Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Reprezentacja
Author Message
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

Ponoć nasz reprezentacyjny bramkarz Artur B. zamierza zmienić barwy klubowe. Przeszkoda jest jednak cena zaporowa 10 mln $ . Dzisiaj w GW jest ciekawy artykuł na temat jego ewentualnego transferu. Wynika z niego, że najlepsze kluby europejskie nie maja kłopotów z obsadą bramki, chociaż ja osobiście uważam, ze Valdes z Barcelony jest gorszy od Artura.
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

Ustalono kalendarz rozgrywek eliminacji MŚ 2010 w naszej grupie. Wszystko jest tak jak chciał Leo czyli
- z Czechami i Słowacją będziemy dwukrotnie grać w październiku
- eliminacje kończymy meczem ze Słowacją na naszym boisku
- nie mamy serii 3 meczów wyjazdowych
Teraz trzeba będzie tylko wygrać.


06.09.2008
Polska -:- Słowenia

- 10.09.2008 -
San Marino -:- Polska
-
11.10.2008 -
Polska -:- Czechy

- 15.10.2008 -
Słowacja -:- Polska
- -
- 28.03.2009 -
Irlandia Płn. -:- Polska

- 01.04.2009 -
Polska -:- San Marino

- 05.09.2009 -
Polska -:- Irlandia Płn.

- 09.09.2009 -
Słowenia -:- Polska

- 10.10.2009 -
Czechy -:- Polska

- 14.10.2009 -
Polska -:- Słowacja
 
 
Gand
Smart Guy


Posted:     [ !!! ]

Wybaczcie płytki i wyjątkowo prostacki komentarz ale: terminarz-srinarz. Jakoś mnie komplentie nie rusza dobry/gorszy układ spotkań. I tak trzeba swoje wygrać, żeby na MŚ pojechać.

Ale ja tu w innej sprawie - co wy na ideę pt [i]'Wichniara powrót do kadry'[/i]?
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

[quote="Gand"]Ale ja tu w innej sprawie - co wy na ideę pt 'Wichniara powrót do kadry'?[/quote]
Mięciel tez strzela, a go nie widać...
[quote="Gand"]Wybaczcie płytki i wyjątkowo prostacki komentarz ale: terminarz-srinarz. Jakoś mnie komplentie nie rusza dobry/gorszy układ spotkań. I tak trzeba swoje wygrać, żeby na MŚ pojechać. [/quote]
Mam takie samo podejście. Nie ważne z kim, nie ważne jak, ważne są 3 ptk w każdym meczu, a szczególnie terminarz w naszej grupie to pikuś, bo mamy wszędzie blisko w tych eliminacjach.
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

[quote="Gand"] I tak trzeba swoje wygrać, żeby na MŚ pojechać.[/quote]
No ale chyba się zgodzisz, ze lepiej grać z Czechami, kiedy jesteśmy w optymalnej formie, a nie w środku okresu przygotowawczego. A resztę, i tu się zgodzę, zweryfikuje boisko.
[quote="Gand"]Ale ja tu w innej sprawie - co wy na ideę pt [i]'Wichniara powrót do kadry'[/i]? [/quote]
Leo wie co robi - brakuje mu napastników - Żurawski nie gra, Matusiak to samo, Brożek - na repę za słaby, Rasiak to Rasiak. No to szuka. A czy się sprawdzi? Zobaczymy. Jak dla mnie to Leo jest tylko do Jelenia troszkę uprzedzony.
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

Fajny mecz wczoraj widziałem - Polska Czechy ograła. Nasi mogli się podobać - szczególnie w pierwszej pólowie. Grali szybko, składnie, a co najważniejsze skutecznie. Dwie ładne bramki i pudło Smolarka - robią wrażenie. No i Boruc co karnego obronił. Druga połowa gorsza - więcej chaosu i to Czesi mieli więcej z gry. Na nasze szczęście Koller i s-ka grali bardzo nieskutecznie. I w tym miejscu mała uwaga - wszyscy chwalą obrońców, ale gdyby Czesi wykorzystali chociaż połowę z nadarzających się okazji to Polska by popłynęła. Ogólnie wynik cieszy, ale jeszcze jest sporo do zrobienia. Szczególnie Żurawski i Krzynówek powinni wziąć się do roboty , bo czas leci a formy, zwłaszcza u Żurawia nie widać.
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

Coraz bardziej mi się Leo podoba wziął młodych (jeszcze) graczy na towarzyski mecz z Estonią i olewa wszystkich krytyków. Mam nadzieję, ze nasi chłopcy odwdzięczą mu sie dobrą grą i wynikiem.
[b]Bramkarze[/b]
Sebastian Przyrowski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp., 3 mecze w kadrze - 0 goli), Bartosz Fabiniak (Widzew Łódź, 0A).
Obrońcy
Adam Kokoszka (Wisła Kraków, 4A-2), Marcin Kuś (Korona Kielce, 7A-0), Tomasz Lisowski (Widzew Łódź, 2A-0), Michał Pazdan (Górnik Zabrze, 2A-0), Mariusz Pawelec (Górnik Zabrze, 1A-0), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa, 6A-0).
[b]Pomocnicy[/b]
Łukasz Garguła (GKS Bełchatów, 8A-1), Michał Goliński (Zagłębie Lubin, 3A-1), Konrad Gołoś (Górnik Zabrze, 2A-0), Kamil Grosicki (Legia Warszawa, 1A-0), Piotr Kuklis (Widzew Łódź, 1A-0), Radosław Majewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp., 2A-0), Marek Zieńczuk (Wisła Kraków, 8A-0).
[b]Napastnicy[/b]
Radosław Matusiak (Wisła Kraków, 12A-5), Dawid Nowak (GKS Bełchatów, 1A-0), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze, 5A-0).
 
 
Gand
Smart Guy


Posted:     [ !!! ]

Ja w innej sprawie, nieco offtopowej - http://sport.onet.pl/0,1264200,1690297,wiadomosc.html Ręce normalnie opadają. :-? Żałosne jest to, co wyprawia TVP z prawami do transmisji ostatnich wielkich imprez piłkarskich - albo mają ich kawałek, albo prawie w ogóle. Krew człowieka zalewa. :-? Osobiście pewnie jakoś dam radę, bo akurat w mojej kablówce jest Polsat Sport, ale sposób potraktowania kibiców przez telewizję publiczną, która utrzymuje się także z ich podatków, jest karygodny. Zwłaszcza w obliczu faktu, że piłka nożna jest praktycznie naszym sportem narodowym. :-|
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

[quote="Gand"]Ja w innej sprawie, nieco offtopowej - http://sport.onet.pl/0,12...,wiadomosc.html Ręce normalnie opadają. :-?[/quote]
A ja powiem jedno. Kupuję satelitę, zamawiam dekoder Polsatu i mam publiczną w poważaniu. :P Kiedyś trzeba się przełamać i zdobyć się na takie poświęcenie portfela. Ja nadziei już nie mam. Korzeniowski... :lol:

Mecz z Estonią jak widać będzie kolejnym testem tych co są w przedsionku reprezentacyjnym, albo tych co są na wylocie. Zobaczymy jak to wyjdzie.
 
 
Nabu Nezzar
Gildyjczyk


Posted:     [ !!! ]

Po co kupować dekoder Polsatu? o0 Kanały sportowe (Sport i Sport Extra) Polsatu są dostępne w kablówce UPC.
 
 
Maeg
Trójkoświr


Posted:     [ !!! ]

[quote="Nabu"]Po co kupować dekoder Polsatu? o0 Kanały sportowe (Sport i Sport Extra) Polsatu są dostępne w kablówce UPC.[/quote]

Wiesz Nabu nie wszyscy mieszkają w dużych miastach, nie wszyscy mają dostęp do kablówek :P Np. ja mam dekoder Polsatu od 6 lat i cenie sobie tą platformę. Nie mam szans na UPC.

Co do reprezentacji, poczekam na pierwsze trzy mecze w fazie grupowej. Nie mówię, że przegrają ani że wygrają, ale nie popadam w optymizm. Wynik z Czechami o wiele lepszy niż gra, a Czesi byli zaskakująco nieskutecznie w tym meczu. Ciekaw jestem jak zaprezentuje się Grosicki w meczu z Estonią.
 
 
Nabu Nezzar
Gildyjczyk


Posted:     [ !!! ]

[quote="Maeg"]Wiesz Nabu nie wszyscy mieszkają w dużych miastach, nie wszyscy mają dostęp do kablówek :P Np. ja mam dekoder Polsatu od 6 lat i cenie sobie tą platformę. Nie mam szans na UPC.[/quote]Owszem, ale Mad akurat spełnia oba warunki. A to on narzekał :-P
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

[quote="Nabu Nezzar"]A to on narzekał :-P[/quote]
Ja narzekam? A gdzie? Ja po prostu jadę po TVP jak po suce i tyle. W ogóle nie przypominam sobie aby w ciągu ostatnich 10 lat powiedział na publiczną dobre słowo. ;) Po pierwsze płacimy wszyscy abonament, co jest chore z założenia od razu umie, bo zamiast płacić za telewizję płacimy abonament od posiadania telewizora - aż muszę sprawdzić czy gdzieś na zachodzie ktoś jeszcze wpadł na tak genialny pomysł. W porównaniu może abonament rad-tel jest niższy niż ten za Cyfrę, N, czy Polsat. No ale rad-tel - to mamy 7-8 programów + radio. Na reszcie mamy tych kanałów więcej, nie mówiąc już o jakości... pozdrawiam po raz kolejny pana w trampkach.
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

TV - mnie najbardziej dobija to ciągłe podkreślanie przez TVP jak wiele programów udało im sie stworzyc dzieki opłatom z abonamentów - obłuda.

[quote="Maeg"]Co do reprezentacji, poczekam na pierwsze trzy mecze w fazie grupowej. Nie mówię, że przegrają ani że wygrają, ale nie popadam w optymizm. [/quote]
Na pewno będzie ciężko - Austria to gospodarz, a wiadomo, że zazwyczaj to on wychodzi z grupy, Niemcy - nigdy nieograni, a Chorwacja nieobliczalna. Trzeba liczyć, że Leo coś wymyśli, a nasi chłopcy będą w formie, a co najważniejsze dadzą z siebie 110% możliwości. Tylko żeby sobie znów zdjęć przed meczem nie robili :P
 
 
Jander
Nonholik


Posted:     [ !!! ]

Ja się nie zastanawiam - byleby żaden premier czy prezydent nie wpadł do szatni przed meczem.
Mi wystarczy, że nie przyjmujemy już taktyki "Wygrać z Austrią, zremisować z Niemcami, spróbować coś ugrać z Chorwacją". Największym problemem polskiej reprezentacji były kompleksy, jeśli psychicznie Leo ich przygotuje to możemy naprawdę wiele oczekiwać :)
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

Moim zdaniem to jest skrzywienie jakieś, które Polacy najczęściej mają we krwi. Ja do tego podchodzę tak, że na jakaś imprezę sportową jedzie się aby ją wygrać, a nie "se pograć". Pograć to sobie można na podwórku z kumplami. W podstawówce/gimnazjum jak jeszcze grałem w kosza i nogę - było to dobre 15 kilogramów temu - to nauczyciel w-f/trener zawsze nas nastawiał tak, że nie ważne z kim graliśmy jechaliśmy na zawody wygrać. I się zapierdzielało za piłka aby wygrać, a nie sobie pograć - wyniki wynikami, ale nigdy nie zarzucaliśmy sobie, że "przespaliśmy" jakiś mecz. Podobnie powinni podejść nasi zawodnicy do tego - jadę po Mistrzostwo Europy, maja wygrać pierw z Niemcami, potem z Austrią i na koniec z Chorwacją, następnie wygrać w ćwierćfinale, półfinale i finale. Mam nadzieję, że Leo wpoił już im zachodnie myślenie, że nie ważne jak się ocenia nasze szanse, ważne jest to że wygrać można z każdym.
 
 
Scypion


Posted:     [ !!! ]

Święte słowa Mad, albo inne ich porzekadło "jadą się dobrze zaprezentować". Dobrze sie prezentować to można w sparingach albo w EMPiKu. Pierwszy Wenta wypowiadał się o swojej ekipie, że jedzie po zwycięstwo. I myślę, że nastawienie trenera było jedną z podstaw sukcesu. Dlaczego najlepszym polskim graczem jest Smolarek? Czy aby nie dlatego, że nigdy nie trenował go polski trener?
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

Roger - potrzebny czy zbędny? Kolejny genialny plan Leo czy pomyłka? Drugi Olisabede czy totalny niewypał?
Mam mieszane uczucia - kto kogo bardziej potrzebuje my - Rogera, czy Roger - nasz paszport.
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

Kadra na mecz z USA:

[quote="Onet"][b]bramkarze:[/b] Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)

[b]obrońcy:[/b] Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Mariusz Jop (FK Moskwa), Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad), Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń), Marcin Kuś (Kolporter Korona Kielce), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa)

[b]pomocnicy:[/b] Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Dariusz Dudka, Wojciech Łobodziński (obaj Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Michał Pazdan (Górnik Zabrze), Michał Goliński (Zagłębie Lubin), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg), Radosław Majewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wlkp.)

[b]napastnicy:[/b] Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Maciej Żurawski (AE Larissa), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Radosław Matusiak, Paweł Brożek (obaj Wisła Kraków), Dawid Janczyk (CSKA Moskwa).[/quote]

Janczyk drewniak? o_O
Radomski?! o_O - przecież miał zrezygnować z kadry z tego co pamiętam
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

[quote="MadMill"]Janczyk drewniak? o_O[/quote]
Widać, ze Leo jest zdesperowany w kwestii napastników. Jeszcze mu został Grzelak, Sosin i Oli :mrgreen:
[quote="MadMill"]Radomski?! o_O - przecież miał zrezygnować z kadry z tego co pamiętam[/quote]
Radomski był prawie cały rok kontuzjowany. Teraz siedzi na ławce Austrii, bo nie chciał przedłużyć kończącego się kontraktu. No chyba, ze to zmowa niemiecko-austriacka - Polaków albo na ławy (Krzynówek) , albo do szpitala (Błaszczykowski)
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

A co sądzicie o próbie "spolszczenia" Rogera, a ostatnio Roberta Acquafresca? Nawiasem mówiąc ten ostatni raczej w koszulce z orłem na piersiach nie zagra - już ponoć zadeklarował, że chce reprezentować "makaroniarzy". Powiem szczerze, ze mam mieszane uczucia, co do takich spraw - o ile jeszcze rozumiem "spolszczanie" młodzieży o polskich korzeniach, to taki Roger mnie osłabia. Ani języka, ani korzeni czy chociażby narzeczonej nie ma. I do końca nie rozumiem Leo - najpierw mówi, ze mamy talenty, tylko musimy je odszukać, a później bawi się paszportami.
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

[b]Kadra na mecz z USA:[/b]

[b]bramkarze:[/b] Artur Boruc (Celtic Glasgow), Tomasz Kuszczak (Manchester United), Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn)

[b]obrońcy:[/b] Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Paweł Golański (Steaua Bukareszt), Mariusz Jop (FK Moskwa), Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Michał Żewłakow (Olympiakos Ateny), Grzegorz Bronowicki (Crvena Zvezda Belgrad), Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń)

[b]pomocnicy:[/b] Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Dariusz Dudka (Wisła Kraków), Rafał Murawski (Lech Poznań), Michał Pazdan (Górnik Zabrze), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Łukasz Garguła (PGE GKS Bełchatów), Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg)

[b]napastnicy: [/b]Maciej Żurawski (AE Larissa), Euzebiusz Smolarek (Racing Santander), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Radosław Matusiak (Wisła Kraków), Paweł Brożek (Wisła Kraków).

W sumie bez niespodzianek - chociaż powołanie Michała Pazdana dość zaskakujące. Niech Leo mówi, co chce, ale patrząc na jego ostatnie powołania można już z dużym prawdopodobieństwem wskazać kadrę na EURO 2008.
 
 
Gand
Smart Guy


Posted:     [ !!! ]

[quote="Tigana"]A co sądzicie o próbie "spolszczenia" Rogera, a ostatnio Roberta Acquafresca? [/quote]
W sumie jest mi to obojętne. Ale pod jednym warunkiem - taki obcokrajowiec musi naprawdę coś wnieść do kadry jeśli ma być do niej powoływany. Bo ostatnimi czasy akces do gry w naszej narodowej zgłaszają różne Hernani i Vukovicie co uważam za nieporozumienie, gdyż są to co najwyżej przyzwoici ligowcy.
Roger - jeśli Leo uważa, że Brazylijczyk mu się przyda, no to jazda, dawać mu to obywatelstwo. Nie rozumiem też fali narzekania w kraju, że to nie Polacy, że coś tam. HELOŁ proszę państwa, mamy XXI wiek, wystarczy spojrzeć na kadry innych krajów, które znaczą coś w futbolu [albo nawet i tych słabych]. Przecież rodowitych Franzuców w kadrze chyba nie ma - sami czarni. :P A Brazylijczycy grają wszędzie - wystarczy wspomnieć 'Chorwata' Eduardo. Powiem więcej - obcokrajowców [czy 'Polaków' w stylu Akfareski ; )] trzeba wykorzystywać, jeśli chcemy grać na Euro i MŚ regularnie i coś na tych imprezach znaczyć. A że wykorzystywać z głową i sensownie, to już kolejna sprawa. ;)
 
 
Tigana
Sandman


Posted:     [ !!! ]

Wczoraj była katastrofa - 0-3 już człowiek odzwyczaił się od takich wyników. Zawiedli wszyscy poza Lewandowskim i może Smolarkiem - nawet Boruc sie wczoraj nie popisał. Jeśi Leo chciał sobie zrobić selekcję negatywną to Brożek, Piszczek czy Bąk nie powinni już nigdy (a przynajmniej przez parę lat) zagrać w biało-czerwonych koszulkach. Wstyd i hańba. Najbardziej bolał brak zaangażowania - pod tym względem "ligowcy" z poprzednich meczy są wzorem. Odniosłem wrażenie, ze kilku panów jest tak pewnych grze na ME, iż stwierdzili - "Po co się starać?"Mam nadzieję, ze Leo wyciągnie z tego meczu słuszne wnioski i nasi zaczną grać jak trzeba.
 
 
Gand
Smart Guy


Posted:     [ !!! ]

Myślę, że przesadzasz co do Bąka. To ciągle nasz najlepszy stoper. Za to Wasilewski i Bronowicki po raz kolejny - zwłaszcza ten drugi - pokazali, że są za słabi na kardę. Ja bym spróbował Głowackiego a na boki Żewłak i Golański. Tak samo trudno krytykować Boruca - tak naprawdę trudne sytuacje z gry bronił, ale przy 3 stałych fragmentach niewiele miał do gadania. No, przy rzucie wolnym mógł się nieco szybciej rzucić ale tak naprawdę trudno go obarczać winą za bramki.
Sam mecz był żenujący - swoiste deżawi meczów kadry Janasa. Na szczęscie to tylko sparing. No i wygraliśmy niedawno z Czechami 2:0, więc nie sądzę, by było aż tak źle, jak wyglądało to wczoraj. Po prostu - nie należ wyciągać pochopnych wniosków z meczów towarzyskich.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group