FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-08, 18:13   

Romulus napisał/a:
Też wczoraj obejrzałem. Nawet mi się podobał, ale bez przesady. Ale muszę zaznaczyć, że "Predator" nie wzbudzał we mnie żadnych uczuć. Obejrzałem ten film raz, sto lat temu, z kasety vhs. Nie ruszył mnie w ogóle, co dziwne, bo to były czasy, kiedy napakowane mięśniaki Arnold i Sylvester robili robotę, siejąc spustoszenie w niezbyt lotnym młodym umyśle. :) I jakoś "Predator" mnie oszczędził. Nie widziałem nawet kontynuacji. Toteż bez sentymentu oglądałem "Prey". Jak pisałem, fajny film.


"Prey" jest o niebo lepszy od wcześniejszych, bardzo bolesnych nieporozumień, tzn. licząc od "dwójki", natomiast banalnie łatwo przeskoczyć poprzeczkę leżącą na ziemi. Osadzenie akcji 300 lat temu to fajny koncept, tyle że film wyszedł z tego średni z kuriozalnym finałem. Nie dorasta do pięt dziełu McTiernana. Tam były: napięcie, emocje, piękna muzyka i lepsze efekty specjalne, mimo iż pierwowzór jest z 1987 roku.

Kaseta VHS, czyli jakość obrazu była przeciętna.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-08, 18:35   

A kto, gdzie i kiedy napisał że dorasta?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2022-08-08, 20:21   

Pewnie luknę z ciekawości choć wszystkie poprzednie kontynuacje i wariacje napawały mnie wstrętem. Do oryginału mam stosunek nabożny. Odkrywałem go dwa razy. Pierwszy raz na pirackiej kasecie - w ogóle nie było tego łowcy widać na tle dżungli, to dodawało filmowi zajebistej tajemniczości. Drugi raz po latach na dużym ekranie w porządnej rozdzielczości - o kurwa ile tu szczegółów widać. Takie przeżycia trudno wymazać.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-08, 20:42   

KS napisał/a:
w ogóle nie było tego łowcy widać na tle dżungli, to dodawało filmowi zajebistej tajemniczości.


Jebłem :mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2022-08-08, 20:48   

Nie przesadzajmy jednak, Prey, jest dobry tylko w kategorii odmóżdżaczy.
Prawdopodobieństwo przyjętych rozstrzygnięć fabularnych w tym filmie zaburza samo prawdopodobieństwo ich wystąpienia. Co chyba daje jakąś niemożliwość :badgrin:
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-08, 20:51   

No żeby nie spoilować, to nie napiszę, że zajebać Predatora tomahawkiem niepodobna.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13165
Wysłany: 2022-08-08, 21:22   

Ale którym?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-08, 21:30   

Oczywiście że Tomahawkiem BGM-109
Na predatora chodzę tylko z takim !

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-09, 10:49   

m_m napisał/a:
A kto, gdzie i kiedy napisał że dorasta?


Napisałem co napisałem, żeby ktokolwiek nie robił sobie próżnych nadziei przed seansem.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-09, 10:53   

KS napisał/a:


(..) wszystkie poprzednie kontynuacje i wariacje napawały mnie wstrętem.

Do oryginału mam stosunek nabożny.

Odkrywałem go dwa razy.

Drugi raz po latach na dużym ekranie w porządnej rozdzielczości - o kurwa ile tu szczegółów widać. Takie przeżycia trudno wymazać.



1. No niestety, słabizna straszna.

2. Takoż i ja.

3. U mnie było więcej. Pierwszy jeszcze na czarno-białym tv na FilmNet po angielsku, następnie na kasecie VHS (wypożyczalnia kaset), a najlepiej było z torrentów - jakość brzytwa! //spell

4. O tak, film-legenda! :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2022-08-09, 16:33   

Trojan napisał/a:
musiałem wygoglować kto zacz....

I jak wrażenia? Jego "kawałki" o religii, aborcji, czy o amerykańskim zboczeniu na punkcie broni są ponadczasowe. https://www.youtube.com/watch?v=g5s6alhXtHA
https://www.youtube.com/watch?v=AKnp_UIwinU
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-09, 20:33   

Z cyklu ,,jestem recęzentę''

Edit: cytat:

W oczy kłuje używanie przez Predatora nowych technologii, podczas gdy akcja rozgrywa się w XVIII wieku. Można to jednak wytłumaczyć tym, że jest on istotą pozaziemską, więc gdzieś w kosmosie mogła być wtedy lepiej rozwinięta technologia, ale to jedynie domysły.

//mur :shock: :mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1637
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-08-09, 20:39   

m_m napisał/a:
Z cyklu ,,jestem recęzentę''

W oczy kłuje używanie przez Predatora nowych technologii, podczas gdy akcja rozgrywa się w XVIII wieku. Można to jednak wytłumaczyć tym, że jest on istotą pozaziemską, więc gdzieś w kosmosie mogła być wtedy lepiej rozwinięta technologia, ale to jedynie domysły.

//mur :shock: :mrgreen:

Hmmmm ... opanował (jego rasa, ktoś współpracujący) jakoś technologię lotów kosmicznych i to minimum z innego układ słonecznego. Sądzisz, że w związku z tym powinien używać tylko maczugi, ewentualnie kamienia na sznurku?
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2022-08-09, 20:46   

Wydaje mi się, że chodzi o to, iż tego typu wątpliwości w swojej recenzji wyrażał jeden z recenzentów, a nie, że takie obiekcje ma m_m.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-09, 20:58   

Herbatek, //piwo
Jednak powinienem popracować nad przekazem :(
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-08-09, 21:04   

Może uważa że Predator powinien stosować zasady fair-play i jak jest na planecie zacofanej technologicznie to powinien używać takich broni jak ofiara jego łowów //mysli
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-09, 22:08   

fdv napisał/a:
Może uważa że Predator powinien stosować zasady fair-play i jak jest na planecie zacofanej technologicznie to powinien używać takich broni jak ofiara jego łowów //mysli


w sumie ma to sens.
Jaka radość z polowania na prymitywną istotę która twoją technologię identyfikuje na poziomie magii. Jeżeli Predzio używa wszystkich swoich tech-powerów, to jakby pójść pomiędzy przedszkolaków i im wpiredolić, lub "łowić" ryby na prąd
Nawet obecnie mamy grupy myśliwych którzy używają jedynie prymitywnych broni.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2022-08-18, 15:39   

"Hamilton". Disney+. Filmowa/telewizyjna wersja musicalu z 2016 r., który odniósł gigantyczny sukces. W, zdaje się, oryginalnej obsadzie. Dawno chciałem obejrzeć. Z ciekawości. Wcześniej słuchałem muzyki, ale bez obrazu to nie to samo. Chociaż... Może nie? Musical nagrany z udziałem publiczności. Prosta scenografia: jedna scena, pozbawiona urozmaiceń. Tylko obsada w strojach z epoki. Fabuła: to opowieść o jednym z amerykańskich Ojców Założycieli, Alexandrze Hamiltonie. Wciela się w niego twórca musicalu Lin-Manuel Miranda. Znakomite to. Choć nie jestem fanem musicali, to jednak w czasie oglądania doskonale się bawiłem (trwa to ponad dwie i pół godziny). Mirandzie i reszcie ekipy udało się opowiedzieć o historii swojego kraju w sposób żywy, angażujący i niemal już klasyczny. Zazdrość bierze. Gdybyśmy tak potrafili opowiadać o naszej historii, bez dzielenia, łącząc i to na takim poziomie, to nie wiem, chyba już nie bylibyśmy Polakami. :(

Dla mnie ta produkcja to od wczoraj koronny przykład na to, jak totalnie głupie, bezmyślne i degradujące są wszelkie uprzedzenia typu: "Bo nie lubię, jak rolę białych grają czarni/różowi/zieloni". Tu obsada jest wielorasowa i wielonarodowa. Począwszy od Mirandy, który jest Portorykańczykiem, po Waszyngtona, Burra, Lafayette'a (czarnoskórzy aktorzy). Są fenomenalni (szczególnie aktor w roli Burra). Jak cała opowieść. A, no i Jonathan Groff jako król Jerzy - twarzą potrafi rozbawić w sposób naturalny i ujmujący.

Polecam. I nie polecam.

Teraz chętnie przeczytałbym dobrą biografię Hamiltona. Wyszła taka jedna w USA, chyba nawet Pulitzera zgarnęła. Ten musical naprawdę pobudza na to apetyt.

https://www.youtube.com/watch?v=DSCKfXpAGHc
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-08-19, 07:58   

Biografia Burra byłaby chyba ciekawsza :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2022-08-24, 19:30   

"Top Gun. Maverick" - drugi raz. Film nadal rewelacyjny. Żona oglądała po raz pierwszy i była momentami na krawędzi fotela. :) Ja też doskonale się bawiłem.

A do tego trzy miesiące po premierze kinowej - film ten w Polsce wciąż jest grany. Na świecie zresztą też. Pobił już kilka mocnych rekordów. Także finansowych. W kinie, w którym byłem: dwadzieścia pięć procent obłożenia na sali. Nawet uwzględniając, że połowa widzów widziała po raz drugi (jeśli nie więcej), to robi wrażenie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-09-02, 17:57   

Obejrzałem sobie Solaris i tak się zastanawiam czy ten chłopiec widmo z Mass Effect 3 nie był nim inspirowany... //mysli
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-02, 19:20   

utrivv napisał/a:
Obejrzałem sobie Solaris i tak się zastanawiam czy ten chłopiec widmo z Mass Effect 3 nie był nim inspirowany... //mysli
Obrazek


MassEffect to genialna sklejka wszelakich znanych motywów z filmów sf, więc why not
W książce by się to nie skleiło :)
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2022-09-04, 23:05   

Obejrzałem w tv Ławę przysięgłych z 2003, scenariusz wg powieści Grishama. Na szczęście nie pamiętałem akcji książki, więc dobrze się oglądało. Sprawnie nakręcony, a przede wszystkim kozacko zagrany. W obsadzie Dustin Hoffman, Gene Hackman, Rachel Weisz i John Cusack. W fabule wychodzą plusy i minusy twórczości Grishama, ta powieść do jego najlepszych raczej nie należy. Ekranizacja może nie sięga wzorcowej z Raportu Pelikana, ale nie zgrzeszy kto zechce obejrzeć.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2022-09-06, 14:57   

To także prawdziwy przykład politycznej poprawności. Albo zesrania się ze strachu przed nagonką lobby, które przedstawione zostało w książce. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-09-06, 15:40   

To ten film co dobierają przysięgłych i próbują nimi manipulować ? Pamiętam że niczego sobie też polecam.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2022-09-10, 00:40   

Przypadkowy przechodzień, thriller z Netflixa. Początek nawet nienajgorszy, dawał jakąś nadzieję, ale od pewnego momentu film kiepścieje z minuty na minutę i z trudem dotrwałem do końca.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-11, 00:34   

Thor: Love&Thunder
takie 6,5 lekko naciągane.
Thor/Taika spadł z wysokiego konia (Ragnarok) który był doskonały w swej formie.
Tu ani story nie jest za ciekawe, ani balans pomiędzy komedią a powagą niezachowany.
Oczywiście suabą stroną jest Natalia Portman - ona po prostu nie czuje tego, co było widać w T1i2 - ni kumam po co dalej z nią współpracowali.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-09-12, 11:22   

Obejrzałem w końcu Wesele 2 Smarzowskiego.
Jaki to jest Film Zły :shock:
Reżyser chciał zszokować rzezią na Żydach, ale spóźnił się kilkanaście lat, bo Pasikowski już to zrobił. Wtedy wywiązała się wielka imba, teraz jakoś nie słyszałem, ani nie czytałem głosów wyzywających na ten film.
IMO jest to dzieło nieudane, niepotrzebne i wtórne. No bo po co znowu wciągać w to wesele i podobne postaci?
Ogólnie jest zniesmaczony, temat jest ważny, ale Smarzowski go koncertowo spierdolił.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-09-12, 12:40   

W pełni się zgadzam z powyższą opinią. Dodam tylko, że film jest nudny.
Odnoszę nieodparte wrażenie, że im bardziej Smarzowski zagłębia się w tematykę "zaangażowaną", tym gorzej to wychodzi.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-09-12, 12:51   

Dodam jeszcze, że zestawienie ,,zagrożenia'' tęczową ideologią i antysemityzmu mnie zniesmaczyło. I uprzedzę komentarze, nie jestem anty LGBT, a wręcz przeciwnie.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14