FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Imigranci/uchodźcy
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1893
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-02-22, 17:53   

Co zapewne jest dla Was zaskakujące, polskie pielęgniarki i opiekunki na Zachodzie są bardzo dobrze oceniane.
Zastanawiające //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Ash 

Posty: 797
Wysłany: 2023-02-22, 17:59   

No jak na zachodzie zarabiają 4k euro, a w Polsce 4k złotych... to zachodzie im się pewnie bardziej chce.
 
 
Trojan 


Posty: 11352
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-02-22, 18:29   

Cytat:
To samo mógłbym napisać o lekarzu z Egiptu, który leczył mojego ojca. A na dodatek - zgroza, uciekaaaajta! - muzułmanin. A ojciec tylko do niego chce jeździć.



jeszcze dwie takie wizyty i będziesz musiał mu dywanik i kompas zafundować


w temacie Ukraińców,
W firmie do której przeszedłem przewinęły się dwie ekipy Polaków, ale systematycznie kuchnia była przejmowana przez Ukr. Po ostatnim numerze który wykręcił nam szef kuchni (kandydat) który zostawił nas 28.12 kiedy od 01.01 od 6 rano wchodzimy z żywieniem jednostki wojskowej, to ja mam w pompie "polaczków". Dziewczna która była na kuchni zapchajdziurą i gotowała "małe"rzeczy - bo wedle naszych kucharzy nie nadawała się do niczego innego, z marszu "udźwignęła" temat (m.in żywienie szpitala i jak wspomniałem wojska), poukłada kuchnię (gorącą) że tylko nas chwalą.
W styczniu pozbyliśmy się kierowcy który nie lubił Ukraińców i to tak że potrafił wycigąć elementy posiłków z termosów i zabierać je wybrakowane - żeby móc zwalać to na kuchn
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1893
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-02-22, 18:44   

Ash, znasz pojęcie pytania retorycznego? :-P
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Ash 

Posty: 797
Wysłany: 2023-02-22, 18:54   

Nie

Tak btw, bo pojebało mi się i w innym temacie napisałem

A ja u mnie na wiosce tylko słyszę

1) Ukraińcy mają pierwszeństwo do lekarza i trzeba ich wpuszczać poza kolejką
2) Ukraińcy dostali mieszkanie/pieniądze/paczki od miasta
3) Ukraińskim dzieciom przywożą owoce do szkoły a polskie dzieci się patrzą i oblizują
4) Ukraińcy dostają polskie emerytury, przeliczają im ukraińskie emerytury i dostają po 5k
5) W firmach Ukraińcom płacą więcej niż Polakom
  
 
 
Trojan 


Posty: 11352
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-02-22, 18:57   

Ash napisał/a:
A ja u mnie na wiosce tylko słyszę

1) Ukraińcy mają pierwszeństwo do lekarza i trzeba ich wpuszczać przed kolejką
2) Ukraińcy dostali mieszkanie/pieniądze/paczki od miasta
3) Ukraińskim dzieciom przywożą owoce do szkoły a polskie dzieci się patrzą i oblizują
4) Ukraińcy dostają polskie emerytury, przeliczają im ukraińskie emerytury i dostają po 5k
5) W firmach Ukraińcom płacą więcej niż Polakom


u mnie nie ma różnicy - z uwagi na specyfikę i dużą liczbę godzin u mnie na kuchni zarabiają po 5-6 tys.
Opinia może wychodzić z tego że Ukr chętniej biorą "godziny" - czyli ukr wyrabia po 200-250 h a Polak standad 168 a potem widzi że Ukr bierze prawie 2x tyle co on.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-02-22, 18:57   

Ja pierdolę, polactwo w akcji. I u Asha na wsi, i u Trojana w kuchni.
 
 
Ash 

Posty: 797
Wysłany: 2023-02-22, 19:04   

Miasto powiatowe 20k luda.

Ja tam nie wiem. Z tego wszystkiego nie rozumiem skąd Ukrainiec ma dostawać emeryturę jak nie ma składek no ale "panie w ZUSie mówią bo same są wkurwione, że Ukraińcy dostają więcej niż one na etacie".
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2023-02-22, 21:04   

No i Ukrainki kradną polskich chłopów. Uczciwie przypominam, że cały czas czekam aż któraś mnie ukradnie //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11352
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-02-22, 21:13   

mam z 12 Ukrainek w piwnicy...*
mógłbym śmiało powiedzieć że opowieści o urodzie są przereklamowane...
;)





*(tzn w kuchni, która jest w piwnicy....)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23191
Wysłany: 2023-02-23, 06:22   

Ash napisał/a:
Miasto powiatowe 20k luda.

Ja tam nie wiem. Z tego wszystkiego nie rozumiem skąd Ukrainiec ma dostawać emeryturę jak nie ma składek no ale "panie w ZUSie mówią bo same są wkurwione, że Ukraińcy dostają więcej niż one na etacie".

To motyw przewodni rosyjskiej propagandy w Polsce. Co miasto, to to samo. Zasługa antyszczepionkowców, którzy przechrzcili się na antyukraińców oraz innych rosyjskich piątych kolumn w Polsce: Konfederosja, narodowcy maści wszelakiej (ale narodowiec to rosyjska onuca z definicji), wszyscy, którzy wzniecają antyimigranckie nastroje. Polacy to generalnie ciemny ludek, łatwo im wmówić, że ich zabijo i zgwałco a najgorzej ze wszystkiego: miche z żarciem ukradno.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7126
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-02-23, 08:43   

W polsze są różne pielęgniarki, Te którym się chce pracować (a to jest naprawdę ciężka praca) często wyjeżdżają dlatego tam nas chwalą, niestety wypalenie zawodowe dotyka każdego a w pracy pielęgniarki czy rehabilitanta jest szczególnie duże prawdopodobieństwo, wyobraźcie sobie jakim stresem jest utrata pacjenta którym się opiekowaliście albo to jak widzicie że osoba nie da sobie pomóc, narodowość tu nie ma nic do rzeczy. Tak więc bronię //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
wred 


Posty: 3613
Wysłany: 2023-02-24, 23:58   

https://twitter.com/DidTheyDie4This/status/1629115261679767552

...
 
 
Trojan 


Posty: 11352
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-02-25, 03:22   

student jakieś amery uczelni po tym jak kobieta (wykładowca) zabrała mu nintendo swich w czasie zajęć (?)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23191
Wysłany: 2023-02-25, 07:17   

Ale tytuł tego tłita jest idiotyczny. :mrgreen: Czy za to umierali? Tak, debilu, za to. Zanim jeszcze wylądowali na plaży Omaha umierali za prawo gwałcenia kobiet, za prawo obrabowania banku, za zabicie czarnucha, za kradzież ćwierćdolarówki i zabicie staruszka za kasą, który stanął w jej obronie. :mrgreen: Co za debil z Internetu. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13200
Wysłany: 2023-02-25, 07:19   

Romulus, chapeau bas
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
wred 


Posty: 3613
Wysłany: 2023-02-25, 10:40   

Romulus, czepiasz się tytułu. Internet jest pełen filmów w których czarni tak traktują kobiety (mogę ich tu wstawić z 50 od ręki). Za to odwrotnie gdzie biały facet tak tłucze jakąkolwiek kobietę jest niewiele...

Geny?
 
 
Trojan 


Posty: 11352
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-02-25, 10:53   

wychowanie
 
 
Ash 

Posty: 797
Wysłany: 2023-02-25, 11:01   

No nie bez przyczyny w USA do czarnych się najpierw strzela a później czyta im prawa. Zresztą pokazali podczas sraczki BLM kiedy Jerzego Fentanyla zabili o co im tak naprawdę chodzi - żaden sklep Nike w okolicy nie mógł czuć się bezpieczny.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-02-25, 11:05   

wred napisał/a:
Za to odwrotnie gdzie biały facet tak tłucze jakąkolwiek kobietę jest niewiele.

Bzdura. Google twierdzi, że nie masz racji. A Internet w ogóle "jest pełen filmów". Zresztą gdybyś miał choć cień słuszności, to w Wielkiej Białej Polsce przemoc na linii mężczyzna vs. kobieta praktycznie by nie istniała. Prawda?

A rasizm to nie geny. To wychowanie. Zdecydowanie.
  
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13200
Wysłany: 2023-02-25, 11:06   

Wśród chłopów pańszczyźnianych niewielu było monarchów, duchownych, polityków, hetmanów, kanclerzy, wojewodów, poetów, pisarzy, malarzy, badaczy, naukowców, podróżników. Ze szlachty mogę od ręki wymienić, bez kozery powiem, pińset.

Geny?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
fdv 


Posty: 1088
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-02-25, 11:10   

Chyba nie tyle wychowanie co środowisko, bo może i rodzice (tutaj pewnie samotna mama) wychowywała syna na normalnego człowieka, ale szkoła, sąsiedztwo, znajomi z okolicy i efekt widać na filmie.

Chociaż jak zabrała mu nintendo i się wściekł to chyba jednak winne są te gry komputerowe, nie byłoby gier nie byłoby meltdownu :mrgreen:
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-02-25, 11:13   

fdv napisał/a:
Chyba nie tyle wychowanie co środowisko

Dzielisz włos na czworo. Szkoła, sąsiedztwo też wychowują. Chodzi o proste przeciwstawienie wrodzone - nabyte.
 
 
wred 


Posty: 3613
Wysłany: 2023-02-25, 11:20   

Bibi King napisał/a:
Google twierdzi, że nie masz racji.
Jasne bo co ma twierdzić. W końcu google nie może być rasistowskie... BLM i te de.

Niech zgadnę, wg googla najgorzej baby traktują biali katolicy ? Polacy pewnie w 1 trójce... no przecież nie czarni z Wakandy ;)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-02-25, 11:45   

Google i tak jest stokroć lepszym źródłem niż twoje "mogę ich tu wstawić z 50 od ręki". Odnieś się jeszcze do bicia (niebicia?) kobiet przez najprawdziwszych białych Polaków.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23191
Wysłany: 2023-02-25, 13:25   

wred napisał/a:
Romulus, czepiasz się tytułu. Internet jest pełen filmów w których czarni tak traktują kobiety (mogę ich tu wstawić z 50 od ręki). Za to odwrotnie gdzie biały facet tak tłucze jakąkolwiek kobietę jest niewiele...

Geny?

Bo coś jest w Internecie... Weź. :)

Wpadnij do jakiegoś sądu, obejrzyj sobie wokandy. Dzielni katoliccy ojcowie, biali jak zimowe bałwany napierdalają żony i dzieci. Po pandemii wzrosła liczba spraw z przemocą domową. Białych, katolickich, fchuj polskich mężczyzn wobec słabszych. Polscy mężczyźni - z mojej perspektywy, nieco spaczonej z racji pracy - wręcz zawodowo napierdalają żony i dzieci.

Ale ok, w Internecie pokazują mużinów, a nie białych...

Rasa nie ma nic wspólnego ze skłonnością do przemocy. Geny tak samo.

EDIT:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/przemoc-domowa-w-polsce-statystyki-maleja-w-praktyce-liczba-wzrasta/p6f5dg4
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3613
Wysłany: 2023-02-25, 15:21   

Weź, masz skrzywienie zawodowe ;) , u nas 98% ponoć to ultra biali katole, to kto ma te baby i bombelki tłuc ;) .
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1651
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-02-25, 16:20   

wred napisał/a:
Weź, masz skrzywienie zawodowe ;) , u nas 98% ponoć to ultra biali katole, to kto ma te baby i bombelki tłuc ;) .

Posłuchaj sobie ostatniej jakiejś audycji u papieża z Torunia.
Tej o powinnosci kobiety służenia mężom i nie ma, że kobieta może akurat nie chcieć.
I zastanów się, czy to jednak właśnie nie biali katole mają na to przez ich własny kościół przyzwolenie, a może i wręcz nakaz?
Posłuchaj sobie tej debilki kuratorki z małopolski. Albo Czarnka. Albo Jędraszewskiego. Albo posłuchaj nawoływań naczelnika w obronie kościoła, jak chciał na protestujące kobiety napuścić Bąkiewicza z jego hordą.
Wszyscy ci ludzie mają gębę wypchaną katolickimi wartościami.
Zastanów się, czy i jaki oni mają wpływ na białych, heteroseksualnych katolików.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-02-25, 16:46   

Trzeba być, notabene, niezłym kutasem, żeby tamten post wrzucić do wątku "imigranci/uchodzcy"
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13200
Wysłany: 2023-02-25, 17:07   

Bibi King, +27, ale Romulus był subtelniejszy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14