FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Książkoholików
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-08, 15:07   

Trojan napisał/a:
Ostatnio przyszła dostawa celulozy z MAGa
Hyperion - kurde, cienka książeczka, jakim cudem Amber (Nakoniecznik?) zrobił z tego dwa tomy ?
Będzie czytane.
Poza tem tego Maka od hamburegerów 4 książki.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-08, 15:10   

Podejrzewam, że w wypadku Amberu powodem dwutomowia było jakieś chwilowe głupie ograniczenie technologiczne. Późniejszą "Zagładę Hyperiona" (kretyński tytuł, BTW) wydali w jednym tomie, a jest obszerniejsza.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-08, 15:13   

Sabetha napisał/a:
Kupiłam córce "Duszę cesarza" Sandersona. Na Olx.

Ale OLX wprowadził przecież mechanizm zabezpieczający: dopóki nie klepniesz, że przesyłka dotarła OK (masz 24h na reakcję), to sprzedawca nie dostaje kasy. Nie robię na OLX jakichś megazakupów, ale kilkanaście transakcji poszło dobrze.

A Gość Niedzielny za tysiąc lat może mieć nie lada wartość jako ciekawostka archeologiczna.
 
 
KS 
KS


Posty: 2552
Wysłany: 2021-12-08, 15:24   

Przyszły książki z ŚK, elegancja francja, zero rys, zapakowane jak Lenin do ostatniej podróży.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-08, 16:02   

KS napisał/a:
Przyszły książki z ŚK, elegancja francja, zero rys, zapakowane jak Lenin do ostatniej podróży.


"Lenin wiecznie żywy" ;)

Swoje zamówienia w ŚK podzieliłem na dwa, bo duże paczki = większe zagrożenie dla zawartości, oczywiście w tym miejscu. Gdym zobaczył że jedno z zamówień zostało spakowane jak poprzednim razem, to w pierwszej chwili zdjęła mię zgroza ;)
W sumie odrzuciłem tylko jedną książkę, zatem świetnie. Jednak się da, jeśli ktoś zwróci na to uwagę.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-08, 16:05   

Bibi King napisał/a:
Ale OLX wprowadził przecież mechanizm zabezpieczający: dopóki nie klepniesz, że przesyłka dotarła OK (masz 24h na reakcję), to sprzedawca nie dostaje kasy.


Książka przyszła, więc się nie wzbogacę na "Gościu Niedzielnym". Ale za to będę częściej korzystać z OLX.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-18, 19:14   

Sabetha napisał/a:
Ale za to będę częściej korzystać z OLX.


Allegro jest znacznie bezpieczniejsze.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-18, 19:23   

Ale sporo droższe. Coś za coś.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-18, 20:02   

na Allego sprzedają sklepy - nówki a OLX to używki raczej z trzeciej renki
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-18, 20:14   

OLX to opcja awaryjna, jeśli na Allegro nie ma tego, czego szukam. Jak mi przepadnie pięć dych, to świat nie runie. Nie odważyłabym się kupić tam czegoś droższego niż książka.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-12-18, 20:19   

Na olx robiłem zakupy raz. Buty biegowe, które jakiś farciarz kupił w zalando za 1/4 ceny i sprzedawał za 1/2 ceny rynkowej. Na szczęście była wysyłka OLX i to zadziałało bardzo dobrze.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-18, 20:35   

Trojan napisał/a:
na Allego sprzedają sklepy - nówki

Bzdura. Na Allegro jest wciąż masa staroci. Co najwyżej mogę się zgodzić, że na OLX nie są obecne regularne sklepy. Albo jest ich bardzo niewiele.
Ale w sumie Sabetha ma rację: OLX budzi mniejsze zaufanie i jeżeli coś tam kupować poważnego, to tylko odbiór osobisty i kasa do ręki. Ja tak kupiłem dwa obiektywy i sobie chwalę, ale miałem fart, że sprzedający byli z okolicy.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-18, 22:26   

chyba na jakimś allegro lokalnie
CHyba sporo kupuje na Allegro bo na samym SMARCie mam oszczędzone 1000 zeta.
Sporo się pisało o tym że Allegro olało małych ciułaczy i skupiło się na sklepach.

zresztą - nvm.
Ja sobie Allegro chwalę.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-19, 00:05   

Ja często kupuję na olx i jeszcze się nigdy nie sparzyłem. Oczywiście zawsze wybieram opcję przesyłki olx albo odbiór osobisty, ale ten mi się zdarzył tylko raz. Na olx sprzedają głównie osoby fizyczne z rzeczami z drugiej ręki, więc jeśli ktoś (tak jak ja) lubi zadbane egzemplarze i nie marudzi na jakieś drobne ryski, to jest miejsce dla niego, bo ceny często są baaardzo okazyjne. Już parokrotnie pozycje niemalże archiwalne kupowałem za jakieś grosze, podczas gdy na Allegro "latały" za 5-6 dych. Ja polecam.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-19, 11:05   

Trojan napisał/a:
chyba na jakimś allegro lokalnie
Chyba sporo kupuje na Allegro bo na samym SMARCie mam oszczędzone 1000 zeta.

Ja niewiele mniej, nie muszę się wstydzić ;-) I nadal twierdzę, że Allegro to potentat także wśród towarów używanych. Oczywiście mówię o wystawkach, bo nie mam pojęcia, ile z tych rzeczy faktycznie się sprzedaje. Może np. równolegle są na OLX za mniejsze pieniądze i dopiero tam dochodzi do transakcji. Prowizje na All w niektórych działach są zabójcze, ale zasięg robi swoje. Kiedy zdarza mi się wystawiać jakiś duperel tu i tu jednocześnie, to widzę, jak różne mają wzięcie. Choćby przez - subiektywnie postrzegane - bezpieczeństwo transakcji na odległość.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-22, 21:09   

- "Kajko i Kokosz" tom 2 Złotej Kolekcji (świetne wydanie! Panowie brać, jak tylko zrobią dodruki!)
- Trylogia Ojciec Chrzestny (trzy w jednej - cacko!) M. Puzo
- "Lucyfer" tom 2 M. Carey
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2021-12-23, 16:25   

Zakupy świąteczne, kilka pozycji dla mnie, plus prezenty na święta.
"Przypływy nocy" - Steven Erikson
"Każde martwe marzenie" - Robert M. Wegner
"Echo przyszłych wypadków" - James Islington
"Córka Lasu" - Juliet Marillier
"Syn cieni" - Juliet Marillier
"Szczypta nienawiści" - Joe Abercrombie
"Zemsta najlepiej smakuje na zimno" - Joe Abercrombie
"Kłopotliwy pokój" - Joe Abercrombie
"Mgnienie ekranu zbiór opowiadań" - Terry Pratchett
"Harda" - Elżbieta Cherezińska
"Królowa" - Elżbieta Cherezińska
"Na plebanii w Haworth" - Anna Przedpełska-Trzeciakowska
"Okruchy dnia" - Kazuo Ishiguro
"Sen o okapi" - Mariana Leky

Podziękowania dla @Rashmika za polecenie Marillier, prezent okazał się strzałem w dziesiątkę. :b
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-23, 17:14   

No toś Pan zaszalał, Panie Pinon :-)


Nowe zamówienia w Świecie Książki i bardzo kreatywne podejście pakujących - gdy zabrakło pierwszego tomu pewnego tytułu (który w chwili zamówienia oczywiście był dostępny w liczbie ponad 100 egz.), to dołożyli drugi i liczby się zgadzają ;) I nie, to nie był przypadek :lol:
W sumie tylko 3 uszkodzone pozycje cierpiące na "wypłaszczenie" - spodziewałem się znacznie gorszej statystyki ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2021-12-23, 23:33   

Patrząc na kilka tytułów, które mnie interesują ŚK ma mocno konkurencyjne ceny w porównaniu do takiego allegro. Prawie 20zł różnicy na 3 książkach Abercrombiego. Ale ostatnio mi przykleili opakowanie do książki i się trochę obawiam zamawiać :evil: Kolejne podwyżki na allegro od stycznia, na empiku pustki...
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-23, 23:48   

Zamawiając w Świecie Książki trzeba liczyć się z tym, że nie ma tam "zabaw" w reklamacje - zwrot kasy i "jadymy" od nowa ;)
Nawet jeśli dojdzie do jakiegoś kolejnego nieszczęścia, to towaru Pan nie weźmiesz albo zwrócisz i zamówisz powtórnie, aż do pożądanego skutku :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1821
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-12-25, 00:19   

Adam Roberts - The Thing Itself. Tak, skojarzenia są słuszne. Chyba tylko jedna i do tego niereprezentatywna książka tego autora ukazała się u nas. Ambitny koleś.
Victoria Goddard - The Hands of the Emperor. Dużo sobie po tym tytule obiecuję, ale objętość 900 stron nieco niepokoi.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2021-12-25, 15:50   

ASX76 napisał/a:
No toś Pan zaszalał, Panie Pinon :-)


Troszeczkę, ale połowa tych książek nie dla mnie, rozdane na święta. :)


ASX76 napisał/a:
Nowe zamówienia w Świecie Książki i bardzo kreatywne podejście pakujących - gdy zabrakło pierwszego tomu pewnego tytułu (który w chwili zamówienia oczywiście był dostępny w liczbie ponad 100 egz.), to dołożyli drugi i liczby się zgadzają ;) I nie, to nie był przypadek :lol:
W sumie tylko 3 uszkodzone pozycje cierpiące na "wypłaszczenie" - spodziewałem się znacznie gorszej statystyki ;)


Ja również zamawiałem ze ŚK, tym razem towar bez żadnych wad, ale zamówienie składane i odebrane jeszcze przed świąteczną gorączką, w celu uniknięcia kreatywnego i "starannego" podejścia pakujących. ;)
Obawiałem się o Abercrombiego, bo przeglądając kilka egzemplarzy w empiku zauważyłem, że większość miała bardzo porysowane okładki w miejscach przedstawiających postacie(lakierowane), a nie chciałem żeby trafił mi się podobny egzemplarz.

Trzy uszkodzone na ile zamówionych? :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-25, 16:14   

Pinon napisał/a:


Trzy uszkodzone na ile zamówionych? :)


54.

A oprócz tego 3 lub 4 "podmianki" ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2021-12-26, 14:11   

ASX76 napisał/a:
Pinon napisał/a:


Trzy uszkodzone na ile zamówionych? :)


54.

A oprócz tego 3 lub 4 "podmianki" ;)


54 w ogóle, czy 54 na święta? :-P

To nie ma dramatu, u mnie w sumie 5x zwrot/wymiana licząc wszystkie zamówienie ze ŚK od 2017 roku, ale też kilka razy nie chciało mi się zwracać np. przy zarysowaniach okładki.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-26, 21:15   

Pinon napisał/a:


54 w ogóle, czy 54 na święta? :-P

To nie ma dramatu, u mnie w sumie 5x zwrot/wymiana licząc wszystkie zamówienie ze ŚK od 2017 roku, ale też kilka razy nie chciało mi się zwracać np. przy zarysowaniach okładki.


1. 54 w jednym rzucie w ŚK, aczkolwiek zamawiałem po 6 w jednej paczce, żeby nie były gęsto upchane ;)

2. Byłem bardzo miło zaskoczony, aczkolwiek dało się zauważyć stałą tendencję: im starsze książki, tym większe szanse uszkodzeń. Tegoroczne wszystkie OK, z ubiegłego roku odpadły jedna lub dwie, podczas gdy z 2017 roku już trzy lub cztery + kreatywne "podmianki" ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2021-12-27, 21:49   

ASX76 napisał/a:
Pinon napisał/a:


54 w ogóle, czy 54 na święta? :-P

To nie ma dramatu, u mnie w sumie 5x zwrot/wymiana licząc wszystkie zamówienie ze ŚK od 2017 roku, ale też kilka razy nie chciało mi się zwracać np. przy zarysowaniach okładki.


1. 54 w jednym rzucie w ŚK, aczkolwiek zamawiałem po 6 w jednej paczce, żeby nie były gęsto upchane ;)


54 w jednym rzucie, a ponoć to ja zaszalałem. :shock:
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-27, 23:59   

Ups ;)

Zawiozłem do Punktu Świata Książki tytuł do wymiany (lub do zwrotu) z powodu spłaszczenia i obwoluty przeciętej na kilka cm. Przed świętami brałem towar niedługo przed zamknięciem, więc żeby nie przedłużać przejrzałem zakupy tylko pobieżnie, odrzucając kilka...
Na początku się ucieszyłem, bo okazało się, że mają na wymianę, o dziwo! Gdy dostałem tytuł do ręki, uzmysłowiłem sobie, że przecież to spłaszczony egzemplarz, którego nie przyjąłem przed świętami! Kreatywnie ;) Zatem mówię, iż to już było, więc pani poszła po kolejny i oczywiście się okazało, że drugi także już był poprzednim razem (miał tak charakterystyczne uszkodzenie "na dupie", że od razu go poznałem) :lol: No to jednak ostatecznie wyszedł zwrot :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-28, 07:48   

_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-12-28, 07:56   

ASX76 napisał/a:
Ups ;)

Zawiozłem do Punktu Świata Książki tytuł do wymiany (lub do zwrotu) z powodu spłaszczenia i obwoluty przeciętej na kilka cm. Przed świętami brałem towar niedługo przed zamknięciem, więc żeby nie przedłużać przejrzałem zakupy tylko pobieżnie, odrzucając kilka...
Na początku się ucieszyłem, bo okazało się, że mają na wymianę, o dziwo! Gdy dostałem tytuł do ręki, uzmysłowiłem sobie, że przecież to spłaszczony egzemplarz, którego nie przyjąłem przed świętami! Kreatywnie ;) Zatem mówię, iż to już było, więc pani poszła po kolejny i oczywiście się okazało, że drugi także już był poprzednim razem (miał tak charakterystyczne uszkodzenie "na dupie", że od razu go poznałem) :lol: No to jednak ostatecznie wyszedł zwrot :-P

I jesteś zdziwiony tym, że na miejscu w księgarni nie mają 50 egzemplarzy każdej książki, żeby tacy jak Ty mogli z lupą/mikroskopem oglądać każdy z nich i wyszukiwać w którym miejscu każdy z nich ma jakieś krzywe sklejenie/spłaszczenie?
Ty musisz być serio szczęśliwym człowiekiem, że nie masz innych problemów ...

P.S. Notabene dobrze zrozumiałem, że brałeś ten sam tytuł kilka razy? Skoro już wcześniej go wymieniałeś ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2021-12-28, 11:36   

No jak można płacić i wymagać żeby towar był nieuszkodzony? Co za bezczelny koleś!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13