FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polcon 2016 - Wrocław
Autor Wiadomość
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2016-08-22, 21:54   

Hmm... Picassa jeszcze istnieje? :)

A Polcon był spoko. I nawet Tixon się dosiadał i gadał (odrobinę). Ale niestety, mimo szumnych zapowiedzi, nie mogę zweryfikować tezy, że nie jest abstynentem :P
_________________
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-08-23, 09:41   

Nie byłem, więc ponarzekam. :mrgreen:
Jestem trochę rozczarowany stylówką uczestników. Szczególnie na rozdaniu Zajdli. Ja wiem, że pewnie wszyscy się znają i kochają, ale przydałoby się nadać tej uroczystości jakiś formalny, elegancki, podniosły charakter. Takie "drobiazgi" budują prestiż nagrody. Moim zdaniem. :-P Tak samo jak dostosowanie stroju do rangi uroczystości. Choćby tylko samych "zainteresowanych", czyli każdego kto w trakcie rozdania znajdzie się na scenie. No i wpuszczenie na nią takiego stadka raczej wzmagało swego rodzaju dysonans poznawczy. "Gwiezdne wojny" i Zajdle? Tylko hobbitów zabrakło.

Więcej stylówki a la Szczepan Twardoch!

To tyle uwag krytycznych od stojącego z boku. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-23, 10:46   

To nie Oskary :mrgreen:
Na konwencie to się nie uda ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
martva 
grzeczna dziewczynka


Posty: 1942
Wysłany: 2016-08-23, 12:44   

Shadowmage napisał/a:
Hmm... Picassa jeszcze istnieje? :)


Moja jest dziś umarnięta :-(
_________________
Potem poszłyśmy do robaków, które wiły się i kłębiły w suchej czerwonej glebie. Przewracały błoto i uśmiechały się w swój robaczy sposób, białe, tłuste i bezokie.
-Myślimy, ze słuszne jest i właściwe dla dziewczyny, by umarła. Dziewczyny muszą umierać, jeśli robaki mają jeść, jest w najwyższym stopniu słuszne, aby robaki jadły.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-08-23, 13:22   

Romulus napisał/a:
Nie byłem, więc ponarzekam. :mrgreen:
Jestem trochę rozczarowany stylówką uczestników. Szczególnie na rozdaniu Zajdli. Ja wiem, że pewnie wszyscy się znają i kochają, ale przydałoby się nadać tej uroczystości jakiś formalny, elegancki, podniosły charakter. Takie "drobiazgi" budują prestiż nagrody. Moim zdaniem. :-P Tak samo jak dostosowanie stroju do rangi uroczystości. Choćby tylko samych "zainteresowanych", czyli każdego kto w trakcie rozdania znajdzie się na scenie. No i wpuszczenie na nią takiego stadka raczej wzmagało swego rodzaju dysonans poznawczy. "Gwiezdne wojny" i Zajdle? Tylko hobbitów zabrakło.

Więcej stylówki a la Szczepan Twardoch!

To tyle uwag krytycznych od stojącego z boku. :)


Generalnie to popieram całym sercem. Ale... rzeczywiście konwentowe okoliczności temu nie sprzyjają. Problemy logistyczne itd.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-08-23, 15:44   

Tixon napisał/a:
To nie Oskary :mrgreen:
Na konwencie to się nie uda ;)

E tam, odrobina chcenia, moim zdaniem. Choć rozumiem, że to logistycznie skomplikowane - targania garniaka, zwłaszcza jeśli się śpi gdzieś kątem. Sam nie lubię targać formalnych strojów na żaden wyjazd. Ale na taki event chyba by jednak należało. Bo i jak się te zdjęcia ogląda, to i sama nagroda taka "swojska" (w negatywnym rozumieniu tego słowa) się wydaje. Ale też przyznaję, że się nie znam, bo nie bywam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3205
Skąd: Wawa
Wysłany: 2016-08-23, 17:42   

Były już różne gale i różne do nich podejście. IMO ta wcale nie była taka zła. Największe bolączki to konieczność wyczytania wszystkich gości/sponsorów/patronów/przyjaciół oraz wątpliwe występy artystyczne (jedne lepsze, drugie gorsze). Najgorzej wspominam chyba cieszyńską, która nie dość, że była srogo opóźniona, to wyczytywano na niej pierdyliard różnych nagród i wyróżnień (np. w tym roku zrezygnowano z Mistrza Mistrzów, Smoków Fandomu itp. - na pewno fajne dla wyróżnionych, ale strasznie wydłuża i rozbija). Widziałem gale prowadzone przez wynajęte osoby w garniakach i sukniach wieczorowych, które nie czuły fantastyki i strzelały babole. Widziałem bardziej przaśne niż tegoroczna. W sumie chyba najlepiej wyglądały prowadzone bodajże przez Witka Siekierzyńskiego z towarzyszką: w sensie profesjonalnego prowadzenia, prezencji itp. W tym roku prowadzący zawalili o tyle, że czytali scenariusz z kartki.
_________________
 
 
Valuris


Posty: 12
Wysłany: 2016-08-23, 20:44   

Shadowmage napisał/a:


nawet Tixon się dosiadał i gadał (odrobinę). Ale niestety, mimo szumnych zapowiedzi, nie mogę zweryfikować tezy, że nie jest abstynentem :P


Z mojej strony (bo mnie Tix męczy) mogę powiedzieć, że dwa wieczory z rzędu pił ze mną somersby.
Pytanie tylko co gorsze ;)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2016-08-23, 21:07   

A to jakiś wyczyn, pić sok jabłkowy? //mysli
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2016-08-24, 06:33   

Valuris napisał/a:
Shadowmage napisał/a:


nawet Tixon się dosiadał i gadał (odrobinę). Ale niestety, mimo szumnych zapowiedzi, nie mogę zweryfikować tezy, że nie jest abstynentem :P


Z mojej strony (bo mnie Tix męczy) mogę powiedzieć, że dwa wieczory z rzędu pił ze mną somersby.
Pytanie tylko co gorsze ;)

Płaczę.
Tixon, dlaczego? Dlaczego sobie to robisz? Trzeba było się trzymać YKMN. Z jego zdjęć wynikało, że wyszedłbyś z nim na ludzi. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-24, 09:05   

Przejrzałem galerię Tixona - fajne zdjęcia, zwłaszcza jedne takie z facetem w koszulce z pegazem. 8)
Z drugiej strony wyraźnie widać kto jest ulubionym autorem naszego forumowego fotografa - więcej zdjęć z Marcinem Przybyłkiem już chyba nie mógł dać :mrgreen:

Romulus: A Karmi się liczy? bo chyba coś takiego widziałem u Tixona :devil:
 
 
radosiewka 


Posty: 72
Skąd: Warszawa/ Łódź
Wysłany: 2016-08-24, 09:34   

Odchorowuję jeszcze niedzielny deszcz na Polconie, ale konwent zaliczam do udanych ;)

Plus za miejsce i duże sale - ciekawe, ile w tym roku było uczestników - są już jakieś oficjalne dane na ten temat?

W sumie w Lublinie nigdy nie byłam, to przyszłoroczna lokalizacja bardzo mi pasuje. A Toruń w 2018 jeszcze lepiej :-) Generalnie lubię takie imprezy w trochę mniejszych miastach, jakoś tak kameralniej jest (nadal wspominam Kolejkon w Warszawie XD )

Parę fotek i relację skrobnęłam tutaj: http://radosiewka.pl/polc...cja-z-konwentu/ Nie ma dużo fotek, bo większość czasu na planszówkach spędziłam. Po raz pierwszy tak mnie to wciągnęło i muszę w Wawie jakąś lokację i grupę do grania znaleźć :D
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-24, 10:26   

tr napisał/a:
Z drugiej strony wyraźnie widać kto jest ulubionym autorem naszego forumowego fotografa - więcej zdjęć z Marcinem Przybyłkiem już chyba nie mógł dać

A wcale, że nie! Po prostu Marcin ma świetną mimikę i świetnie mu się robi zdjęcia.
Oraz nie dałem wszystkich.
No i technicznie rzecz biorąc, Michał Cholewa ma najwięcej (z samej sesji pojedynkowej wyszło ponad 200 :-P ).
tr napisał/a:
Romulus: A Karmi się liczy? bo chyba coś takiego widziałem u Tixona

Podłe oszczerstwo!

radosiewka napisał/a:
Plus za miejsce i duże sale - ciekawe, ile w tym roku było uczestników - są już jakieś oficjalne dane na ten temat?

W poniedziałek mówiło się o około 5k.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2016-08-24, 16:31   

Tixon napisał/a:

tr napisał/a:
Romulus: A Karmi się liczy? bo chyba coś takiego widziałem u Tixona

Podłe oszczerstwo!


Jak trochę posiedzę przy Photoshopie to i dowód fotograficzny się znajdzie :P
Nie trzeba było z mazakiem atakować mojej koszulki :devil:
Chcesz mieć Tolkiena - zrób sobie swoją. Dam ci nawet namiary na firmę w Poznaniu gdzie można tanio drukować t-shirty. :-PP
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-26, 00:35   

Relacja łamane na wycieczka Tixa
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2016-08-26, 07:48   

Ech, szkoda trochę, że mnie nie było. Za to za rok będę miała na Polcon najbliżej z Was :mrgreen:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2016-08-26, 08:59   

Tix :arrow: ococho z tymi głosami z akredytacji wspierających? Zgubiłam się - jeśli głosy były niepoprawne formalnie, to i tak zostały uznane warunkowo? Tak hurtem?
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2016-08-26, 09:20   

W skrócie - zostały wysłane za późno. Więc wysłano im karty na maila, oni wtedy odpowiedzieli ze swoimi typami i głosowaliśmy czy zgadzamy się, aby komisyjnie przenieść te głosy na karty i zaakceptować pomimo uchybień formalnych.
Oczywiście tworzy to niebezpieczny precedens... Ale też jak dla mnie to świetnie pokazuje na czym opiera się działanie fandomu - na zaufaniu.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2016-09-19, 06:35   

Romulus napisał/a:
Tak samo jak dostosowanie stroju do rangi uroczystości.

Bbyłem w garniaku i po krawatem :P
W tym roku prowadzący byli stosowanie ubrani. To całkiem spoko gala była przynajmniej pod względem aryttycznym. Faktem jest, że zrezygnowano z rozdawania innych nagród ale dlatego, że zamknięcie imprezy było w niedziele a nie w sobotę. Generalnie popieram bardziej formalną formę dlatego 3 ostatnie gale tak się właśnie ubieram.
To generalnie 3 polcon którego jestem organizatorem. Następny będzie w Toruniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15