FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory
Autor Wiadomość
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-16, 15:00   

Tomasz napisał/a:
No i właśnie pytanie czemu w jednej komisji, skąd taki problem

Bo mieli blisko do tej jednej komisji? To nie jest tak, że tam ludzie z połowy powiatu się zjechali. W Warszawie, zdaje się, są w okolicy jakieś akademiki (?)

Cytat:
Na razie powoli wyniki pełzną w stronę tych z wczoraj.

IPSOS ma niezły warsztat. Sprawdził się w 2019, w 2020, zobaczymy teraz.


Cytat:
Za to już się pisowcy wypowiadają, że Trzecia droga może od nich dostać premiera :mrgreen:

Tylko po co Trzeciej Drodze Morawiecki?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-10-16, 15:00   

Hołownia powiedział, że jakiekolwiek układy z PiS, to "po jego trupie". ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-10-16, 15:14   

Ktokolwiek idący teraz na koalicję z PISem zaliczyłby IMHO samobója.
Za pół roku są wybory samorządowe - ktokolwiek pójdzie na układ z PISem, może dostać kopa w samorządowych.

Jasne, że PIS teraz obieca wszystko.
Ale tak z drugiej strony - w koalicji z KO i Lewicą też mogą dostać dużo i to na dłuższą metę, a nie tylko aż do pożarcia przez PIS i wkurzonych wyborców.
Wszystko będzie zależeć od tego ilu mandatów zabraknie PISowi do większości.
Kilku może udałoby im się kupić. Kilkudziesięciu - jakoś tego nie widzę.
Chociaż w Konfie mogą się zdarzyć tacy, którzy na sojusz z KO/3D/L nie mają co liczyć, więc jeśliby chcieli coś wyszarpać dla siebie, to mają jedyną możliwość z PISem. Jeśli ktoś z nich nie liczy na kolejne kadencje i dalsze wyniki Konfy ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-10-16, 16:03   

A widzieliście jak zareagowała Giełda na wygraną opozycji? Takich obrotów i wzrostów dawno nie było.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2023-10-16, 16:06   

Nadal nie mam zaufania do Hołowni, ale chyba nie jest tak głupi, by strzelać sobie w stopę. Głosowali na nich ludzie, którzy uwierzyli w hasło "albo 3 Droga albo 3 kadencja PiS". Więc ani on ani Kamysz nie zaryzykują teraz ruchu w kontrze do własnych wyborców.
Pewną niespodzianką jest dla mnie dobry wynik PiS w Senacie, ale zobaczymy jak to się poprzekłada na mandaty, bo to jednak specyfika okręgów jednomandatowych, gdzie możesz mieć niezłe procenty i brak mandatów.
Najważniejsze, że referendum srendum padło na ryj. PiS w opozycji nie będzie mógł się powoływać na "wolę narodu".
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2023-10-16, 16:17   

Hołownia mówił, "po moim trupie" w sprawie koalicji z pisowcami.
Kosiniak mówi teraz "Ci, którzy na nas głosowali, chcą zmiany rządu, odsunięcia PiS-u od władzy. (...) Wykluczam koalicję z PiS-em. Szliśmy z hasłem "Albo Trzecia Droga, albo trzecia kadencja PiS-u". To hasło bardzo mocno przemówiło do wielu wyborców" więc tu nie mają na co pisowcy liczyć
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-16, 16:52   

co do Wrocławskiego problemu z głosowaniem - Kleczków, staromiejska zabudowa, raczej na poziomie czynszówek, 3max 4 piętra (żadko) + jebutne wzięzienie + psychiatryk. Nieduża komysyjka zawsze stykała.
Ale ktoś urwa nie pomyślał że obok powstało duże osiedle na circa 5 tys luda. i zapakowano je do jedne komisyji.

druga - ta co o 3 w nocy jeszcz stala kolejka. Czyli Jagodno - tak wygląda patodeweloperka połączona z niekompetencją miasta. Jagodno to nowa osiedlówka powstała na zadupiu miasta, a dzięki niższym cenom ziemi, rozwija sie szybciej niż ustawa przewiduje. Zakładam że podobnie jak na Kleczkowie, ktoś nie pomyślał (w PKW?) i wziął stare dane o ilości mieszkańców czy co. Do bazowych 2400 rejestrowych, dopisało się 1600 + mały lokalik wyborczy i klops gotowy.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-10-16, 17:07   

KS napisał/a:
Nadal nie mam zaufania do Hołowni


Do Hołowni? Akurat tam słabym ogniwem wydaje się być PSL to starzy wyjadacze którzy nigdy chyba 8 lat nie grzali ławy a w samorządowych też nie za dobrze im szło. Oni chcą posadek i stanowisk i to na wczoraj. Ten kto im obieca więcej z tym pójdą w tango.

Swoją szosą ja już prażę popcorn żeby zobaczyć jak spektakularnie nie wyjdą żadne rozliczenia, jak będą się spóźniać, a to na komisję, a to na głosowanie, a to klauzula sumienia będzie itd... itp... :mrgreen:
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-16, 17:55   

Zostało 20% głosów do rozliczenia. Nowa Lewica zaraz wleci pod 5% xD
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-16, 17:55   

fdv napisał/a:
spektakularnie nie wyjdą żadne rozliczenia, jak będą się spóźniać, a to na komisję, a to na głosowanie, a to klauzula sumienia będzie itd... itp...

Bullshit. Problem jest tylko taki, że będą ograniczeni do władzy ministerialnej (rozporządzenia), bo ustaw im Dudeł przez ponad półtora roku nie przepuści.

A NowaLew ma 8,39% po 80% zliczonych obwodów. I raczej rośnie, choć wzrost liczy w setnych częściach pp).
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-16, 18:02   

Racja, nie wiem dlaczego ale kliknąłem w link do senatu.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-10-16, 18:04   

Zobaczymy za cztery lata czy i przede wszystkim kogo udało się pociągnąć do odpowiedzialności karnej tak że będzie to skutkować więzieniem dla łapówkarzy i dla przekraczających uprawnienia. Bo to że będzie szopka polityczna to w to nie wątpię i dlatego prażę popcorn, ale w to czy coś z niej wyniknie nie wierzę.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-10-16, 18:08   

Nikt nikogo nie postawi przed sądem. Nie u nas. Dam se rękę za to uciąć.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-16, 18:08   

Jest jeszcze jedna sprawa: z tym pociągnięciem do odpowiedzialności też nie można się zanadto spieszyć, żeby Dudeł znowu nie "odciążał wymiaru sprawiedliwości" i nie ułaskawiał skurwli masowo. Niech zniknie ze sceny. Ale odziobrzona prokuratura niech od razu grzeje silniki.

@m_m,
Przyjmuję zakład.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-10-16, 18:15   

Bibi King, a gdzie napisałem że swoją?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11332
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-10-16, 18:36   

rękę Dudy,
tę od długo-pis-u

słuszna uwaga - sądzenie pisu dopiero postDudzie.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-10-16, 18:50   

m_m napisał/a:
Bibi King, a gdzie napisałem że swoją?

Ja też niczego takiego nie napisałem, więc tym bardziej śmiało możemy się zakładać, czyż nie? :badgrin:
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-10-16, 18:54   

Ja tam nie wiem ale zwrot "dam se" chyba można odczytać tylko że sobie czyli że swoją rękę. :-P
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-10-16, 18:56   

m_m napisał/a:
Nikt nikogo nie postawi przed sądem. Nie u nas. Dam se rękę za to uciąć.

Ale będą komisje śledcze, oj się nasłuchamy szczegółów przeróżnych.
I chyba tym razem nawet nasi politycy kogoś będą musieli, bo im wyborcy nie darują. Więc uważaj, żebyś jednorękim nie został.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-10-16, 19:09   

Marzyciel //ziew
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-10-16, 19:22   

Wyborcy też mieli nie darować za głosowanie ręka w rękę z PiS za podwyższeniem uposażeń parlamentarzystów, a dziś nawet nikt o tym nie pamięta. O Zbyszku Z też nie będą pamiętali.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2023-10-16, 19:45   

fdv napisał/a:
KS napisał/a:
Nadal nie mam zaufania do Hołowni


Do Hołowni? Akurat tam słabym ogniwem wydaje się być PSL to starzy wyjadacze którzy nigdy chyba 8 lat nie grzali ławy a w samorządowych też nie za dobrze im szło. Oni chcą posadek i stanowisk i to na wczoraj. Ten kto im obieca więcej z tym pójdą w tango.


Co do tego, jaki jest PSL nie mam złudzeń, ale właśnie dlatego wiadomo, czego się po nich spodziewać. Natomiast Hołownia jest na tym etapie kariery jeszcze nieprzewidywalny, niby antypisowiec, ale kółka różańcowe wcześniej zaliczał, więc tego.

Wyniki wracają do punktu wyjścia, więc exit poll niewiele się mylił.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23171
Wysłany: 2023-10-17, 09:57   

Po siedmiu godzinach snu i 35 i pół godzinach bezsennej pracy w okręgowej komisji wyborczej - nie dziwię się tym wszystkim biednym członkom komisji obwodowych, którzy narobili się po pachy za marne 600 zł.

Tomasz - z perspektywy "mojej" komisji, mogę napisać, że najpierw spływają do niej głosy z małych obwodów, w naszym przypadku z małych miejskich komisji, potem z zamkniętych (DPS-y, zakłady karne). Czyli stamtąd, gdzie głosy można policzyć stosunkowo szybko. Potem zaczęły spływać głosy z małych gmin, które miały "pod sobą" 5, 6 komisji obwodowych. Stąd zero zdziwienia, że w tych małych gminnych komisjach wygrywał najpierw PiS i to miażdżąco. Czterdzieści, czterdzieści sześć procent w stosunku do marnych dwudziestu procent KO.

Im później, tym przybywało głosów z dużych ośrodków. Począwszy od małych miast, większych gmin (liczących tak po kilkanaście komisji obwodowych). I tak dalej. Na końcu "szły" głosy z dużych ośrodków, liczących po kilkadziesiąt komisji obwodowych.

Głosy te przywozili albo przewodniczący (tych małych) lub pełnomocnicy (tych większych). Zatem dopiero nad ranem, kiedy już słoneczko wstawało :) na stronie PKW zaczęły pojawiać się coraz większe liczby.

Ale i tak sprawdzanie wszystkiego w okręgowych komisjach wyborczych zaczęło się bardzo późno. U nas między trzecią a czwartą rano.

Wcześniej linie telefoniczne się urywały od połączeń z komisji, z różnymi problemami.

I teraz dochodzimy do sedna wszystkich problemów, czyli późnego zliczania głosów. Tam, gdzie głosowanie trwało do późnych godzin, po 21, można to pominąć. To oczywiste. Lokale powinny być zamknięte do 21, ale jeśli jakiś obywatel stawił się do lokalu, lub nawet przed lokalem przed 21, to nie można go wyrzucić. I PKW przyjęłą tu stosowaną i przed laty zasadę, że głosy należy przyjąć.

Skąd kolejki. Głównie "turystyka" wyborcza, ale nie taka z pobieraniem zaświadczenia i jechaniem do innego miasta, aby wspomóc potrzebujących większego wsparcia kandydatów. To też, ale przede wszystkim studenci - frekwencja w młodym elektoracie znacząco wzrosła, jak i w pozostałych grupach. Głosowali w innych miastach, tam gdzie studiowali, a nie tam, skąd pochodzili i widnieją w rejestrach wyborców. I, generalnie, frekwencja wyborcza.

Długie liczenie. Komisje obwodowe. U nas głosy z ostatnich gmin/miast odbieraliśmy przed godziną 20.00. Na przykład Żyrardów, który przesądził o mandacie dla Waldemara Pawlaka, a liczył tylko 26 komisji obwodowych.

Poza tym, w komisjach obwodowych zasiadali ludzie z łapanek. Niedoświadczeni. A w tych wyborach do liczenia doszło jeszcze referendum, które sprawiało komisjom najwięcej problemów przy zliczaniu głosów i pisaniu protokołów. Najwięcej telefonów, które odbierałem w niedzielę w okręgowej komisji wyborczej dotyczyło właśnie problemów przy liczeniu referendum. Przed zakończeniem głosowania były to standardy - uruchamianie rezerw, bo zaczynało brakować kart tu i ówdzie, problemy z głosowaniem przez pełnomocnika itp.

Ludzie w komisjach po sporządzeniu i podpisaniu protokołów rozchodzili się. Tam, gdzie byli doświadczeni przewodniczący to protokoły były dobrze zrobione, tam gdzie nowicjusze już było gorzej. Zdarzało się, że odsyłaliśmy pełnomocników z protokołami do poprawy. Pełnomocnicy nie mogli tych protokółów sprawdzić wcześniej, bo wszystkie były zamknięte przez komisje. Więc też przyjeżdżali z duszą na ramieniu, szczególnie ci, którzy mieli najdalej do okręgowej komisji (100 km w jedną stronę). Bo musieli wrócić, zwołać ponownie komisje (a ludzie poszli już spać lub pojechali do pracy) żeby poprawiła protokoły.

O 5 rano przyszła jedna przewodnicząca ze swoim protokołem, z małej miejskiej komisji i najpierw przez kilka minut szlochała. Starsza pani, pierwszy raz była przewodniczącą, a frekwencja, różne problemy, które musiała rozstrzygać, ją po prostu przerosły emocjonalnie. Wypłakała się, zdała protokoły i na szczęście nie musieliśmy jej z koleżanką zawracać do poprawy. Ale i tak powiedziała, że zrobiła to pierwszy i ostatni raz, bo kosztowało ją to za dużo zdrowia. Stres wywołany głównie odpowiedzialnością.

Największą słabością polskiego systemu wyborczego są ludzie. Bo w komisjach obwodowych pracowali głównie ludzie z łapanki, w większości pierwszy raz. Bardzo dobrze im poszło. Akurat z naszego punktu widzenia najbardziej wkurzały nas te komisje, które bardzo długo liczyły i poprawiały protokoły, bo w komisjach byli niedoświadczeni ludzie. I z tym "wolontariatem" można byłoby zerwać, na rzecz większej profesjonalizacji. W tych wyborach stawki dla członków komisji obwodoowych i tak były duże: po 600 zł. Ale wielu mówiło to, co teraz możecie przeczytać w mediach: już nigdy więcej za takie pieniądze nie będę sobie fundować takiego stresu. Niemniej, globalnie poradzili sobie doskonale - patrząc z punktu widzenia poprawności protokołów.

Pięć gwiazdek i trzy gwiazdki dla tych gnojów, którzy zafundowali przy okazji tych wyborów to referendum z d.py.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-17, 10:18   



:mrgreen:
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-10-17, 10:27   

Ash napisał/a:
Obrazek

:mrgreen:

Mieliśmy przez 8 lat niskie podatki, wysokie płace, dobrobyt i wieczne szczęście ...
a teraz przez kolejnych 30 lat będziemy te pożyczki spłacać ...

Notabene to jednak jest niesamowite ilu ludzi jest tak ślepych, żeby nie widzieć tej fikcji "niskich podatków" ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-17, 10:56   

goldsun napisał/a:
Notabene to jednak jest niesamowite ilu ludzi jest tak ślepych, żeby nie widzieć tej fikcji "niskich podatków" ...


To jak w tym memie

"Polacy lubią niskie podatki"
"Z tej okazji mam dla was pięć nowych niskich podatków"

Już widzę takiego Piekarę, który siedzi przez tv i ogląda wystąpienie Głupińskiego.

"Chleb jest po 3zł"

Piekara wstaje z fotela i krzyczy "jakie 3zł, u mnie jest po 2,5zl, chwała i cześć Wielkiej Pisowskiej Polsce".

Ja to po prostu uważam, że elektorat PiS to po prostu głupi ludzie lub tacy co na tych ich zmianach skorzystali. 13, 14, kwota wolna od podatku w górę - mogą wychodzić na plus, nawet biorąc pod uwagę ceny w sklepach.

Do tego jak taka babcia czy dziadek mają dostęp tylko do tvp w telewizorze to dość łatwo uwierzyć w ten "sukces".
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-10-17, 12:52   

Pojeby z Konfederacji mają więcej mandatów, niż wynikło to z exit poll, no ale i tak wtopili.
Myślę, że ten zidiociały staruszek Korwin Mikke baaaaardzo im zaszkodził swoimi średniowiecznymi wypowiedziami, a teraz niech spierdala z Sejmu, z życia publicznego i najlepiej z tego łez padołu.
Podobno mają go wyrzucić z Konfederosji :mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Rec

Posty: 223
Wysłany: 2023-10-17, 12:56   

W mojej rodzinie i rodzinie znajomych zauważyłem, że silny PIS wynika ze dużej mierze ze strachu, jaki TVP zaszczepiła w umysłach starszych ludzi. To przerażajace, ale starsi ludzie w małych miejscowościach naprawdę siedzą i boja się, że w przypadku zmiany władzy przyjdzie po nich murzyn z arabem i wprowadzą terror. Parę lat ksenofobicznego szczucia (przypominam, że TVP jest ostatnim kanałem w telewizji naziemnej) i wybór pomiędzy PISem i KO sprowadza sie do zjedzenia obiadu, a byciu zjedzonym przez ciapaka.
  
 
 
Whoresbane


Posty: 1053
Wysłany: 2023-10-17, 12:57   

Nie wyrzucają go ze względu na jego jawną prorosyjskość ani za zachwalanie pedofilii tylko za wypowiedzi o żonie Bosaka
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-10-17, 12:57   

https://twitter.com/gromotapl/status/1713954547058593905

Ale Janusza musi boleć dupa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13