FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKA
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-02, 17:07   

aaa
raz poszedłem na pocztę i trafiłem na godzinę dla seniorów - kurwele
nikogo na poczcie, trzy panie w okienkach i oczywiście nie zostałem obsłużony

Fidel-F2 napisał/a:
Godziny dla seniorów to jeden ze szczytowych debilizmów.



to w ogóle jeszcze funkcjonuje ?
 
 
Ash 

Posty: 793
Wysłany: 2023-04-02, 17:31   

Nie, 2 lata temu to znieśli. To było prawie tak głupie jak zamknięcie parków i lasów xD Już nie mówiąc o tych kościelnych oszołomach co twierdzili, ze pan buk chroni przed covidem w kościołach.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-08, 17:25   

pamiętacie akcje Straży Pożarnej - inwentaryzacja schronów ?:) no to są efekty

https://geoforum.pl/news/33728/wszystkie-schrony-w-polsce-na-jednej-mapie

kilka łyżek dziegciu


Obejrzałem moje/znane mi okolice pod kątem schronów[Wrocław]. Ogólnie śmiech na sali.
najpierw moje bezp. okolice - ogólnie bardzo słabo pod tym kątem - duże osiedle powstałe od połowy '80 na terenie byłego lotniska (niemieckiego)
pokazuje MDSa całkiem blisko - czyli parking samochodowy w budynku na obszarze mniejszego osiedla (w dużym osiedlu) - parking jest na poziomie "0"
natomiast mapa nie pokazuje parkingu podziemnego który jest na przeciwko w wieżowcu
co lepsze - mapa nie wskazuje jako schron/mds czy co tam - obiektu który na tej samej mapie jest oznaczony jako Schron Piechoty I.R.-10 (poniemiecki, ostatnio używany jako magazyn dla "zieleni miejskiej" - bo jest w pobliskim parku, zresztą w tym parku za dzieciaka znalazłoby się jeszcze kilka takich miejsc a na mapie ich niet). [jak ktoś chce - wpisać Lotnicza, Wrocław, zbliżyć raz i na prawo od cmentarza]

druga - moje stare okolice. Wychowałem się na ulicy Wieczorka(obecnie Wyszyńskiego) w kamienicy wybudowanej w latach '50. Każda klatka w tej (tych?) kamienicy ma piwnicę ze 2 metry pod ziemią - które były budowane w formie schronów. Cieżkie okrętowe grodzie (kręcone) wejściowe i co jakiś czas kolejne grodzie - jeszcze na pocz. XXIw na podwórzu były małe betonowe "schroniki" pełniące rolę wywietrzników powietrza (?) - czyli schron/piwnica jest nie tylko pod obrysem budynku. Z tych budynków/bram zanaczono tylko że dwie mają schron.

trzy - tu już tylko "w domyśle". Kozanów, w ogóle nie pokazauje obiektów na terenie byłej jednostki wojskowej :) która obecnie jest już w cywilu - za niemca też tam była jednostka woj.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-04-08, 18:07   

Ale na co ty liczysz jak zarządza tym ktoś z pisu zapewne
1. 100m od miejsca gdzie mieszkam, jest schron z czasów 2WŚ, prawdziwy, normalny, poniemiecki schron. Co ważniejsze - wyremontowany, otwierany od czasu do czasu, można pozwiedzać. Na tej mapie go w ogóle nie ma. Żeby była jasność - zarządza nim miasto, nie "ktoś prywatnie", więc na pewno miasto ma do niego dostęp.
2. Pod moją dawną szkołą podstawową jest drugi schron, również poniemiecki z czasów 2WS. Również wyremontowany, o wiele większy. Również go zwiedzałem, bo go otwierają co jakiś czas. Jego też na mapie nie ma. Tym zarządza stowarzyszenie, podpięte pod lokalnych pisowców. ;-)
3. Mieszkam w kamienicy z XIXw, z wprawdzie niskimi, ale murowanymi piwnicami. A mury w kamienicy mamy pół metrowe. W czasie wojny, wszystkie piwnice z pobliskich budynków miały podziemne przejścia między sobą, bo były wykorzystywane ... jako schrony. Tylko pod jedną z kamienic zaznaczono na tej mapie, że jest miejsce do schronienia.

Więc na moje oko, ta mapa to kpina.
Ale nie liczyłem na cokolwiek i nie jestem tym zdziwiony. Powtórzę - nie znam ani jednej rzeczy którą pisowcy zrobiliby dobrze.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-08, 18:10   

noale to robiła Straż Pożarna :)
i zarządzanie to jedno a wykon to drugie.
Przecie to nie pisowcy chodzili i spisywali /oznaczali :)

po prostu klasyczna polska hujnia z grzybnią
 
 
Rec

Posty: 221
Wysłany: 2023-04-09, 15:04   

Czyli PIS. Przy takim stopniu upolitycznienia stanowisk państwowych pisanie "To nie PIS, to Straż Pożarna", "To nie PIS, to Lasy Państwowe", "To nie PIS, to Straż Graniczna", "To nie PIS, to Rzecznik Praw Dziecka" jest naiwnością.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-04-09, 16:13   

Ale też naiwnością jest myślenie że jak PiS pójdzie w odstawkę to nagle, ba nawet po kilku latach te instytucje będą działać na korzyść społeczeństwa (albo chociaż profesjonalnie), a nie omyślać jak tu parę złotych przytulić do kieszeni swojej i swojej rodziny. Bo tak po prawdzie ich horyzont myślowy właśnie na tym się ogranicza.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13183
Wysłany: 2023-04-09, 17:32   

Tyle, że PiS doprowadził to do poziomu ontologicznego standardu, całkowicie akceptowalnego i naturalnego.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-09, 19:49   

byłem temu w sumie przeciw - ale sprywatyzować wszystko i wszystkich.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-04-09, 20:17   

No więc dodam więcej informacji.
Straż nie zaznaczyła schronów i piwnic jako pomieszczeń w których ludzie mogą się schronić, ponieważ te schrony i piwnice nie spełniają założonych standardów. Standardy jakie muszą spełniać schrony są określone w rozporządzeniu wydawanym przez premiera. Znalazłem takie rozporządzenie z 2016 roku, więc już za czasów pis są te wymagania określone.
Czyli jednak pis bezpośrednio za to odpowiada. Bo straż o tych schronach wie, tylko nie mogła ich do mapki dodać, bo "jakichś wymagań nie spełniają".
IMHO nawet jeśli te schrony nie spełniają wymogów jako schrony, to dalej powinny spełniać jako miejsca do ukrycia dla ludzi. No ale ... przecież jest zajebiście i schronów u nas dostatek ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-04-09, 21:29   

Fidel-F2 napisał/a:
Tyle, że PiS doprowadził to do poziomu ontologicznego standardu, całkowicie akceptowalnego i naturalnego.


Cóż, tak masz rację, ale mi chodziło o to żeby wyzbyć się myślenia magicznego gdzie zmiana warty pajaców na wiejskiej zaowocuje w natychmiastowym naprawieniu każdego urzędu i każdej instytucji. Bo zmiana klauna na czele instytucji to tylko mały krok do naprawy przyszłości i nie nie ma racji Trojan optując za prywatyzacją (ale to już inna dyskusja).
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11318
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-04-10, 01:46   

jestem świadkiem pośrednio i bezpośrednio skoku na urzędy/SSP/SM i zasadniczo nie widzę różnicy czy kradną dla uzyskania $-poparcia politycznego, czy będą to wg. zasad gospodarki czynić podmioty prywatne. A w zasadzie widzę - prywaciarze posadzą na stołkach specjalistów a nie małpy z brzytwą.
Szkody poczynione przez tych trogoldytów kłądą się cieniem na wiele lat w poszczególnych branżach.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-04-14, 08:54   

Konfa w pełnej krase ...
Ogłoszenia o pracę z firmy Pana Mentzena - więc można zobaczyć jak tak naprawdę traktuje ludzi
https://www.pracuj.pl/pra...ia%20mentzen;en

- asystent/ka IT, 1/4 do 3/4 etatu, proponowana płaca - 1800-2700 brutto pln/miesiąc
- asystent/ka d.s obsługi klienta - 1800-3600pln/miesiąc

i w opisie

Szukamy osób, które chcą pracować ponad normę i nie lubią monotonii. Jeżeli najważniejszy jest dla Ciebie work-life balance, to raczej się nie dogadamy. Chcemy być jak najlepsi, chcemy, żeby nasi pracownicy zarabiali jak najwięcej oraz chcemy żeby czuli się u nas dobrze. Ale żeby to było możliwe, trzeba dużo pracować. Nie ma nic za darmo :)

Oni się spokojnie z Morawieckim dogadają - "zapierdalaj za miskę ryżu" wprowadzone w praktyce.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-14, 09:04   

Mentzen napisał/a:
Nie ma nic za darmo


Jak nie ma, skoro chcą darmowej pracy? //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-04-14, 11:10   

goldsun napisał/a:
Konfa w pełnej krase ...
[/i]

Oni się spokojnie z Morawieckim dogadają - "zapierdalaj za miskę ryżu" wprowadzone w praktyce.

Po prostu to nie jest dla ciebie tylko dla ludzi którzy chcą zdobyć doświadczenie, wiem że są miejsca gdzie nie płaci się w ogóle a tu jednak płacą, doceń :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-14, 11:25   

utrivv napisał/a:
dla ludzi którzy chcą zdobyć doświadczenie


Zwykle najlepsze doświadczenie, jakie można wynieść z takiego miejsca, to Nigdy więcej nie będę pracować w polskiej firmie //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-04-14, 11:40   

Stary Ork napisał/a:
utrivv napisał/a:
dla ludzi którzy chcą zdobyć doświadczenie


Zwykle najlepsze doświadczenie, jakie można wynieść z takiego miejsca, to Nigdy więcej nie będę pracować w polskiej firmie //mysli
Tego nie wiem, nie jestem prawnikiem ale kiedyś w Polityce czytałem że w tej branży czasem "praktykant" jeszcze musi pracodawcy dopłacać za możliwość zdobycia doświadczenia, pensje do rzadkość, oczywiście mogło tu się dużo zmienić a gość mentalnie tam dalej tkwi? //mysli
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-14, 11:55   

Tyle, że w ogłoszeniu nie ma nic o zbieraniu doświadczenia czy poszukiwaniu praktykantów, a bardziej o tym, że firma oczekuje gratisowych godzin od pracowników //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15611
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-04-14, 12:04   

Stary Ork napisał/a:
Tyle, że w ogłoszeniu nie ma nic o zbieraniu doświadczenia czy poszukiwaniu praktykantów, a bardziej o tym, że firma oczekuje gratisowych godzin od pracowników //mysli


Bo to ma być siur...prajz. //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-14, 12:13   

Mentzen napisał/a:
Jeżeli najważniejszy jest dla Ciebie work-life balance, to raczej się nie dogadamy.


Natomiast jeśli work-life balance nie jest dla Ciebie ważny, to powinieneś przemyśleć życiowe priorytety //mysli . Inna sprawa, że zostanie wypalonym korpoludem można ewentualnie rozważyć za konkretne pieniądze, a nie za 3600 brutto.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2023-04-14, 12:41   

Stary Ork napisał/a:
Zwykle najlepsze doświadczenie, jakie można wynieść z takiego miejsca, to Nigdy więcej nie będę pracować w polskiej firmie //mysli

Orku, byś się zdziwił. Moje dwuletnie przygody w Stanach skończyły się nienawiścią do hindusów, depresją i antyamerykanizmem :mrgreen: .
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-14, 12:44   

Wojaże za ocean to inny matriks, rozważalismy sytuację nad Wisłą //mysli Ale o pracy w USA słyszałem sporo od amerykańskich ekspatów, zwykle z komentarzem "Ni chu-chu tam nie wracam".
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2023-04-14, 12:55   

Tak, zdaję sobie sprawę, że moje "zawsze może być gorzej" jest kiepskim argumentem. No ale, że widziałem już "gorzej" to polskie "źle" robi na mnie mniejsze wrażenie. Ale z drugiej strony teraz jestem na niemieckim "lepiej" więc może mi się odmienić.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-14, 13:01   

Młodzik napisał/a:
No ale, że widziałem już "gorzej" to polskie "źle" robi na mnie mniejsze wrażenie.


Ten sam kult św. Zapierdolu co u nas, tylko podkręcony na 11, plus dojazdy 100 km w jedną stronę, minus ubezpieczenie zdrowotne, płatne urlopy i nadgodziny? //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2023-04-14, 13:12   

Kult św. Zapierdolu pod szefem-hindusem jest podniesiony do kwadratu. Poza tym, na każdym kroku jest się dymanym z pieniędzy i wszyscy uprawiają januszerkę. Szpitale szczególnie ją lubią.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13183
Wysłany: 2023-04-14, 13:16   

To nie jest kraj dla słabych ludzi.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2548
Wysłany: 2023-04-14, 14:02   

bo to kraj dla ludzi-bizonów
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-14, 14:21   

Oraz dla Florida Mana.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-04-14, 14:22   

Stary Ork napisał/a:
Tyle, że w ogłoszeniu nie ma nic o zbieraniu doświadczenia czy poszukiwaniu praktykantów, a bardziej o tym, że firma oczekuje gratisowych godzin od pracowników //mysli


Nic nie napisano o poszukiwaniu praktykantów? A ty myślisz że pod asystent d/s czegoś tam to niby kto? To jest taka sama nowomowa jak na sekretarkę się mówi office manager, żeby z ta swoją posadą lepiej się poczuła, oczywiście do momentu aż się zgra nazwa, wtedy wymyśli się nową. I takie bzdury nie wymyślili w polskiej firmie tylko są to topowe wzorce z zachodnich korpo dzielnie przeszczepiane na polski grunt.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2023-04-14, 14:25   

Z mojego doświadczenia wynika, że asystent to osoba robiąca więcej niż manager za ćwierć stawki, a z umiejętnościami musi się urodzić zamiast je nabyć na stanowisku //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13