FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiedźmin - serial
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 16:23   

Bibi King napisał/a:
MrSpellu napisał/a:
W takim razie jestem profesjonalnym fotografem ponieważ tam gdzie pracuję dostaję wypłatę między innymi za to, że robię zdjęcia urządzeniom badawczym.

Zasadniczo tak. Bardziej wątpliwy jest dla mnie przypadek, gdybyś dorabiał fotografią na boku, dorywczo, i raz na pół roku albo rzadziej miał z tego jakąś symboliczną kasę. Ale tak jak piszesz... Czemu nie?


Tylko widzisz. Pracuję jako marketingowiec i kilka lat temu dostałem lustrzankę do ręki z poleceniem "idź i rób zdjęcia". Jako kompletny amator, który nie wiedzial nawet co to jest trójkąt ekspozycji. I nikomu to nie przeszkadzało //spell

Tak naprawdę mój skill wystrzelił w czasie pandemii, gdy zacząłem się prywatnie doszkalać jako hobbysta. Zgodnie z tym co piszesz, to materiałoznawca u nas, który robi zdjęcia próbkom badawczym do raportów także jest profesnjonalnym fotografem. Codziennie robi tych zdjęć więcej niż ja.

Dla mnie profesjonalny fotograf, na chłopski rozum, to ktoś kto żyje z robienia zdjęć. Jest to jego główne źródło dochodu. Ale tu znowu możemy sie rozbić o kompetencje. Bo ten ktoś może po prostu chałturzyć i być wyrobnikiem. Czyli musi być jeszcze odpowiednio wysoki poziom umiejętności, w tym umiejętności pracy z klientem.

Cała ta niepottrzebna dywagacja jest tylko dlatego, bo mam problem z przymiotnikiem "profesjonalny", zwłaszcza w kontekście krytyki. Jakiejkolwiek. Bo kto to jest, kurwa, profesjonalny krytyk? Profesjonalny czyli jaki?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2021-12-22, 16:24   

goldsun napisał/a:
Tzn. kto dokładnie nie pasuje do roli?


90% obsady. Mówię to zupełnie poważnie. Nenneke nie zdązyłam zobaczyć i nie zobaczę, bo nie zamierzam cisnąc tego gniota.

Tak, cały scenariusz jest denny, chyba dlatego przysypiam.

goldsun napisał/a:
Jebiesz wszystko równo ZTCP nie pierwszy raz. Nie podoba Ci się, bo nie i koniec. Twoja wola i prawo.


Dla balansu, bo tobie wchodzi wszystko, wszystko ci się podoba, przymykasz oczy na fakty, szukasz pozytywów w negatywach. Twoja wola, twoje prawo i dlaczego zal ci dupe sciska gdy ja robię to samo, tylko mam przeciwny zwrot tergo samego wektora? I na bogóf, nad czym tu się spuszczać, co analizowac? To gniot który nasrał mi w serduszko, ała, koniec pieśni.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2021-12-22, 16:39   

MrSpellu napisał/a:
Cała ta niepottrzebna dywagacja jest tylko dlatego, bo mam problem z przymiotnikiem "profesjonalny", zwłaszcza w kontekście krytyki. Jakiejkolwiek. Bo kto to jest, kurwa, profesjonalny krytyk? Profesjonalny czyli jaki?



10 tysiecy lajków kosztuje coś chyba 100 dolarów. Jak ktoś szuka obiektywnych ocen na portalach typu filmweb, meta czy tomatoes to chyba nie czai na czym polega profesjonalny marketing i nawet mi go nie żal.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-22, 18:34   

Ja prdlolo
Ten serial nie jest wart takiej napinki.
Jest raczej słabo i jest to wina prowadzenia scenariusza - ewidentna wina tej Histrich (czy jak jej tam) która kompletnie nie czuje tematu. Prawdopodobnie Witcher to jedyna książka fantasy w jej życiu. Paździerz o której mówicie to pewnie fatalne zarządzanie finansami - laska nie kuma w co trzeba sypnąć a co można w styropianie wydłubać.

Elfy - początkowo szokujące nawiązanie do rodzimej adaptacji... jednak z drobnym przymrużeniem oka i odrzuceniem jedynej obwiązującej wizji tolkienowskiej - why not wabbits ?
Dziady proszalne z innymi uszami - Może coś jak Rzymianie w Germańskim Rzymie ? ;) rodzaj historycznej aberracji.
Mimo wszystko - nie jak prymitywni czerwonoskórzy ze z USA, a raczej jak chińczyki z okresu wojen opiumowych/bokserów. Przebrzmiała melodia starego świata.

co do Triss a sprawy Polskiej.
Mi się ona podoba - nie mam żadnych naleciałości z gier i słabości do rysunkowych dziewczyn.

zresztą, kurfa, z czym do ludzi.




btw. brakuje miodnych dialogów, nawet dość prostych jak na obrazku.
Te rozmowy są tak cepowate... jedynie właśnie w 4 odcinku Triss wrzuca trochę świeżego powietrza. A Yennefer "Kurwa" z Vangerbergu śmiało mogłaby znaleźć robotę po tym jak z magią jej nie wyszło...

ps. po 5 odcinkach, tak na 6,66/10 z ewidentnie fatalnym drugim odcinkiem i dobrym czwartym.
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-12-22, 20:06   

https://youtu.be/LoNtRrJtJuo?t=534

Prawie się rozpłakał.
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2021-12-22, 20:30   

Faktycznie, prawie się rozkleił, ale skoro dolary ważniejsze ... A tyle się pastwił nad grami, a tutaj dolary Szitfliksa mu skutecznie zamknęły jadaczkę i jeszcze pewnie umowa zobowiązuje go do promowania serialu, tyle zostało z wielkiego, niezależnego twórcy.

Katarzyna Kebernik w świetnej recenzji pięknie punktuje produkt fantazopodobny od Szitfliksa:
https://film.org.pl/a/najgorszy-prezent-na-swieta-drugi-sezon-wiedzmina-i-jego-problemy
"Nie chcę porównywać czarodziejki książkowej z serialową, bo byłoby to okrucieństwo względem produkcji Netflixa – pozwolę sobie jednak wskazać, że platforma, która tak chętnie głosi inkluzywność i wspieranie wszelkich mniejszości, sama poprzez swoje obsadzenie Chalotry w roli Yennefer zdyskryminowała pewną grupę, która na ekranie dużych produkcji pozostaje chronicznie niedoreprezentowana w pierwszoplanowych rolach: dojrzałe kobiety. To brzydki przykład ageizmu."
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-22, 20:54   

Pana Andrzeja przyjemnie się słucha, jak zawsze :-)
Jemu ta adaptacja może się podobać bez względu na kasę od Netflixa.
No, ale Wy wiecie lepiej... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-22, 21:03   

Cytat:
tyle zostało z wielkiego, niezależnego twórcy.

Niezależnego?! Od czego? Bo na pewno nie od kasy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-22, 21:15   

Bibi King napisał/a:
Cytat:
tyle zostało z wielkiego, niezależnego twórcy.

Niezależnego?! Od czego? Bo na pewno nie od kasy.


Od kasy każdy zależny :-P

Chyba tylko w Kaczystanie jest możliwe, że jedna ze sztandarowych serii fantasy ma aktualnie dostępne na rynku tylko gówniane wydania w miękkiej oprawie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-22, 21:28   

Niestety, supernowa to nie jest poważne wydawnictwo, więc mamy to, co mamy...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2021-12-22, 21:43   

ASX76 napisał/a:
Chyba tylko w Kaczystanie jest możliwe, że jedna ze sztandarowych serii fantasy ma aktualnie dostępne na rynku tylko gówniane wydania w miękkiej oprawie.


Onegdaj było jakieś kolekcjonerskie wydanie w twardej, pewnie gdzieś jeszcze można dostać.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-22, 21:54   

Mamerkus napisał/a:


Onegdaj było jakieś kolekcjonerskie wydanie w twardej, pewnie gdzieś jeszcze można dostać.


Nawet dwa. Pierwsze w czarnej (pięcioksiąg), a drugie (więcej) w białej oprawie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-23, 01:47   

Rasowy bibliofil sam by se pięcioksiąg w skórę jakieś bestii oprawił
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-23, 09:18   

Trojan napisał/a:
Rasowy bibliofil sam by se pięcioksiąg w skórę jakieś bestii oprawił


Takie cuda to trzeba jeszcze umieć, a także dysponować odpowiednim wyposażeniem.
Widziałem cacko oprawione (chyba w skórę) i z barwionymi stronicami (na pewno z zewnętrznej strony) po polsku - koszt: 3 tys. zł za wszystkie tomy. Oczywiście indywidualna robótka.

Zaś co do serialu, to dokończyłem drugi sezon. W sumie: produkcja nieco powyżej przeciętnej pod kątem wizualnym, acz momentami niedoróbki trącą amatorszczyzną, natomiast scenariusz to ch.joza marnego sortu.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13183
Wysłany: 2021-12-23, 09:21   

3k to nie jest jakaś porażająca suma
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-23, 09:37   

Fidel-F2 napisał/a:
3k to nie jest jakaś porażająca suma


Zawsze tak mówię, gdy kupuję nowy obiektyw :mrgreen:
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-23, 09:40   

Fidel-F2 napisał/a:
3k to nie jest jakaś porażająca suma


Zaiste, patrząc na to, ile ludkowie życzą sobie za białą edycję (na twardo).
Z drugiej jednak strony, za taką kwotę można "kupnąć" mnóstwo inszych książek.
Zaś jeśli ma się wydanie "na czarno", to tym bardziej taki zakup zbytnio nie kusi.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-23, 09:44   

Ja mam czarny HC, i on wychodził chyba z growym wiesiem o ile pamięć mnie nie myli //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-23, 09:48   

A nie, przepraszam. Rok wydania 2000.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23158
Wysłany: 2021-12-23, 10:02   

Zazdraszczam.
Ja miałem pierwsze wydania, ale potem je pozmieniałem na te ładne czarne okładki w miękkim wydaniu. Nie "edycja" z gry, ale późniejsza. Pierwsze wydania też trzymam, ale z sentymentu, bo mają dla mnie muzealną wartość i lepiej ich nie czytać bo się rozlecą. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-23, 10:20   

Sprzedałbym w cholerę, ale jest to prezent od matki, gdy zacząłem pisać pracę magisterską o grze. Tak więc średnio wypada //mysli
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-23, 10:39   

MrSpellu napisał/a:
Sprzedałbym w cholerę, ale jest to prezent od matki, gdy zacząłem pisać pracę magisterską o grze. Tak więc średnio wypada //mysli
Zawsze możesz powiedzieć, że dzieci zniszczyły, pies zjadł na obiad, albo ktoś ci ukradł //mysli

Ja tak sobie po seansach serialowych rozważam zakup całości. Czytałem Wieśka ponad 20 lat temu i jakoś się nie złożyło, żeby kiedykolwiek kupić. "Narrenturm" mam całe, ale nie czytałem jeszcze. Ceny nieco odstraszają, a wydań porządnych jak na lekarstwo...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-23, 10:48   

MrSpellu napisał/a:
kompletny amator, który nie wiedzial nawet co to jest trójkąt ekspozycji.


No paczpan, trzydzieści lat z okładem grzebię w fotografowaniu i nie miałem pojęcia, że to się tak mądrze nazywa... Jednak fora czegoś uczą, rację miał ktoś tu niedawno.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-23, 10:57   

To ci jeszcze sprzedam tipsa, że drogi filtr black pro mist zrobisz z taniego filtra UV i lakieru do włosów //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-23, 13:35   

To dobre dla mięczaków. Ja pryskam lakierem prosto w szkło, a do następnej sesji kupuję nowy obiektyw. Tak czy inaczej, dzięki ;)
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-12-23, 14:09   

Świetna dyskusja na temat tego czegoś:

https://www.youtube.com/watch?v=KoZgOqNtxfY
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13183
Wysłany: 2021-12-23, 14:29   

Serio? Dwie godziny gadania o kupie? Jest dwadzieścia siedem milionów lepszych sposobów na zmarnowanie od dwóch godzin.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-23, 14:46   

Po co marnujesz życie na oburzanie się o to jak inni marnują życie?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-23, 17:33   

pewnie w przypływie żalu
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2021-12-23, 20:10   

Fidel-F2 napisał/a:
Serio? Dwie godziny gadania o kupie? Jest dwadzieścia siedem milionów lepszych sposobów na zmarnowanie od dwóch godzin.


O tempora, dobrze się tego słucha, de facto dwugodzinny diss na showrunnerkę Haszysz, chłopcy klepią się troszkę po kutangach, ale ogólnie jadą z feministką bez mydła, najlepszy diss robi kolo w białym.

* tak, miałem czas, leżę z gorączką i oglądałem w przerwie pomiędzy czytaniem ;) poza tym lepsze to niż oglądanie netflixowego shitu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13