FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wiedźmin - serial
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2021-12-22, 11:14   

Romulus napisał/a:

Błędem było porzucenie historii elfów jako dumnej, wyniosłej rasy, która spóźniła się na pociąg postępu. Albo się na ten postęp nie nadawała.

Piszesz o starszej rasie, o elfach w wersji tolkienowskiej. U Sapka oni raczej przypominali prymitywniejszych północnoamerykańskich Indian wypieranych przez osadników.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-22, 11:45   

KS napisał/a:
Romulus napisał/a:

Błędem było porzucenie historii elfów jako dumnej, wyniosłej rasy, która spóźniła się na pociąg postępu. Albo się na ten postęp nie nadawała.

U Sapka oni raczej przypominali prymitywniejszych północnoamerykańskich Indian wypieranych przez osadników.
Albo raczej wyrafinowanych francuzów przez zachłannych anglików
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-12-22, 11:53   

Trojan napisał/a:
1 odcinek w miarę, 2 co to kurwa było, 3 słaby, 4 bardzo dobry (ten z Jaskrem, Dikstrą)

Nie kupuję tego. Nie wierzę, by między kolejnymi odcinkami serialu były aż tak znaczące roznice. Zreszta sam ich nie widze, Odcinek n - bardzo dobry, odcinek n+1 - bardzo slaby? Nope.

Dla mnie poziom serialu jest mniej wiecej jednostajny. Sa odcinki lepsze i gorsze. Calosc jest najwyzej lekko ponad srednią. Ale ogladam z przyjemnoscia. Juz nie traktuje tego jako wiernej adaptacji i nie mam takich oczekiwan.
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2021-12-22, 13:11   

4 odcinki widziałam, niejako przymusowo, powiem jedno, e tam dwa: 1)Romulus, twoja dzika frajda po 1 odcinku dostała liścia w oblicze a po drugim ujebałam jej kręgosłup i narzygałam do macicy; 2) termin "koneser chujni" nie wyczerpuje całokształtu tej tandety, zwyczajne koprofagi z was a nie koneserzy chujni, ot co :badgrin:
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2021-12-22, 13:12   

utrivv napisał/a:
Albo raczej wyrafinowanych francuzów przez zachłannych anglików

:shock:
Tułaczka po "łonie przyrody" i leśna partyzantka jakoś mało mi się z wyrafinowaniem kojarzy.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-22, 13:40   

Rashmika napisał/a:
4 odcinki widziałam, niejako przymusowo, powiem jedno, e tam dwa: 1)Romulus, twoja dzika frajda po 1 odcinku dostała liścia w oblicze a po drugim ujebałam jej kręgosłup i narzygałam do macicy; 2) termin "koneser chujni" nie wyczerpuje całokształtu tej tandety, zwyczajne koprofagi z was a nie koneserzy chujni, ot co :badgrin:
ZB jest jednak pouczająca. Dzięki niej dowiedziałem się co to jest koprofag :badgrin:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-12-22, 13:55   

Oceny krytycznofilmowe od profesjonalnych krytykow zagregowane przez Metacritic wynoszą 6.8/10 za drugi sezon (5.4 za pierwszy), zagregowane przez Rotten Tomatoes 7.5/10 (5.7). A fandom zawsze jak w lesie, miota się tylko między ocenami gówno - zajebiste. I gdzie tu mozliwa jakakolwiek powazna dyskusja o wartosciach artystycznych?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 14:02   

dworkin napisał/a:
Oceny krytycznofilmowe od profesjonalnych krytykow zagregowane przez Metacritic wynoszą 6.8/10 za drugi sezon (5.4 za pierwszy), zagregowane przez Rotten Tomatoes 7.5/10 (5.7). A fandom zawsze jak w lesie, miota się tylko między ocenami gówno - zajebiste. I gdzie tu mozliwa jakakolwiek powazna dyskusja o wartosciach artystycznych?


Generalnie zgadzam się z tym, tylko kto to jest profesjonalny krytyk filmowy? Co to dzisiaj oznacza?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-12-22, 14:06   

No po studiach. Krytykologia, specjalizacja filmowa.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 14:10   

Wiem co to jest filmoznawstwo i czym zajmuje się filmoznawca. Nie wiem co to jest profesjonalny krytyk filmowy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-22, 14:11   

Ten sam problem można sprowadzić do kwestii aktorów. Kim jest w dzisiejszych czasach aktor? Ten po Akademii Teatralnej, grający m.in. w teatrze? Czy może celebryci występujący w tasiemcach typu "M jak mięso"? A może i ci i ci? --_-

MrSpellu napisał/a:
Wiem co to jest filmoznawstwo i czym zajmuje się filmoznawca. Nie wiem co to jest profesjonalny krytyk filmowy.
Może ten, co ma najwięcej followersów? --_-
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2021-12-22, 14:14   

dworkin napisał/a:
o wartosciach artystycznych?



O CZYM? Pomyliłeś seriale.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2021-12-22, 14:16   

MrSpellu napisał/a:
kto to jest profesjonalny krytyk filmowy?


Ten, który dostaje fakturę od producenta.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2021-12-22, 14:21   

MrSpellu napisał/a:
Wiem co to jest filmoznawstwo i czym zajmuje się filmoznawca. Nie wiem co to jest profesjonalny krytyk filmowy.

Filmoznawca zajmujący się krytyką filmową. Nie ma za co.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-12-22, 14:27   

Rashmika napisał/a:
Ten, który dostaje fakturę od producenta.

Pewnie tak bywa, ale dokladnie to myslalem o kims, kto krytyka filmowa zajmuje sie zawodowo. Dostaje za nia kase, jak dziennikarz wierzówke, z ktorej przynajmniej po czesci żyje.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 14:29   

KS, to nie jest takie proste.

Formalnie wyksztalcony dziennikarz, nieformalnie wykształcony dziennikarz, formalnie wykształcony kreator kontentu, nieformalnie wykształcony kreator kontentu.

Dziś "profesjonalnie" lub "zawodowo" krytykę może uprawiać każdy, dosłownie każdy może zostać opiniotwórcą. Dlatego tylko zastanawiam się głośno :->
_________________
Instagram
Twitter
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 14:30   

dworkin napisał/a:
Dostaje za nia kase, jak dziennikarz wierzówke, z ktorej przynajmniej po czesci żyje.


Jesteś kreatorem kontentu, masz zasięgi. Youtube Ci płaci. Masz sponsorów. Gadasz o filmach bo lubisz. Jesteś profesjonalnym krytykiem filmowym?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-12-22, 14:33   

Z czasem zajmowania sie tym tematem imo tak. Tak jak za profesjonalnego krytyka mam Kinomaniaka.
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2021-12-22, 14:44   

Tu macie grzeczną zjebę od Łukańskiego, którego można nazwać pro, może nie pod kątem krytyki ale gościu się zna na bebechach realizacyjnych i technicznych. Trochę się jąka w tym filmiku, ale polecam jego kanał.

https://www.youtube.com/watch?v=WgkgN2b_bRk
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 14:47   

Z Marcinem chodziłem na fakultet filmoznawczy, byliśmy na tym samym roku filologii //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-12-22, 15:25   

Rashmika napisał/a:
Tu macie grzeczną zjebę od Łukańskiego, którego można nazwać pro, może nie pod kątem krytyki ale gościu się zna na bebechach realizacyjnych i technicznych. Trochę się jąka w tym filmiku, ale polecam jego kanał.

https://www.youtube.com/watch?v=WgkgN2b_bRk

Ale po co mi opinie z punktu widzenia realizacji? Mnie koncertowo nie wzrusza realizacja. Wisimito czy oni mieli realizacyjny burdel, czy wszystko poukładane co do przecinka. I jestem przekonany, że to jak to mieli poukładane ma tylko jakiś tam, może nawet niekoniecznie wielki wpływ na wynik końcowy. Bo da się funkcjonować w chaosie i robić z sensem i na odwrót.
Ja oceniam to co obejrzałem. Czy mi się oglądało dobrze, czy źle. Czy historia zaciekawiła, czy była nudna. Czy wśród rycerzy nie biegał zielony ufok i nie strzelał z laserów co najwyżej dodatkowo (sprawdzić czy nie "Podniebna krucjata").
I cały czas, nieodmiennie wychodzi mi, że w tym serialu są rzeczy, które zgrzytają i są takie całkiem sensowne. I to w każdej kwestii własciwie.
Serial na w miarę średnim poziomie, ani arcydzieło, ani gówno. (i jak widać średnia opinii dokładnie to potwierdza)
A historia mnie zaciekawiła, sposób realizacji częściowo też.
To dlaczego mam drzeć ryja, ze o gówno, wielkie gówno, niemożebne gówno? Tylko dlatego, że kilka osób nie potrafi inaczej i musi zjechać wszystko "dla zasady"?

P.S. Opinie "profesjonalnych krytyków" wiszą mi dokładnie tak samo. To ja oglądam i ja się mam dobrze bawić na filmie/serialu/książce, a nie krytyk, obojętnie czy profesjonalny czy amator.
P.S.2. Krytyka ma sens tylko wtedy, kiedy minimum wskazuje co jest źle, a wersji ulepszonej wskazuje jak mogłoby być lepiej. Krytyka "ale to jest niemozebne gówno i koniec" sama jest gównem.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 15:36   

No ale techniczne aspekty tego serialu, to była tylko część zarzutów i wcale nie najpoważniejsza. Choć z drugiej strony zaczynasz się zastanawiać, gdzie poszedł ten cały budżet. Na podwyżkę dla Heńka?

Pozostaje chujowy scenariusz, kiepsko napisane postacie, kiepsko prowadzone intrygi, brak immersji.

IMO przeciętny to był sezon pierwszy. Ten jest po prostu zły.

goldsun napisał/a:
P.S.2. Krytyka ma sens tylko wtedy, kiedy minimum wskazuje co jest źle, a wersji ulepszonej wskazuje jak mogłoby być lepiej. Krytyka "ale to jest niemozebne gówno i koniec" sama jest gównem.


No to w powyższym linku masz podane co jest źle i jak mogłoby być lepiej.
_________________
Instagram
Twitter
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13183
Wysłany: 2021-12-22, 15:36   

ale tak zapytam? po kiego tyle gadki o jakiejś żałosnej kupie szmelcu? rozumiem Romulus, ale reszta?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-22, 15:37   

MrSpellu napisał/a:
Dziś "profesjonalnie" lub "zawodowo" krytykę może uprawiać każdy


Niby tak, ale np. dla mnie "profesjonalnie" w sensie dosłownym znaczy z definicji "za pieniądze". Bo w sensie przenośnym może jeszcze znaczyć "fachowo", ale nie o tym mówimy.

@Fidel,
Jak zwykle nie ogarniasz, do czego służą fora. DO BICIA PIANY.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 15:37   

Bo się nudzimy w pracy i prokrastynujemy. D'oh.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2021-12-22, 15:41   

Ale zapomniałes postawić kloca, goldsun. Minimalnie co było ujowe wałkujemy już od poczatku: casting, scenariusz, durne pomysły "ale to nie jest ekranizacja tylko adaptacja", kompletny brak klimatu, tandeta dizajnowa, tandeta realizacyjna i postprodukcyjna. To ja oglądam i ja mam się dobrze bawić, a na tym wysrywie zwyczajnie można umrzeć z nudów.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 15:41   

Bibi King napisał/a:
Niby tak, ale np. dla mnie "profesjonalnie" w sensie dosłownym znaczy z definicji "za pieniądze". Bo w sensie przenośnym może jeszcze znaczyć "fachowo", ale nie o tym mówimy.


Ja sam wyżej napisał/a:
Jesteś kreatorem kontentu, masz zasięgi. Youtube Ci płaci. Masz sponsorów. Gadasz o filmach bo lubisz. Jesteś profesjonalnym krytykiem filmowym?


W takim razie jestem profesjonalnym fotografem ponieważ tam gdzie pracuję dostaję wypłatę między innymi za to, że robię zdjęcia urządzeniom badawczym.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-12-22, 15:48   

Rashmika napisał/a:
Ale zapomniałes postawić kloca, goldsun. Minimalnie co było ujowe wałkujemy już od poczatku: casting, scenariusz, durne pomysły "ale to nie jest ekranizacja tylko adaptacja", kompletny brak klimatu, tandeta dizajnowa, tandeta realizacyjna i postprodukcyjna. To ja oglądam i ja mam się dobrze bawić, a na tym wysrywie zwyczajnie można umrzeć z nudów.

- casting był zły w 2 sezonie? a wskażesz mi gdzie to wcześniej padło, bo jakoś sobie przypominam tylko uwagę co do Nenneke. Reszta castingu? Tzn. kto dokładnie nie pasuje do roli?
- scenariusz? cały? ciekawe, bo jednak główna oś scenariusza pochodzi z książek. Jest sporo dodane i trochę ukazane tego czego wprost w książkach nie było, a były tylko skutki, ale jednak jest tam trochę wprost przeniesionych książek. 1 odcinek nawet trochę bardziej niż trochę.
- ja tam klimat jednak widzę ... ale tego nie da się zdefiniować miarodajnie IMHO
- dizajn - znaczy co? miasta? budynki? potwory? Kaer Morhen? las? drzewa? trawa? wszystko?

Jebiesz wszystko równo ZTCP nie pierwszy raz. Nie podoba Ci się, bo nie i koniec. Twoja wola i prawo.
Nie potrafisz przyjąć do wiadomości, ze inni mogą patrzeć trochę inaczej i nie zerojedynkowo - to już Twój problem.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-22, 15:57   

goldsun napisał/a:
casting był zły w 2 sezonie? a wskażesz mi gdzie to wcześniej padło, bo jakoś sobie przypominam tylko uwagę co do Nenneke. Reszta castingu? Tzn. kto dokładnie nie pasuje do roli?


Wcześniej miałem wonty do Triss i trochę do Yennefer. Vilgeforzt też mi średnio leży. No i Yarpen. I Fringilla. I ten gach od elfki. No i jeszcze Eskel. Ale w sumie to są drobiazgi na skali "przeszkadza mi/nie przeszkadza mi".

goldsun napisał/a:
bo jednak główna oś scenariusza pochodzi z książek.


To nie tak działa.

goldsun napisał/a:
ja tam klimat jednak widzę


Dobrze dla Ciebie.

goldsun napisał/a:
- dizajn - znaczy co? miasta? budynki? potwory? Kaer Morhen? las? drzewa? trawa? wszystko?


Wszystko, z nielicznymi wyjątkami, jebie paździerzem. Czasem bardziej znośnie, czasem mniej. Gdyby to był teatr telewizji, to ok. Ale ponoć budżet tej produkcji na drugi sezon był całkiem konkretny. Sorry, ale nie widzę tego.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-22, 16:00   

MrSpellu napisał/a:
W takim razie jestem profesjonalnym fotografem ponieważ tam gdzie pracuję dostaję wypłatę między innymi za to, że robię zdjęcia urządzeniom badawczym.

Zasadniczo tak. Bardziej wątpliwy jest dla mnie przypadek, gdybyś dorabiał fotografią na boku, dorywczo, i raz na pół roku albo rzadziej miał z tego jakąś symboliczną kasę. Ale tak jak piszesz... Czemu nie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13