FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Serialowe pogwarki
Autor Wiadomość
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2023-06-28, 20:35   

Mam pytanko. Bo YT nagle zaczęło mi podrzucać seriale, których tytuły nic mi nie mówią. To chyba jakieś ich franczyzowe produkcje, albo co. I nie są to teasery tylko pełne odcinki, nawet mają obcojęzyczne listy dialogowe, niestety polskiej nie. Na razie pokazuje mi się Impulse i Origin, oba sajfajowe. Oglądał ktoś jakiś serial na YT?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-06-29, 06:53   

Dosyć szybko skasowane, ale nie wiem, dlaczego. Chyba po prostu YT nie wypaliła produkcja serialowa. Ale nie oglądałem, nie oceniam.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2023-07-13, 17:23   

Gen V - wrzesień
Wheel of Time s2 - wrzesień
Reacher s2 - grudzień
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2023-07-13, 17:41   

Niestety, Severance, na który czekam ślizgnął się na 2024, czyli 2 sezon dopiero 2 lata po 1. Zdjęcia trwały już od października, więc liczyłem, że może na święta zdążą. Jednak nie.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Cintryjka 

Posty: 1864
Wysłany: 2023-07-13, 18:52   

Miał być na IV kwartał 2023, ale się zdarzył strajk scenarzystów (też czekam).
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-13, 22:02   

Dziś do strajku przyłączyła się gildia aktorska. Zaczęło się z przytupem: aktorzy występujący w "Oppenheimerze" na znak solidarności przed pokazem w Londynie opuścili premierę filmu.

Trzymam kciuki, choć to chyba zbyteczne. Już strajk scenarzystów przystawił wytwórniom i streamingom nóż do gardła. Nawet Netflix, który buńczucznie prężył muskuły, jaki mu ten strajk niestraszny, zaczął dzielić nowe sezony na pół. W coraz większej liczbie tytułów. Pewnie im starczy na kilka tygodni, może miesięcy tych wszystkich premier, które mają skitrane. Innym, mniejszym serwisom raczej nie. To samo wytwórniom.

Teraz, po przyłączeniu się aktorów sytuacja zacznie być dramatyczna w szybszym tempie. Jesienią czeka nas dużo powtórek starych tytułów. :) Nowe będą ciurkać. Najbardziej dotknie to Netflixa (jeśli chodzi o platformy), bo jest największy.

Zatem trzymam kciuki, bo ten strajk to również gwarancja tego, że po spełnieniu postulatów scenarzystów, a teraz i aktorów, powinna wzrosnąć jakość emitowanych treści.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2023-07-13, 22:21   

No to o nowych odcinkach Yellowstone w tym roku możemy zapomniec
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2023-07-13, 22:28   

Czyli są jakieś dobre strony.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-07-13, 22:54   

Romulus napisał/a:


Zatem trzymam kciuki, bo ten strajk to również gwarancja tego, że po spełnieniu postulatów scenarzystów, a teraz i aktorów, powinna wzrosnąć jakość emitowanych treści.


"Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w Hollywood 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek."

ja tam myślę że oni przede wszystkim chcą większego kawałka tortu
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-07-14, 04:47   

Whoresbane napisał/a:
No to o nowych odcinkach Yellowstone w tym roku możemy zapomniec


Żadna strata. Od pewnego czasu serial "męczy bułę", niestety.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-14, 06:09   

Trojan napisał/a:
Romulus napisał/a:


Zatem trzymam kciuki, bo ten strajk to również gwarancja tego, że po spełnieniu postulatów scenarzystów, a teraz i aktorów, powinna wzrosnąć jakość emitowanych treści.


"Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 50 lat, a dla mężczyzn do lat 55 lub [zaliczyć] przepracowanie w Hollywood 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek."

ja tam myślę że oni przede wszystkim chcą większego kawałka tortu

Oczywiście, że chcą i oby go dostali. Czytałem sporo artykułów i akurat moja sympatia z całą pewnością nie leży po stronie wytwórni i streamingów. Zwłaszcza że wszystko szło ku gorszemu, jeśli chodzi o jakość produkcji w przypadku scenarzystów. System pracy wprowadzany przy pisaniu seriali w zasadzie pozbawiał ich pracy, zapewniał głodowe stawki i obcinanie tantiem.

Przy tym pieniądze są tam jednym z postulatów. A nawet gdyby były jedynym, to nic w tym złego. To nie Polska, gdzie chłop pańszczyźniany musi wyprosić u dziedzica co mu się słusznie należy. I przeprosić, że śmiał w ogóle prosić. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2023-07-20, 11:48   

Viaplay zwija się z większości Europy, w tym z Polski. W internetach ludzie biadolą o sporcie, ale sport mnie wali.
Liczę, że to początek trendu, aż na rynku zostaną max trzy SVODy. Wszystko idzie ku kryzysowi, HBO odsprzedaje seriale Netfliksowi, a szef Disneya biadoli o cięciach.
Upadać, chujki, odsprzedawać licencje konkurencji i skończyc z tymi mrzonkami, że jak ma się trzy seriale na własność, to trzeba założyć globalną platformę streamingową.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-20, 17:07   

Ta wojna chyba powoli się kończy. Na razie wciąż wygrywa Netflix.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-07-20, 17:08   

niezła imba na rynku praw sportowo-telewizyjnych
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-07-20, 17:48   

Rec napisał/a:
Upadać, chujki, odsprzedawać licencje konkurencji i skończyc z tymi mrzonkami, że jak ma się trzy seriale na własność, to trzeba założyć globalną platformę streamingową.


O to to, konkurencja rzecz ważna na rynku, trzy globalne serwisy to wystarczająca liczba. Więcej to mnożenie bytów ponad potrzebę.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2023-07-20, 18:11   

Trojan napisał/a:
niezła imba na rynku praw sportowo-telewizyjnych

Czytałem tweet jakiegoś gostka z viaplay, uspokaja kibiców, że wygaszanie będzie przebiegać stopniowo, etapami, bez paniki.

Przyczyna jest prosta, udławili się, bo połknęli na raz za dużo. Ja rozumiem Premier League, Bundesliga czy F1, ale nakupowali bez umiaru praw do różnych egzotycznych lig, weszli w inne dyscypliny, które nie mają w Polsce takiej popularności jak piłka.

Za ubiegły rok rozliczeniowy trafili 300 mln EUR straty. CEO podał się do dymisji, wdrażają plan naprawczy, zakładający cięcie kosztów.

Nie bardzo wiem, jak wygląda procedura wyjścia z praw kupionych na kilka sezonów. Czy wolno im odsprzedać nabyte prawa? Wydaje mi się, że takie renomowane ligi jak EPL wolą zachować kontrole nad tym, kto dysponuje prawami i jakoś to sobie zabezpieczają w kontraktach.
Biznesowo to bardzo ciekawy case.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-08-30, 13:33   

Ktoś oglądał Inwazję na Apple? Jakoś nie mignęla mi żadna opinia na temat. A appple mi podsuwa do oglądania i nie wiem czy warto próbować czy straszna padaka.

https://www.youtube.com/watch?v=DlaHxL3mHAU
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-08-30, 13:37   

Przeciętna produkcja. O wiele więcej obiecuje, niż daje. Przykro mi.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-08-30, 13:46   

Tak sobie miarkowałem, że jakby było dobre to jednak na radarze by się pojawiło wcześniej. Dzięki za opinię.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2023-08-30, 13:49   

Na Apple'u ostatnio oglądam "Lśniące dziewczyny", nie wiem czy znasz, ale b. dobrze, zwłaszcza, jeśli lubisz klimaty a la netfliksowy "Dark".
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-08-31, 07:53   

ASX76 napisał/a:
Przeciętna produkcja. O wiele więcej obiecuje, niż daje. Przykro mi.

Zgadzam się, co rzadkie. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2023-08-31, 11:15   

Wielka skasowana, nie będzie 4 sezonu. Nie czuję żalu, jestem w połowie 3 sezonu i serial ewidentnie zjada własny ogon.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-08-31, 12:15   

Wydaje mi się, że trzeci sezon dobrze kończy całą historię: dojrzewania Katarzyny do samodzielnych rządów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-02, 11:08   

nie wczytawałem się dokładanie - ale czy serial porusza zamiłowanie Kaśki do zwierząt ? zwłaszcza do koni ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-09-03, 08:54   

Trojan napisał/a:
nie wczytawałem się dokładanie - ale czy serial porusza zamiłowanie Kaśki do zwierząt ? zwłaszcza do koni ?

Ale wiesz, że to bzdura?
I to nie jest serial stricte historyczny, co już w podtytule zaznaczono ("Historia okazjonalnie prawdziwa").
A poza tym chyba tak i to akurat zgodnie z prawdą, że to złośliwa plotka. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-03, 10:40   

nie wiem czy bzdura, ale na mieście gada się.
natomist świetnie pasowałby to do okazjonalno-komediowego serialu
 
 
Cintryjka 

Posty: 1864
Wysłany: 2023-09-03, 19:02   

Jest to powracające oskarżenie, w sposób oczywisty bezzasadne. Nawet w 3 sezonie ten motyw pojawia się w sztuce satyrycznej.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-09-06, 12:58   

Disney ma promocję 3 miesiące za 6,99 na miesiąc. Ogarnąłem.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11342
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-09-18, 02:23   

czytam że Disnej(ABC) zrebootował Cudowne lata - na murzyńską modłę. Lata '60 utrzymane
ja prdlololo
:)
oczywiście - najgorsza oglądalność
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2023-09-18, 10:50   

To nawet może być ciekawe, bo w latach 60. w "branży murzyńskiej" tak wiele się działo w Hameryce. Bo przecież Martin Luther King, Black Panthers, marsze, zamieszki, napierdalanki z KKK, James Brown, Wilson Pickett i muzyka soul, pobór do armii - Wietnam czarnych dotknął nie mniej niż białych. Jest na czym budować taką sagę o młodzieńczym dojrzewaniu. Oczywiście, to Disnej, więc raczej to spieprzyli.
Anyway, oryginalne Wonder Years po wieczne czasy pozostaną jednym z moich ulubionych seriali.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 13