FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG - część druga
Autor Wiadomość
R3wolw3rowi3c

Posty: 24
Wysłany: 2024-03-18, 10:15   

Ja tam wolę zamówić bezpośrednio od MAG-a.
Teraz wziąłem 11 pozycji, dzięki czemu nazbiera mi się punktów na free książkę.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-18, 10:20   

R3wolw3rowi3c napisał/a:
Ja tam wolę zamówić bezpośrednio od MAG-a.
Teraz wziąłem 11 pozycji, dzięki czemu nazbiera mi się punktów na free książkę.


Good for You, natomiast gdy ktoś bardziej wybredny, albo ma dodrukowane pozycje, tedy zważywszy na koszt wysyłki jeśli nie załapie się na darmowy próg tejże, nie bardzo ma takową możliwość, delikatnie pisząc i wtenczas ŚK wychodzi naprzeciw z otwartym... workiem. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2024-03-18, 10:53   

Jeszcze raz przyszedł newsletter. Tym razem linki działają
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 662
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-03-18, 11:03   

AM napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
niepco napisał/a:
Nie ma się co podniecać tym kodem - ceny w ŚK są korzystniejsze i nie trzeba tyle czekać na dostawę. Kolejny raz ŚK u mnie wygrywa;-)

Są takie same dla nowych pozycji, chyba że masz jakiś rabat, którego ja nie mam. Różnice są minimalne, np. na książce ICE 40 groszy na korzyść MAGa. Próg darmowej dostawy taki sam. Terminy dostaw w ŚK też się nie różnią dla tych samych pozycji. Nie ma wiec po co wspierać wielkiej zagranicznej firmy.


Z ciekawości zapytam, jaki masz rabat poza widocznym na stronie?

Na stronie ŚK, tak? Dodatkowe 5% karta stałego klienta

ASX76 napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
Próg darmowej dostawy taki sam.


Zasadnicza różnica w tej kwestii polega na tym, że przy odbiorze osobistym jest wysyłka za free bez względu na wartość towaru.

Tylko żeby odebrać osobiście musze pojechac do miasta i utopić darmową dostawę w benzynie.

ASX76 napisał/a:
jezzoRM napisał/a:
Czemu w sklepie MAGa nie można zamówić Hopelandi (nie ma ikonki koszyka przy pozycji)?


W Sklepie MAG-a nie da się zamówić tej pozycji na obecną chwilę, gdyż sprzedała się partia towaru, którą mieli na stanie, zaś kolejna (jeszcze?) nie dojechała.

Jak to się nie da? Bez żadnych problemów dodałem do koszyka. Coś wymyślacie.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 662
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-03-18, 20:37   

Widzę, że don moderatore przypomniał sobie o siekierce :badgrin:

Przy okazji nocnych zakupów policzyłem sobie darmowe książki, które dostałem jako bonusy w sklepie firmowym MAGa i jeśli na koncie są wymienione wszystkie to było ich 13 szt.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2024-03-18, 20:40   

Zabawna rzecz. Jak wklepuję kod rabatowy, to mi dodaje koszty wysyłki :mrgreen:
To pewnie znak, żebym zakupów jednak nie robił :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 662
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-03-18, 21:56   

Jachu napisał/a:
Zabawna rzecz. Jak wklepuję kod rabatowy, to mi dodaje koszty wysyłki :mrgreen:
To pewnie znak, żebym zakupów jednak nie robił :mrgreen:

To tylko arytmetyka a nie od razu znak. Spadłeś pod próg.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-03-18, 22:14   

...
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-03-18, 23:04   

https://kultura.onet.pl/wiadomosci/jednolita-cena-ksiazek-w-polsce-wydawcy-pisza-wprost-o-patologii/3vmlq12

jednolita - cd.
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2024-03-19, 13:12   

TypicalTroll napisał/a:
Jak to się nie da? Bez żadnych problemów dodałem do koszyka. Coś wymyślacie.

"Coś wymyślacie" Tak, nie mam co robić tylko zmyślać, że książki nie da się dodać do koszyka. Widocznie AM po przeczytaniu mojego wpisu zainterweniował i odblokował składanie zamówień na tę pozycję. Szkoda, że już po złożeniu przeze mnie zamówienia bez Hopelandi...

Też jestem za jednolitą ceną książki, ale lobby księgarni internetowych i powiązanych dystrybutorów tak łatwo pewnie nie odpuści. Sporo tych księgarni internetowych padnie pewnie po tej zmianie, ale wolę aby padały internetowe, niż stacjonarne.
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2024-03-19, 13:32   

jezzoRM napisał/a:

Też jestem za jednolitą ceną książki, ale lobby księgarni internetowych i powiązanych dystrybutorów tak łatwo pewnie nie odpuści. Sporo tych księgarni internetowych padnie pewnie po tej zmianie, ale wolę aby padały internetowe, niż stacjonarne.


Wolisz płacić okładkowe ceny? Bez rabatów? Bo zapewniam... te się nie zmienią.

Czyli regulowany rynek, a nie konkurencja, elastyczność i walka o klienta?

I co potem, gdy ustawa o JCK nie pomoże, jak we Francji, zakażemy darmowej wysyłki?
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2024-03-19, 13:57   

Panie Andrzeju, Pan to chyba trochę przesadza, tam nawet wyżej w tekście jest napisane, cytuję

Cytat:
przede wszystkim uwzględniające interes tego, dla którego wszyscy pracujemy: czytelnika!


Przecież oni to wszystko robią dla nas :mrgreen:
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2024-03-19, 14:01   

jezzoRM napisał/a:
Też jestem za jednolitą ceną książki, ale lobby księgarni internetowych i powiązanych dystrybutorów tak łatwo pewnie nie odpuści. Sporo tych księgarni internetowych padnie pewnie po tej zmianie, ale wolę aby padały internetowe, niż stacjonarne.


Ale przecież nikt nie broni tobie iść do małej lokalnej księgarni i zapłacić pełną cenę okładkową. Księgarnie internetowe nie padną JCK nie uratuje małych księgarni bo ludzi i tak będą zamawiać przez net i tak. Jedyne co taka ustawa może osiągnąć to że wydawnictwa (szczególnie te mniejsze) będą bankrutować bo nie każde może sobie pozwolić na zamrożenie pieniędzy na rok.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2024-03-19, 14:43   

AM napisał/a:
Wolisz płacić okładkowe ceny? Bez rabatów? Bo zapewniam... te się nie zmienią.


Zwolennicy takich rozwiązań i ich naczelni propagatorzy (np. panowie z ArtRage itd.) jak mantra powtarzają, że cena okładkowa byłaby mniejsza przy jednolitej cenie niż jest obecnie. Interesujące zobaczyć kompletnie odmienne zdanie od osoby z ogromnym doświadczeniem wydawniczym i wiedzą w tym temacie. Podkopuje Pan moją ufność do wielu osób w tej branży w tym momencie :-)
  
 
 
Pietrek 

Posty: 6
Wysłany: 2024-03-19, 14:45   

Ta „jck” to chyba coś dobrego, na półkach tyle książek, że i tak nigdy ich nie przeczytam więc przydało by się coś co skutecznie zniechęci do dalszych zakupów. No chyba że Reynolds wyjdzie…
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2024-03-19, 15:52   

jezzoRM napisał/a:
AM napisał/a:
Wolisz płacić okładkowe ceny? Bez rabatów? Bo zapewniam... te się nie zmienią.


Zwolennicy takich rozwiązań i ich naczelni propagatorzy (np. panowie z ArtRage itd.) jak mantra powtarzają, że cena okładkowa byłaby mniejsza przy jednolitej cenie niż jest obecnie. Interesujące zobaczyć kompletnie odmienne zdanie od osoby z ogromnym doświadczeniem wydawniczym i wiedzą w tym temacie. Podkopuje Pan moją ufność do wielu osób w tej branży w tym momencie :-)


To zaklinanie rzeczywistości. Przecież najmniejsze księgarnie, o które tak walczą, potrzebują 30% plus, żeby w ogóle funkcjonować (potrzebowały tyle 20 lat temu, kiedy miały wyższe obroty). Duże sieci więcej (wysokopowierzchniowe lokale w najlepszych punktach kosztują); poza tym, zgodnie z logiką rynku, jeśli sprzedają dziesiątki razy więcej książek, mają lepsze warunki handlowe od małych księgarenek. Pomiędzy wydawcą a księgarniami/sieciami są hurtownie, które wykonują mnóstwo czarnej roboty. One też potrzebują swojej działki. Rabaty funkcjonujące obecnie są niezbędne do utrzymania systemu tradycyjnej sprzedaży przy życiu. Nie ma tu zbyt wiele miejsca na korekty. Jednym słowem, jeśli wprowadzimy jednolitą cenę, znikną promocje, ale ceny okładkowe nie spadną.

Nie muszę chyba tłumaczyć, jakie byłyby konsekwencje dezintegracji rabatów przy jednoczesnym utrzymaniu cen okładkowym na obecnym poziomie.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-03-19, 17:26   

hmm
jakby głównym wydźwiękiem tej opinii o JCK jest to że duże lotnisko może znaczenie więcej, i stanowi automatycznie cel podróży dla dużych linii, którym do miejszyszch portów nie opłaca się latać....
a nie... czekaj, mówimy o książkach...

znaczy się jednym z główniejszych wydźwięków tego wywiadu jest to że JCK uderzy w szare eminencje na rynku księgarskim - czyli dużych dystrybutorów którzy realnie ksztaltują rynek sprzedaży (a nie księgarnie). Np. taki Olesiejuk. W tym też widziała poważny problem moja znajoma (twoja zakladam prdpobnie też) która prowadziła księgarnie "kiedyś tam" (typowa fantastyka).

Skrócenie dystansu pomiędzy wydawcą a księgarzem, z określoną prowizją jaką może brać dystrybutor - to jeden z podstawowych problemów poruszanych przez ArtRage.

Powiem szczerze, nie wiem jak miałby działać tak przeregulowany rynek książki, ale przychodzi mi tylko do głowy coś takiego...

Jedna cena,
Jedna ksiażka
Jeden Naród!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-19, 17:28   

Trzeba być dubeltowym idiotą aby wierzyć, że wprowadzenie jednolitej ceny uzdrowi czytelnictwo w Polsce. Jest to wykorzystywane przez relikty minionych epok jako nader wygodny pretekst do ubicia własnych interesów. Rynek książki powinien być wolny, a nie sterowany przez jakieś odgórne regulacje, które - pardon za wyrażenie - zajebią na amen względny stan równowagi i normalności wraz z czytelnictwem. Cenami.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-03-19, 17:30   

czekam na postulat o skupie interwencyjnym książek ;)
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2024-03-19, 17:44   

Trojan napisał/a:
hmm
jakby głównym wydźwiękiem tej opinii o JCK jest to że duże lotnisko może znaczenie więcej, i stanowi automatycznie cel podróży dla dużych linii, którym do miejszyszch portów nie opłaca się latać....
a nie... czekaj, mówimy o książkach...

znaczy się jednym z główniejszych wydźwięków tego wywiadu jest to że JCK uderzy w szare eminencje na rynku księgarskim - czyli dużych dystrybutorów którzy realnie ksztaltują rynek sprzedaży (a nie księgarnie). Np. taki Olesiejuk. W tym też widziała poważny problem moja znajoma (twoja zakladam prdpobnie też) która prowadziła księgarnie "kiedyś tam" (typowa fantastyka).

Skrócenie dystansu pomiędzy wydawcą a księgarzem, z określoną prowizją jaką może brać dystrybutor - to jeden z podstawowych problemów poruszanych przez ArtRage.

Powiem szczerze, nie wiem jak miałby działać tak przeregulowany rynek książki, ale przychodzi mi tylko do głowy coś takiego...

Jedna cena,
Jedna ksiażka
Jeden Naród!


Przepraszam, ale traktuję ten artykuł jako stek bzdur i półprawd. Lubię czytać, bo można przynajmniej się pośmiać z tekstów, jak ten poniżej.

Jak sam podkreślał, większość mniejszych, tych ambitniejszych wydawnictw zarabia dziś w Polsce najmniej z całego łańcucha.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-03-19, 17:57   

no właśnie,

otwieram knajpę do której nikt nie przychodzi - więc postuluje o państwowy rodzielnik który zmusi mieszkańców do przychodzenia do mnie.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2024-03-19, 18:02   

Trojan napisał/a:
no właśnie,

otwieram knajpę do której nikt nie przychodzi - więc postuluje o państwowy rodzielnik który zmusi mieszkańców do przychodzenia do mnie.

Tylko czy twoja knajpa jest ostoją lokalnych smaków, czy organizuje co tydzień spotkania z wybitnymi postaciami świata okołojedzeniowego?
No przecież w mojej księgarni urządzam niezmiernie ważne spotkania autorskie, których pod żadnym względem nie da się przeprowadzić w innych miejscach.
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-03-19, 18:07   

Cerber108 napisał/a:
Trojan napisał/a:
no właśnie,

otwieram knajpę do której nikt nie przychodzi - więc postuluje o państwowy rodzielnik który zmusi mieszkańców do przychodzenia do mnie.

Tylko czy twoja knajpa jest ostoją lokalnych smaków, czy organizuje co tydzień spotkania z wybitnymi postaciami świata okołojedzeniowego?
No przecież w mojej księgarni urządzam niezmiernie ważne spotkania autorskie, których pod żadnym względem nie da się przeprowadzić w innych miejscach.


wszystkie trzy.
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2024-03-19, 19:36   

Można sobie podśmiechujki robić z jck, ale jeśli obecny system potrwa dłużej, to hurtownicy i inni dystrybutorzy zaczną żądać od wydawców nie 55-60% ceny okładkowej a 65-70 a dlaczego nie 75? Wtedy padną i wydawcy...
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2024-03-19, 19:40   

A co hurtownicy i dystrybutorzy będą przechowywać i rozwozić jeśli wydawcy padną?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 96
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2024-03-19, 19:46   

Padną zaraz po wydawcach. Albo się przebranżowią. Zawsze się ktoś znajdzie do wyciśnięcia
 
 
Whoresbane


Posty: 1056
Wysłany: 2024-03-19, 20:07   

Mają silną i stabilną pozycję na rynku. Docisnęli by śrubę by wykończyć wydawców i możliwe, że siebie? Gdzie tu sens?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2922
Wysłany: 2024-03-19, 20:16   

jmpiszczek napisał/a:
Można sobie podśmiechujki robić z jck, ale jeśli obecny system potrwa dłużej, to hurtownicy i inni dystrybutorzy zaczną żądać od wydawców nie 55-60% ceny okładkowej a 65-70 a dlaczego nie 75? Wtedy padną i wydawcy...


Nic takiego się nie wydarzy. Warto przy okazji przypomnieć, że na rynku książki, jak w każdej dziedzinie, gdzie liczą się kompetencje i współzawodnictwo, nie osiągamy takich samych wyników. Ktoś musi być pierwszy i ktoś ostatni. Wydawcy nie są w takiej samej sytuacji. Duże znaczenie w podejściu do tej kwestii ma również wiek. Wydawcy starszej daty chcieliby już zapewne spokojnie konsumować owoce swojej pracy, a nie cięgle walczyć, dostosowywać się, ewoluować. Takie zabetonowanie rynku za pomocą ustawy o JCK może wydawać się dla nich pociągającą wizją, wzmacnianą przez strach przed zmianami.

Na miejscu czytelników nie przejmowałbym się tym zagadnieniem. Nic nie zostaje dane na zawsze. Jeśli jakieś byty znikną, zastąpią je inne, lepiej dostosowane do nowych warunków, bardziej elastyczne.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-19, 20:28   

AM napisał/a:


Na miejscu czytelników nie przejmowałbym się tym zagadnieniem. Nic nie zostaje dane na zawsze. Jeśli jakieś byty znikną, zastąpią je inne, lepiej dostosowane do nowych warunków, bardziej elastyczne.


Jeśli ceny okładkowe będą utrzymane przez rok, to trza będzie poważnie okrajać zakupy, przeto jednak przejmowałbym się. Portfel nie jest aż tak elastyczny. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 662
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2024-03-19, 20:48   

Zdumiewa mnie z jaką podejrzaną konsekwencją po zmianie władzy politycznej wracają w prasie szkodliwe i chore projekty, potencjalnie wkurzajace wyborców wprowadzającej je władzy (takie jak kataster czy JCK). Nigdy nie byłem zwolennikiem teorii spiskowych, ale to wydaje mi się ewidentną dywersją :mrgreen:

ASX76 napisał/a:
Jeśli ceny okładkowe będą utrzymane przez rok, to trza będzie poważnie okrajać zakupy, przeto jednak przejmowałbym się. Portfel nie jest aż tak elastyczny. ;)

Ależ gdzie tam. Przecież wedle zwolenników JCK ceny tak cudownie i korzystnie dla czytelników spadną, że po roku nie będzie ich już można obniżać (nie będzie przecież z czego, skoro ceny spadna). Ta (deliktanie nazywając) sprzeczność logiczna w projekcie JCK jest jakoś dziwnie pomijana w promujących ją tekstach.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 14