FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Imigranci/uchodźcy
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-17, 19:47   

dla kogo te statystyki? chciałoby się rzec...

przynajmniej - wbrew naszej obiegowej opinii, Polska wedle tych statystyk wyróżnia się na tle Europy jak jedno z bezpieczniejszych państw.

proszę - pewnie stronnicze (bo z Policji) ale... https://policja.pl/pol/aktualnosci/206040,W-Polsce-jeden-z-najnizszych-wskaznikow-przestepstw-w-Unii-Europejskiej.html

tutaj dane z eurostatu https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Archive:Dane_statystyczne_dotycz%C4%85ce_przest%C4%99pczo%C5%9Bci&oldid=506916
za lata 16-18 - pewnie spokojnie można poszukać lepiej, ale to pierwsze wyniki z gugla.

ja tam widzę pewną korelację w imigrantami (zwłaszcza tymi płn.afryki/bliskiego wschodu) no ale ja jestem stronniczy. Zwykli mieszkańcy krajów eur.zach. też to widzą - i stąd wzrosty partii populistyczno-prawicowych (Włochy, Niemcy, Franca)

jeśli chodzi o gwałty - sprawa trudna, bo mamy różny "zasięg" pojęcia. W Szwecji chyba starczy - przepraszam za określenie (prostackie) - obmacać , czy złapać za "cycki" i już wpada się w kategorię gwałtu. Dodatkowo - te przestępstwa często są "chowane"... więc polskiego 1,99 nie ma co brać pod uwagę - tym bardziej że wedle badań Polacy przodują w E. w statystyce przestępstw rodzinnych. Co nie zmienia faktu że nawet jak dodamy nam kilka % to i tak będziemy w całkiem bezp. okolicy.


Bibi:

https://www.national-geog...rz-z-fanatykami


kurwa, IRAN ? ja prdl... nie wiem kiedy się zgubiłeś, ale to będzie jakoś chyba w XX wieku, gdzieś przed rewolucją...
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-17, 20:46   

Słuchaj, misiek, ja byłem w Iranie, kilkakrotnie (przed pandemią, przyznaję) i mam tam przyjaciół, więc naprawdę z grubsza wiem, co mówię. A ty demonizujesz Irańczyków tak samo, jak strażnicy rewolucji demonizują USA.

A co do Indonezji... Ja wiem, dżemaja islamija, zamach na Bali, dwieście ofiar, normalnie szatany wcielone. Tyle mniej więcej dociera do przeciętnego Europejczyka, prawda? A, jeszcze surfing na Bali i warany z Komodo. I wulkany. Może Indonezja to ćwierć miliona ludzi, ale daleko im do ćwierci miliona pierdolniętych fanatyków. Serio, serio.

W ogóle czytałeś to, co wstawiłeś pod linkiem?

Cytat:
– Dla wielu ludzi muzułmańska pobożność jest tożsama z politycznym radykalizmem – mówi Sidney Jones, ekspert ds. Indonezji z organizacji non-profit International Crisis Group. – W tym kraju znajdziemy jednak mnóstwo przykładów, że to nieprawda.

Cytat:
Aceh jest jedyną prowincją Indonezji, w której działa jednostka zajmująca się kontrolą przestrzegania szariatu.

W Acehu mieszka 5 mln ludzi. Z 275 mln. Circa 2%.
Zresztą cały ten artykuł b. ładnie i z różnych stron naświetla islam w Indonezji, dzięki za polecankę. Pomijam już nawet, że mają tam ponad 10% chrześcijan. A ty się zwyczajnie złapałeś na chwytliwy, clickbaitowy tytuł.

I jeszcze cytat z Wiki, o Iranie. Tak pod rozwagę.
Cytat:
A 2020 survey by the World Values Survey found that 96.6% of Iranians believe in Islam. On the other hand, another 2020 survey conducted online by an organization based outside of Iran found a much smaller percentage of Iranians identifying as Muslim (32.2% as Shia, 5.0% as Sunni, and 3.2% as Sufi), and a significant fraction not identifying with any organized religion (22.2% identifying as "None," and some others identifying as atheists, spiritual, agnostics, and secular humanists)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-10-17, 21:15   

Dobra a jakie macie zdanie op tej aferze z gwałtami z ubera/bolta co to każdy jeden przypadek był przez imigranta i to nie z Ukrainy? Powiedzmy sobie szczerze, tam jest tak jak u nas na wsi w latach 80tych, pewnie siebie gwałcicielami nie nazywają ale przy naszej obecnej wrażliwości ciężko to nazywać inaczej.
Możecie zaklinać rzeczywistość ale powiedzcie szczerze, wasza córka poznaje emigranta z Kazachstanu i on zaprasza ją na imprezę, puszczacie?
Wcale nie uważam że w islamie każdy to gwałciciel ale uważam że w każdej kulturze młody, napalony (bo żonę/dziewczynę zostawił w domu) i bez kontroli to gość potencjalnie niebezpieczny a dziwnym trafem głównie tacy przyjeżdżają
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-17, 22:10   

Bibi King napisał/a:
Słuchaj, misiek, ja byłem w Iranie, kilkakrotnie (przed pandemią, przyznaję) i mam tam przyjaciół, więc naprawdę z grubsza wiem, co mówię. A ty demonizujesz Irańczyków tak samo, jak strażnicy rewolucji demonizują USA.


Unia Europejska nałoży sankcje na Iran za brutalne tłumienie protestów w reakcji na śmierć 22-letniej Mahsy Amini. Młoda kobieta zmarła na posterunku policji moralności po tym, jak została zatrzymana za rzekome niedostateczne nakrycie głowy. Zgodę na nałożenie restrykcji dali ministrowie spraw zagranicznych 27 krajów na spotkaniu w Luksemburgu.

Po śmierci młodej kobiety w Iranie wybuchły protesty, które rozlały się na dziesiątki miejscowości w kraju i na świecie. Jak podała w poniedziałek organizacja Iran Human Rights, w trakcie protestów zginęło do tej pory co najmniej 215 osób, w tym 27 dzieci.

Do IHR wpływają też sygnały o masowych aresztowaniach i stosowanych przez służby torturach.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29036366,iran-protesty-po-smierci-22-letniej-mahsy-amini-jest-zgoda.html#do_t=49&do_g=12&do_s=B&do_w=46&do_v=718&do_st=RS&do_sid=1014&do_a=1014&s=BoxNewsLink



to nie ja - to Gazeta demonizuje !
najgorsze że ci źli politycy co nakładają sankcje - nigdy nie byli w Iranie, w przeciwieństwie do Ciebie.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-17, 22:14   

Mieszasz tematy, Trojan. Nie chce mi się tego rozplątywać, ale rozmawialiśmy o czymś kompletnie innym. Dobrej nocy życzę.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-17, 22:22   

Bibi King napisał/a:
Mieszasz tematy, Trojan. Nie chce mi się tego rozplątywać, ale rozmawialiśmy o czymś kompletnie innym. Dobrej nocy życzę.


ok. ostro i bez sensu zdryfowało na Iran.

Wracamy do Polski - skoro tak dobrze jest w Iranie i innych islamskich państwach, to czemu imigranci z tego obszaru pchają się do gejropy ?

Straż Graniczna jest po to :
Cytat:
Straż Graniczna jest jednolitą, umundurowaną i uzbrojoną formacją przeznaczoną do ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji.


Wy byście widzieli chyba SG jako służby informacyjno-podawcze.

Jeszcze całkiem niedawno(przed pande) w ramach oszczędności powstały projekty włączenia obowiązków/uprawnień SG do policji (jak np. w niemcach), jak i samych funkcjonariuszy



Cytat:

No i kierując się strachem przed przestępcami imigrantami już czas wykopać wszystkich Ukraińców z Polski, prawda? Czemu my im pomagamy, skoro przyjeżdżajo, gwałco, kradno, mordujo - jak powiedział jakiś gościu z Internetu, któremu wierzę bardziej niż weryfikowalnym danym. :mrgreen:


Po pierwsze - Ukraińcy ratują nasz rynek pracy..
Po drugie - napierdalają się z Ruskimi (powinno być po pierwsze) - czego chcieć więcej ?
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-10-18, 06:29   

Trojan napisał/a:

Straż Graniczna jest po to :
Cytat:
Straż Graniczna jest jednolitą, umundurowaną i uzbrojoną formacją przeznaczoną do ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego oraz zapobiegania i przeciwdziałania nielegalnej migracji.


Wy byście widzieli chyba SG jako służby informacyjno-podawcze.

Jeszcze całkiem niedawno(przed pande) w ramach oszczędności powstały projekty włączenia obowiązków/uprawnień SG do policji (jak np. w niemcach), jak i samych funkcjonariuszy


O widzisz.
Czyli SG NIE jest do napieprzania się i wyrzucania emigrantów?
A może ma nawet jakieś procedury do działania z emigrantami, w tym również z nielegalnymi? Czy w tych procedurach jest ich brutalne traktowanie? Czy w tych procedurach jest traktowanie ich jak gówno?
To samo dotyczy zresztą wspomnianej policji, ona też nie ma pozwolenia do napierdalania się ludźmi, a zwłaszcza z ludźmi którzy nie są groźni, nie łamią prawa ... tylko są przeciwnikami politycznymi obecnej władzy. Na to są konkretne przepisy i procedury, które bardzo jasno opisują w jakich warunkach policja może używać siły.
Z jednej i drugiej służby, nasza aktualna władza zrobiła sobie zbrojne ramię własnej PARTYJNEJ polityki. To nie ma nic wspólnego z przestrzeganiem prawa, ani z ochroną państwa czy jego obywateli.
Akurat tyle co widziałem filmik z ostatniej miesięcznicy z policją, nie SG, ale wyraźnie widać, że to policja jest stroną agresywną względem obywateli. To nie jest żadne dbanie o nasze bezpieczeństwo. I niestety podobnie odbieram działania SG na granicy z Białorusią.
I bynajmniej nie uważam, że należy wpuszczać każdego, zawsze i bezwarunkowo. Ale nie należy również każdego bezwarunkowo wyrzucać i traktować od razu jak przestępcę.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-10-18, 07:40   

Społeczne przyzwolenie na takie akcje to po prostu ruskie zbydlęcenie. Tyle w temacie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-10-18, 17:17   

Trojan napisał/a:
dla kogo te statystyki? chciałoby się rzec...


Dla ludzi myślących, a nie takich, którzy kierują się emocjami i których można striggerować za pomocą Internetu każdym fejkiem, jeśli odpowiednio wcelować w ich uprzedzenia.

To chyba oczywiste, że jeśli do jakiegoś kraju zwala się duża liczba imigrantów, to rośnie przestępczość. Ale nigdy na taką skalę, o jakiej piszecie i jakiej się boicie nie mając ku temu żadnych racjonalnych podstaw.

Kiedy do Polski zaczęli imigrować za pracą Ukraińcy, to też popełniali przestępstwa: jazda po pijaku, kradzieże, bójki, zgwałcenia.

Kiedy otworzyły się rynki unijne i Polacy ruszyli w Europę - też popełniali przestępstwa. W Niemczech, w Wielkiej Brytanii.

W innym miejscu i czasie na tym forum pisałem i linkowałem wiadomości z UK o tym, jak brytyjskiemu rządowi opłacało się czarterować samoloty do Polski z więźniami, niż wysyłać ich sukcesywnie, jak ich złapali/skazali. Dzielna polska husaria dopuszczała się na brytyjskiej ziemi głośnych i brutalnych morderstw, szeroko relacjonowanych w mediach. Od gwałtów, po zabójstwa. Z okazji ślubu, który brał książę Harry i Meghan Markle to właśnie polska husaria planowała jego morderstwo za skażenie białej rasy.

W Niemczech tak samo.

W Skandynawii, szczególnie w Norwegii Polacy zapisali się jako rodzice, którym często są odbierane dzieci, bo "tradycyjny" polski model wychowania polegający na nakurwianiu szczeniaka po dupie jakoś tam nie cieszył się uznaniem. Polscy politycy na tym próbowali zbijać kapitał i chronić polskie rodziny. :-P

Generalnie, idąc waszym tokiem rozumowania, tych Polaków, za to że są katolikami i dzikusami to trzeba z całej Europy pognać do tego getta normalności nad Wisłą, gdzie trawa zieleńsza, przestępczości nie ma. A jeśli jest, to tylko popełniana przez Polaków. Cud.

Korelację między liczbą przestępstw a imigracją "wykazują" tylko prawicowe media i politycy. A wy łykacie to jak pelikany, bo akurat uderza w czułą strunę waszych uprzedzeń.

Żeby nie było - disclaimer zawsze na propsie - nie oznacza to, że imigranci nie popełniają przestępstw. Jasne, że są wśród nich przestępcy. Ale stygmatyzowanie wszystkich w ten sposób jest po prostu chujowe.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-18, 18:06   

brak jakiejkolwiek korelacji wskazują natomiast lewicowe media i politycy - które tak samo kłamią w sprawach dla nich ważnych, jak ci z prawej.
Po pierwsze ogólnie to chyba nie robi się cyw. Europy segregacji przestępstw pod kątem rasowości/imigracji. Bo zakazano tego nieludzkiego prawa.

po drugie znowu oddalamy się od tematu - wpuszczamy powiedzmy 10-100 tys. uchodźców z krajów b.wschodu i płn. afryki. I co ?

poziom zatrudnienia imigrantów w krajach z "tradycją" wynosi 60-70% dla mężczyzn i 50(i mniej) dla kobiet. Ile byłoby w Polsce ? 30/10% ?
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-18, 19:01   

Cytat:
wpuszczamy powiedzmy 10-100 tys. uchodźców z krajów b.wschodu i płn. afryki. I co ?

Nie wiem co, ale sądząc po głosach z prawa, katolicyzm by się zawalił, nastałaby powszechna bieda, a znakomita większość kobiet (mężczyzn zresztą też) zostałaby zgwałcona przez orientalnych lub afrykańskich kazirodców, zoofilów i kanibali. Poza tym wyjedliby nam grzyby z lasów, ryby z rzek i krówki z torebek.

Tymczasem mnie osobiście nie chodzi(ło) o to, żeby otworzyć granicę i wpuścić jak leci sto tysięcy uchodźców, tylko traktować ich jak ludzi i nie popadać w drugą skrajność: zamykamy szlaban i wszyscy wypierdalać. Czterdziestomilionowy cywilizowany kraj nie powinien chyba się obawiać najazdu "hordy" o liczebności 0,025-0,25% jego populacji, prawda?

Przyjęliśmy 6 mln Ukraińców, z czego chyba ze 3-4 mln zostały i jakoś żyjemy.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-10-18, 19:18   

Romulus napisał/a:

W Skandynawii, szczególnie w Norwegii Polacy zapisali się jako rodzice, którym często są odbierane dzieci, bo "tradycyjny" polski model wychowania polegający na nakurwianiu szczeniaka po dupie jakoś tam nie cieszył się uznaniem. Polscy politycy na tym próbowali zbijać kapitał i chronić polskie rodziny. :-P


Teraz to pojechałeś po bandzie rozumiem że norweskie pozasądowe odbieranie rodzicom dzieci w wyniku anonimowych donosów przez biurwy z opieki socjalnej to ten model wychowywania dzieci któremu ty sędzia RP hołdujesz? Jak widać haniebne działanie Barnevernet oburzało nie tylko polaków, ale i wiele innych nacji stąd sprawa przed ECHR.

https://www.norwaynews.co...arental-rights/
https://www.bbc.co.uk/new..._hidden_scandal
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-18, 21:15   

Bibi King napisał/a:

Przyjęliśmy 6 mln Ukraińców, z czego chyba ze 3-4 mln zostały i jakoś żyjemy.


pomijając sporą wspólnotę językowo-zwyczajową z Ukraińcami - i to że nawet typowo ruskojęzyczni są w stanie w ciągu najdalej roku wprasować się w system i pracę, to w przypadku całkowicie obcych nam kulturowo bliskowschodnich przybyszów to kompletny nonsens.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-10-18, 21:38   

Ty widzisz kompletny nonsens, ja widzę kompletny brak woli i upór "nie, bo nie".
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1642
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-10-19, 06:03   

Trojan napisał/a:
Bibi King napisał/a:

Przyjęliśmy 6 mln Ukraińców, z czego chyba ze 3-4 mln zostały i jakoś żyjemy.


pomijając sporą wspólnotę językowo-zwyczajową z Ukraińcami - i to że nawet typowo ruskojęzyczni są w stanie w ciągu najdalej roku wprasować się w system i pracę, to w przypadku całkowicie obcych nam kulturowo bliskowschodnich przybyszów to kompletny nonsens.

Ty jednak jesteś idiotą.
Bo ci wszyscy Irańczycy (pracuję z jednym), Wietnamczycy, Japończycy, Turcy itp. którzy pracują w Polsce, to zapewne poprzebierani Polacy?
Ukraińcom pewnie dużo łatwiej się dopasować, ale nie oznacza to, że inni nie dopasują się wcale.
Dodatkowo - obcy kulturowo mogą mieć większe problemy z życiem/funkcjonowaniem, ale nie aż tak duże z samą pracą. Tu wszystko kwestia bardziej tego jaką mają wiedzę i doświadczenie, a nie kwestia kultury w jakiej wyrośli.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-19, 15:07   

tja, ty z tych którzy wierzą że tam w lasach, to tysiące lekarzy, inżynierów
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-10-19, 15:23   

Trojan życzę ci żebyś nigdy ty do takie lasu nie trafił i nie musiał liczyć na życzliwość osób o obcej ci kulturze.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-10-19, 16:25   

Jak nie widzicie różnicy w przyjęciu kilku milionów Ukraińców - W ZDECYDOWANEJ większości kobiet i dzieci, które uciekły przed wojną podczas gdy ich mężowie zostali w kraju go broniąc, które pracują, które w większości planują powrót do swojej ojczyzny po wojnie,

A

milionami afrykańskich i bliskowschodnich pontoniarzy
W ZDECYDOWANEJ większości młodych mężczyzn, którzy nie uciekają przed wojną, którzy nie chcą pracować, nie chcą się asymilować, kompletnie nie myślą o powrocie, którzy zgodnie z islamskimi zwyczajami mają zamiar wziąć w posiadanie ziemie na których się osiedlają w momencie jak już ich będzie odpowiednio dużo, zresztą wcale się z tym nie kryją,

To serio szkoda czasu na gadanie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-10-19, 16:52   

fdv napisał/a:
Romulus napisał/a:

W Skandynawii, szczególnie w Norwegii Polacy zapisali się jako rodzice, którym często są odbierane dzieci, bo "tradycyjny" polski model wychowania polegający na nakurwianiu szczeniaka po dupie jakoś tam nie cieszył się uznaniem. Polscy politycy na tym próbowali zbijać kapitał i chronić polskie rodziny. :-P


Teraz to pojechałeś po bandzie rozumiem że norweskie pozasądowe odbieranie rodzicom dzieci w wyniku anonimowych donosów przez biurwy z opieki socjalnej to ten model wychowywania dzieci któremu ty sędzia RP hołdujesz? Jak widać haniebne działanie Barnevernet oburzało nie tylko polaków, ale i wiele innych nacji stąd sprawa przed ECHR.

https://www.norwaynews.co...arental-rights/
https://www.bbc.co.uk/new..._hidden_scandal

Nie jest ważne, czemu ja hołduję. Stosując waszą (antyimigrancką) retorykę - przyjeżdża to katolickie, słowiańskie dzikusowo, nie asymiluje się, dzieci traktuje nie tak jak nasze, norweskie prawo, stanowi, to w czym problem? Przyjechali do kraju i chyba wiedzą, że mają się podporządkować naszym prawom, zwyczajom i kulturze. :mrgreen:

W Polsce się to robi zdecydowanie bardziej cywilizowanie - za frak, za siatkę, niech zdychają na bagnach. Żadnej ochrony. Bo bandzior w mundurze tak powiedział a to on decyduje co jest prawem. A nie jakiś sąd. Co to w ogóle za pomysł, aby sąd decydował. :mrgreen:

Zatem, coś ty się tak z tym prawem i sądami wyrwał, skoro odmawiasz ich imigrantom w Polsce.

wred, do Polski przyjechali także mężczyźni. I nie chodzi o tych, którzy uciekali przed wojną, ale przed wojną. Przyjechali do pracy. I pracowali, pracują, a także kradną, jeżdżą po pijaku, powodują wypadki, a nawet dwóch takich zgwałciło kobietę w Polsce. Oczywiście, na to przymykamy oko, bo nie lubimy tylko "ciapatych"? :mrgreen:

A z tym wzięciem w posiadanie ziemi, to żeś walnął teraz. No, ale przecież katolicy też nawracajo innych siło na swojo wiarę. I to nie certolą się - czy Polak, czy nie. A już nienawiść do kobiet wśród katolików to norma.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-10-19, 17:12   

wred napisał/a:

milionami afrykańskich i bliskowschodnich pontoniarzy

Ale że do Polski?
Z Białorusi pontonami?
wred napisał/a:

W ZDECYDOWANEJ większości młodych mężczyzn, którzy nie uciekają przed wojną, którzy nie chcą pracować, nie chcą się asymilować, kompletnie nie myślą o powrocie, którzy zgodnie z islamskimi zwyczajami mają zamiar wziąć w posiadanie ziemie na których się osiedlają w momencie jak już ich będzie odpowiednio dużo, zresztą wcale się z tym nie kryją,

Tak, dlatego tonęły na tych pontonach dzieci i kobiety. A uciekać można z wielu powodów. Ci mężczyźni też mogą uciekać z wielu powodów. I jest prawo międzynarodowe, które normuje takie sytuacje. I należy je stosować. Bo jak się ustanawia prawo to nie po to, żeby je olać jak nam stanie się niewygodne. Bo jak łamiesz jedno prawo z takiego powodu, to za chwilę można złamać kolejne. Ale w końcu żyjemy w kraju, w którym olewanie prawa jest uświęconym zwyczajem.
A opinie o tym jacy są uchodźcy czy imigranci to mi zwisają, bo jak ze wszystkimi medialnymi "faktami" to w zależności od tego jak się ich chce pokazać tak będą demonami w ludzkiej skórze albo barankami prowadzonymi na rzeź.
Warto też pamiętać, że w krajach takich jak Francja dla przykładu często rzeczy przypisywane muzułmańskim imigrantom robili nie oni tylko obywatele Francji, pochodzący z krajów niegdyś kolonialnych dla Francji, mieszkających we Francji od dawna i to nie w pierwszym pokoleniu.
Czy są problemy z asymilacją imigrantów odmiennych kulturowo? Pewnie, że są. Wszędzie i zawsze. Dlatego w USA mają dzielnice chińskie, Małe Italie, polskie miasteczka i dzielnice, murzyńskie dzielnice, meksykańskie dzielnice zapewne, mafie włoskie, irlandzkie, a do tego w ciul zapewne kłopotów. I tyle.

W Polsce mieliśmy przed nie tak wieloma laty ogromne ilości Wietnamczyków, Romów, Rumunów, Czeczeńców (muzułmanów, Islamistów cała gębą, z takim Mamedem Khalidowem dla przykładu) Palestyńczyków (też najczęściej muzułmanów i to z Bliskiego Wschodu) i w ogóle nie widzieliśmy problemu. Póki politycznie ktoś nie wzuł brunatnej koszul;i i zaczął głosić swoje prawdy objawione.
wred, Trojan i inni, zdajcie sobie sprawę, że w Polsce to w ogóle nie jest istotny problem, bo nawet jakby wam wszystkich z Białorusi wpuścili do kraju, to większość by pojechała dalej, garść została i przez całe życie byście ich na oczy nie zobaczyli. Bo dalej jesteśmy paranoicznym bardzo monokulturowym krajem, w którym ciągle tak łatwo straszyć diabłem o innym kolorze skóry. Żałosne to.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-19, 18:23   

będąc nie mniej złośliwym,
jako prawnik winneś wiedzieć że imigrantów nie obowiązuje strefa Szengen.
Jest imigrantem zarejestrowanym w Polsce i nie może z niej wyjechać do UE póki nie zostanie wszystko załatwione - czyli cała kilkuletnie procedura. Co robi SG na zachodzi ?
m.in odbiera z granicy Niemieckiej imigrantów którzy są przypisani do Polski.

zapomniałeś o Grekach.... też było ich dużo.

tja, Tomaszu, ale to było w XX wieku
w XXI coś się zmieniło - czego raczysz nie zauważać.


btw. dzisiaj jechałem z Ukraińcem z Mariupola. Marynarz (chiefs officer ? wtf?)
WOjna zastała go na morzu - rodzina w M. (żona+2d) on wrócił z Brazylii , rodzina uciekła na przeł 03/04 spotkali się w Kiszyniowie (Moł.) potem pojechali na jakiś czas do Bułgarii, ale w końcu wylądowali we Wrocławiu.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-10-19, 18:35   

Ja odnosiłem się do imigrantów ogólnie.

Absolutnie popieram Ukraińców, pomimo historycznych zaszłości.
Wspieram ich zresztą od początku wojny. Cieszę się że znaleźli u nas pomoc i opiekę. Jasne że trafiają się też młodzi faceci panoszący się po pijaku nocą po rynku mojego miasta, ci mnie irytują, ale to oczywiste. Nie wszyscy są bohaterami. Ale większość jest.

Ale miliony pielgrzymujące do Niemiec przez ostatnie lata na zaproszenie Makreli to już zupełnie co innego.
I cieszę się że ich u nas nie ma, bo o mały włos mielibyśmy spory procent z tych wszystkich architektów i lekarzy u siebie, a wszystko jest zajebiście dopóki są w mniejszości...

Albo ci podrzucani na zasieki przez białoruskich żołdaków... no co to ma być... rewelka że płot stoi, niech działa długo i szczęśliwie.

No ale jak pisałem z mojej strony OT bo mamy skrajnie inne zdanie a nie ma co się kłócić o coś na co i tak za dużo wpływu nie ma.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-10-19, 18:41   

Trojan napisał/a:

jako prawnik winneś wiedzieć że imigrantów nie obowiązuje strefa Szengen.

i jak z tego wynika to co robimy na granicy z Białorusią? oświeć mnie?
Trojan napisał/a:
Jest imigrantem zarejestrowanym w Polsce i nie może z niej wyjechać do UE póki nie zostanie wszystko załatwione - czyli cała kilkuletnie procedura.

I co z tego wynika? Uzasadnienie bezprawnych działań?
Trojan napisał/a:
w XXI coś się zmieniło - czego raczysz nie zauważać.

Co się w Polsce zmieniło? Jak nas w Polsce dotknęło cokolwiek związanego z imigracją z krajów muzułmańskich? oświeć mnie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-10-19, 18:59   

Tomasz napisał/a:
dlatego tonęły na tych pontonach dzieci i kobiety
wiesz czemu? Bo często były wyrzucane za burtę jako niepotrzebny balast.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-10-19, 19:35   

wred napisał/a:
Bo często były wyrzucane za burtę jako niepotrzebny balast.

Tym to straszniejsze. Ale to jakoś przeczy twojej wersji jak to zwłaszcza mężczyźni usiłują się dostać do Europy. Otóż także kobiety i dzieci. I pomyśl jak trzeba być zdesperowanym żeby z małym dzieckiem się na to decydować.
I po raz kolejny także tobie napiszę, że dla Polski to nieistniejące zagrożenie. To pomyśl, czemu masz tak mocne zdanie na ten temat. On cię nie dotyczy. Nie będzie dotyczył. Taka emigracja nie wpłynie na twoje życie. Nie postawi twojego życia na głowie. Tak czy inaczej dla ciebie, mnie i naszych dzieci większym zagrożeniem będzie pijany kibol niż muzułmanin, islamista, czarnoskóry animista, Hindus itd. Czemu tak się tego obawiasz?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-10-19, 19:39   

Romulus napisał/a:

Zatem, coś ty się tak z tym prawem i sądami wyrwał, skoro odmawiasz ich imigrantom w Polsce.


Jak przyjadą do Polski legalnie to niech się sądzą do oporu, jeśli uciekają przed wojną to niech proszą o azyl w pierwszym kraju którego granicę przekroczą, a w którym nie ma wojny. Jakich byście fikołków nie stosowali to ludzie próbujący przekroczyć polsko-białoruską granicę tam powinni zgłaszać się o azyl, a jeśli już tak bardzo chcą do EU niech zgłaszają się do placówek dyplomatycznych poszczególnych krajów na Białorusi. Względnie mogą złożyć podanie (co nie znaczy że zostanie pozytywnie rozpatrzone) na przejściu granicznym. Przechodzenie ot tak sobie zielonej granicy jest niedopuszczalne w przypadku braku wojny. Gdyby to było takim łamaniem prawa międzynarodowego jak się próbuje to przedstawić to już dawno komisja europejska by to dodała do listy zaraz obok praworządności za co szturchać rząd PiS'u.

Według mnie to cała dyskusja jest postawiona na głowie bo Co do tego że Ukraińcom należy pomagać jest konsensus, świat się im zawalił na głowę nie ma wyjścia i trzeba. Ale nikt nie będzie potrafił wytłumaczyć skąd wziąć pieniądze na utrzymanie migrantów z Afryki i bliskiego wschodu, kto ma płacić za to? Że to kilka tysięcy i to jest nic? Nie zgodzę się bo po pierwszych kilku tysiącach zaczęłoby ich być po kilka tysięcy miesięcznie. Te liczby by tylko rosły, a przemytnicy ludzi by zacierali ręce. Wytłumaczcie teraz komuś w kolejce do zwykłego lekarza już nie mówię że pacjentowi u którego jest podejrzenie raka i jest w kolejce do biopsji że musi poczekać bo tutaj jest "uchodźca" z Egiptu i jemu się też należy opieka lekarska. Ja nawet jestem skłonny uwierzyć że ci co dają dyla teraz są skłonni pracować i to ciężko. Ale co z tego jak w takiej Francji billiony euro władowywane w socjalne programy nie pomogły i odsetek zatrudnionych w drugim czy trzecim pokoleniu jest o wiele niższy niż rodowitych francuzów czy emigrantów z europejskich państw. Skoro we Francji się nie udało to skąd pomysł że tutaj się powiedzie. My mamy wystarczająco dużo problemów własnych, rząd który miota się i nie potrafi przeprowadzić transformacji energetycznej, służba zdrowia leży i kwiczy, edukacja to samo, a tutaj pomysły rodem z fantastyki że nasze pierdoły sobie poradzą. A wiem każdy myśli (co dobrze obrazuje jak bardzo powierzchowna jest ta chęć pomocy) co to nas będzie kosztować i tak pojadą do Niemiec, otóż jak będą od nas jechać do Niemiec nieprzerwanym potokiem to prędzej będzie przywrócona kontrola na granicach PL-DE i to nie będzie ostatnie ich słowo.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-10-19, 19:46   

Tomasz napisał/a:
Trojan napisał/a:

jako prawnik winneś wiedzieć że imigrantów nie obowiązuje strefa Szengen.

i jak z tego wynika to co robimy na granicy z Białorusią? oświeć mnie?
Trojan napisał/a:
Jest imigrantem zarejestrowanym w Polsce i nie może z niej wyjechać do UE póki nie zostanie wszystko załatwione - czyli cała kilkuletnie procedura.

I co z tego wynika? Uzasadnienie bezprawnych działań?
Trojan napisał/a:
w XXI coś się zmieniło - czego raczysz nie zauważać.

Co się w Polsce zmieniło? Jak nas w Polsce dotknęło cokolwiek związanego z imigracją z krajów muzułmańskich? oświeć mnie.


to było odpowiedzi na twoje słowa - o tym np. jak to migranci "znikną" z Polski.
bezpośrednio nie dotknęło - bo mamy dość znikomą migrację z BW

nwm. tak swoją drogą - myślę że w przeciwieństwie do do wszystkich moich oponentów - parokrotnie (ok 10x) sprowadzałem muzułmanów do Polski (tak 5/5 Turcy/Arabi) , mam pojęcie o faktycznych procedurach i nie jestem "żydożercą"
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-10-19, 20:43   

Tomasz napisał/a:
wred napisał/a:
Bo często były wyrzucane za burtę jako niepotrzebny balast.

Tym to straszniejsze. Ale to jakoś przeczy twojej wersji jak to zwłaszcza mężczyźni usiłują się dostać do Europy. Otóż także kobiety i dzieci. I pomyśl jak trzeba być zdesperowanym żeby z małym dzieckiem się na to decydować.
I po raz kolejny także tobie napiszę, że dla Polski to nieistniejące zagrożenie. To pomyśl, czemu masz tak mocne zdanie na ten temat. On cię nie dotyczy. Nie będzie dotyczył. Taka emigracja nie wpłynie na twoje życie. Nie postawi twojego życia na głowie. Tak czy inaczej dla ciebie, mnie i naszych dzieci większym zagrożeniem będzie pijany kibol niż muzułmanin, islamista, czarnoskóry animista, Hindus itd. Czemu tak się tego obawiasz?


Nie przeczy. W łodzi na 100 facetów było kilka kobiet. Takie proporcje. Nie odwrotnie. I sorry nie chcę mieć w kraju uchodźców dla których kobieta jest przedmiotem. Zaraz po kozie. Nie i chuj.

I śmieszą mnie w cholerę idiotki z black lives matter, ochojskie, różne nawiedzone feministki które by takich przygarniały...
 
 
Rec

Posty: 223
Wysłany: 2022-10-20, 00:08   

Co ty masz człowieku z tymi kozami? Już nie będę ci sadził dyrdymałów o stereotypach i rasizmie, bo jak w takim wieku myślisz w ten sposób, to już tak zostanie i pozostaje żal. Ale te kozy wspominane co chwile brzmią jak jakaś dziwna fascynacja, bardziej świadcząca o twoich kosmatych myślach niż o kimkolwiek na Bliskim Wschodzie.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-10-20, 07:48   

Za każdym razem, kiedy otwieram ten wątek narasta we mnie ochota, żeby pójść do lasu, znaleźć sobie przytulny wykrot, usiąść, porosnąć mchem i pozwolić, żeby grzyby przywróciły moje ciało Ziemi.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,31 sekundy. Zapytań do SQL: 14