FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiedźmin - serial
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-24, 02:11   

Całą 3pokoleniową rodziną obejrzeliśmy 1 odcinek 2 sezonu i jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie będziemy dalej psuć sobie tym świąt.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-12-26, 20:47   

Na święta byłem u rodziców i zobaczyłem fragment netfliksowego Wiedźmina, którego puściła siostra na telewizorze w salonie. I jak do tej pory miałem bekę z waszego oburzenia, to teraz już nie. Widziałem kilka minut (nie więcej niż 5) losowego odcinka (nie wiem, który sezon) i chyba wolałbym powtórkę serialu Szczerbica. xD
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-26, 21:21   

toto napisał/a:
chyba wolałbym powtórkę serialu Szczerbica. xD


Na pewno tego nie chcesz ;)
No, chyba że dla beki, bo w "polisz kicz" jest większa :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-12-28, 12:27   

Aż przykro kopać ten produkt wiedźminopodobny, skoro jego twórcy robią to skutecznie sami :mrgreen:

https://www.reddit.com/r/..._content=header
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-12-28, 18:30   

Jesteś pewien, że Bagiński nie ma racji? :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-28, 20:54   

skończyliśmy.
Prawie wszystko już na ten temat powiedziano.
btw. Bagińskiego - dla mnie emocji w tym serialu to mało (nie powiem że za grosz... ale), ale może być i tak że N tworzy serial dla młodszego, perspektywicznego, lessmindowego widza. Osobiście mam bardzo mierne zdanie o dzieciach mojego pokolenia... więc wiadomo, starość mnie dopadła.

druga część drugiej części serialu jakoś zaczyna się bronić, dalej słabości pozostają, ale przynajmniej pojawia się kulawa jednolity narracja.

Problemem serialu z mojej (i pewnie waszej) perspektywy jest fanfikowa tfurczość Lauren Hissirich (czy jak jej tam) - ale ona stoi ledwie poziom niżej od obecnego typowego fantasy.

Plusy serialu: Jaskier, Triss, Diikstra (i jego wierna sowa), himself, w miarę Ciri

Minusy: no przede wszystkim słaby scenariusz, kijowe dialogi. Kurwa. Yennefer - i tu nie mam nic do aktorki, ale do skrojonego dla niej materiału.

ktoś się czepia dykty ? niedoróbek realizatorskich? f-xów ? dejcie pokój.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-12-29, 20:53   

Romulus napisał/a:
Jesteś pewien, że Bagiński nie ma racji? :)

Nie ma racji, bo myśli inaczej niz my. Wypowiada się inaczej? Wiadomo, płacą mu. Sapkowski wypowiada sie naczej? Dla kasy. Gross krytykow wypowiada sie inaczej? Kupieni przez Netflixa. I po tej samoafirmacji spokoj ducha przywrocony, mozna wracac do oblężonej twierdzy.

Moze jednak byc tez tak, ze to Baginski spoglada z perspektywy globalnego widza i masowej produkcji fantasy samej w sobie, a piwniczniaki z ZB bija piane w swoim grajdole.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-29, 22:06   

Bagiński i "Hiskicz" traktują widzów Wiedźmina jak półidiotów. Kij im w dupska! //bum
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-12-30, 05:51   

dworkin :mrgreen: prawie ci się udało :mrgreen:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-12-31, 07:44   

No udało się całkowicie.
Wczoraj słuchałem podkastu "Węglarczyk o serialach", w którym Bartosz Węglarczyk i Piotr Markiewicz gadają o serialach, które obejrzeli. W ostatnim odcinku wraz z zaproszoną koleżanką chwalili "Wiedźmina". I to bez ironii. Ja jakoś ich gustów nie podzielam, ale lubię słuchać. Niemniej, nie oni jedni. Przerzuciłem Tik Toka, zapytałem siostrzenic, czy ich kumple oglądają i co myślą - oglądają i im się podoba. Ba, zarówno ci z podkastu, jak i małolaty znają książki (część z nich dzięki mnie, bo dałem moim siostrzenicom całe wydanie a one się wciągnęły i zaraziły kolegów). O grach nie wiem.

Z całą pewnością nie jest to reprezentatywne. Ale skoro "Wiedźmin" trzyma się mocno w rankingu, to nie jestem już zdziwiony, mimo że drugi sezon podobał mi się mniej niż pierwszy.

Na tym i podobnych forach w zasadzie jesteśmy nic nie znaczącym marketingowo planktonem. Możemy sobie napinać się, ale masowa rozrywka i tak lepiej zna swojego odbiorcę i ma w pompie nasze dąsy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-12-31, 17:05   

Romulus, to oczywiste, ale nie zmienia faktu, że ten serial to kupa.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-31, 18:47   

Słuchać Węglarczyka rozprawiającego o czymkolwiek, z własnej woli i nieodpłatnie?

Dość szokujące.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-31, 19:44   

Wiedźmin a sprawa Polska (a właściwie - fanowska)

Kluczem do złapania wtf może być Drive to Survive.
N. nie zrobił serialu dla fanów a dla szerokiej publiki, i mają relatywnie wyebane na ruch fanowski. AM wyjaśnił ocb.

Wydaje się że prawdziwym testem oglądalności będzie druga połowa grudnia.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-01-03, 07:15   

Po porówaniu Wiedźmina z Żebrowskim i Wiedźmina z Cavillem wychodzi mi, że najlepszą ekranizacją opowieści o Geralcie i Ciri pozostaje Leon zawodowiec //mysli .


toto napisał/a:
chyba wolałbym powtórkę serialu Szczerbica



Nie, nie, nie, nie, kurwa, nie, po stokroć nie. Nie. No kurwa, nie. Nie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-01-05, 16:00   

"Krew Elfów" na liście bestselletów New York Timesa. Czyli ten serial jakieś plusy jednak ma. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-05, 16:53   

Romulus napisał/a:
"Krew Elfów" na liście bestselletów New York Timesa. Czyli ten serial jakieś plusy jednak ma. :mrgreen:


nie no co ty.

Jest tak słaby, jak dla fana F1 słaby jest N. serial "Drive to Survive" który przyciągnął na wyścigi w USA rekordowe ilości widzów na trybuny (paręset tys. wejściówek).



editet: tak m&m, sam nie zrozumiałem co miałem na myśli. poprawione.
  
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-01-05, 17:22   

Trojan, twoje posty są szalenie pokręcone, tak pod względem formalnym, jak i merytorycznym :mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wolnymysliciel 


Posty: 20
Wysłany: 2022-01-09, 21:55   

Ten serial to obraza dla intelektu ludzkiego, zresztą jak niemal każda produkcja od Netflixa. Moim zdaniem jest nie do obrony, a każdemu chętnemu polecam przesłuchanie wywiadu z jednym z twórców, tj. Bagińskim
któy pośrednio przyznał, że serial tworzony jest dla ciemnych mas mających problem ze skupieniem uwagi - dlatego też postaci się teleportują, brak logicznych powiązań. Tak jak zawsze naśmiewałem się z naszego rodzimego Wiedźmina i jego smoka (który przynajmniej był smokiem, a nie wiwerną), tak po tym co zobaczyłem - zacząłem go doceniać.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-09, 22:00   

Szanowny Panie, polski Wiedźmin jest jeszcze gorszy od amerykańskiego Wiedźmana, mimo iż w jego przypadku można przyuważyć szczątkowe powiązania przyczynowo-skutkowe.
Polski smok był gumowy niczym miecz Jona Snow w "Grze o tron" :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2022-04-20, 19:08   

 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-04-20, 19:58   

ciekawe czy Milva będzie z karate ;)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-04-20, 20:16   

I ci jebnie za gupie pytania.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-04-20, 20:27   

sry, Milva
to kung-fu tudzież tai-chi
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-04-22, 05:19   

Ale to już było
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-10-29, 22:21   

Cavill odchodzi z serialu po trzecim sezonie! Od czwartego ma go zastępować Liam Hemsworth
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-10-30, 12:54   

Ciekawe czy to ma związek z jego powrotem do roli Supermana czy może z ostatnimi plotkami, że zarówno showrunnerzy/scenarzyści wprost nienawidzą materiału źródłowego (książki i gry).
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-10-30, 13:41   

Ash napisał/a:
Ciekawe czy to ma związek z jego powrotem do roli Supermana czy może z ostatnimi plotkami, że zarówno showrunnerzy/scenarzyści wprost nienawidzą materiału źródłowego (książki i gry).

Biorąc pod uwagę, że ten nowy Superman nie ma jeszcze fabuły, scenariusza ani nawet scenarzysty, to jakoś nie wierzę, że gdyby chciał, to nie mógłby spokojnie pogodzić grania w obydwu projektach. A na pewno nie musiał rezygnować już teraz, tylko mógł poczekać co wyjdzie, jaki harmonogram itp.
Więc uważam, że skorzystał z dobrej wymówki, żeby z Wiedźmina się wycofać. Co nie byłoby dziwne biorąc pod uwagę, że jego podejście do Wiedźmina najwyraźniej mocno różniło się od podejścia reszty zespołu.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2022-10-30, 14:53   

goldsun napisał/a:
jakoś nie wierzę, że gdyby chciał, to nie mógłby spokojnie pogodzić grania w obydwu projektach

Skoro ogarnął jednocześnei Supermana i Mission Impossible (e-wąsy!), to pewnie dałby radę z Supkiem i Wieśkiem. Dlatego wierzę, że po prostu nie chciał już się dłużej podpisywać pod tym guanem, jakim jest Netflixowy The Witcher..
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-10-30, 15:03   

Benson napisał/a:
Skoro ogarnął jednocześnei Supermana i Mission Impossible


Myślę, że łatwiej w krótkim czasie wystąpić w dwóch filmach niż w filmie i serialu. Nieprzypadkowo aktorzy np. grający główne role w GoT, póki się serial nie skończył nie pojawiali się w filmach. Do tego pewnie umowa z serwisem streamingowym to pewnie różne zobowiązania i zakazy występowania u konkurencji itd. A znowu granie w filmie to wielka maszyna promocyjna po nakręceniu a przed i po premierze. Raczej nie do pogodzenia.
I tyle.
Oczywiście będzie milion teorii spiskowych i to podsycanych przez wszystkich, którzy zobaczą w tym jakiś interes.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2022-10-30, 15:05   

No przecież jest jakaś Granica Żenady. Zresztą było już o tym kiedyś, zdaje się po premierze s02; do 3 sezonu pewnie wytrwał z kontraktu a nie z miłości do Geralta. Ciri też mówiła, że chce spływać stamtąd. Dobry kierunek, może to skancelują jak w obsadzie im zostaną tylko driady z brooklynu i oddział krasnali transogrodowych.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14