FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Imigranci/uchodźcy
Autor Wiadomość
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-10-20, 08:00   

Ja tylko dodam do tego waszego gównianego argumentowania, że żeby w Polsce pracować, to trzeba być lekarzem, lub inżynierem.
Nie, nie trzeba nimi być.
Irańczyk z którym pracuję jest elektrykiem.
Turków, Wietnamczyków, Chińczyków widać dość wyraźnie w wielu miejscach w handlu, a przede wszystkim w żarłodajniach (zwłaszcza ichnich). Jakoś wątpię, żeby to byli inżynierowie lub lekarze.
Notabene Ukrainki które szukały pracy w Polsce, często szukały tam gdzie jest pomoc innym Ukraińcom, np. w szkołach, jakichś miejscach gdzie Ukraińcy mogą mieszkać itp.
Chociaż wiem, ze szły też jako sprzątaczki, czy opieka nad dzieckiem.
Sam niedawno miałem CV od jakiegoś emigranta, tylko że elektronik, a ja potrzebowałem informatyków.
Więc nie trzeba być inżynierem lub lekarzem. Spokojnie da się w Polsce popracować ... o ile sami Polacy im w tym przeszkadzać nie będą (a to mam wrażenie jest o wiele większy problem, niż niechęć emigrantów do pracy) ... tacy właśnie jak niektórzy tutaj ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-10-20, 11:53   

goldsun napisał/a:
Ja tylko dodam do tego waszego gównianego argumentowania, że żeby w Polsce pracować, to trzeba być lekarzem, lub inżynierem.


To jest czysta ironia/sarkazm, że z Afryki/Azji płyną do Europy sami inżynierowie/lekarze.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-20, 17:00   

wred napisał/a:
CIACH

Generalnie 80% twoich wypowiedzi w tym wątku (u Trojana dobre 60%) to jakieś chore stereotypy powyciągane z najczarniejszych prawicowych dziur medialnych. Obejrzałem niedawno "The Social Dilemma" i rzeczywiście widzę, jak wielkim gównem stały się media społecznościowe.
Cytat:
często były wyrzucane za burtę jako niepotrzebny balast.

A wiesz o tym z... ? Zwłaszcza to "często" mnie zaintrygowało.
Cytat:
uchodźców dla których kobieta jest przedmiotem

Zapytam ponownie: widziałeś kiedyś muzułmanina z bliska? Rozmawiałeś z jakimś? Bo taka argumentacja to naprawdę poziom "Polacy-pijacy-złodzieje samochodów-katoliccy fundamentaliści-biją dzieci i sikają po krzakach".
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2022-10-20, 17:01   

fdv napisał/a:
Romulus napisał/a:

Zatem, coś ty się tak z tym prawem i sądami wyrwał, skoro odmawiasz ich imigrantom w Polsce.


Jak przyjadą do Polski legalnie to niech się sądzą do oporu, jeśli uciekają przed wojną to niech proszą o azyl w pierwszym kraju którego granicę przekroczą, a w którym nie ma wojny. Jakich byście fikołków nie stosowali to ludzie próbujący przekroczyć polsko-białoruską granicę tam powinni zgłaszać się o azyl, a jeśli już tak bardzo chcą do EU niech zgłaszają się do placówek dyplomatycznych poszczególnych krajów na Białorusi. Względnie mogą złożyć podanie (co nie znaczy że zostanie pozytywnie rozpatrzone) na przejściu granicznym. Przechodzenie ot tak sobie zielonej granicy jest niedopuszczalne w przypadku braku wojny. Gdyby to było takim łamaniem prawa międzynarodowego jak się próbuje to przedstawić to już dawno komisja europejska by to dodała do listy zaraz obok praworządności za co szturchać rząd PiS'u.

Według mnie to cała dyskusja jest postawiona na głowie bo Co do tego że Ukraińcom należy pomagać jest konsensus, świat się im zawalił na głowę nie ma wyjścia i trzeba. Ale nikt nie będzie potrafił wytłumaczyć skąd wziąć pieniądze na utrzymanie migrantów z Afryki i bliskiego wschodu, kto ma płacić za to? Że to kilka tysięcy i to jest nic? Nie zgodzę się bo po pierwszych kilku tysiącach zaczęłoby ich być po kilka tysięcy miesięcznie. Te liczby by tylko rosły, a przemytnicy ludzi by zacierali ręce. Wytłumaczcie teraz komuś w kolejce do zwykłego lekarza już nie mówię że pacjentowi u którego jest podejrzenie raka i jest w kolejce do biopsji że musi poczekać bo tutaj jest "uchodźca" z Egiptu i jemu się też należy opieka lekarska. Ja nawet jestem skłonny uwierzyć że ci co dają dyla teraz są skłonni pracować i to ciężko. Ale co z tego jak w takiej Francji billiony euro władowywane w socjalne programy nie pomogły i odsetek zatrudnionych w drugim czy trzecim pokoleniu jest o wiele niższy niż rodowitych francuzów czy emigrantów z europejskich państw. Skoro we Francji się nie udało to skąd pomysł że tutaj się powiedzie. My mamy wystarczająco dużo problemów własnych, rząd który miota się i nie potrafi przeprowadzić transformacji energetycznej, służba zdrowia leży i kwiczy, edukacja to samo, a tutaj pomysły rodem z fantastyki że nasze pierdoły sobie poradzą. A wiem każdy myśli (co dobrze obrazuje jak bardzo powierzchowna jest ta chęć pomocy) co to nas będzie kosztować i tak pojadą do Niemiec, otóż jak będą od nas jechać do Niemiec nieprzerwanym potokiem to prędzej będzie przywrócona kontrola na granicach PL-DE i to nie będzie ostatnie ich słowo.

Może poczytaj zatem, co tam się dzieje. Bo tym ludziom odmawia się zastosowania prawa międzynarodowego. Oni chcą złożyć wnioski o azyl, ale bandziory w mundurach SG im tego odmawiają, nie przyjmują tych wniosków w ogóle. RPO alarmował, że łamią w ten sposób prawo. I robią to świadomie - bez znaczenia, z prawnego punktu widzenia, że dostali taki rozkaz. Właśnie w ten sposób im odmawia się ochrony. Choćby po to tylko, aby ich zawrócić. Zresztą, niedawno WSA w Białymstoku uznał to za bezprawie: https://tvn24.pl/bialystok/bialystok-sad-uznal-pushbacki-wobec-trzech-irakijczykow-za-podjete-z-naruszeniem-prawa-6114159 Gdyby ci źródło nie odpowiadało, to tu, proszę, z wiarygodniejszego :mrgreen: https://www.tvp.info/6277...ch-irakijczykow (aczkolwiek nie czytałem, bo nie otwieram linków z takich ścieków i fabryk fejk niusów).
A tu, proszę, stanowisko RPO: https://bip.brpo.gov.pl/sites/default/files/Stanowisko%20Komisji%20Ekspert%C3%B3w%20ds.%20Migrant%C3%B3w,%2013.05.2020.pdf

Wred, to bez znaczenia, czy przyjeżdżają z Ukrainy, czy z Syrii. Czy są prawosławnymi, muzułmanami, czy innego wyznania. Zresztą, katolicka Polska bardzo "ciepło" wita również prześladowanych przez ISIS chrześcijan (jezydów): https://oko.press/straz-graniczna-wypchnela-na-bialorus-grupe-jazydow-z-dziecmi/
Bandyci w mundurach, delikatnie pisząc.

EDIT: taki Ziemkiewicz już w latach 90-tych pisał opowiadanie, w którym Francja była chyba jakimś kalifatem. W antologii pod red. Dukaja, z przełomu wieku też pojawiały się tego typu teksty.

Dekady mijają, minęło jedno pokolenie jeśli nie więcej. A Francja jak laicka tak laicka. Szwecja też się trzyma, a Niemcy rosną w siłę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rec

Posty: 223
Wysłany: 2022-10-20, 17:11   

Ziemkiewicz napisał tez opowiadanie, w którym do władzy w UE dochodzi zakamuflowany antychryst, który wprowadza powszechny przymus aborcji, tylko po to, żeby nie dopuścić do ponownych narodzin Chrystusa, tym razem jako syna Polki. :mrgreen:

Prawicowe urojenia pozostają tylko urojeniami.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-20, 17:46   

Romulus napisał/a:


Dekady mijają, minęło jedno pokolenie jeśli nie więcej. A Francja jak laicka tak laicka. Szwecja też się trzyma, a Niemcy rosną w siłę.


dekady mijają i z czasów kiedy Le Pen był planktonem politycznym nadeszły takie że trzeba budować koalicję żeby powstrzymać córkę przed wkroczeniem do Pałacu Elizejskiego. Ciekawe czy w przyszłych wyborach też się uda.

Niemcy rosną w siłę ? właśnie się na progu największego kryzysu ekonomicznego i politycznego od czasów IIWŚ
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-10-20, 19:06   

Eeee Niemcy nigdy nie są tak słabi jak by wielu chciało w to wierzyć, ale za bycie putinofilem to im się PR'owo trochę oberwało.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-20, 19:40   

Trojan napisał/a:
dekady mijają i z czasów kiedy Le Pen był planktonem politycznym nadeszły takie że trzeba budować koalicję żeby powstrzymać córkę przed wkroczeniem do Pałacu Elizejskiego.

Bo m.in. poprzez social media namnożyło się piwnicznych zjebów gotowych ją popierać. Ale Romulus pisał o czym innym: trzydzieści lat minęło, przybyły grube tysiące uchodźców, a muzułmańskiego armagedonu religijnego jakoś próżno nad Sekwaną szukać.
Cytat:
właśnie się na progu największego kryzysu ekonomicznego i politycznego od czasów IIWŚ

I jak to zwykle z Niemcami bywa, 3/4 Europy zazdrości im tego "kryzysu".
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4634
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-10-20, 19:55   

Trojan napisał/a:

dekady mijają i z czasów kiedy Le Pen był planktonem politycznym nadeszły takie że trzeba budować koalicję żeby powstrzymać córkę przed wkroczeniem do Pałacu Elizejskiego. Ciekawe czy w przyszłych wyborach też się uda.

Bo ludzie tacy jak ty nabierają się na głupie hasełka, takie jakie tutaj głosisz. I dlatego, że lewicy się zapomniało o kwestiach klasowych, a do tego nie chciało im się pracować z ludźmi.

Trojan napisał/a:

Niemcy rosną w siłę ? właśnie się na progu największego kryzysu ekonomicznego i politycznego od czasów IIWŚ

I dlatego Polki po pięćdziesiątce jeżdżą do Niemiec pracować jako opiekunki do osób starszych przywożąc po dwóch miesiącach na rękę 18.000. Bo Niemców w tym kryzysie stać na takie opłacanie z ich punktu widzenia niedużymi pieniędzmi polskich opiekunek. Ach kiedy my będziemy w takim kryzysie.

Bibi King napisał/a:
Ale Romulus pisał o czym innym: trzydzieści lat minęło, przybyły grube tysiące uchodźców, a muzułmańskiego armagedonu religijnego jakoś próżno nad Sekwaną szukać.

A tam wcześniej już było mnóstwo muzułmanów. Są ich we Francji pewnie miliony. Ale w Polsce parę tysięcy by sprawiło Sodomę, Gomorę, Armagedon i zatopienie Atlantydy.
I pasożyty. Nie zapomnijmy o pasożytach i mikrobach.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-20, 20:05   

@Romu,

Ale z zaliczeniem jezydów do chrześcijan to przesadziłeś.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-21, 00:25   

będziecie mieć okazję przyjąć kilku

https://wiadomosci.wp.pl/polsce-grozi-nowy-kryzys-graniczny-decyzja-kaliningradu-wyglada-jak-przygotowania-do-tego-6824708514270144a
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-10-22, 12:09   

Takie tam z czeczeńcem... :mrgreen:

https://twitter.com/Sputnik_Not/status/1583528041292222465
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2022-10-22, 13:08   

wred, ty masz jakąś fiksację
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-22, 13:35   

Bibi King napisał/a:
Słuchaj, misiek, ja byłem w Iranie, kilkakrotnie (przed pandemią, przyznaję) i mam tam przyjaciół, więc naprawdę z grubsza wiem, co mówię. A ty demonizujesz Irańczyków tak samo, jak strażnicy rewolucji demonizują USA.


Iran postawił wszystko na jedną kartę wspierając Mordor. Wszyscy się domyślają co dostaną w zamian. Ale ty byłeś, znasz i wiesz lepiej.

Twoi znajomi wyjdą na protesty ? żeby nie angażować się w wojnę ?
Jeżeli nie teraz? to kiedy ? Irańczycy dobrzy ale Szach zły ?
To samo o ruskich można mówić.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-22, 16:48   

Cytat:
Ale ty byłeś, znasz i wiesz lepiej.

Za to to nie byłeś, nie znasz i MIMO TO wiesz lepiej. Imponujące. Poniekąd. I na podstawie swojej wszechwiedzy wrzucasz wszystkich mieszkańców krajów muzułmańskich (i nie tylko) do jednego wora.
Cytat:
Irańczycy dobrzy ale Szach zły ?

WTF? Szacha nie ma od 40+ lat.

A teraz małe ćwiczenie myślowe:

1. Trybunał Kuchenny Julki Przyłębskiej uznał, że można zmusić kobiety do rodzenia dzieci ze śmiertelnymi wadami
2. rząd polski oficjalnie poprowadził nacjonalistyczny marsz na 11 listopada
3. komisja badająca przypadki pedofilii w KK trzeci rok nie może ruszyć z miejsca

Z tego wynika, że:

a) Polacy to fanatyczne katolicko-faszystowskie zjeby nieprzystające do cywilizowanego świata, należy ich czym prędzej wypierdolić z Europy i zatrzasnąć im drzwi przed nosem, bo rozniosą swoje chore wartości
b) niektórzy Polacy to fanatyczne katolickie zjeby nieprzystające do cywilizowanego świata, więc można by ich na wszelki wypadek sortować na granicy
c) są to elementy walki politycznej mające niewiele wspólnego z tym, czym żyje przeciętny Polak
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-22, 18:41   

43 lata.

jeżeli za 10 lat wciąż u władzy będzie PiS, księża zaczną oficjalnie dyktować to znaczy że Polacy to fanatyczne katolicko-faszystowskie zjeby nieprzystające do cywilizowanego świata, należy ich czym prędzej wypierdolić z UE i zatrzasnąć im drzwi przed nosem, bo rozniosą swoje chore wartości

składam wniosek o azyl polityczny (nie szturmuję granicy) i wyperdalam.

W demokratycznym Iranie na wskutek islamskiej rewolucji obalono szacha i od tej pory oni se żyją i wybierają to co chcą. Czym się różnią od ruskich ?
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-23, 10:45   

Cytat:
jeżeli za 10 lat wciąż u władzy będzie PiS, księża zaczną oficjalnie dyktować

Dlaczego akurat 10 lat? Co to za cezura? Zresztą co to za dezercja? Nie zgadzasz się, miej odwagę to pokazać. Bo od innych - zdaję się - tego właśnie oczekujesz i wymagasz. Niech zostaną u siebie i walczą z opresją, prawda?
Cytat:
W demokratycznym Iranie na wskutek islamskiej rewolucji obalono szacha i od tej pory oni se żyją i wybierają to co chcą.

Demokratyczny Iran, w którym wybierają to, co chcą... Żyjesz w jakieś alternatywnej rzeczywistości.
W demokratycznej Polsce na skutek demokratycznych wyborów dzieją się rzeczy opisane przeze mnie w punktach 1-3. Ty jednak zamierzasz się z tej Polski wyprowadzić. Czyli jednak NIE WSZYSCY Polacy są katolicko-faszystowskimi zjebami itd. Dlaczego zatem jednocześnie WSZYSCY uchodźcy mają być islamskimi fundamentalistami i religijnymi terrorystami?
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-11-01, 14:38   

fdv napisał/a:
Romulus napisał/a:

Jak przyjadą do Polski legalnie to niech się sądzą do oporu, jeśli uciekają przed wojną to niech proszą o azyl w pierwszym kraju którego granicę przekroczą, a w którym nie ma wojny.

Bo tym ludziom odmawia się zastosowania prawa międzynarodowego. Oni chcą złożyć wnioski o azyl, ale bandziory w mundurach SG im tego odmawiają, nie przyjmują tych wniosków w ogóle.

Ale z jakiej racji mają mieć prawo do złożenia wniosków o azyl w Polsce, skoro pierwszym krajem którego przekroczyli granicę jest Białoruś?
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2022-11-01, 16:12   

Asuryan napisał/a:
fdv napisał/a:
Romulus napisał/a:

Jak przyjadą do Polski legalnie to niech się sądzą do oporu, jeśli uciekają przed wojną to niech proszą o azyl w pierwszym kraju którego granicę przekroczą, a w którym nie ma wojny.

Bo tym ludziom odmawia się zastosowania prawa międzynarodowego. Oni chcą złożyć wnioski o azyl, ale bandziory w mundurach SG im tego odmawiają, nie przyjmują tych wniosków w ogóle.

Ale z jakiej racji mają mieć prawo do złożenia wniosków o azyl w Polsce, skoro pierwszym krajem którego przekroczyli granicę jest Białoruś?

W sumie racja. Bo co różni Polskę od Białorusi? Nic. Dwie republiki ludowe, gdzie władza robi z ludźmi co chce.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-11-07, 15:25   

https://twitter.com/delestoile/status/1589550331146698752

Norwegia, nachodźcy, mała mieścina, taka tam codzienność, trza przywykać...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2022-11-07, 16:57   

Na razie wygląda to na MASYWNY PIERDOLET DLA POTŁUCZONYCH.

Po pierwsze - źrodłem jest Tłiter. Szambo z definicji. Królestwo fejk niusów i rosyjskich (i nie tylko) botów.

Po drugie - z utajnionych przez sąd dokumentów wynika... No ja cię nie mogę. Utajnione przez sąd dokumenty... Kobietę ledwie zgwałcili a sprawa już w sądzie i już sąd utajnia dokumenty. Ale jakiś ZYEB z Tłitera do nich dotarł, albo dotarł do ludzi, którzy do nich dotarli.

Reasumując, przypomina to pewnego mema, czy pastę sprzed kilku miesięcy na temat ZPIZGU dotyczącego pandemii. Miliardy wydane na tajny projekt wywołania światowej histerii, żeby wcisnąć ludziom szczepionki, które były niepotrzebne albo zawierały super tajne czipy, albo zawierały jakąś broń genetyczną, albo... (wstaw jakąkolwiek największą brednię, która przyjdzie ci do głowy). I co? I przychodzi jakiś chłopek roztropek i kilkoma kliknięciami demaskuje ten globalny ZPIZEG. :badgrin:

No mniej więcej tyle jest dla mnie wart ten wyrzyg jakiegoś Tłiterowego poyeba.

Źródło i wytłumaczenie DLACZEGO jakiś norweski sąd miałby cokolwiek utajniać w sprawie, którą zajmować się będzie najwcześniej za kilkanaście miesięcy. Albo to się nie wydarzyło.

Chętnie się dokształcę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-11-07, 18:08   

Nie wiem nic na temat kraju pochodzenia sprawców, ale że gwałt miał miejsce to fakt, wystarczy 30 sekund w google.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-07, 18:43   

cóż - dodatkowo (podobno) dużo krajów nie prowadzi statystki sprawca/pochodzenie/religia/etc - coby nie piętnować.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2022-11-07, 21:09   

Tak. I wożą ich czarną wolgą.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-07, 22:20   

Fidel-F2 napisał/a:
Tak. I wożą ich czarną wolgą.


Czarnym Tupolewem.

Białoruś znowu się aktywuje
https://twitter.com/i/web/status/1589615186356604928
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2022-11-07, 23:28   

Chociaż tyle, że potrafisz się śmiać że swojej głupoty.

Poza tym powinieneś napisać "uaktywnia" nie "aktywuje". To nie są synonimy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-08, 20:49   

prosto z Iranu.
DO końca

https://twitter.com/i/web/status/1587462173206671360
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23160
Wysłany: 2022-11-09, 18:13   

Dlaczego ci się to nie podoba? Akceptujesz podobne przestępstwa popełniane przez polskich umundurowanych bandytów na granicy z Białorusią. Widzę tu niespójność. Ale może się mylę, oświeć mnie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-09, 18:52   

masz nagranie - dowód takiego traktowania na granicy ?
czy posługujesz się doniesieniami ?
że zapytam "po twojemu" ?

do tego jest różnica pomiędzy siłami mającymi przede wszystkim chronić granicy przed przekroczeniem jej przez nielegalnych
a w sumie nie wiadomo czy to policja czy straż moralności - ale działają przeciwko własnym obywatelom
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13184
Wysłany: 2022-11-09, 19:44   

Trojan, pierdolisz od rzeczy
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14