FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Filmowe pogwarki - czyli spam okołofilmowy
Autor Wiadomość
Rec

Posty: 410
Wysłany: 2025-12-08, 11:37   

Niezbyt kumam. Obecny stan prawie nikomu sie nie opłaca - svody podnoszą ceny, użytkownicy z coraz większą dumą piszą "ja za tyle usług płacić nie zamierzam", pojawiają się genialne pomysły w stylu "a usuńmy cały Westworld z naszej biblioteki i odpiszmy go od podatku". Zasada "więcej platform = więcej miejsca dla uzdolnionych" tu nie działa, bo system przestał być rentowny w momencie, w ktorym każde duże studio stwierdziło, że musi mieć własną globalną platformę. Jak powołasz jeszcze dwie, to nie okaże się, że uzdolnieni scenarzyści mają gdzie się realizować, tylko że coraz mniej użytkowników chce płacić za którąkolwiek.
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2025-12-08, 12:08   

Romulus napisał/a:
Wczoraj dobiegła mnie spóźniona informacja, że będzie nowa adaptacja "Wichrowych Wzgórz". W rolach głównych Margot Robbie i Jacob Elordie.

Hmmm... Muszę poszukać, ale chyba ominęła mnie jakaś potężna zadyma, że białas zagra postać nie do końca białą?

Film jest już (albo zwiastun?) i inba wybucha ze zdwojoną siłą, bo biały-niebiały to jedno, ale Margot Robbie... jest za stara do tej roli. Ludzie naprawdę nie mają się już do czego przypierdolić.

@ASX,
Cytat:
A to już nie po fakcie?

Primo, transakcja nie jest jeszcze klepnięta, jakieś antymonopole wciąż mogą to zablokować. Secundo, nawet jeśli nie zablokują, to "po fakcie" będzie za jakieś półtora roku, bo tyle potrwa przejęcie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 16923
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2025-12-08, 12:50   

Romulus napisał/a:

Apple, czy Amazon - dla nich streaming to dodatki a nie główny punkt działalności i tabelek w Excelu. Disney i Netflix to de facto dwie liczące się platformy. Duopol się z tego zrobi.

Ilu jest najlepszych scenarzystów, których projekty zostaną kupione i zrealizowane? Niewielu.



1. Póki Apple robi fajne seriale, to nie ma różnicy między "dodatkiem", a głównym punktem działalności, bo w jakości produkcji się tego nie odczuwa. Co więcej, pod tym względem Jabłuszko+ dawno przegoniło HBO jeśli chodzi o fantastykę. :-P

2. Dla mnie w zupełności wystarczą jako dawcy głównego kontentu: Noah Hawley i Vince Gilligan. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 2006
Skąd: Neverland
Wysłany: 2025-12-08, 13:59   

A bo to pierwszy raz w historii gigant nie ogarnął że się czasy zmieniły, że jest inna technologia inne potrzeby klientów chcących wydawać pieniądze? Warner przegrał bo jest skostniałą instytucją która nie potrafiła się wsłuchać w trendy rynkowe. Nie ma co rozpaczać, jeszcze jedno przejęcie pewnie będzie, ja bym obstawiał że Apple mimo najlepszego jakościowo contentu odpuści wyścig dla nich to zbyt mały zarobek imo. Amazon, nie odpuści ani Paramount bo miliarderzy traktują to osobiście. Disney wiadomix raczej po przejęciu Foxa ma chrapkę na więcej.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2025-12-08, 16:57   

Właśnie Paramount złożył ofertę, próbuje przebić Netfliksa. Dzieje się.

Nawiasem mówiąc, z punktu widzenia klientów takie fuzje to droga donikąd. Przecież nie po to Netflix (powiedzmy) przejmuje WB (powiedzimy), żeby potem oferować swoje i nowo nabyte portfolio w starej cenie abonamentu. Będzie podwyżka, i to konkretna.
 
 
Rec

Posty: 410
Wysłany: 2025-12-08, 17:09   

Z mojej listy wydatków zniknie też abonament za HBO.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25191
Wysłany: 2025-12-09, 07:08   

Bibi King napisał/a:
Właśnie Paramount złożył ofertę, próbuje przebić Netfliksa. Dzieje się.

Nawiasem mówiąc, z punktu widzenia klientów takie fuzje to droga donikąd. Przecież nie po to Netflix (powiedzmy) przejmuje WB (powiedzimy), żeby potem oferować swoje i nowo nabyte portfolio w starej cenie abonamentu. Będzie podwyżka, i to konkretna.

I to bawią się we wrogie przejęcie. To teraz wyścig do odbytu Trumpa rozpędzi się niesamowicie. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 3649
Wysłany: 2025-12-09, 11:37   

Romulus napisał/a:
To teraz wyścig do odbytu Trumpa rozpędzi się niesamowicie. :mrgreen:

Ten odbyt już zagospodarował dla siebie szef FIFA Gianni Infantino i jest tak wylizany, że błyszczy jak supernowa. I pewnie nie odda go do lipca, bo chyba wtedy zakończą się mistrzostwa świata w piłce nożnej. A tak nawiasem impreza pod tytułem "Losowanie finałów mistrzostw świata" zdecydowanie wygrywa w wyścigu po tytuł Żenada Roku.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25191
Wysłany: 2026-02-02, 07:04   

Ketaminowy Elon przyłączył się do internetowej sraki związanej z "Odyseją" Christophera Nolana. Otóż - PODOBNO - Helenę Trojańską ma grać czarnoskóra aktorka Lupita Nyong'o. Tego było za dużo dla Cywilizacji Białego Człowieka, która po raz kolejny upadła z powodu, tym razem, czarnej aktorki obsadzonej w roli wymyślonej postaci. Którą spłodził Zeus, pod postacią łabędzia. Ale co tam, to nie jest problem. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 12983
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2026-02-02, 09:25   

niezależnie od koloru.... nie jest to dziewczyna za którą podpalił bym świat. natomiast - nie przeszkadza mi to, D.Kruger też średnio do tej roli pasowała.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7607
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2026-02-02, 10:12   

Romulus napisał/a:
Otóż - PODOBNO - Helenę Trojańską ma grać czarnoskóra aktorka Lupita Nyong'o.
Ludzie a jakie to ma znaczenie? :shock:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 12983
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2026-02-02, 10:46   

utrivv napisał/a:
Romulus napisał/a:
Otóż - PODOBNO - Helenę Trojańską ma grać czarnoskóra aktorka Lupita Nyong'o.
Ludzie a jakie to ma znaczenie? :shock:


żodne.
tym bardziej że Helenka w Odysei występuję raczej niewiele.
 
 
fdv 


Posty: 2006
Skąd: Neverland
Wysłany: 2026-02-02, 11:08   

utrivv napisał/a:
Ludzie a jakie to ma znaczenie? :shock:


No ma, takie same jakby Zulusa Czakę grał Stuhr jr. Oczywiście to mniejszy fail niż obsadzenie czarnym Odyseusza, ale nawet jak już idą w taki rage bait to chociaż mogli ładną aktorkę wybrać a nie ją. Stwierdzenie Trojana że by za nią świata nie podpalił to wyjątkowy eufemizm za nią to by się człowiek nawet na drugi bok w łóżku nie przekręcił. (nie to co za Zoe Saldana ;) )
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-02-02, 11:27   

Romulus napisał/a:
Helenę Trojańską ma grać czarnoskóra aktorka Lupita Nyong'o

Ale tak uczciwie, Rom: czy gdyby zekranizowali np. mity o Anansim i dali białą obsadę (pomijam chwilowo fakt, że Anansi jest pająkiem), to też by było OK? I gdyby wtedy czarni zaprotestowali, też byś uznał, że nie mają racji, zwłaszcza że przecież czarna cywilizacja od tego nie upadnie? Czarną królową Anglii już w kinie mieliśmy. Może czas na białego wodza Zulusów?
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 1282
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2026-02-02, 11:36   

Jesli to film historyczny to niech Zulusów grają czarnoskórzy aktorzy. Jeśli to fantasy to Helenę może zagrać zarówno Sylwek Stallone jak i Lupita.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-02-02, 13:14   

Typical_troll napisał/a:
Jesli to film historyczny to niech Zulusów grają czarnoskórzy aktorzy. Jeśli to fantasy to Helenę może zagrać zarówno Sylwek Stallone jak i Lupita.

Jak kwalifikujemy "Makbeta"? Powinien był w nim zagrać Washington (NB dobry film i świetna rola), czy nie? Albo "Abrahama Lincolna i zombie"? Albo któregoś tam Indianę Jonesa, w którym Hitler przelotnie ściska dłoń Fordowi? Czy ten Hitler mógłby być czarny?
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 3279
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2026-02-02, 13:25   

Bibi King, sprowadziłeś dyskusję do poziomu ad Hitlerum XD w kulturalnych czasach internetu byłbyś spalony.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-02-02, 13:32   

m_m napisał/a:
Bibi King, sprowadziłeś dyskusję do poziomu ad Hitlerum XD w kulturalnych czasach internetu byłbyś spalony.

Fakt, gapa ze mnie. Ale pytanie pozostaje w mocy.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 1282
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2026-02-02, 13:32   

Bibi King napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
Jesli to film historyczny to niech Zulusów grają czarnoskórzy aktorzy. Jeśli to fantasy to Helenę może zagrać zarówno Sylwek Stallone jak i Lupita.

Jak kwalifikujemy "Makbeta"? Powinien był w nim zagrać Washington (NB dobry film i świetna rola), czy nie? Albo "Abrahama Lincolna i zombie"? Albo któregoś tam Indianę Jonesa, w którym Hitler przelotnie ściska dłoń Fordowi? Czy ten Hitler mógłby być czarny?

Jak zakwalifikujesz taki uzyskasz rezultat - odpowiedziałem na to pytanie powyżej. Każdy może to zrobić jak chce kręcąc film.
Dodam jeszcze refleksyjnie, że nikogo nie wzrusza umięśnienie Lincolna latającyego z siekierą za wampirami czy tłukącego jakieś zombie a taka zawartość melaniny w jego skórze jest przedmiotem gorących kontrowersji. Zabawne.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Trojan 


Posty: 12983
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2026-02-02, 13:37   

:)
tu właśnie mamy problem - co musi reprezentować aktor aby nadawał się do roli.

Helena Trojańska powinna być przede wszystkim piękna - a kolor skóry nie powinien mieć najmniejszego znaczenia.
Mam nadzieję że Kalipso będzie warta grzechu ;)
 
 
fdv 


Posty: 2006
Skąd: Neverland
Wysłany: 2026-02-02, 13:39   

No nie bałdzo zabawne. Jak biały zrobi sobie dready (za co chcieli nawet pochodzącą z ich obozu ideologicznego Olgę Tokarczuk spacyfikować to zaczęła wymyślać że to kołtun polski :D ) to wtedy się robi krzyk i wrzawa że to cultural appropriation jak w drugą stronę to wstrętni rasiści nie pozwalają rozwinąć skrzydeł czarnym aktorom.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-02-02, 13:43   

Typical_troll napisał/a:
nikogo nie wzrusza umięśnienie

Nikogo również nie wzrusza niezgodna z prawdą historyczną liczba włosów w jego brodzie, ale nie sprowadzaj do absurdu. Czy gdyby Lincoln w tamtym filmie był czarny, też byś uznał, że spoko, bo wszystko jest postmodernizmem? Ciekaw jestem, gdzie tacy jak ty czy Rom stawiacie granicę.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 1282
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2026-02-02, 13:49   

Bibi King napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
nikogo nie wzrusza umięśnienie

Nikogo również nie wzrusza niezgodna z prawdą historyczną liczba włosów w jego brodzie, ale nie sprowadzaj do absurdu. Czy gdyby Lincoln w tamtym filmie był czarny, też byś uznał, że spoko, bo wszystko jest postmodernizmem? Ciekaw jestem, gdzie tacy jak ty czy Rom stawiacie granicę.

Jaką niby granicę miałbym stawiać? I po jaką cholerę?
Odpowiedziałem ci już i nie wiem po co to powtarzać. Jak twórcy zależy na realiźmie, niech liczy włosy na brodzie. Jak zależy mu na czym innym (wyobraźni, skandalu, swobodzie artystycznej) niech obsadzi Schwarzeneggera jako królową Zulusów. Co mi do tego? Ważne czy film mi się podoba a nie czy Helenę Trojańską gra Inuitka.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-02-02, 13:59   

Pomijając fakt, że najwidoczniej istnieje możliwość, że film ze Schwarzeneggerem w roli królowej Zulusów mógłby ci się podobać (co samo w sobie jest pewną odpowiedzią), to nie do końca o to chodzi. Czy gdyby taki film nakręcono, uznałbyś protesty czarnych (jestem pewny, że takowe by były) za zasadne?

Czy kiedy biały aktor zagrał Michaela Jacksona, po czym wzmożone protesty czarnych doprowadziły do rezygnacji z emisji odcinka (to był serial), to było twoim zdaniem OK, czy nie?
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 1282
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2026-02-02, 14:19   

Czy muszę koniecznie oceniać reakcje inych ludzi? Sa reakcje, których nie jestem w stanie zrozumieć. Sa reakcje, które mnie śmieszą. Są reakcje, które sa mi zupełnie obojętne. Czemu miałbym się przejmować cudzymi uprzedzeniami? Rozważanei kontekstów historycznych i poprawności politycznych w niczym mi nie pomoga przy ocenianiu czy film mi sie podobał. Dożyliśmy czasów, w których każdy film budzi czyjeś niezadowolenie i oburzenie z powodów tak różnorodnych, że próba przejmowania się nimi prowadzi jedynie do pogrążenia się w schizofrenii. Nie przyłączam się i całkiem mi wisi jakiego koloru będzie Michael Jackson w jego kolejnych wcieleniach.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25191
Wysłany: 2026-02-02, 17:34   

Bibi King napisał/a:
Romulus napisał/a:
Helenę Trojańską ma grać czarnoskóra aktorka Lupita Nyong'o

Ale tak uczciwie, Rom: czy gdyby zekranizowali np. mity o Anansim i dali białą obsadę (pomijam chwilowo fakt, że Anansi jest pająkiem), to też by było OK? I gdyby wtedy czarni zaprotestowali, też byś uznał, że nie mają racji, zwłaszcza że przecież czarna cywilizacja od tego nie upadnie? Czarną królową Anglii już w kinie mieliśmy. Może czas na białego wodza Zulusów?

Chętnie bym obejrzał. Ale to się nie stanie. Bo to nie białych dyskryminowano - także w filmie i teatrze. Zatem każda zamiana czarnej postaci historycznej w obsadzie na białego aktora będzie kontrowersyjna i podszyta oskarżeniami o rasizm, nawet jeśli będzie w dobrej wierze. Bo to czarnych tak załatwiano, o tzw. blackface nie wspominam nawet. O białych z pomalowanymi twarzami grających Indian również. O białych z pomalowanymi twarzami grających Meksykanów również. I tak dalej.

A co do filmu Nolana - nawet nie wiadomo, o czym dokładnie będzie to fabuła, poza tym, że o Odyseuszu "jadącym" do domu. Nolan może zaskoczyć, ale myślę, że nie tym, że pojedzie bezpiecznym schematem kina popularnego jak "Troja". Stawia na sobie poprzeczkę wyżej niż kolejny blockbuster o ludziach w sandałach i śmiesznych hełmach.

A i Helena Trojańska to postać mityczna, wyssana z palca, a nie z kart historii. Jak pisałem, problemem jest, że gra ją czarna aktorka, zresztą śliczna. Problemem nie jest, że została spłodzona ze związku łabędzia i kobiety, która złożyła jako, z którego wykluła się gwiazda porno białego człowieka. :mrgreen: Problemem jest jej seksualizacja przez białych mężczyzn, którym znowu idelologia wookie Marksa Gendera ukradła świat. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 2667
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2026-02-02, 17:48   

Romulus napisał/a:
Chętnie bym obejrzał. Ale to się nie stanie. Bo to nie białych dyskryminowano

Czyli przez to, że czarnych dyskryminowano, to teraz biali będą dyskryminowani i to jest w porządku, tak? Tak właśnie powinno się załatwiać takie sprawy? Oko za oko? Ryzykowna strategia.

Cytat:
każda zamiana czarnej postaci historycznej w obsadzie na białego aktora

Niehistorycznej też. Spróbuj nakręcić białą Wakandę.

Zmierzam wyłącznie do tego, że wkurw niektórych białych na tę asymetrię bywa zrozumiały.

Cytat:
Problemem jest jej seksualizacja przez białych mężczyzn

Dlaczego podkreśliłeś, że białych, rasisto? :-P Czarni mężczyźni nie zseksualizowali jej wyłącznie dlatego, że w życiu o niej nie słyszeli.
 
 
fdv 


Posty: 2006
Skąd: Neverland
Wysłany: 2026-02-02, 17:55   

Jasne jasne wiadomo że nie nazwiesz rzeczy po imieniu czyli cultural appropriation bo to może działać tylko z jednym wektorem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hollywood kopie dołki pod sobą, żeby nie skończyli jak Ubisoft który uparł się na czarnego samuraja i tą jedną decyzją posłał do grobu bardzo zyskowną franczyzę i tylko czekać jak w ciągu roku ktoś tą masę upadłościową wykupi (najpewniej chińczyk).
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 12983
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2026-02-02, 19:28   

Romulus napisał/a:
Jak pisałem, problemem jest, że gra ją czarna aktorka, zresztą śliczna. :


Śliczna to była Halle Berry, ta Nyongo to wiesz.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 25191
Wysłany: 2026-02-03, 07:03   

Ale co wy nazywacie dyskryminacją białych? Że wymyśloną, mityczną postać zagra czarna aktorka? Serio? W ilu filmach doszło już do takich podmian?

Wkurw białych rasistów nie jest zrozumiały. Jest całkowicie pozbawiony uzasadnienia. Wkurwiają się, bo są rasistami. Chyba że tak.

Jaka jest w ogóle skala tego strasznego procederu podmieniania białych na czarnych? Chciałbym dodać, że starożytnych Rzymian grali polscy aktorzy w filmie "Quo vadis". Ale to cool, bo byli biali. Szkotów, Walijczyków, Amerykanów też grali biali Polacy. Biali grają białych. Czarni niech grają czarnych. To sie dopiero nazywa dyskryminacja. Jak na amerykańskim Południu po wojnie secesyjnej do drugiej połowy XX wieku: równi, ale oddzielni, equal but separate. Szkoły też powinny być tylko dla czarnych. Bo czarny najlepiej zrozumie czarnego, a biały białego.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14