FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG - część druga
Autor Wiadomość
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2023-11-06, 14:57   

Bardzo szanuję tę decyzję :) Finney, Butler itp od dawna mnie bardzo fascynowali, zdecydowanie wolę przeczytać i postawić na półce coś nieznanego, na co bez Artefaktów nie będzie w Polsce szans. Z perspektywy i czytelnika, i kolekcjonera taka "Zmiana czasu" to po prostu lepsze doświadczenie. Wolfy już do mnie idą z antykwariatów :mrgreen:

Tytuł UW o której mówisz to jak rozumiem coś zupełnie nowego, o czym jeszcze nie słyszeliśmy?
 
 
Toudi

Posty: 49
Wysłany: 2023-11-06, 15:03   

ASX76 napisał/a:
Toudi napisał/a:
Też zakładałem że Wolfe uda się dokończyć :(


Wolfe przynajmniej wyszedł "na miękko" w MAG-u, w dawniejszych czasach. ;)


Ale dostać się tego nie da :(
 
 
AM

Posty: 2927
Wysłany: 2023-11-06, 15:04   

Rec napisał/a:
Bardzo szanuję tę decyzję :) Finney, Butler itp od dawna mnie bardzo fascynowali, zdecydowanie wolę przeczytać i postawić na półce coś nieznanego, na co bez Artefaktów nie będzie w Polsce szans. Z perspektywy i czytelnika, i kolekcjonera taka "Zmiana czasu" to po prostu lepsze doświadczenie. Wolfy już do mnie idą z antykwariatów :mrgreen:

Tytuł UW o której mówisz to jak rozumiem coś zupełnie nowego, o czym jeszcze nie słyszeliśmy?


Tak. Zależy mi na czymś nowym.
 
 
Toudi

Posty: 49
Wysłany: 2023-11-06, 15:06   

AM napisał/a:
Rec napisał/a:
Cytat:
Komplet planów na 2024 dotyczący UW, Artefaktów i horrorów plus stopień zaawansowania prac.

Ostatnio pisałeś, że nie chcesz pisać wprost z czego rezygnujecie definitywnie, choć idą cięcia Artefaktów, ale teraz łatwo to policzyć - wystarczy zestawić najnowsze plany i spojrzeć na to, czego w nich brak. Czyli do kosza definitywnie na tę chwilę poleciał Lafferty, Wolfe, Finney, "Beauty" i... chyba tyle, nie?


Musiałem zrobić ostatni rachunek sumienia. Największe szanse ma Finney i to pewnie będzie on. Z oczywistych względów. Mamy prawa, tłumaczenie i redakcję.


>Mamy prawa, tłumaczenie i redakcję

To prawie (2/3) jak z Wolfe'm? :D
 
 
AM

Posty: 2927
Wysłany: 2023-11-06, 15:23   

Toudi napisał/a:
AM napisał/a:
Rec napisał/a:
Cytat:
Komplet planów na 2024 dotyczący UW, Artefaktów i horrorów plus stopień zaawansowania prac.

Ostatnio pisałeś, że nie chcesz pisać wprost z czego rezygnujecie definitywnie, choć idą cięcia Artefaktów, ale teraz łatwo to policzyć - wystarczy zestawić najnowsze plany i spojrzeć na to, czego w nich brak. Czyli do kosza definitywnie na tę chwilę poleciał Lafferty, Wolfe, Finney, "Beauty" i... chyba tyle, nie?


Musiałem zrobić ostatni rachunek sumienia. Największe szanse ma Finney i to pewnie będzie on. Z oczywistych względów. Mamy prawa, tłumaczenie i redakcję.


>Mamy prawa, tłumaczenie i redakcję

To prawie (2/3) jak z Wolfe'm? :D


Nie mamy praw do Wolfe'a. I ktoś, kto go kiedyś wyda, powinien przetłumaczyć Ciemną stronę Długiego Słońca jeszcze raz. Przekład był słaby. Poza tym tłumacz nie żyje i jest problem z dotarciem do spadkobierców. Poza tym to 7 książek chyba najsłabiej sprzedającego się w Artefaktach autora (może poza Crowleyem). Wtopiliśmy chyba tylko na nich dwóch.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-11-06, 15:31   

"Jezioro Długiego Słońca" też jest do powtórki. Jeden tłumacz zrobił dwa tomy, drugi również dwa.
 
 
AM

Posty: 2927
Wysłany: 2023-11-06, 15:38   

Bibi King napisał/a:
"Jezioro Długiego Słońca" też jest do powtórki. Jeden tłumacz zrobił dwa tomy, drugi również dwa.


Czyli jeszcze gorzej.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23187
Wysłany: 2023-11-06, 15:56   

AM napisał/a:
Komplet planów na 2024 dotyczący UW, Artefaktów i horrorów plus stopień zaawansowania prac.

Aretefakty
Frederick Pohl Gateway 1 - redakcja
Vernor Vinge Otchłań w niebie – korekta
Robert A. Heinlein Luna to surowa pani – w tłumaczeniu
Walter M. Miller - Kantyczka dla Leibowitza / Saint Leibowitz and the Wild Horse / Dark Benediction – tłumaczenie czerwiec-sierpień 2024
Sheri S. Tepper Raising the Stones – tłumaczenie lipiec-sierpień 2022
Ray Bradbury Październikowa kraina / Halloween Tree – w tłumaczeniu
Richard Matheson Ostatnia spadkobierczyni/Upiorne echa/Gdzieś w czasie –redakcja


UW
Ian McDonald Hopelandia - korekta
Ray Nayler Góry pod morzem – redakcja
Hoon Ha Lee Raven Stratagem – tłumaczenie maj-czerwiec 2024
Simon Jimenez The Spear Cuts Through Water – w tłumaczeniu (tekst dostaniemy w czerwcu 2024)
Chris Beckett – Córka Edenu - redakcja


Całkiem całkiem. Z Artefaktów wezmę mniej, z Horroru nic, ale UW - smakowicie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13198
Wysłany: 2023-11-06, 16:00   

Nie dość, że chujowe książki, to jeszcze chujowe tłumaczenie. O! Panie!!!111!11!
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2023-11-06, 16:05   

AM napisał/a:

Nie mamy praw do Wolfe'a. I ktoś, kto go kiedyś wyda, powinien przetłumaczyć Ciemną stronę Długiego Słońca jeszcze raz. Przekład był słaby. Poza tym tłumacz nie żyje i jest problem z dotarciem do spadkobierców. Poza tym to 7 książek chyba najsłabiej sprzedającego się w Artefaktach autora (może poza Crowleyem). Wtopiliśmy chyba tylko na nich dwóch.


Wolfe się tak źle sprzedawał pomimo że cały nakład jednej części się wyprzedał i robiliście dodruk?
 
 
AM

Posty: 2927
Wysłany: 2023-11-06, 16:14   

Sędzia napisał/a:
AM napisał/a:

Nie mamy praw do Wolfe'a. I ktoś, kto go kiedyś wyda, powinien przetłumaczyć Ciemną stronę Długiego Słońca jeszcze raz. Przekład był słaby. Poza tym tłumacz nie żyje i jest problem z dotarciem do spadkobierców. Poza tym to 7 książek chyba najsłabiej sprzedającego się w Artefaktach autora (może poza Crowleyem). Wtopiliśmy chyba tylko na nich dwóch.


Wolfe się tak źle sprzedawał pomimo że cały nakład jednej części się wyprzedał i robiliście dodruk?


Musiałem się walnąć, jeśli tak napisałem. Po prostu wycofaliśmy go ze sprzedaży w czasie, gdy odnawialiśmy prawa. Sprzedaliśmy około 2500. To mało w przypadku Artefaktów, chociaż oczywiście byłoby mega w przypadku UW.
 
 
Sędzia

Posty: 494
Wysłany: 2023-11-06, 16:26   

AM napisał/a:

Musiałem się walnąć, jeśli tak napisałem. Po prostu wycofaliśmy go ze sprzedaży w czasie, gdy odnawialiśmy prawa. Sprzedaliśmy około 2500. To mało w przypadku Artefaktów, chociaż oczywiście byłoby mega w przypadku UW.


Nie no, to było moje założenie, bo w pewnym momencie wywiało jeden z tomów, ceny osiągnęły wysoki poziom, a potem pojawił się na nowo. Więc założyłem, że to było wznowienie, ale teraz już wszystko jasne. I decyzja dot. dalszych części też nie dziwi.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 229
Wysłany: 2023-11-06, 16:43   

Sędzia napisał/a:

Nie no, to było moje założenie, bo w pewnym momencie wywiało jeden z tomów, ceny osiągnęły wysoki poziom, a potem pojawił się na nowo. Więc założyłem, że to było wznowienie, ale teraz już wszystko jasne. I decyzja dot. dalszych części też nie dziwi.

Aaa, czyli wszystko jasne. Dziwiłem się właśnie swego czasu czemu "dodruk" Wolfe'a nie był dostępny w sklepie MAGa, a to wcale dodruk nie był. Ciekawe
 
 
Whoresbane


Posty: 1062
Wysłany: 2023-11-06, 16:53   

"Cień i Pazur" oraz "Miecz i Cytadela" kiedyś znikły zupełnie z księgarń. Potem się pojawiły i uważałem, że się super muszą sprzedawać bo szybko dodruk wleciał a tu taki zonk :-(
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 797
Wysłany: 2023-11-06, 17:28   

Wolfe ostatnio lata na promkach ~15zł, wygląda to na czyszczenie magazynu i pozbywanie się balastu.

Kupiłem, dałem radę przeczytać tylko pierwszy tom. Nie wiem o co Wam chodzi.
 
 
Trojan 


Posty: 11350
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-06, 17:31   

AM napisał/a:

Musiałem się walnąć, jeśli tak napisałem. Po prostu wycofaliśmy go ze sprzedaży w czasie, gdy odnawialiśmy prawa. Sprzedaliśmy około 2500. To mało w przypadku Artefaktów, chociaż oczywiście byłoby mega w przypadku UW.



:shock: :shock: :shock:
2500 ?
szkoda roboty - no i trochę dołożyliście


jako ciekawostkę dodam że na grupie fejsbukowej - pojawił się temat " Czy wydawnictwa powinny dokańczać wydawanie cyklów które przynoszą straty" czy jakoś takoś.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-11-06, 17:35   

Trojan napisał/a:
na grupie fejsbukowej - pojawił się temat " Czy wydawnictwa powinny dokańczać wydawanie cyklów które przynoszą straty" czy jakoś takoś.

I co? Jest przewaga jakichś opinii? Wypowiada się ktoś, kto ma choćby pojęcie o wyobrażeniu? Czy zwykła socialmediowa młócka bez konkluzji?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1648
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-11-06, 17:42   

Bibi King napisał/a:
Trojan napisał/a:
na grupie fejsbukowej - pojawił się temat " Czy wydawnictwa powinny dokańczać wydawanie cyklów które przynoszą straty" czy jakoś takoś.

I co? Jest przewaga jakichś opinii? Wypowiada się ktoś, kto ma choćby pojęcie o wyobrażeniu? Czy zwykła socialmediowa młócka bez konkluzji?

Sugerujesz że na grupach fb ktoś powie coś z sensem?
Naiwniak ... ;-)
Ja bym odpowiedział prosto: skoro ktoś tak bardzo chce, żeby mu cykl dokończyć, to niech uderza do wydawnictwa które ma do niego prawa, wyłoży kasę na wydanie, zorganizuje tłumaczenie, redakcję, druk, sprzedaż. Przecież to proste co nie? Tylko nie wszyscy na raz, niech się w kolejkę ustawią ...

Żeby nie było.
Od dawna chciałbym przeczytać zbiór opowiadań w "Świecie wielkiej rzeki" zapoczątkowanym przez Farmera, ale opowiadania napisali inni autorzy - wiem, ze takie coś istnieje. "Świat wielkiej rzeki" mi się spodobał jako koncept i jestem bardzo ciekawy co mogli z niego wyciągnąć inni autorzy.
Ale nie marudzę, ze wydawnictwo musi wydać.
Po prostu, jak kiedyś mnie kopnie, to spróbuję po angielsku. Przecież nikt nikomu nie broni czytać w oryginale.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11350
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-06, 17:44   

zazwyczaj nie czytuje co tam oni płodzą - bo wiadomo że fejs jest do dupy jeśli chodzi o "dyskusje", ale tak na szybko - to zdecydowanie przeważała opcja "no jak się nie sprzedaje to trudno żeby wydawnictwo dokładało do interesu" Choć oczywiście natknąłem się na kilka opinii przeciwnych.

ale jeszcze z ciekawostek - udziela się tam DOM WYDAWNICZY REBIS
 
 
Ash 

Posty: 797
Wysłany: 2023-11-06, 18:18   

Trojan napisał/a:
Choć oczywiście natknąłem się na kilka opinii przeciwnych.


To pewnie ci sami co piszą posty pod wpisami na fp MAGa

"juz nigdy u was nic nie kupie!!1111 To za Dresdena!!1111"
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-11-06, 18:24   

Trojan napisał/a:
udziela się tam DOM WYDAWNICZY REBIS

I jeździ po MAGu jak po łysej kobyle za niekończenie serii? :mrgreen:
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1893
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-11-06, 20:57   

Czyli nie doczekamy się dalszych części Dresdena //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11350
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-11-06, 21:50   

jeszcze dej se nadzieję

Bibi King napisał/a:
Trojan napisał/a:
udziela się tam DOM WYDAWNICZY REBIS

I jeździ po MAGu jak po łysej kobyle za niekończenie serii? :mrgreen:


nie, acz zauważa że on chyba kończy co zaczął
bez przytyku do konkretnego wyd.
 
 
AM

Posty: 2927
Wysłany: 2023-11-07, 00:31   

Ash napisał/a:
Trojan napisał/a:
Choć oczywiście natknąłem się na kilka opinii przeciwnych.


To pewnie ci sami co piszą posty pod wpisami na fp MAGa

"juz nigdy u was nic nie kupie!!1111 To za Dresdena!!1111"


Czasami mam wrażenia, ze niektóre z tych osób, patrząc na ich wpisy na przestrzeni lat, nie czytały nic z naszej oferty poza Dresdenami.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-11-07, 08:49   

Ja się do takiego dictum nie posunę :D Ale fakt, nadal mam żal o zakończenie Dresdena, bo z rozrywkowej nóżki Maga z naprawdę dużą przyjemnością czytałem głównie jego (i Abercrombiego). Choć może to wytłumaczeniem dlaczego tak słabo się sprzedawał :)
_________________
 
 
Cintryjka 

Posty: 1871
Wysłany: 2023-11-07, 11:53   

No, Dresdena urwaliście w najgorszym momencie, bo Rozmowy pokojowe to był pierwszy tom, który nie miał zamkniętej fabuły - dalszy ciąg jest w Polu bitwy.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
AM

Posty: 2927
Wysłany: 2023-11-07, 12:40   

Cintryjka napisał/a:
No, Dresdena urwaliście w najgorszym momencie, bo Rozmowy pokojowe to był pierwszy tom, który nie miał zamkniętej fabuły - dalszy ciąg jest w Polu bitwy.


Nigdy nie ma dobrego momentu. Nie ma również znaczenia, że ciąg dalszy jest w Polu Bitwy, bo przecież pojawi się pierdyliard następnych tomów. Żałuję jedynie, że zrobiliśmy to tak późno. Najwidoczniej potrzebowaliśmy kryzysu, jakiego na rynku książki nie było od ponad dekady (40% wzrostu kosztów produkcji, wzrost stawek dla współpracowników, szaleństwa na rynku walut i 15% inflacji), żeby zareagować. No i oczywiście agent w pierwszej kolejności chciał, żebyśmy odnowili prawa do pierwszych tomów, co nie miało już dla nas żadnego sensu.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1871
Wysłany: 2023-11-07, 15:29   

Wszystko wiem, mnie to nie dotknęło bezpośrednio, bo sobie po prostu przeczytałam w oryginale. Ale nie wszyscy znają/chcą przyjąć do wiadomości taki kontekst, zwłaszcza w grupie czytelników nieznających na tyle dobrze angielskiego, żeby się przesiąść na oryginały. A wątpię, czy ktoś to po was przejmie. Aaronovitcha niby ktoś wziął, ale tam jest znacznie mniej tych tomów (choć cykl gorszy od Dresdena, moim skromnym zdaniem).
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
AM

Posty: 2927
Wysłany: 2023-11-07, 15:45   

Cintryjka napisał/a:
Wszystko wiem, mnie to nie dotknęło bezpośrednio, bo sobie po prostu przeczytałam w oryginale. Ale nie wszyscy znają/chcą przyjąć do wiadomości taki kontekst, zwłaszcza w grupie czytelników nieznających na tyle dobrze angielskiego, żeby się przesiąść na oryginały. A wątpię, czy ktoś to po was przejmie. Aaronovitcha niby ktoś wziął, ale tam jest znacznie mniej tych tomów (choć cykl gorszy od Dresdena, moim skromnym zdaniem).


Nigdy nie znajdziemy dobrego rozwiązania. Jedyna szansa na poprawę, to większa ostrożność z naszej strony. Rozsądniejsza selekcja, żeby w przyszłości uniknąć takich problemów albo ograniczyć je do minimum.

Jeśli nie będzie serialu, z Aaronovitcha nic nie będzie. Zysk już na moje oko poległ.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15636
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-11-07, 18:07   

Toudi napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Toudi napisał/a:
Też zakładałem że Wolfe uda się dokończyć :(


Wolfe przynajmniej wyszedł "na miękko" w MAG-u, w dawniejszych czasach. ;)


Ale dostać się tego nie da :(


Wszystko się da. Jeśli chodzi o "Księgi Długiego Słońca", to chyba nawet mam na zbyciu, o ile nikt nie kupił. //mysli

Nieodmienne dziwi mnie fascynacja twórczością Wolfe'a. Swego czasu chyba nawet przeczytałem "Księgi Krótkiego Słońca" i utknąłem bodaj w trzecim tomiku "Nowego...". Zupełnie nie trafia do mnie ta proza.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13