FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wydawnictwo Vesper
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3334
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2026-01-20, 14:55   

Świetna wiadomość! Mam nadzieję, że przy okazji wydadzą również "Bliznę". //kas
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25183
Wysłany: 2026-01-20, 15:46   

No nie wiem, czy to się sprzeda. Chyba że czytelnicy Vespera to wyznawcy kultu wydawnictwa. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
yoshu

Posty: 142
Wysłany: 2026-01-20, 15:57   

Komercyjnego sukcesu pewnie nie odniesie, chyba że zrobią jakiś cud marketingowy. Ale ja osobiście się cieszę, nie miałem okazji zapoznać się z tym tytułem przy pierwotnym wydaniu a z opisu brzmi intrygująco. Także tylko się cieszyć, że pojawiają się na rynku jeszcze takie nieoczywiste książki.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3334
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2026-01-20, 16:03   

Ja swego czasu czytałem, potem moj egzemplarz wsiąkł. Nie kupiłem nowego, bo ceny na Alledrogo sięgają zenitu... dlatego kupię. To będzie moj drugi zakup z tego wydawnictwa.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25183
Wysłany: 2026-01-20, 16:05   

"Dworzec..." i "Blizna" warto może przeczytać, ale słowo daję, drugi raz bym ich nie kupił. I jakoś nie czuję chęci powrotu do nich, choć mi się podobały. Chyba że wymięknę przy egzemplarzu do recenzji i się skuszę na powrót. Ale jednak jestem pewien, że to powieść "na raz".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 16920
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2026-01-20, 18:20   

Romulus napisał/a:
No nie wiem, czy to się sprzeda.


"Dworzec Perdido" był przez długi czas nieobecny, więc jak najbardziej. Tym bardziej w ładnym wydaniu.
Zysk najwyraźniej już miał dość. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 708
Wysłany: 2026-01-20, 23:23   

Trochę za dużo tego zapowiadają, ale ja im życzę sukcesu i by napoczęte cykle/serie wyszły w całości.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 16920
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2026-01-20, 23:46   

Cerber108 napisał/a:
Trochę za dużo tego zapowiadają, ale ja im życzę sukcesu i by napoczęte cykle/serie wyszły w całości.


A pamiętasz, ile MAG zapowiadał? I jakoś nikt nie marudził, że za dużo. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Mikkjal


Posty: 100
Wysłany: 2026-01-20, 23:52   

A myślisz że przez jakie wcześniejsze doświadczenie ludzie teraz narzekają?
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 708
Wysłany: 2026-01-21, 06:35   

ASX76 napisał/a:
Cerber108 napisał/a:
Trochę za dużo tego zapowiadają, ale ja im życzę sukcesu i by napoczęte cykle/serie wyszły w całości.


A pamiętasz, ile MAG zapowiadał? I jakoś nikt nie marudził, że za dużo. ;)


No nie wiem. U MAGa to wszystko agregowne jest w zbiorcze posty raz na kilka miesięcy, gdzie dużo się powtarza i często przesuwa, a u Vespera można odnieść wrażenie, że raz w tygodniu coś nowego zapowiadają. Pozostaje jeszcze kwestia tego, że o praktycznie wszystkim od MAGa dowiadujemy się z wyprzedzeniem tutaj lub na Katedrze, a od Vespera wszyscy jednocześnie na FB.
 
 
Drzymała

Posty: 208
Wysłany: 2026-01-21, 07:30   

Nie wszyscy ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 16920
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2026-01-21, 08:20   

Cerber108 napisał/a:


No nie wiem. U MAGa to wszystko agregowne jest w zbiorcze posty raz na kilka miesięcy, gdzie dużo się powtarza i często przesuwa, a u Vespera można odnieść wrażenie, że raz w tygodniu coś nowego zapowiadają. (..)


W MAG-u wiele się przesunęło w wieczny niebyt.
Vesper wrzuca info po jednym tytule, ale i prezentuje również zapowiedzi w formie zbiorczej.
Napoczął niemało serii, jednakowoż tempo ich wydawania nie poraża szybkością, delikatnie rzecz ujmując, nawet w przypadku hitów. Co się nie sprawdzi, nie będzie ciągnięte na siłę.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 1278
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2026-01-21, 10:24   

Do etapu obsuw już doszli, teraz powoli zmierzają w kierunku pierwszych rezygnacji i porzuceń.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Drzymała

Posty: 208
Wysłany: 2026-01-21, 10:29   

Typical_troll napisał/a:
Do etapu obsuw już doszli, teraz powoli zmierzają w kierunku pierwszych rezygnacji i porzuceń.


Do liderów wciąż jeszcze daleko. :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25183
Wysłany: 2026-01-21, 10:32   

Z Mievillem szybko doszusują, bo nie wierzę, że im się to sprzeda. Gdyby jeszcze poszli w jego "Miasto i miasto" to byłaby szansa, bo to chociaż jakiś kryminał. Ale "Dworzec..."? Tylko dla twardych miłośników takich klimatów. 500 sztuk sprzedadzą? Może.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AM

Posty: 4072
Wysłany: 2026-01-21, 10:34   

Typical_troll napisał/a:
Do etapu obsuw już doszli, teraz powoli zmierzają w kierunku pierwszych rezygnacji i porzuceń.


To nieuniknione. Tym bardziej, ze bardzo szybko chcą dojść do dużego wolumenu produkcji.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 16920
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2026-01-21, 10:41   

Romulus napisał/a:
Ale "Dworzec..."? Tylko dla twardych miłośników takich klimatów. 500 sztuk sprzedadzą? Może.


Tyle, to spokojnie sprzedadzą. Zbyt wiele tu czarnowidztwa. :-P
Siłą rozpędu może jeszcze dadzą radę "Bliznę".

"Miasto permutacji" Egana jakoś sobie radzi, więc "Dworzec..." Mieville'a tym bardziej powinien dać radę. Oczywiście nie piszę tu o jakichś kokosach. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-01-21, 11:01   

Drzymała napisał/a:
Do liderów wciąż jeszcze daleko. :mrgreen:

Nawet bardzo daleko. Pod każdym względem.
 
 
Cintryjka 

Posty: 2422
Wysłany: 2026-01-21, 19:43   

Dworzec jest super, Blizna też niezła, ale czytałam w starym wydaniu dawno temu. Nie wiem, czy taka nieoczywista literatura kogoś dzisiaj na szerszą skalę zainteresuje. Poza tym Vesper już grosza mojego nie zobaczy za wieloletnie kłamstwa w sprawie wprowadzenia e-booków. Po 3 latach dodali zakładkę na stronie XD . W łgarstwie są liderem niezaprzeczalnym.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
cotidiemorior

Posty: 36
Wysłany: 2026-01-21, 20:09   

Po raz kolejny uczciwie piszą, że jak się sprzeda to będzie więcej, a jak nie to nie. Ja już miałem zacząć z tym autorem od pirackich ebooków, ale jak wychodzi legalnie to chętnie kupię. I to też może być powód dla którego co niektórzy kupują u nich. Bo np. Connie Willis obie części wezmę chociaż czytałem, ale chciałbym też Blackout/All Clear po naszemu. xD
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1663
Wysłany: 2026-02-12, 18:16   

https://vesper.pl/37-e-booki

o kurde, zaczęli dodawać pozycje

 
 
yoshu

Posty: 142
Wysłany: 2026-02-12, 18:18   

Te ebooki to chyba też w grubej oprawie za taką cenę :D
 
 
Shadowmage 


Posty: 3356
Skąd: Wawa
Wysłany: 2026-02-12, 18:21   

Zaskakuje mnie, że ktoś myślał, że będą tanie :D
_________________
 
 
yoshu

Posty: 142
Wysłany: 2026-02-12, 18:25   

Ja nie myślałem że będą tanie, szczerze mówiąc w ogóle o tym nie myślałem, bo nie czytam ebooków. Ale przyznam szczerze, że ta kwota na zdjęciu mnie nieco zszokowała.
 
 
Ash 
Ash


Posty: 1663
Wysłany: 2026-02-12, 18:27   

Na razie to wygląda na to, że skopiowali ceny papierowych książek.

130zl za ebooka "Trupiej otuchy"?
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 708
Wysłany: 2026-02-12, 19:36   

Piekło zamarza.
 
 
Cintryjka 

Posty: 2422
Wysłany: 2026-02-12, 20:18   

Te ceny to chyba jakiś żart.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-02-12, 20:52   

Mam taką koncepcję, że oni nigdy nie chcieli SPRZEDAWAĆ e-booków. Wprowadzili je tylko po to, żeby zamknąć usta malkontentom. A niedługo szybciutko wycofają je z oferty, bo "się nie sprzedają".
 
 
Trojan 


Posty: 12971
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2026-02-12, 21:43   

trudno się nie zgodzić
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 16920
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2026-02-12, 22:12   

Chcieliście e-booków, to macie. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13