FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-05, 09:18   

Zakończenie jest zupełnie inne i do niczego. Tak jak i kilka innych ostatnich serialowych adaptacji prozy Kinga, które porażają debilizmem finałów/końcówek. Nie tykać kijem przez szmatę.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-01-05, 10:24   

Thx, to odstawiam na razie.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-03, 17:06   

BBC powtarza Lewisa od pocz.
Drugie story (odc 3 i 4 pierwszej serii) też świetne.
Też chodzi o starą ekipę z czasów studenckich, obecna elita a kiedyś tajne stowarzyszenie, tajemnica w tle /oczywiście śmierć/ , zemsta. Ogólnie historia fajna, ale trzeszczy w szwach

i teraz zaspolieruje (bo i tak pewnie nikt nie obejrzy - to z 2006 r.) i dopytam Romulusa o prawne aspekty zbrodni i kary.







R., chodzi o to że czterech przyjaciół zabiło kiedyś kobietę (ostry melanż) , sprawa niewyjaśniona, ciała brak (prosty.). W skrócie - córka tej kobiety(incognito) wychodzi za mąż za jednego z nich i doprowadza do tego że ci przyjaciele nawzajem się wykańczają, ostatni (mąż) ginie zagryziony przez własne psy (w zasadzie psy żony) kiedy podnosi na nią rękę (wcześniej zdradza miejsce ukrycia ciała).
Pytanie - w filmie córka/żona (oraz przyjaciółka jej matki) wychodzi z tego bez żadnych zarzutów - mimo że nawet otwartym tekstem mówi że "nic mi nie zrobicie", a oczywiście są ślady że na skutek ich intryg/oszustów czterej przyjaciele postanawiają się wykończyć. (drugi zabija pierwszego, po czym zostaje zabity przez trzeciego który trafia do prdla- przeżył bo nie bral bpz. udziału w zabójstwie sprzed lat, a czwarty - psy)
Czy jest to możliwe ? czy nie ma jakiegoś paragrafu za przyczynek-sprawstwo ?

ps. w sprawie zaginięcia sprzed lat chodziło o Andrenochrom.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-02-03, 19:41   

Nie widziałem serialu, ale w grę wchodzi podżeganie. Karalność taka sama jak za zabójstwo.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-17, 00:23   

Aaaaahhhhhhaaaaaa....po skończenie szóstego tomu i zaczęciu siódmego tomu Expanse już wiem czemu serial zakończono właśnie w tym momencie.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2022-02-17, 08:04   

Jak to, serial nie obejmuje wszystkich części cyklu?

Swoją drogą, czytam 4 tom, fabularnie bardzo mi leży, ale wątek Elvi i jej rozterek emocjonalnych powoduje u mnie ogromne zażenowanie.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2022-02-17, 08:06   

Trzeci tom łyknąłeś bez żadnych niestrawności?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2022-02-17, 08:15   

Generalnie tak, nie było momentów, żeby mnie skręcało, ale z dotychczasowych 4 podobał mi się najmniej. Fabuła była dosyć nudna i zawiódł mnie brak dalszego niuansowania głównych bohaterów, jak to miało miejsce w 2 tomie.

Natomiast wspomniane fragmenty 4 części kojarzą mi się z zamieszczanymi w internecie na początku lat dwutysięcznych amatorskimi opowiadaniami erotycznymi. Tylko, że są pozbawione zasadniczej części, czyli właściwej akcji. Za to przedstawiają życie wewnętrzne kobiety w formie godnej wyobrażeniom nastoletniego incela.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-02-17, 09:01   

Misiel napisał/a:
Jak to, serial nie obejmuje wszystkich części cyklu?


Nie obejmuje finałowej trylogii. Ponieważ następuje tam istotna zmiana.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-02-17, 15:33   

Dla mnie nie zrozumiałym jest czemu wprowadzili wątek Xana i Cary. Jeszcze tak ogólnie Lakonię i Duarte rozumiem, ale jeśli nie mieli zamiaru ciągnąć serialu to z wątku z dzieciakami powinni zrezygnować.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-02-17, 18:49   

Dokładnie. Myślę, że to taka (średnia w wykonaniu) próba powiedzenia widzom, że jeszcze wszystko może się wydarzyć, a historia toczy się dalej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-03-17, 17:13   

Trochę przechwaliłem HBO Max. Jednak aplikacja czasami się wykrzacza. Szczególnie, kiedy chcę obejrzeć kolejny odcinek serialu. To jest, kiedy odcinek ładuje się po poprzedzającym jest git, ale kiedy próbuję go włączyć po starcie aplikacji to zdarza się, że pokazuje się komunikat o braku dostępności, co jest błędem, ponieważ jest dostępny. Ale wystarczy spróbować ponownie i jest dobrze. Tak samo z kontynuowaniem oglądania filmu. Aplikacja ładna, ale przydałaby się jej większa płynność, jaką ma Netflix. I fajnie, że tym razem zapamiętuje co oglądałem poprzednio, co jest dobre przy serialach oglądanych na bieżąco, ale udostępnianych po jednym odcinku tygodniowo, jak "Billions", czy "Gilded Age".

Generalnie, Netflix pod względem funkcjonalności rządzi.

Ale HBO ma lepszy kontent. No i w kwietniu "The Batman", czyli wszystko tak jak zapowiadali jeśli chodzi o premiery filmowe Warner Bros. na platformie 40-45 dni po premierze w kinach.

Czytałem komentarza, że jednak nie ma takiej zawartości jak w USA. Ale tego się nie spodziewałem. Mogą minąć lata, zanim Warner odzyska wszystkie prawa do swoich tytułów, które teraz są na licencji "wszędzie". Ale z czasem i to się zmieni.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4632
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-03-17, 21:24   

Trochę kiepsko się szuka tytułów. Poprzez przeglądanie wydaje mi się że nie ma szans znaleźć części tytułów.
Gdzieś czytałem czy słyszałem że są wszystkie filmy Kubricka. Jakoś nie widzę.
W Stanach jest kolekcja Criton, ci którzy starsze filmy wydają na bluerejach w bogatych wydaniach. (dodatki, wywiady i różne takie). Mogliby u nas to wrzucić.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-03-17, 22:51   

Romulus napisał/a:
Trochę przechwaliłem HBO Max. Jednak aplikacja czasami się wykrzacza.
Dla mnie to najgorsza aplikacja jaką widziałem choć prime jest bardzo słaby to jednak dużo lepszy a do tego jeszcze nigdy mi się nie zaciął. HBO Max na starcie zaczął mi trzeszczeć z głośników, na szczęście następnego dnia już było ok
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-03-18, 06:52   

To fakt. Amazon wygląda źle, ale działa dobrze. :) Apple wygląda dobrze i działa dobrze. A już jak się ma ajFona to w ogóle cacuś.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-03-18, 12:33   

wiecie - ja najbardziej sobie ceniłem starą apkę hbo go. jasno przejrzyście.
bez wodotrysków - wchodziłem na seriale: wszystkie seriale, alfabetycznie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-03-18, 17:33   

No troszkę zadyszki złapali chyba. Opóźnione są polskie premiery dwóch seriali: "DMZ" i "Minx". Raptem dziesięć dni. Ale to HBO. To chyba oni pierwsi stworzyli "standard" polskiej premiery tego samego dnia co w USA, przynajmniej na taką skalę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-03-19, 17:10   

Właśnie miałem się pytać co z DMZ bo widzę że HBOmax, a u nas niedostępne :shock: To opóźnienie to z jakiegoś konkretnego powodu ? Na szybko spojrzałem i w krajach Europejskich tak samo jak u nas.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-03-19, 17:47   

DMZ i tak jest gówno warte, więc to żadna strata. Lepiej sięgnąć po komiks. Serial zupełnie poległ na praktycznie każdym polu.
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-03-19, 18:45   

Ciężko mi powiedzieć skoro nie oglądałem, a premiera była wczoraj ? Komiks czytałem do połowy i jak odstawiłem tak nie wracałem, był imo średni nie to że zły, ale nie porywający. A serialowi 4 odcinkowemu mógłbym dać szansę.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-03-19, 21:43   

Ja pewnie obejrzę, aby potwierdzić swoje rozczarowanie. W zasadzie skreśliłem ten serial po przeczytaniu, że fabuła będzie koncentrowała się wyłącznie na wątku Zee, który i tak został przekształcony w stosunku do komiksowego. Szkoda, naprawdę szkoda, bo nawet jeśli to rzecz wybitna (na pewno realizacja będzie na wysokim poziomie), to jednak bez głównego wątku z komiksów - szkoda pieniędzy. Chyba że stanie się cud i serial wystrzeli w kosmos i zrobią jakiś "spin-off" i wprowadzą główny wątek z komiksów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-03-25, 10:16   

Serialowe "DMZ" to pewne rozczarowanie i to srogie. Panowie, nie traćcie na to czasu.
Mało to fajnych produkcji pachnących świeżością? :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1083
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-03-25, 11:24   

Z nowości dam szansę tylko Halo i Under the banner of Heaven, może temu marvelovemu Moonkinght, ale to tylko dlatego że jestem takim boomerem że kompletnie nie wiem co to za postać i nie mam co do niej żadnych oczekiwań.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-03-25, 16:12   

ASX76 napisał/a:
Serialowe "DMZ" to pewne rozczarowanie i to srogie. Panowie, nie traćcie na to czasu.
Mało to fajnych produkcji pachnących świeżością? :-)

Ja z obowiązku obejrzę. Serial skreśliłem, kiedy przeczytałem, co zrobili z komiksową fabułą. No i co innego wiedzieć, że będzie słabo, a co innego zobaczyć to na własne oczy i poczuć żal. :) Aczkolwiek nie wątpię, że serial będzie stał na wysokim poziomie realizacyjnym. Sama historia też pewnie będzie w porządku. Żal będzie z powodu straconej okazji na coś znacznie lepszego. "DMZ" to kopalnia na kilka sezonów. I czy byłby to jakiś wielki koszt jak przy superprodukcji? Wątpię, biorąc pod uwagę, że różne efekty specjalne trafiły już dawno pod serialowe strzechy. Obrazki Nowego Jorku po wojnie domowej - prościzna. Pewnie można byłoby sobie darować niektóre analogie do wojny w Iraku. Ale już sama idea amerykańskiej wojny domowej i związanych z tym skutków - przecież to taka piękna okazja do tzw. komentarza społecznego i to tego liberalnego. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-03-25, 16:20   

"DMZ" to mój kandydat do cancela :-P

"Halo" - zaliczyłem pół odcinka. Jakieś to takie strzelanko-komputerowe, bez większego składu i ładu ;) Na plus: malownicza brutalność.

Może byście zerknęli na "Peacemakera"? Jeśli "kupniecie" tę konwencję, będzie bardzo dobry, jajcarski fun :-) Tak czy siak, to jedna z najlepszych komiksowych adaptacji.
P.S. Orzełek się nie pierdoli :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-03-25, 16:22   

Peacemaker mnie rozbawił, taka odprężająca popierdólka.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-03-25, 17:01   

Czekam na premierę "Suicide Squad 2" na HBO Max, potem serial, który już jest na liście. Co mam się spieszyć. Aczkolwiek boję się, żeby mi się nie zbiegło to oglądanie z premierą nowych "Boysów". Nie ma co przesadzać ze stężeniem. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-03-31, 01:08   

fdv napisał/a:
Z nowości dam szansę (..)może temu marvelovemu Moonkinght, (..)


Nie warto.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-05-02, 13:03   

Kasują mi Space Force. I to po takim cliffhangerze. Bydlaki.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23150
Wysłany: 2022-05-03, 11:41   

Netflix czyści swoje projekty, aby - tym razem - stawiać na jakość a nie na ilość. Może "Wiedźmina" ulepszą dzięki temu. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14