FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koło Czasu - serial
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2021-05-21, 08:51   

Romulus napisał/a:
polski chów wsobny - nie sądzę
?

btw, ja tu nie dyskutuje nad sensownością poglądu, że "homogeniczność to błogosławieństwo", jedynie porządkuję
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2021-05-21, 08:53   

Romulus napisał/a:
Przydałoby się nam wzbogacenie puli genowej.
to mnie ubawiłeś, po co nam wzbogacenie, jak przez wieki regularnie wzbogacały nas rozmaite armie chodzące przez nasze tereny we wszystkich kierunkach
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2021-05-21, 08:54   

Stary Ork napisał/a:
Niepotrzebnie odrywasz skutek od przyczyny. Homogeniczność osiągnięta dzięki holokaustowi to w najlepszym wypadku w miarę korzystny skutek uboczny. Poza tym trudno ignorować wszystkie niekorzystne skutki uboczne.
semantyka
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-05-21, 08:57   

Przecież o tym rozmawiamy.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-05-21, 09:15   

We Francji to błogosławieństwo wieloetniczności nie zadziałało, jeśli mówimy o skutkach społecznych. Prędzej czy później czołgi będą rozjeżdżać barykady. W UK ta asymilacja wygląda lepiej, ale kto wie, co nastąpi, gdy zaczną się prawdziwe kłopoty gospodarcze.
Bo jak jest dobrobyt to pewne rzeczy zamiecie się pod dywan i wygląda elegancko, ale jak się robi gorzej i jest bieda to mamy Wołyń.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-05-21, 09:21   

We Francji nie było żadnej asymilacji, tylko uczenie dzieciaków z Algierii i Kamerunu że nasi przodkowie Galowie, to się nie miało prawa udać.

EDIT: Z resztą asymilacja to jedno, a różnorodność od pokoleń to drugie. W Rzplitej i okolicach jedynym takim grubym problemem był napływ Litwaków w XIX wieku, bo miejscowi Żydzi, Ormianie, Niemcy i tak dalej byli nieźle zintegrowani. Więc ten, tego.

EDIT2: Oczywiście ciut inna bajka to Rusini i Ukraińcy na kresach, ale tutaj akurat wyszło np. odbieranie prawosławnym cerkwi i przekazywanie ich unitom przez sanację. I w ogóle stosunek Polaków i spolonizowanych elit ukraińskich do miejscowego żywiołu, sięgający głęboko wstecz.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-05-21, 10:00   

Ork napisał/a:
Na pewno znaleźli się ludzie którzy wyciągnęli korzyści choćby i z Czarnej Śmierci, pewnie nawet znalazłyby się społeczeństwa które wyciągnęły z tego korzyści, pewnie nawet i cywilizacja europejska miała korzyści.


Patrz Covid i koncerny farmaceutyczne :P
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-05-21, 10:08   

Orku, sięganie do przyczyn jest słuszne i zbawienne z naukowego punktu widzenia i jako lekcja dla przyszłych pokoleń. Ale tu i teraz ważne są przede wszystkim skutki.
Ja nie jestem przeciwnikiem wielokulturowości jako idei. W sztuce, w owocach prac intelektualnych, to przynosi wspaniałe efekty. Ale sztuka to jedno a codzienne życie na ulicach to drugie.
Gdybyśmy na nasze rozdarte kargulowo-pawlakową wojną społeczeństwo nałożyli bagaż konfliktów rasowych i religijnych to mielibyśmy gorszą wersję Francji, a wierz mi, tego byśmy nie chcieli.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-05-21, 10:16   

KS napisał/a:
Gdybyśmy


Gdybać można ad mortem usrandum, bo to zakłada że II wojna światowa się nie wydarzyła. A to jest tak zajebiście wielka zmiana w biegu dziejów, że gdybaniem można sobie podetrzeć dupę z jeszcze większym zamachem niż w przypadku tradycyjnego "A co gdyby Napoleon wygrał pod Waterloo" i zbliżonych dywagacji.

KS napisał/a:
rozdarte kargulowo-pawlakową wojną społeczeństwo nałożyli bagaż konfliktów rasowych i religijnych to mielibyśmy gorszą wersję Francji


Albo i byśmy nie mieli. To jest domniemanie o wartości Jak na świętego Konrada pada albo nie pada, to na świętego Hieronima jest deszcz, albo go ni ma, bo ekstrapolujesz ten sam wynik z zupełnie innych warunków początkowych zakładając, że po drodze proces będzie przebiegał tak samo.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-05-21, 11:03   

Orku, ja odnoszę się do tego zagadnienia jako czystej spekulacji, abstrahując od przyczyn. Moglibyśmy przecież stać się społeczeństwem wielonarodowościowym i zróżnicowanym wyznaniowo wskutek napływu imigrantów do naszej mlekiem i miodem płynącej macierzy ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-05-21, 11:06   

I moglibyśmy poradzić sobie z tym wyzwaniem tak śpiewająco, że inne nacje przyjeżdżałyby do Przasnysza, Kluczborka i Krynicy na warsztaty z integracji.

KS napisał/a:
ja odnoszę się do tego zagadnienia jako czystej spekulacji


Idealnie kulista mniejszość etniczna porusza się w próżni społeczno-kulturowej ruchem jednostajnym...
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-05-21, 11:12   

tośmy se pogadali
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-05-21, 11:14   

Bo nie ma o czym, a fantazjami historyczno-społecznymi możemy się dzielić do zaniku tętna.

EDIT:Zakładasz po cichu, że gdzieś w pewnym momencie Historia przestawia wajchę na zwrotnicy i pociąg toczy się w innym kierunku, więc można przewidywać dokąd i jak szybko zajedzie. Tymczasem w sprawach społecznych przestawienie wajchy powoduje, że pociąg nie tylko jedzie w innym kierunku, ale po innych torach, z inną prędkością, i że to już nie jest ten sam pociąg. Gdyby Historia przestawiła nam wajchę, to bylibyśmy dzisiaj zupełnie innym społeczeństwem, z zupełnie innymi doświadczeniami i mentalnością.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-05-21, 11:43   

Niczego nie zakładam, w kwestii historii - wymyślam coś, czego nie było i nie ma (u nas), to właśnie istota tego, co nazwałem czystą spekulacją. Czy ona ma kiedykolwiek w przyszłości szansę spełnienia? Minimalną. Ale większą niż 0.
A jaka jest szansa odwrócenia koła czasu? Zmiany realnych zaszłości historycznych, których chcesz się trzymać? Równa zeru.
Mniej ważne dla mnie jest czy ofiarami przyszłych pogromów byliby Żydzi i Romowie ocaleni wskutek wymazania Holocaustu, czy napływowi Syryjczycy siedzący na zasiłkach i zabierający uczciwym sarmatom pracę Ukraińcy i Hindusi. Ważny jest sam fakt, że one by raczej nastąpiły.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-05-21, 12:04   

KS napisał/a:
wymyślam coś, czego nie było i nie ma (u nas), to właśnie istota tego, co nazwałem czystą spekulacją


A można to nazwać po imieniu, ssaniem palucha albo fantazjowaniem.

KS napisał/a:
Ważny jest sam fakt, że one by nastąpiły.


Podziwiam pewność sądów, ale się nie przyłączę, jako że składam się w przynajmniej 27,4% masy z wątpliwości.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-05-21, 12:19   

Stary Ork napisał/a:

A można to nazwać po imieniu, ssaniem palucha albo fantazjowaniem.

Każdemu jego semantyka :mrgreen:

Stary Ork napisał/a:

Podziwiam pewność sądów, ale się nie przyłączę, jako że składam się w przynajmniej 27,4% masy z wątpliwości.


Dodałem słowo "raczej" do wcześniejszej wypowiedzi, by nie brzmiała kategorycznie. Choć mając w pamięci nazioli kopiących kolorowo umalowane nastolatki, nie bardzo dostrzegam istnienie hamulców mogących ich powstrzymać przed agresją skierowaną na "obcych", "heretyków", "brudasów" itp. Chyba jestem człowiekiem mniejszej wiary, Orku.
No i tyle, bo trawnik się sam nie skosi.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
  
 
 
Trojan 


Posty: 11341
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-21, 12:32   

próbowałem ogarnąć o czym wy tu w ogóle....


KS napisał/a:

A jaka jest szansa odwrócenia koła czasu?

w końcu znalazłem...

a wracając do Waterloo... czy aby na pewno by to zmieniło bieg świata/historii ? czy po prostu zakończyło jeszcze jedną wojną z tym samym rezultatem
Koło Czasu wolno miele

drugi sezon ? już dostali ? to kiedy my dostaniemy pierwszy ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-05-21, 12:39   

Trojan napisał/a:
wracając do Waterloo... czy aby na pewno by to zmieniło bieg świata/historii ? czy po prostu zakończyło jeszcze jedną wojną z tym samym rezultatem


Nic by nie zmieniło. Ale gdyba się do dziś, co by było, gdyby np. dwa dni wcześniej korpus d'Erlona dotarł pod Ligny //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11341
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-21, 14:52   

ano właśnie dokładnie.
ale zmieniła by się mitologia
tak jak pod LittleBIgHorn :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23178
Wysłany: 2021-09-02, 18:02   

O, panie mój, Lucyferze, ten zwiastun wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=3Fus4Xb_TLg
Widać włożony hajs, ale tego się należało spodziewać. Widać, że będzie inaczej niż w książkach - i bardzo dobrze. Widać także, że będą jednak te tolkienowskie potwory. Niestety... Ale zdzierżę to i magiczną rozwiązłość :) jeśli fabuła została odpowiednio zmieniona w stosunku do powieści.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-09-02, 18:29   

Szkoda ze wpakowali tyle kasy w te jordanowskie pierdy, a taki Abercrombie leży odlogiem (nie ten poziom popularnosci, wiem).
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-02, 18:33   

Uther Doul napisał/a:
Szkoda ze wpakowali tyle kasy w te jordanowskie pierdy


Nie szkoda, bo może coś fajnego z tego wyjść. To Amazon, bądź co bądź :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-09-03, 14:17   

Uther Doul napisał/a:
Szkoda ze wpakowali tyle kasy w te jordanowskie pierdy, a taki Abercrombie leży odlogiem (nie ten poziom popularnosci, wiem).


Bez przesady nie teraz to może wkrótce, wydaje mi się że Abercrombie ma na tyle dużą popularność że ktoś go będzie chciał zekranizować cały myk polega na tym żeby to był ktoś kto będzie miał odpowiedni budżet żeby chociaż dać szansę na przyzwoitą realizację.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-09-03, 14:19   

fdv napisał/a:
Abercrombie ma na tyle dużą popularność

a ma gry?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-09-03, 14:25   

KS napisał/a:

a ma gry?

No można i tak mierzyć popularność :) A Martin miał ? A Jordan ma ? bo jakieś archeo wykopaliska to nie bardzo wpływają na dzisiejsze decyzje o ekranizacji ?
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-09-03, 14:35   

Pytałem, czy ma gry, bo manie gier wpływa na decyzje o ekranizacji, patrz Wiedźmin.
GoT powstawała w innej dekadzie. To jak inna era.

edit: gracze są obecnie liczniejsi od czytelników, niemanie gry to marketingowy obsuw, deficyt targetu i takie tam.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23178
Wysłany: 2021-09-03, 16:27   

fdv napisał/a:
Uther Doul napisał/a:
Szkoda ze wpakowali tyle kasy w te jordanowskie pierdy, a taki Abercrombie leży odlogiem (nie ten poziom popularnosci, wiem).


Bez przesady nie teraz to może wkrótce, wydaje mi się że Abercrombie ma na tyle dużą popularność że ktoś go będzie chciał zekranizować cały myk polega na tym żeby to był ktoś kto będzie miał odpowiedni budżet żeby chociaż dać szansę na przyzwoitą realizację.

Budżet budżetem, trzeba do tego showrunnerów i scenarzystów przede wszystkim.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2021-09-03, 17:43   

Romulus napisał/a:

Budżet budżetem, trzeba do tego showrunnerów i scenarzystów przede wszystkim.

Jak nie masz klepniętego budżetu, to możesz ich sobie co najwyżej wyciąć z papieru.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11341
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-03, 19:12   

dom z papieru całkiem nieźle wyszedł - podobno. nie patrzyłem.

Amazon daje radę , liczę że będzie co najmniej tak dobre jak GoT. A dodatkowo R.Pike dodaje +100 do oglądalności.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-03, 20:26   

Oby było lepsze od "GoT" :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13