FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Walne zgromadzenie w sposób zdalny
Autor Wiadomość
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-03-02, 06:47   Walne zgromadzenie w sposób zdalny

Pewnie nie, ale jak nie zapytam to na pewno się nie dowiem.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w organizacji Walnego zgromadzenia stowarzyszenia z wykorzystaniem środków elektronicznych, czyli zdalnie.
Z jednej strony - czy musi być regulamin, który chyba musi być w przypadku walnego zdalnego spółek.
Z drugiej strony - jakieś propozycje rozwiązań technicznych głosowania anonimowego (bo wybory zarządu), ale z pełnomocnikami, czyli niektóre osoby muszą mieć możliwość oddania kilku głosów, a inne nie mogą mieć możliwości oddania więcej niż 1 głosu ... i to wszystko anonimowo. ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-03-02, 10:46   

Discord
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-03-02, 11:07   

Trojan napisał/a:
Discord

Ja się pytam czy ktoś ma jakieś doświadczenie, ewentualnie propozycje.
Discord ni chuja nie rozwiązuje problemu głosowania tajnego, tym bardziej głosowania tajnego z upoważnieniami/pełnomocnictwami - czyli niektóre osoby mogą oddać tylko jeden głos, a inne mogą oddać więcej (konkretną liczbę) głosów, ale cały czas muszą być anonimowe. ;-)
Tak samo jak prawdopodobnie potrzebny jest osobny, trochę bardziej rozbudowany regulamin takiego walnego. W sumie już prawie go napisałem, ale cały czas jeszcze znajdujemy coś, co trzeba uwzględnić - zazwyczaj do rozwiązania przez zapis typu "przewodniczący w przypadku walnego organizowanego z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, podpisuje protokół z walnego, listę obecności oraz podjęte uchwały - podpisem kwalifikowanym". Tylko takie rzeczy trzeba wcześniej wychwycić i opisać, żeby się nie nadziać na nie podczas walnego.

Na tę chwilę ten regulamin wyszedł nam na 3 rozdziały, 10 paragrafów i w sumie 44 punkty. To na serio nie jest tylko hasło "discord".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-03-02, 11:51   

wyjaśnienie:
do discora jest pełno "wtyczek" które pozwalają na robienie "różnych takich" (jak np. ankiety/głosowania)
podobnym narzędziem jest np. #slack (i bot #simple poll)

imo Discord jest lepszy
to są propozycje rozwiązani problemu - zakładam że MS TEAMS też może mieć coś takiego.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-03-02, 17:46   

Trojan napisał/a:
wyjaśnienie:
do discora jest pełno "wtyczek" które pozwalają na robienie "różnych takich" (jak np. ankiety/głosowania)
podobnym narzędziem jest np. #slack (i bot #simple poll)

imo Discord jest lepszy
to są propozycje rozwiązani problemu - zakładam że MS TEAMS też może mieć coś takiego.

Wybacz, ale to jest odpowiedź w stylu "w internecie na pewno coś znajdziesz".
Konkrety, a nie ogół. Jeśli są wtyczki do discord, to jakie i czy ktoś je próbował w takiej sytuacji.
Używam discorda jak i teamsów. Szukanie jakie wtyczki, to to samo co szukanie innych rozwiązań.
Swoją drogą - moje służbowe teamsy nie chciały się połączyć ze szkolnymi teamsami mojej córki, więc to jest rozwiązanie które może odpadać, bo nie jestem jedyny który ma teamsy służbowe.
A na razie najbardziej chyba nam pasuje livewebinar.com, bo od razu ma w sobie głosowania, w tym anonimowe.

Z innej beczki, np. potrzebuję informacji czy przewodniczący zebrania i protokolant mogą podpisać listę obecności i protokół z walnego podpisem zaufanym, czy musi być kwalifikowany* - jeśli chcielibyśmy, żeby oni też mogli być zdalnie, bez konieczności siedzenia w miejscu wskazanym jako "miejsce na walne oficjalnie". A z tego co szukamy, to chyba tylko kwestia podpisów protokołów i listy obecności może na nich wymuszać fizyczny udział, zamiast zdalnego.

-----------------------------------------------------------------------
* jest to lekka paranoja IMHO, bo do podpisywania już od lat wszystkich dokumentów z walnego wystarcza zaufany ... tylko tamte walne nie były zdalne.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-03-02, 18:58   

Cytat:
Z innej beczki, np. potrzebuję informacji czy przewodniczący zebrania i protokolant mogą podpisać listę obecności i protokół z walnego podpisem zaufanym, czy musi być kwalifikowany*


zapytaj notariusza
chyba będzie wiedział najlepiej

ja ze swojej strony wiem że wszystkie dokumenty do KRS (w tym i spr z walnego) można podpisać zaufanym
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-03-04, 06:56   

Ciągnąc dalej temat (może się kiedyś, komuś przyda).
Discord ma poważną wadę - prowadzący (admin kanału) nie może "wyciszyć wszystkich dla wszystkich" i "przydzielać głos tylko pojedynczej osobie". Nie wiem czy jest jakaś wtyczka do tego, ale to jest dość mocno kłopotliwe, jeśli się jakiś harmider zrobi.
Głosowanie anonimowe - najwyraźniej jest z tym bardzo duży problem - testowaliśmy różne rozwiązania i w każdym potrafiliśmy dojść kto/jak głosował.
Na tę chwilę jedyne rozwiązanie jakie znaleźliśmy, które prawdopodobnie zapewnia tajność to adoodle.org - ciekawe, ze akurat to jest darmowe, a tajności głosowania nie spełniały rozwiązania płatne. ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13