FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prawo do posiadania broni
Autor Wiadomość
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-11-10, 18:42   

Pięć lat do wyroku? Takie cuda myślałem że tylko w PL.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-10, 18:48   

nie rozumiem (powodów) dlaczego nie poszła do pierdla.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-11-10, 18:56   

Zmiana kwalifikacji czynu, ojciec będący właścicielem kancelarii prawnej. Obstawiam zatrudnienie odpowiednich ekspertów którzy zeznali że faktycznie bała się o swoje życie i jednocześnie pogrzebali w przeszłości ofiary i uwiarygodnili że był agresywnym człowiekiem i jej zeznania się spinają tj w momencie incydentu bała się o swoje życie, a że nie zgłosiła i pojechała do taco Bell? No cóż trauma... Ale takie rzeczy to tylko w Ameryce.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-11-10, 20:24   

fdv napisał/a:
Obstawiam zatrudnienie odpowiednich ekspertów którzy zeznali że faktycznie bała się o swoje życie


Nie wątpię że próbowali, ale na 99% im się to nie udało. W przeciwnym wypadku powołaliby się na zasadę stand your ground (obowiązuje w Tennessee) i dzidka zostałaby całkowicie oczyszczona z zarzutów zamiast dostać zawiasy. Pewnie nie poszła na wstępną ugodę z prokuraturą, a skoro odpowiadała z wolnej stopy, kancelaria tatusia przeciągała sprawę jak tylko się dało - a w końcu ktoś stwierdził, że nie warto przez tyle lat wydawać publicznej kasy w sprawie jakiegoś menela, kogo to wogle obejdzie, c'nie, macie dwa miesiące żeby to zamknąć.
To, albo od razu po aresztowaniu zadzwoniła do Saula.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-11-11, 10:46   

Jak rozumiem tam sędzia nie może zmienić kwalifikacji tylko rozpatruje taką sprawę jaką wniesie prokurator, a taki fikołek żeby zejść z morderstwa pierwszego stopnia z napaścią przy użyciu broni do lekkomyślnego zagrożenia życia musiał być czymś podyktowany. W sensie mi się w głowie nie mieści żeby miał na to wpływ tylko koszt postępowania i fakt że ofiarą był bezdomny. Może prokurator nie był 100% pewny że wygra sprawę, a wiadomix tam się liczy skazywalność a nie jakaś sprawiedliwość i poczucie przyzwoitości.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-11, 10:56   

znaczy się - bezdomny to przeżył
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-11-11, 10:58   

Trojan napisał/a:
znaczy się - bezdomny to przeżył


a no tak kuźwa zaćmienia dostałem jakiegoś, masz absolutną rację.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-11, 14:34   

to może łatwo umknąć jak się spojrzy na całą sprawę - wręcz wydaje się nieprawdomówne że to przeżył ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-07, 23:18   

w USA 6latek zastrzelił nauczyciela


 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2023-01-08, 00:13   

Świętym prawem każdego sześciolatka jest mieć broń szturmową, aby każdy dobry człowiek z bronią mógł się przeciwstawić złemu człowiekowi z bronią.

Czego nie rozumiesz? :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2023-01-08, 00:53   

Ten łoś jakiś garbaty, nietentegowaty.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2023-01-08, 12:28   

Romulus napisał/a:
każdy dobry człowiek z bronią mógł się przeciwstawić złemu człowiekowi z bronią.


Oczywiście że tak. Dzieciaki powinny strzelać potrafić. Niekoniecznie mieć swobodny dostęp do broni palnej.

Taki codzienny obrazek z Teksasu.

https://twitter.com/antiputler_news/status/1611829735742373888?t=NSeGvSgNndPfuujNb7oXeA&s=19
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-08, 12:43   

jeden z niewielu przykładów udanej obrony/interwencji

btw. imo w Polsce ten facet poszedł by siedzieć, prawda Romulusie ?
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2023-01-08, 16:18   

Jasne, że poszedłby, przecież napastnik tylko straszył, nie użył broni, zamierzał prawdopodobnie wyjść itd, no i był czarny...

Trojan napisał/a:
jeden z niewielu przykładów udanej obrony/interwencji
Myślę, że takich interwencji jest wiele, tylko bardziej medialne są strzelaniny w strefach gunfree.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-08, 16:24   

wred napisał/a:
Jasne, że poszedłby, przecież napastnik tylko straszył, nie użył broni, zamierzał prawdopodobnie wyjść itd, no i był czarny...

Trojan napisał/a:
jeden z niewielu przykładów udanej obrony/interwencji
Myślę, że takich interwencji jest wiele, tylko bardziej medialne są strzelaniny w strefach gunfree.



huja tam więcej.
IMO poszedł by siedzieć za "dobicie" - a czarny w Polsce znaczy tylko jedno.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2023-01-08, 21:27   

Wiem, że oni są za posiadaniem

https://adarma.pl/2022/06/27/pozytywny-wyrok-dla-posiadaczy-broni-sadu-najwyzszego-usa/

Cytat:
Zwykli obywatele często używają broni palnej, aby chronić się przed przestępczym atakiem. Wedle statystyk, do użycia broni w celu defensywnym dochodzi nawet do 2,5 miliona razy rocznie.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-01-08, 23:03   

pewnie statystki z NRA.

nawet nie chce mi się wracać do tematu - na LH jest dużo nt. wraz ze statystykami z fbi i kilkoma innymi organizacjami które zbierają takie dane.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2023-01-09, 06:28   

No jasne, gdyby nie broń to pewnie czarne pomordowałyby białe, panie, oj pomordowałyby białe...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-09, 07:20   

Albo gubmint by im freedom odebrał.

wred napisał/a:
Zwykli obywatele często używają broni palnej, aby chronić się przed przestępczym atakiem.


Zwykli obywatele są też w USA głównymi dostarczycielami broni dla przestępców; rocznie w Stanach jest kradzione i trafia do rąk przestępców circa about 300 tysięcy sztuk broni, co nakręca mechanizm analogiczny do tego z internetowej anegdotki o karmieniu kojotów kotkami ze schroniska.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2023-01-09, 10:17   

zawsze to 2.5 mln vs 300 tys.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-09, 10:31   

Jeżeli to jest 2,5 miliona, w co mocno wątpię; w USA raportuje się jakieś 7-8 milionów różnych przestępstw rocznie - to by znaczyło, że ofiara użyła broni w 1/3 przypadków, a to jest, kurwa, mocno wątpliwe. Z resztą te 300 tysięcy sztuk skradzionych rocznie to nie są pukawki jednorazowego użytku i nie znikają magicznie z rynku po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

Poza tym interesującym skutkiem ubocznym tego, że wszyscy mają broń jest to, że wszyscy mają broń. Tak tylko mówię.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2023-01-09, 10:42   

Stary Ork napisał/a:
Jeżeli to jest 2,5 miliona, w co mocno wątpię; w USA raportuje się jakieś 7-8 milionów różnych przestępstw rocznie - to by znaczyło, że ofiara użyła broni w 1/3 przypadków
Może zapobieżenie przestępstwu to nie przestępstwo i jest inaczej w statystykach ? Nie sprawdzałem tego nigdzie, to cytat z AdArmy.


Stary Ork napisał/a:
Poza tym interesującym skutkiem ubocznym tego, że wszyscy mają broń jest to, że wszyscy mają broń. Tak tylko mówię.
To akurat zaleta IMO. W momencie jak wszyscy mogą być i są uzbrojeni oraz są przeszkoleni to nastaje ład. Zdecydowana większość obywateli jest przecież praworządna.

BTW ciekawe jak w Polsce będzie wyglądało ciąganie po sądach tego pana...

https://wiadomosci.wp.pl/napad-na-sklep-wlasciciel-chwycil-za-noz-napastnik-nie-zyje-6853649808485280a
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-09, 10:46   

wred napisał/a:
Nie sprawdzałem tego nigdzie


Mógłbyś to mieć za dewizę.

wred napisał/a:
W momencie jak wszyscy mogą być i są uzbrojeni oraz są przeszkoleni to nastaje ład.


Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. :IP
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2023-01-09, 10:55   

Nie wiem jak wy, ale absolutnie nie chciałbym mieszkać w kraju, w którym sprzeczka w pociągu mogłaby się przerodzić w strzelaninę. Także jestem mocno na nie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2023-01-09, 11:07   

Gdyby tu był swobodny dostęp do broni, to jak amen w pacierzu, już dawno zastrzeliłbym co najmniej kilka osób.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2023-01-09, 11:17   

Jest spora szansa, że sam bym się zastrzelił.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-01-09, 11:20   

Ponosi Was optymizm --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2023-01-09, 11:42   

wred napisał/a:
W momencie jak wszyscy mogą być i są uzbrojeni oraz są przeszkoleni to nastaje ład.
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-01-09, 12:03   

MrSpellu napisał/a:
Nie wiem jak wy, ale absolutnie nie chciałbym mieszkać w kraju, w którym sprzeczka w pociągu mogłaby się przerodzić w strzelaninę. Także jestem mocno na nie.


Też bym nie chciał, ale jakbym miał mieszkać w US to tylko w stanie gdzie można napastnika zabić niekoniecznie zastrzelić jak wkroczy na twoją posesję. Nie wiem czy zero coś w końcu osiągnął w tej materii, ale przepis o przekroczeniu granic obrony koniecznej to był/jest gniot. (I w dupie mam argumenty że pijany zabłądził, niech się nie szwenda po pijaku po czyichś ogródkach)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2023-01-09, 12:09   

fdv napisał/a:
Nie wiem czy zero coś w końcu osiągnął w tej materii, ale przepis o przekroczeniu granic obrony koniecznej to był/jest gniot. (I w dupie mam argumenty że pijany zabłądził, niech się nie szwenda po pijaku po czyichś ogródkach)


To jest bardzo śliski temat, ale faktycznie, w przypadku gdyby ktoś wjechał mi na chatę i bym mu w obronie domowego miru zajebał hantlem ze skutkiem śmiertelnym, to wolałbym nie być ciągany po sądach.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13