonalnego i jak najbliższego oryginałowi przekładu. Jeśli nie potrafią lub z jakiegoś powodu nie chcą takiego zrobić, to niech się po prostu za niego nie biorą.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4477
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-05-20, 13:13   

Asu, easter eggs to standard w grach a niektóre są po prostu nieprzekładalne w wyniku różnic między kulturami narodowymi. Dlatego na ich miejsce tworzy się nowe. Grasz sobie w wersje angielską i tam też są podobne jaja (w innych miejscach), tylko po prostu ich nie wyłapujesz. W tym wypadku wierne i poprawne tłumaczenie to jest właśnie to co zrobiono.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-20, 13:27   

Może faktycznie słabo znam język angielski, ale jedyne nawiązania które tam wyłapuję dotyczą 1 i 2 części Diablo...* Więc co do poprawnego tłumaczenia tej gry śmiem wątpić. Co innego gdy eastern egg jest zrobiony przez twórców (patrz chociażby Wiedźmin II i trup Altaira z Assassin Creed), a co innego gdy jest wrzucany na siłę przez tłumaczy.

*są wyjątki typu Asmodeusz i Belial, nieznajomy spoiler spadający z nieba koniec spoilera - ale to easter eggi odnoszące się do mitologii i literatury gatunku, a nie współczesności...
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4477
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-05-20, 13:53   

Tu nie chodzi o znajomośc języka tylko ale poziom zanurzenia w kulturze, żarty z celebrytów chociażby, czy z postaci fikcyjnych. Np

http://www.diablowiki.net...ames_on_the_Wall napisał/a:
The monster is a large skeleton, whose full name is "Caretaker McCree, Deceased Mustachioed Groundskeeper." The monster seems to be a play on The Simpson's Groundskeeper Willie"


Wyłapałbyś taki żart nie będąc fanem Simpsonów?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-05-20, 17:59   

Albo znacznie prostsze nawiązanie, ale jednak też nie "wyłapywalne" dla każdego:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=t16fYReOOHg[/youtube]

W tej samej grze nazwano poziom trudności "Jestem Hardkorem" i tego typu kreatywna lokalizacja mi nie przeszkadza.
Ba, nawet jestem wielkim fanem.

Ł napisał/a:
W tym wypadku wierne i poprawne tłumaczenie to jest właśnie to co zrobiono.

Dobrze pisze, polać mu.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4477
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-05-20, 18:59   

To zajebisty przykłąd ale zajebiście w kółko często go przywołujesz. Studenci to z Tobą mają. :P
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2012-05-20, 19:13   

Wiesz, rutyna i te sprawy :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
makatka 
Zapluta Wiedźma


Posty: 939
Skąd: wprost z absurdu
Wysłany: 2012-05-24, 08:59   

_________________
Pitbull- morderca miejsca w łóżku i Twoich kanapek.

zimo, zimo... WYPIERDALAJ!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2012-05-24, 10:27   

Wyobrażacie sobie? Przychodzisz na kacu do pracy a kolega już dzwoni na policję. Może sam tego spróbuję //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2012-05-25, 14:51   

Mnie tłumaczenie na pl zirytowało, przez to większość polskich graczy nie będzie kumała połowy buildów napisanych po angielsku i będą potem lamić ;p
Ang wersja jest świetna, głosy postaci którymi można grac są zaiste genialne (zakochałem się w głosie mniszki, świetny akcent), no ale co kto woli.

Grę mam od przedwczoraj, piłuję drugi akt na normalu mniszką właśnie, gra się świetnie ;) Za co-op nie mam zamiaru się brać, zwłaszcza, że Blizz skopał zabezpieczenia i co trzeci gracz jest okradany po wejściu do gry co-op, brawa dla Blizza za spierniczenie zabezpieczeń jak nawet authenticator nie pomaga.
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-25, 20:07   

Mnich też ma ten wspaniały akcent z Dalekiego (dla Amerykanów) Wschodu :mrgreen: Swoją drogą jedna z lepszych profesji do młócenia na hardcore.
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2012-05-26, 15:54   

D3 normal skończone, za łatwo ale satysfakcjonujące, ale to dopiero normal, odezwę się jak dojdę do Inferno xD
Zakończenie zacne, mogłoby być lepsze, ale zostawili sobie odpowiednie furtki w fabule do dodatków (zapowiedziane są póki co dwa).
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-27, 13:53   

Ja nadal siedzę w pierwszym akcie. Ale to dlatego że jedną planszę przechodzę po 2, 3 razy - by trafić na wszystkie eventy, podziemia i pamiętniki :mrgreen:

Gram barbarzyńcą - chyba najbardziej skopaną graficznie profesją (z faceta zrobili starego dziada, a z babki jakąś tłustą krowę...)
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2012-05-27, 17:19   

Yyy, dziwnyś xD I tak będziesz je odwiedzał ponownie na następnych poziomach trudności xD
Barb samiec mi się podoba, pasuje mi właśnie taki przypakowany staruch, lepsze niż jakiś młody dupek. A samicę to faktycznie skopali, już Charsi byłą lepsza O_O
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-27, 18:46   

Przeczytanie pamiętników daje doświadczenie :D Na następnym poziomie już mi nie będzie tak potrzebne. Dzięki temu pod koniec aktu 1 miałem 15 poziom i padłem pierwszy raz dopiero przy rzeźniku. 1 akt za mną, teraz biorę się za jakąś inną profesję. Swoją drogą zastanawiam się od czego zależy zachowanie się postaci, gdy się je zostawi na jakiś czas w bezruchu. Barbarzyńca spluwa, a pozostałe postacie nic u mnie nie robią. Może dodatkowe zachowanie występuje przy najdłuższym czasie grania, albo przy największym poziomie danej postaci w porównaniu z innymi. Musze to rozgryźć :mrgreen: Prawdopodobnie teraz kolej na mnicha - mam odłożone dla niego największą ilość przedmiotów, praktycznie zapchaną całą skrzynkę, pomimo jednorazowego wykupienia dodatkowych miejsc...
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Olisiątko 


Posty: 819
Skąd: Izolatka
Wysłany: 2012-05-27, 19:25   

Mnichem się świetnie gra, ale niektóre elite stwory na koszmarze potrafią dać w dupę, ale mnich praktycznie nieśmiertelny xD z ciekawości zostawiłem moją mniszkę na kilka minut ale nic nie robiła, ale może tylko barb taki niewychowany i nie umie ustać w miejscu.
Będziesz akt 1 przechodził każda postacią, potem akt 2 każda postacią ? :D
_________________
All the ways you wish you could be, that's me.
I look like you wanna look.
I fuck like you wanna fuck.
I am smart, capable, and most importantly, I am free in all the ways that you are not.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-28, 07:35   

Prawdopodobnie tak, przynajmniej na normalu :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-05-29, 22:35   

Diablo zbiera śmiertelne żniwo: :lol:
http://www.gram.pl/news_8...Diablo_III.html

Morał: na maratony trzeba mieć zdrowie, co się zowie. :-P
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2012-05-29, 22:42   

Stary a głupi. Trzeba być idiotą żeby tyle godzin non stop grać w jakąś gierkę.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14