FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
Cintryjka 

Posty: 1853
Wysłany: 2023-03-03, 22:21   

Chyba tak; do tych 2 odcinków, które zdążyłam zobaczyć, napisy były naprawdę w porządku, łącznie ze slangiem i przekleństwami.

Dostaliśmy odpowiedź na reklamację w sprawie The Shield - brak licencji. Czyli jednak dodali przez pomyłkę.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1879
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-04-07, 17:43   

Nie wiecie czy Servant na Apple TV jest zakończony czy jak? Znalazłem sprzeczne informacje.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-04-07, 19:17   

m_m napisał/a:
Nie wiecie czy Servant na Apple TV jest zakończony czy jak? Znalazłem sprzeczne informacje.


Dziesiąty odcinek czwartego sezonu zamyka wątek główny.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1879
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-04-07, 19:25   

Czyli zakończony serial czy nie //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-04-07, 21:10   

Z wiki
Cytat:
The fourth and final season premiered on January 13 and concluded on March 17, 2023.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1879
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-04-07, 21:27   

Thx
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23144
Wysłany: 2023-04-08, 07:48   

Ostatni odcinek wskazuje jednoznacznie na zakończenie. :) Ale nie wiem, czy warto oglądać. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-04-08, 10:17   

Romulus napisał/a:
Ostatni odcinek wskazuje jednoznacznie na zakończenie. :) Ale nie wiem, czy warto oglądać. :)


Mieliśmy nadzieję na lepsze.😥
Ale zawsze można pocieszyć się najnowszym serialem twórcy "Servanta" noszącym tytuł "The Consultant" ze świetnym Ch. Waltzem (Amazon). //spell
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-04-08, 10:48   

Obejrzałem tego Consultanta i to było kompletnie o niczym tzn można sobie wmawiać różne rzeczy na temat istoty tytułowego konsultanta, ale to jest okłamywanie samego siebie. Jedynym pozytywnym aspektem tego produktu to rola Waltza co nie jest żadnym zaskoczeniem że aktor jego kalibru i w beznadziejnym projekcie się odnajdzie i będzie błyszczeć. Odradzam oglądanie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-04-08, 15:39   

fdv napisał/a:
Obejrzałem tego Consultanta i to było kompletnie o niczym tzn można sobie wmawiać różne rzeczy na temat istoty tytułowego konsultanta, ale to jest okłamywanie samego siebie. Jedynym pozytywnym aspektem tego produktu to rola Waltza co nie jest żadnym zaskoczeniem że aktor jego kalibru i w beznadziejnym projekcie się odnajdzie i będzie błyszczeć. Odradzam oglądanie.


Niemniej jednak obejrzałeś do końca. ;)
Jak wrażenia do przedostatniego odcinka?

Warto wziąć pod uwagę, że serial jest w konwencji satyry.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-04-08, 20:27   

ASX76 napisał/a:

Niemniej jednak obejrzałeś do końca. ;)
Jak wrażenia do przedostatniego odcinka?

Warto wziąć pod uwagę, że serial jest w konwencji satyry.


Niestety mam takie ocd że jak zacznę czytać albo oglądać to muszę skończyć, od pewnych "jubilerskich" kwestii wiedziałem czym to się skończy. Fakt faktem długi okres twórcy zwodzą widza, ale końcówka przypomina Lost. Absolutnie szczerze mówię że serial nie dowiózł, takie rozwiązania fabularne można było zmieścić w 2h filmie, kwestie dynamiki korpo/gamedevu zostały potraktowane po macoszemu, a oglądając trailer można odnieść całkiem odwrotne wrażenie że to ona będzie podstawą osi fabularnej.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23144
Wysłany: 2023-04-13, 16:37   

I stało się, stało się, co miało się stać. Marka HBO zniknie i zastąpi ją Max, czyli nastąpi połączenie HBO i z dupy serwisu Discovery, który jest pełen badziewia. Ale - hurrrrrra! - będzie mógł ten serwis konkurować z Netflixem. Bo do tej pory HBO kojarzyło się z wysublimowaną rozrywką a tu wszystko musi być masowe. Faktem jest, że ostatnio HBO słabuje jeśli chodzi o dostarczanie wysokooktanowego towaru. Ale to nie powód, aby się upupiać i markę znaną i szanowaną zastępować czymś nijakim. Netflix już jest, jest masowy, dostarcza rozrywkę hurtowo i dla każdego widza. I z sentymentu dla marki i z racji tego, że nie wierzę, aby Max mogło wyjść na tej "fuzji" dobrze - nie cieszę się.

Do tego "Harry Potter" - siedem sezonów serialu. Plus inne reaktywacje. Jedyna zapowiedź, która mnie cieszy to ekranizacja "Rycerza Siedmiu Królestw" G.R.R. Martina, czyli opowiadań o Dunku i Jaju (kto wie, może i młody jeszcze-nie-maester Aemon się pojawi?). Kolejny prequel "Gry o tron", ale ciekawszy od "Rodu Smoka" (na pewno od książki).

Ciekawe, czy w tym Maxie znajdzie się jeszcze miejsce na jakościową rozrywkę - taką nie dla wszystkich, z wysokim progiem wejścia, prestiżową, a nie masową.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2023-04-13, 22:14   

Romulusie, a oglądałeś Wielką? To nie jest produkcja HBO tylko bodaj Hulu, ale w Polsce właśnie jest dostępna na HBO. IMO jeden z najlepszych seriali obecnie.
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-13, 22:45   

Młodzik napisał/a:
Romulusie, a oglądałeś Wielką? To nie jest produkcja HBO tylko bodaj Hulu, ale w Polsce właśnie jest dostępna na HBO. IMO jeden z najlepszych seriali obecnie.


stary... mówisz do Romulusa.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-04-14, 04:59   

Romulus napisał/a:


Ciekawe, czy w tym Maxie znajdzie się jeszcze miejsce na jakościową rozrywkę - taką nie dla wszystkich, z wysokim progiem wejścia, prestiżową, a nie masową.


Owszem, tyle że obok niej, będzie funkcjonować taka znacznie niższych lotów, o ile nie pokroju "kiwi". :-P

Ale nie przejmowałbym się tym zbytnio, wszakoż możemy śmiało liczyć na ofertę takich stacji jak: Apple TV+, Hulu, czy Sheridan+. ;)

Dawniej było tylko HBO.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23144
Wysłany: 2023-04-14, 06:17   

Młodzik napisał/a:
Romulusie, a oglądałeś Wielką? To nie jest produkcja HBO tylko bodaj Hulu, ale w Polsce właśnie jest dostępna na HBO. IMO jeden z najlepszych seriali obecnie.

No jasne. Choć drugi sezon pokazał, że serial się już zgrywa i czas go zakończyć w trzecim.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2023-04-14, 12:35   

Widzę, że Trojan miał rację :mrgreen: . Mnie się drugi sezon podobał bardziej niż pierwszy, nie obraziłbym się za więcej niż trzy sezony.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23144
Wysłany: 2023-04-14, 16:19   

ASX76 napisał/a:

Ale nie przejmowałbym się tym zbytnio, wszakoż możemy śmiało liczyć na ofertę takich stacji jak: Apple TV+, Hulu, czy Sheridan+. ;)

Dawniej było tylko HBO.

Sheridan jest nieco przereklamowany, na pewno nie jest aż tak dobrym dostawcą kontentu. :)

Niemniej, odnośnie Apple to masz rację. Lubię ten serwis za to, że powoli robi swoje. Nie wrzuca wielu premier, za to robi to systematycznie. Rozbudowują swoją bibliotekę o świetne tytuły, do tego różnorodne, ale nie schodzące poniżej pewnego poziomu. Gdyby ktoś teraz zaczął subskrybować ten serwis znalazłby tam więcej ciekawych pozycji niż ma ich Disney+, czy SkyShowtime. I żadnej nie robiono po taniości, z kartonów i taniego CGI.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23144
Wysłany: 2023-05-17, 16:09   

Nie chce mi się zakładać nowego tematu więc tu sobie popiszę.

Jakoś ostatnio okazało się, że "internety" żyją kolejnym zamachem na cywilizację białego człowieka - polegającym na tym, że w serialu Netflixa obsadzono czarnoskórą aktorkę w roli Kleopatry. W jakimś serialu dokumentalnym, z fabularnymi wstawkami. Nie wiem, nie widziałem. Z dwóch powodów. Starożytny Egipt mnie nie interesuje. I poza tym, mam w pompie "krytykę" politycznej poprawności. Bo od razu zaroiło się od rytualnych narzekań, że "znowu Netflix" ulega terrorowi politycznej poprawności. Albo go szerzy. :)

Pomyślałem, że i tak wszystko zweryfikuje widz. :) Oglądając lub nie. I okazało się, że ogląda. Bo ten serial wbił się do czołówki najchętniej oglądanych. Podobno jest kiepski (nie będę sprawdzał :) ). Zatem widz zdecydował. I nie odrzucił, wręcz przeciwnie.

Zatem widzowie chcą lub nie mają nic przeciwko i gównoburze ich nie obchodzą. Zresztą, to nie dziwi. Patrząc czasami jaki chłam króluje w Netflixie drapię się w głowę. Choć to też nie dziwi. Ale to inna rozkmina.

Rzecz w tym, że powód obsadzenia czarnoskórej aktorki w roli Kleopatry był stricte marketingowy. I nie po to, aby wzniecić burzę zainteresowania takim sobie serialem, jakich wiele tego typu od dziesięcioleci powstaje.

Chodziło o to, że Netflixowi w badaniach wyszło, że czarnoskórzy widzowie chcą takich bohaterów oglądać. Że jest to klient, którego można pozyskać. Zatem kapitalizm, wolny rynek, piniondz brzęczący, dolar szeleszczący. Żadna polit poprawność.

Ale w białaśnej jak lilija Polsce ten serial też mignął mi w Netflixie w czołówce oglądanych więc może i jakiś dodatkowy efekt marketingowy też się pojawił.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-17, 16:18   

ale właściwie to oburzyli się ludzie o smagłej cerze z północnej afryki. Że nigdy nie byli murzynami.
N. natomiast celowo pojechał kontrowersyjnie - nieważne jak piszą, ważne że piszą.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-05-17, 16:21   

Jak przez 2000 lat wszędzie Jezus jest biały to i raz Kleopatra może być czarnoskóra. Tym bardziej że jak była śnieżnobiała, o rysach włoskich czy brytyjskich a na pewno nie greckich, to nikomu to nie przeszkadzało.
Kolejna gównoburza dla 3% krzykaczy robiących wrażenie większości.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4629
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-05-17, 16:23   

Trojan napisał/a:
ale właściwie to oburzyli się ludzie o smagłej cerze z północnej afryki. Że nigdy nie byli murzynami.

Ale że w Polsce też?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-05-17, 16:49   

Przypuszczam, że ludzi nie drażni sama czarnoskórość Kleopatry (pomijając uczucia Północnoafrykańczyków, w nie nie wnikam), tylko asymetria sytuacji. Może dziś być czarna Kleopatra albo Anna Boleyn, nie może być białego, który gra Michaela Jacksona. Serial "Urban Myths", odcinek 6, który nie został wyemitowany, ponieważ - za IMDB:

Cytat:
After widespread criticism over the casting of White-British Joseph Fiennes as African-American Michael Jackson, the episode was pulled from broadcast indefinitely.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2023-05-17, 17:11   

A myślisz, że co by się działo, gdyby np. Gary Oldman miał zagrać Yassera Arafata? Święta jebana wojna, dżihad w mediach, barykady wokół wytwórni filmowej ;)
Mnie już nic nie zdziwi od czasu, gdy jakaś organizacja zaprotestowała przeciw temu, że zdrowy, sprawny aktor miał wcielić się w postać niepełnosprawnego na wózku. Wara! Niepełnosprawność dla niepełnosprawnych! Prawda czasu, prawda ekranu.
Nie śmieję się, uchowaj szatanie, z niepełnosprawności i ludzi nią dotkniętych, tylko z kretyńskiego żądania.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
AM

Posty: 2909
Wysłany: 2023-05-17, 17:24   

Bibi King napisał/a:
Przypuszczam, że ludzi nie drażni sama czarnoskórość Kleopatry (pomijając uczucia Północnoafrykańczyków, w nie nie wnikam), tylko asymetria sytuacji. Może dziś być czarna Kleopatra albo Anna Boleyn, nie może być białego, który gra Michaela Jacksona. Serial "Urban Myths", odcinek 6, który nie został wyemitowany, ponieważ - za IMDB:

Cytat:
After widespread criticism over the casting of White-British Joseph Fiennes as African-American Michael Jackson, the episode was pulled from broadcast indefinitely.


Czarna Kleopatra nie byłaby problemem, gdyby nie była częścią zjawiska, które dotyka z największą siłą USA, Kanadę i UK. Zjawiska przenikającego każdą sferę życia, a nie tylko dotyczącego kwestii rasowych.
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-05-17, 17:52   

KS napisał/a:

Mnie już nic nie zdziwi od czasu, gdy jakaś organizacja zaprotestowała przeciw temu, że zdrowy, sprawny aktor miał wcielić się w postać niepełnosprawnego na wózku. Wara! Niepełnosprawność dla niepełnosprawnych! Prawda czasu, prawda ekranu.


Ja widziałem też oburz że geja nie gra gej i transa trans, imo sporo lolcontentu jeszcze przed nami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Ash 

Posty: 788
Wysłany: 2023-05-17, 17:53   

Oni to reklamowali jako "dokument", później to przemianowali na "document drama".

"I don't care what they tell you in school, Cleopatra was black" - wiadomo, nie tylko matematyka jest rasistowska ale historia też xD

Spoko, nieważne co mówią, ważne, że mówią, a ludzie obejrzą dla samego "hatewatchingu". Box office'a nie zobaczymy bo to netflix ale taki Disney już się pochwalił liczbą straconych subskrybentów (4 miliony lol).

Jakby nie było jest to zakłamywanie historii skoro mówią o tym jako o filmie (częściowo?) dokumentalnym.

 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1635
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-05-17, 17:58   

fdv napisał/a:
KS napisał/a:

Mnie już nic nie zdziwi od czasu, gdy jakaś organizacja zaprotestowała przeciw temu, że zdrowy, sprawny aktor miał wcielić się w postać niepełnosprawnego na wózku. Wara! Niepełnosprawność dla niepełnosprawnych! Prawda czasu, prawda ekranu.


Ja widziałem też oburz że geja nie gra gej i transa trans, imo sporo lolcontentu jeszcze przed nami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Czekam na
- dlaczego np. Marylin Monroe nie grała Marylin Monroe tylko jakaś inna kobieta ...
;->
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2023-05-17, 18:14   

Krótko, na temat, mocno poparte faktami historycznymi wypowiedzi Producentki serialu:

https://naekranie.pl/aktualnosci/queen-cleopatra-rezyserka-serialu-komentuje-1682151706
https://naekranie.pl/aktualnosci/krolowa-kleopatra-reakcja-egipskiego-rzadu-1682757008

O reszcie nie ma co pisać.
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-05-17, 18:21   

Oto jeden z tych "mocnych faktów historycznych", zaczerpnięty z linkowanego artykułu:
Cytat:
reżyserka wspomina mimo swojego sceptycyzmu wybranie się do wróżbitki i chociaż traktowała to z przymrużeniem oka, to wyszło z tamtej rozmowy, że w jakiś sposób dzieli ona historię z Kleopatrą, że są połączone.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13