FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
POLSKA
Autor Wiadomość
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-12-02, 19:24   

No, to jest dramat. Zwłaszcza jak się pomyśli, że dla części tych dzieciaków ta zupa z chlebem to jedyny posiłek w ciągu dnia. A z drugiej strony, jak w zespole szkół integracyjnych koło mnie, gdzie chodzę na rehabilitację, jest mleko czy owoce/warzywa z programów unijnych, to duża część się marnuje, bo dzieci nie chcą tego jeść.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-12-03, 16:03   

Cintryjka napisał/a:
Zwłaszcza jak się pomyśli, że dla części tych dzieciaków ta zupa z chlebem to jedyny posiłek w ciągu dnia.


Nie przesadzasz?
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-12-03, 21:34   

Chciałabym.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-12-03, 21:50   

Czyli w soboty i niedziele nic nie jedzą? To chcesz powiedzieć? I do momentu pójścia do szkoły też obywały się bez jedzenia?
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-03, 22:37   

Bibi, wiadomo że takich dzieci jest mało - ale dziwi cię że jedzą jeden może dwa posiłki ?

https://www.kawalek-nieba.pl/glod-w-polsce/
i całkiem aktualny

https://www.bankier.pl/wi...ie-8612559.html
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2023-12-04, 09:42   

Ktoś mi wyjaśni o co chodzi z tym zastrzeganiem Peselu? Bo czytam, że jak sobie zastrzegę, to żaden oszust nie weźmie na mój pesel kredytu i nie wiem, czy się śmiać czy płakać.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-04, 09:51   

KS napisał/a:
Ktoś mi wyjaśni o co chodzi z tym zastrzeganiem Peselu? Bo czytam, że jak sobie zastrzegę, to żaden oszust nie weźmie na mój pesel kredytu i nie wiem, czy się śmiać czy płakać.

To ma działać dopiero od połowy przyszłego roku, z tego co pamiętam.
I oczywiście nie dotyczy parabanków itp, więc wszelkich chwilówek.
Szczerze to nie wiem czy w tej chwili pesel wystarczy do wzięcia kredytu w banku - unikam kredytów jak ognia.
Ale nie wiem, czy akurat to jest najczęstsza metoda na oszustwa.
Z drugiej strony - jeśli nie zamierzam kredytu brać, to sobie zastrzegę pewnie. Chociaż ciekawe jak wygląda regulamin/odpowiedzialność za taki rejestr zastrzeżonych peseli. Czy się nie okaże na końcu, że "usługodawca nie odpowiada za błędy w rejestrze" ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2023-12-04, 10:04   

No ale jak to działa? To teraz oszust sobie wchodzi do banku, podaje mój pesel, mówi, że on to ja i dostaje kredyt? A jak sobie zastrzegę pesel to bank mu nie uwierzy, a teraz mu uwierzy tylko dlatego, że sobie nie zastrzegłem? Przecież to jest kurwa Monty Python.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-04, 10:22   

KS napisał/a:
No ale jak to działa? To teraz oszust sobie wchodzi do banku, podaje mój pesel, mówi, że on to ja i dostaje kredyt? A jak sobie zastrzegę pesel to bank mu nie uwierzy, a teraz mu uwierzy tylko dlatego, że sobie nie zastrzegłem? Przecież to jest kurwa Monty Python.

Przecież to proste.
To zdejmuje z banków odpowiedzialność, przynajmniej częściowo.
Zastrzegłeś pesel, oni sprawdzają w rejestrze i nie dostaniesz kredytu - kimkolwiek byś nie był. Żeby skasować to zastrzeżenie będziesz musiał czekać minimum dobę albo i dłużej. Nie mówię, że to złe.
Nie zastrzegłeś - to wtedy działa jak w tej chwili, chociaż mam dziwne przeczucie, ze wtedy będzie odpowiedź "trzeba było zastrzec".
Ale obowiązek sprawdzania w rejestrze będą mieć tylko banki (chyba). A kredyt/pożyczkę można dostać również w parabankach, nie wiem czy wchodzą w to np. SKOKi. (PIS bardzo nie chciał, żeby Skoki były traktowane jak banki)

Z drugiej strony - jeśli zastrzegłeś pesel a mimo to bank da tobie/komuś kredyt na niego, to masz prosty argument w ręce.


Z racji wykonywanej pracy, trochę widzę jak te dane wyciekają, więc włos na głowie się trochę jeży.
Ale równie możliwe, że z dokładnie tego samego powodu jestem trochę przewrażliwiony.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-12-04, 11:17   

Bibi King napisał/a:
Czyli w soboty i niedziele nic nie jedzą? To chcesz powiedzieć? I do momentu pójścia do szkoły też obywały się bez jedzenia?


Różnie sobie takie dzieci radzą, bo muszą. Np. tak: https://uwaga.tvn.pl/reportaze/radom-10letni-kacper-blakal-sie-sam-po-miescie-mowil-ze-jest-glodny-ls6699525
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-12-04, 14:19   

Trojan napisał/a:
https://www.kawalek-nieba.pl/glod-w-polsce/

OK. A w to to po prostu nie wierzę:

"Ponad 70 000 dzieci je tylko to, co dostanie w szkole, co oznacza, że dom nie zapewnia im nawet podstawowych produktów żywnościowych. (...) Dla wielu polskich uczniów jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest szkolny obiad. "

Co to za pierdolenie? Niby co te dzieci jedzą, zanim pójdą do szkoły? Dlaczego nie mamy masowych śmierci głodowych dzieci poniżej 6 lat, które nie żywią się jeszcze w szkole? Jednostkowe wypadki głodnych dzieciaków - z pewnością. Ale 70 tysięcy? Bullshit fundacji, dla których istnienie niedożywionych dzieci jest raison d'etre. Nie mówimy o "niedożywieniu", tylko o NIEJEDZENIU.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2023-12-04, 15:23   

Bibi King napisał/a:
Dlaczego nie mamy masowych śmierci głodowych dzieci poniżej 6 lat, które nie żywią się jeszcze w szkole?

W sumie, pytanie, jaka część takich skrajnie zaniedbywanych dzieci ucieka z domu i w związku z tym np. marznie na zimnie, zanim ktoś zauważa samotne marznące dziecko i wpada na to, że trzeba takiemu dziecku pomóc. I że może np. zasadne byłoby odebranie rodzicom takiego dziecka praw rodzicielskich.
Ciekawe, ile rocznie jest spraw kończących się właśnie odbieraniem praw rodzicielskich za takie zaniedbania jak skrajne niedożywianie dzieci.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-04, 15:33   

Bibi King napisał/a:
Trojan napisał/a:
https://www.kawalek-nieba.pl/glod-w-polsce/

OK. A w to to po prostu nie wierzę:

"Ponad 70 000 dzieci je tylko to, co dostanie w szkole, co oznacza, że dom nie zapewnia im nawet podstawowych produktów żywnościowych. (...) Dla wielu polskich uczniów jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest szkolny obiad. "

Co to za pierdolenie? Niby co te dzieci jedzą, zanim pójdą do szkoły? Dlaczego nie mamy masowych śmierci głodowych dzieci poniżej 6 lat, które nie żywią się jeszcze w szkole? Jednostkowe wypadki głodnych dzieciaków - z pewnością. Ale 70 tysięcy? Bullshit fundacji, dla których istnienie niedożywionych dzieci jest raison d'etre. Nie mówimy o "niedożywieniu", tylko o NIEJEDZENIU.

Jedzą to co sobie skombinują.
Same.
Ta statystyka pokazuje dzieci które nie mają zapewnionego jedzenia w domu, a niekoniecznie takie które faktycznie nie jedzą.
Było to wprawdzie 20 lat temu, ale miałem kontakt z takimi dzieciakami.
One po prostu same dorabiały jak mogły. Takie 10-12-14 latki. Znałem w sumie piątkę takich, ale raczej było ich tam więcej zorganizowanych (czyli podających sobie sami informacje gdzie można coś dorobić) - te przychodziły do mnie, jak miałem swoją kafejke internetową.
Tzn. to była wersja optymistyczna, że dorabiały. Bo pewnie są i takie które po prostu kradną.
Te które znałem, przykładowo zbierały "spadnięty" węgiel z pociągów, który później sprzedawały. Nie wnikałem czy "sam spadł". (Nie kupowałem też tego węgla, bo mi potrzebny nie był. Po prostu wiem co robili.)
Ale jakbyś im powiedział "odśnież mi chodnik za dychu" to by też to zrobiły.
Oczywiście na czarno, bo oficjalnie zatrudnić ich nie można.

Nie wiem jak jest teraz.
Ale bardzo ostrożnie podchodziłbym do stwierdzenia, że to "pojedyncze przypadki".
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-12-04, 16:35   

Cytat:
Te które znałem, przykładowo zbierały "spadnięty" węgiel z pociągów, który później sprzedawały. Nie wnikałem czy "sam spadł". (Nie kupowałem też tego węgla, bo mi potrzebny nie był. Po prostu wiem co robili.)
Ale jakbyś im powiedział "odśnież mi chodnik za dychu" to by też to zrobiły.

Przykro mi, żadne z nich nie łapie się do kategorii "Dzieci, które nic nie jedzą poza tym, co dostaną w szkole".
Cytat:
bardzo ostrożnie podchodziłbym do stwierdzenia, że to "pojedyncze przypadki".

A ja do stwierdzenia "70 tys. dzieci je tylko to, co dostanie w szkole".
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-04, 18:02   

6 lat i poniżej nie łapią się na szkołę. Dostają w przedszkolach sniadanie, zupę i II danie.
Pewnie fundacje zawyżają takie dane, państwo sprawiedliwości i dobrobytu zaniża. Więc chłopskim targiem niech będzie 20 tys. dzieci niedożywionych, dla których obiad w szkole to jedyny normalny, regularny i pełnowartoścowy posiłek. Zimnej pizzy od pijanego ojca po 20 nie liczę.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-04, 18:37   

Bibi King napisał/a:
Cytat:
Te które znałem, przykładowo zbierały "spadnięty" węgiel z pociągów, który później sprzedawały. Nie wnikałem czy "sam spadł". (Nie kupowałem też tego węgla, bo mi potrzebny nie był. Po prostu wiem co robili.)
Ale jakbyś im powiedział "odśnież mi chodnik za dychu" to by też to zrobiły.

Przykro mi, żadne z nich nie łapie się do kategorii "Dzieci, które nic nie jedzą poza tym, co dostaną w szkole".

Wszyscy się łapią jeśli nie będziesz ucinać zdania w połowie.
"Ponad 70 000 dzieci je tylko to, co dostanie w szkole, co oznacza, że dom nie zapewnia im nawet podstawowych produktów żywnościowych."

Ja się domyślam o co Ci chodzi.
Ale z drugiej strony - serio uważasz, ze należy czepiać się semantyki, że te dzieciaki nie są zagłodzone, mają co jeść, bo same muszą zapierdalać lub po prostu żebrać lub kraść w wieku 10 lat, żeby mieć co zjeść? Bo to z tego powodu nie masz co roku iluś śmierci dzieci przez zagłodzenie.
Te fundacje jak najbardziej powinny pomagać wszystkim takim dzieciakom, może wtedy nie skończą w pierdlu w wieku 18 lat. Sporo z tych dzieciaków nie ma inklinacji do bycia przestępcami - to życie je do tego zmusza. Takie fundacje mogą im pomóc i pomagają, skoro Państwo tego nie robi, więc przynajmniej ich nie obrażaj.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-12-05, 10:29   

Trojan napisał/a:
6 lat i poniżej nie łapią się na szkołę. Dostają w przedszkolach sniadanie, zupę i II danie.

Zważywszy że nie ma u nas obowiązku przedszkolnego, a dopiero szkolny, w dodatku na wsiach z przedszkolami bywa krucho, to dostrzegam nadmiar optymizmu.

Cytat:
niech będzie 20 tys. dzieci niedożywionych, dla których obiad w szkole to jedyny normalny, regularny i pełnowartoścowy posiłek. Zimnej pizzy od pijanego ojca po 20 nie liczę.

1. Zupa z chlebem to nie jest normalny i pełnowartościowy posiłek
2. Między "jedyny posiłek" a "jedyny normalny, pełnowartościowy posiłek" zieje przepaść, która właśnie jest przedmiotem manipulacji w tych tekstach o 70 tys. dzieciaków umierających z głodu pod płotem
3. Nieważne, czego nie liczysz. Pizza może być niezdrowa, niesmaczna, zimna i pochodzić od ojca-alkoholika, ale pisanie o szkolnym obiedzie jako "jedynym posiłku" jest nieuczciwe

Generalnie chodzi mi o to, że wokół problemu głodu w Polsce narosła jakaś chora mitologia. I jak Niesiołowski powiedział, że z głodu to się jadło szczaw i mirabelki, które współcześnie jakoś nie znikają, to miał 100% racji, ale został zakrzyczany. Głód jest w Indiach. W Kambodży. W Rogu Afryki.

Cytat:
serio uważasz, ze należy czepiać się semantyki,

Tak, ponieważ to semantyka staje się fundamentem wspomnianej przeze mnie chorej mitologii. O ileż efektowniej brzmi "70 tys. dzieci dostaje do jedzenia tylko to, co w szkole" niż "70 tys. dzieci odżywia się niewłaściwie, niedojada i obiad w szkole jest kluczowym posiłkiem w ciągu dnia", prawda?
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2023-12-05, 12:12   

Jaś nie doczekał. Chyba wam chłopaki Konopnicka za mocno weszła.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-05, 18:14   

Bibi King napisał/a:
Trojan napisał/a:
6 lat i poniżej nie łapią się na szkołę. Dostają w przedszkolach sniadanie, zupę i II danie.

Zważywszy że nie ma u nas obowiązku przedszkolnego, a dopiero szkolny, w dodatku na wsiach z przedszkolami bywa krucho, to dostrzegam nadmiar optymizmu.

Cytat:
niech będzie 20 tys. dzieci niedożywionych, dla których obiad w szkole to jedyny normalny, regularny i pełnowartoścowy posiłek. Zimnej pizzy od pijanego ojca po 20 nie liczę.

1. Zupa z chlebem to nie jest normalny i pełnowartościowy posiłek
2. Między "jedyny posiłek" a "jedyny normalny, pełnowartościowy posiłek" zieje przepaść, która właśnie jest przedmiotem manipulacji w tych tekstach o 70 tys. dzieciaków umierających z głodu pod płotem


Kilka lat temu obowiązkowa nauka dotyczyła dzieci w wieku 7 lat (w zerówce). Dzisiaj siedmiolatki powinny uczęszczać już do 1 klasy szkoły podstawowej. Obecnie dzieci do piątego roku życia nie muszą uczęszczać do żadnej placówki - nawet do przedszkola. Obowiązek nauki w zerówce rozpoczyna się dopiero w wieku 6 lat

ergo - 6latek wcina pełnowartościowe posiłki, rano, w południe i po.

7 latek już nie - bo dostaje zupę z chlebem.

przemiotem rozmowy jest m.i właśnie to że "prowincja" dając zupę z chlebem nie zapewnia pełnowartościowego obiadu w przeciwieństwie do dużych miast.

z racji tego że współpracuję z mopsem, byłem na dwóch spotkaniach organizowanych przez MOPS a dotyczący żywienia najbiedniejszych (różnego autoramentu stołówki dla biednych, i prywatne fundacje i caritasy itp). Liczba osób korzystających jest spora i skala -dziesięciu tys. dzieci niedożywionych właściwie (nie umierających z głodu) jest możliwa.
Bo tu nie chodzi o to żeby dzieciaka napchać pizzą po 20 by nie umarł z głodu, a o racjonalne żywienie w okresie gdy ma ono kolosalny wpływ na prawidłowy rozwój dzieciaka, przez co na jego przyszłość.

akurat !
pjawił się przetarg,
Realizacja zadania publicznego pn: Prowadzenie jadłodajni dla ubogich mieszkańców miasta Nowa Ruda w 2024 r.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-06, 14:11   

Z cyklu "Polak potrafi".
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/awarie-pociagow-newagu-hakerzy-ujawniaja-kto-stoi-za-celowymi-usterkami/g4hymmg?utm_source=livebar&utm_campaign=newsy_sg
https://wiadomosci.onet.pl/krakow/skandal-na-kolei-byly-minister-cyfryzacji-potwierdza-doniesienia-onetu/ts1bsxt

W skrócie:
- producent pociągów, firma Newag dostarczała i nadal dostarcza pociągi różnym spółkom kolejowym
- początkowo Newag miał wyłączność na serwis, więc dyktował kosmiczne ceny za taki serwis, w tym za przeglądy ustalone zgodne z harmonogramem, nie tylko za naprawy
- po wyroku UE musiał udostępnić specyfikację i dopuścić do serwisowania inne firmy, więc ceny spadły
- najwyraźniej firma Newag wpisała do softu w tych pociągach, ze mają się zatrzymać i nie dać się uruchamiać w konkretnych przypadkach, żeby wyciąć serwisowanie innych firm, oskarżając je o brak wiedzy, umiejętności itp.

Informatycy znaleźli przykłądowo:
- wpisanie do kodu, że pociąg ma się zatrzymać po ustalonej dacie serwisu, bez zgłaszania żadnej przyczyny - tylko Newag wiedział jak przestawić tę datę na kolejny przegląd serwisowy
- wpisanie do kodu współrzędnych geostacjonarnych wszystkich hal serwisowych poza tych od Newag. Wpisali nawet współrzędne hali która dopiero była w budowie. Jak pociąg znajdował się w określonych współrzędnych to nie dawało się go uruchomić.

Jestem bardzo ciekawy jak się to rozwinie, bo to jest IMHO już podstawa do karania. I to raczej powinny być kary bardzo odczuwalne.

Drobną rzeczą przy tym jest, że
- były już minister cyfryzacji właśnie potwierdził, ze służby i rząd - wiedzieli o sytuacji co najmniej od maja 2023
- jednocześnie, również w maju 2023 były/jeszcze aktualny nowy premier MM, rozmawiał z Newag, był u nich, chwalił ich pod niebiosa i obiecywał pomoc w załatwianiu kontraktów poza Polską.
Drobną, ale mimo wszystko trochę ciekawą ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-12-06, 15:15   

To już czyste skurwysyństwo więc się pewnie zakończy 100zł mandatem
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23172
Wysłany: 2023-12-06, 16:53   

Wiedzieli, ale nie powiedzieli (ministrowie). Oczywiście.

Tak serio to tu należałoby pomyśleć o jakimś przestępstwie gospodarczym, połączonym z oszustwem. Lub o samym oszustwie. To w zasadzie powinno zakończyć karierę części albo całej kadry managerskiej tego przedsiębiorstwa, która o tym wiedziała. Albo inaczej: wprowadzić ich kariery na nową ścieżkę rozwoju: postanowienie o przedstawieniu zarzutów - akt oskarżenia - wyrok sądowy - kara - wykonanie kary.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-06, 17:09   

Romulus napisał/a:
Wiedzieli, ale nie powiedzieli (ministrowie). Oczywiście.


Te spółki kolejowe wiedziały wcześniej, bo to same spółki razem z którąś z tych firm serwisujących, wynajęły "hakerów", żeby ci sprawdzili oprogramowanie tych pociągów, jak im zaczęły dziwne sytuacje podpadać. Ministrowie dowiedzieli się ostatni. ;-)
Najpierw taka firma serwisująca dostała i zapłaciła kary za nie wykonanie zadania ... no bo nie byli w stanie/nie spodziewali się pułapki.
Ale podobno pierwsza sytuacja która dała mocno do myślenia była, jak któryś pociąg się zatrzymał ... bo ktoś zapomniał o terminie oddania do serwisu. Wtedy już nie można było powiedzieć, że "firma serwisująca nie umie", bo ona tego pociągu do swoich rąk w ogóle jeszcze nie dostała.

Ale tu wchodzą w grę kwoty liczone w milionach zł i poszkodowane są nie tylko spółki państwowe, ale również prywatne, więc liczę, że to nie zostanie zamiecione pod dywan, bo prywaciarze pójdą do sądu, minimum żeby odzyskać swoją kasę zapłaconą jako kary - jak się okazuje, niesłusznie.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11334
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-12-06, 17:42   

gruba afera, jak VW ale w nieco mniejszej skali.
Jak zastoswali tą prostą zasadę na rynkach zagramanicznych to już ich nie ma.

https://forsal.pl/artykuly/1089081,kolejny-zagraniczny-kontrakt-newagu-firma-dostarczy-do-wloch-4-zespoly-trakcyjne.html

powiedziałbym że za gramanicą takie akcje kończą się samobójstwami - ale u nas na to nie liczę :)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-12-06, 18:17   

Romulus napisał/a:
To w zasadzie powinno zakończyć karierę części albo całej kadry managerskiej tego przedsiębiorstwa, która o tym wiedziała.
Nie bądź naiwny, przypomnij sobie dieselgate, jakie zarzuty postawili CEO Martin Winterkorn a oto co z tego wyszło:
https://www.businessinsid...ges-2020-1?IR=T
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1643
Skąd: Bytom
Wysłany: 2023-12-11, 09:53   

Ja pier... polska Milicja! ...
https://www.tuwroclaw.com...3315-72825.html

W skrócie:
- facet zastrzelił 2 policjantów, którzy mieli go aresztowac - było o tym głośno
- komendant główny (tak, ten który właśnie uciekł na emeryturę) wyznaczył 100tys zł nagrody dla tego kto pomoże znaleźć sprawcę
- i taki ktoś faktycznie się znalazł - ochroniarz z zoo
- i co z nagrodą? - komendant podjął decyzję, ze zostanie wypłacona ... policjantom którzy aresztowali tego faceta. Ochroniarz, który ich powiadomił i monitorował faceta kamerami zoo, podając w którym kierunku ucieka, nie dostanie nic, bo "właściwie jego pomoc była tylko pośrednia i mało istotna, a poza tym były też inne sygnały z wewnątrz policji" ...

Ja pierdolę.
Wizerunek i zaufanie do policji leży na dnie.
A oni dalej brną w tak kurewskie zachowanie.
Następnym razem taki ochroniarz jeszcze otworzy bramkę takiemu uciekającemu, albo zapyta czy jakoś inaczej nie pomóc ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-12-11, 12:11   

Ci policjanci z Wrocławia to w ogóle jacyś wybitni są. To przecież tam parę lat temu załatwili na komendzie gościa paralizatorem, prawda?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-12-11, 12:18   

Tak. Igora Stachowiaka.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-12-11, 12:22   

Tomasz napisał/a:
Ci policjanci z Wrocławia to w ogóle jacyś wybitni są. To przecież tam parę lat temu załatwili na komendzie gościa paralizatorem, prawda?


To mniej więcej poziom ZOMO z PRL-u. Mocni tylko w przypadku: pałowania np. kobiet podczas marszów czy ścigania rowerzystów.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2023-12-11, 15:27   

A to nie we Wrocku czasem gliniarz strzelił uciekającemu nastolatkowi w plecy ze skutkiem śmiertelnym?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 14