FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hameryka
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2021-11-24, 08:48   

KS napisał/a:
coś mnie ominęło? bo pamiętam info sprzed paru miesięcy, że on się jednak wybronił z tych zarzutów, choć nie wnikałem wtedy w szczegóły

"Wybronił" się od jednego zarzutu - ponieważ pokrzywdzony nie chciał ujawnienia swojej tożsamości. Zatem z przyczyn formalnych. Oskarżenia Anthony Rappa nie zostały odwołane. Ale tu chyba żadne cywilnej akcji nie było. Natomiast ta sprawa dotyczy zarzutów skierowanych pod adresem Spaceya przez ośmiu (chyba) pracowników produkcji "HoC", którzy oskarżyli go o molestowanie seksualne. Nie wiem, czy firma wypłaciła im jakieś odszkodowanie - za wrogie środowisko pracy. Być może. Ale na pewno pozwała przed sąd arbitrażowy Spaceya za złamanie zapisów kontraktu dotyczących profesjonalnego zachowania się, co skutkowało zwiększenie kosztów produkcji itp. Sąd arbitrażowy przyznał firmie producenckiej rację i wydał wyrok, który teraz poszedł do zatwierdzenia (raczej formalność) przez sąd powszechny.

Fidel-F2 napisał/a:

To teraz tylko po tantiemy

Żebyś wiedział. Wprawdzie producent chiński, ale dystrybutor amerykański i wypchany forsą jak Amazon. :) Na miejscu polskiego wykonawcy skontaktowałbym się z jakim oddziałem amerykańskiej korporacji prawniczej i doił Walmarta, ile się da. Byle reprezentowali go tam amerykańscy prawnicy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-11-24, 12:15   

Romulus napisał/a:
Byle reprezentowali go tam amerykańscy prawnicy.


A oni nie są drożsi niż jakiekolwiek tantiemy zasądzone dla autorów z kraju trzeciego świata //mysli ?
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-24, 12:19   

Ci gorsi są tańsi, ci lepsi są drożsi. Oprócz Saula Goodmana. Better call Saul.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-11-24, 12:31   

Po co od razu sąd? Grube ryby może i sięgają po multimilionowe odszkodowania, ale jak Polaczkowi zaproponują 500k w tajnej ugodzie, to zmięli w rękach czapke, pokłoni się i podziękuje za wszystko.
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-24, 12:34   

Ja bym w tej chwili wziął nawet i 450k //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-24, 12:36   

Ja się zadowolę 400k i co teraz?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-24, 12:40   

To bez kozery powiem 200 --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-24, 12:41   

120
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-24, 12:44   

Łatwo Cię kupić --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13165
Wysłany: 2021-11-24, 12:47   

dziwki
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-24, 12:48   

poproszę, plus szampana i kokainę.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-24, 12:50   

Nie hańba się skurwić, hańba skurwić się tanio --_-
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-11-24, 15:21   

Czy oprócz tego, że chętnie zgadzacie się pójść na ugodę nie powinniście jakoś udokumentować praw autorskich do utworu? W rodzaju: o proszę uprzejmie, tu jest mój stary zeszyt od chemii, pamiątka z dzieciństwa, nudziłem się na lekcji i nabazgrałem dwie zwrotki czegoś podobnego.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-24, 19:40   

W tej sprawie też mogę iść na ugodę.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2021-12-15, 17:01   

Na Podkaście amerykańskim (polecam, fajna rzecz o Ameryce, kompetentna, aczkolwiek autorzy nie ukrywają swoich sympatii, co nie jest dla mnie problemem, chyba że byliby trumpowcami) - rzucili linkiem do artykułu w "The Atlantic": https://www.theatlantic.c...W9gQiOoFd0hMVPE

W skrócie, jeśli chodzi o terrorystów (prawicowych więc z definicji czereśniactwo), którzy szturmowali amerykański Kapitol 7 stycznia 2021 r.: tylko 7 procent było bezrobotnymi. Ponad połowa to białe kołnierzyki - właściciele firm, doktorzy, prawnicy, architekci, pracownicy tech-korpów (czyli typowa amerykańska bracholska hołota od łapania za cipki i molestowania w pracy), a nawet urzędnik Departamentu Stanu.

I tyle o buncie ludu, wykluczonych przeciwko elitom. :-)

Z cytatu: "Ostatni raz kiedy amerykańska klasa średnia byłą zaangażowana w tego typu przemoc to druga ekspansja Ku Klux Klanu".

Dlaczego mnie to nie dziwi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-16, 07:48   

Och, jest dużo zabawniej:

https://www.justsecurity....-Jan-4-2021.pdf

tl;dr Sekretarz obrony Christopher Miller w praktyce zakazał użycia waszyngtońskiej Gwardii Narodowej w dniu 6. stycznia. Jeśli do tego dołożymy regularne kontakty między organizatorami zadymy a ludźmi z otoczenia Trumpa (w tym z jego pomiotem) i paroma co bardziej popierdolonymi kongresmenami i senatorami GOP (Boebert, Cawhtorne, Greene, Gosar i paru innych) - kontakty za pośrednictwem anonimowych telefonów na kartę - to robi się już naprawdę interesująco. A jak już wejrzymy sobie w wymianę sms-ów między Laurą Ingraham, Seanem Hannitym i Brianem Kilmeadem a Markiem Meadowsem (ostatnim szefem sztabu Trumpa), gdzie gwiazdy FOX News wprost proszą żeby prezydent zaapelował do tłumu o rozejście się (jednocześnie na wizji plotąc pierdolety o antifie i BLM :badgrin: )... Jakbym był bardzo upierdliwy, to bym powiedział, że paru ludziom należą się konkretne paragrafy. Na szczęście urodziłem się w zeszły wtorek, więc powiem tylko, że za wcześnie na wyciąganie wniosków i na pewno da się to jakoś racjonalnie wytłumaczyć, c'nie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2022-02-04, 15:41   

Narodowe Centrum Motyli w Teksasie musiało się zamknąć. W obawie przed najazdem prawicowych pojebów, którzy uwierzyli w teorię spiskową, że NCM zajmuje się przerzutem nielegalnych imigrantów.

Niby nic dziwnego. Te po.eby wierzyły w PizzaGate, QAnona i inne brednie. W zasadzie można im sprzedać każdą bzdurę a oni ją łykną bez popitki. Teorię tę zaczął szerzyć trumpista, który został oskarżony o malwersację pieniędzy na budowę muru granicznego. Te oskarżenia formułowano już w 2017 r., ale ożyły na nowo, kiedy trumpistka kandydująca do Kongresu z Wirginii, Kimberly Lowe zażądała dostępu do rzeki na terenie NCM, aby zobaczyć tych wszystkich na tratwach co się przeprawiają do Hameryki. W NCM miało dojść do konferencji prawicowej szurii na temat "uczciwości wyborów na bazie biblijnego światopoglądu".

Tak. Problemem Ameryki jest "cancel culture" i za dużo czarnoskórych w filmach. :-P Nie ograniczanie praw wyborczych i panoszenie się prawicowej tępoty.

Jeśli te słowa przeczyta jakiś polski miłośnik Trumpa to mam krótką wiadomość: naprawdę jesteś tępakiem. :mrgreen: I to nie klasizm. To prawda. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-04, 16:24   

Romulus napisał/a:
Narodowe Centrum Motyli w Teksasie musiało się zamknąć. W obawie przed najazdem prawicowych pojebów, którzy uwierzyli w teorię spiskową, że NCM zajmuje się przerzutem nielegalnych imigrantów.


40 lat temu wyprodukowali stonkę ziemniaczaną - więc uzasadnione wątpliwości
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-05, 07:22   

Romulus napisał/a:
cancel culture


A weźże mie nie wkurwiej, 70 lat po ostatnim wydaniu Index librorum prohibitorum i 20 lat po Dixie Chicks wmawia się nam, że cancel culture to jest, kurwa, lewicowy wynalazek :badgrin: Ze szkół w czerwonych stanach dosłownie teraz wywala się Mausa, książki z postaciami nieheteronormatywnymi czy wątkami dotyczącymi problemów rasowych, w Oklahomie senat stanowy będzie rozpatrywał ustawę nakładającą kary na nauczycieli biologii przekazujących wiedzę niezgodną z przekonaniami religijnymi rodziców uczniów, ale, kurwa, nie, lewacko-liberalna cancel culture to jest rak toczący Wielką Amerykę, dżizasjapierdolę :badgrin: W ogóle amerykańska - i nie tylko - prawica ma ostatnio coraz mocniejszy antyintelektualny i antynaukowy odchył.

Romulus napisał/a:
W zasadzie można im sprzedać każdą bzdurę a oni ją łykną bez popitki.

To jest problem ponadnarodowy i ponadklasowy raczej; znajoma z pracy, kobieta z pozoru wykształcona i bystra (chociaż po prawie i administracji, nie wiem, jak to koreluje :P ) święcie wierzy, że światem rządzi Czarny Papież, Kanadyjczyków Trudeau pozamykał w obozach koncentracyjnych i odebrał im ziemię (przeciwko czemu protestuje teraz ten słynny konwój szurów), a królowa Elżbieta i papież Franciszek zostali zabici w lipcu zeszłego roku, bo za bardzo podskakiwali spiskowi. Słuchać tego to, jak mówią bracia Moskale, kak tigra jebat' - i smieszno, i straszno :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-02-05, 20:21   

Stary Ork napisał/a:
święcie wierzy, że światem rządzi Czarny Papież


Przecież to prawda --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-18, 00:20   

 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-02-18, 10:17   

Księża KRK lubią to. Guns też, bo u nas sporo księży jest zapalonymi myśliwymi.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2022-02-18, 17:08   

Swoją drogą, czy katolicy w USA nadal są politycznie podejrzewani przez religijną prawicę. Biorąc pod uwagę, że Biden jest katolikiem... :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2022-04-02, 14:13   

Kiedy Milo Minderbinder przekonywał Yossariana, że wojna jest zbyt poważną sprawą, by zostawić ją w rękach armii i należy przekazać jej prowadzenie sektorowi prywatnemu, dziko się bawiłem. W realiach zadupia komuny wydawało się to jednak tylko satyrą dość odległą od rzeczywistości.

A teraz, w czasach prywatnego wyścigu kosmicznego, czytam apel Seana Penna do miliarderów: możecie skończyć tę wojnę, wystarczy, że ktoś sypnie 300 mln $ na 2 eskadry F16, do tego 200 baniek na obronę przeciwrakietową i jakiś napiwek na przystosowanie ukraińskich lotnisk (tu się akurat myli, bo inwestycje lotniskowe nie są tanie, ale niech mu tam) i raz dwa mamy koniec wojny.

Tu nie o to chodzi, czy jego prognoza o szybkim końcu jest mniej czy bardziej realna, bo jednak zakup 2 eskadr F16 i wdrożenie ich do służby to nie wycieczka do Walmartu. Słowo (Minderbindera) stało się ciałem w tym sensie, że dziś nie jest niemożliwe, że jakiś Branson czy Gates nie przeprowadzi takiej transakcji.

I bawi myśl, że ruscy miliarderzy nie mieli by czym returnować takiego serwisu.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-04-02, 21:48   

nie przesiądziesz się z MIGa do eFa. Bodaj 3 lata oblotów.
Jedyne samoloty jaki jest sens przekazywać do Ukrainy to właśnie MIGi i Suchojewy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2022-04-02, 23:30   

Trojan, ja nie o tym pisałem.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2022-05-04, 16:20   

Parę tygodni temu pisałem z przekąsem Orkowi, że przy tym poziomie fundamentalizmu/populizmu po republikańskiej stronie jej nominaci w Sądzie Najwyższym USA prędzej uwalą Roe vs Wade niż jakiekolwiek prokorporacyjne prawo. Ofc wtedy sądziłem, że to abstrakcyjny żart, a to już wtedy była rzeczywistość.

https://www.politico.com/...pinion-00029473

Wczorajszego dnia Politico opublikowało wycieknięty z SN projekt orzeczenia uwalającego wspomniany wyrok. Orzeczenia opracowywanego od miesięcy.

Ma być to projekt orzeczenia dla opinii większości w SN, opracowywany przez sędziego Alito, nominowanego jeszcze przez Busha. Czekał na ten moment całe życie --_-

A może to kontrolowany wyciek, by wybadać reakcję społeczeństwa? Temat jest bardzo kontrowersyjny, 70% Amerykanów opowiada się przeciwko ruszaniu Roe vs Wade. Za całkowitym dostępem do aborcji jest 30-40%, za lekko ograniczonym tak samo. A jeśli jednak to przejdzie, może przynajmniej odbierze fanatykom kilka procent, ustawiając Demokratom większość.
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23149
Wysłany: 2022-05-04, 17:43   

Podział już idzie niemal pół na pół, połowa stanów ma i będzie miała legislację umożliwiającą aborcję, połowa nie. Może ten wyrok pozwoli Demokratom na wyrównany wynik w listopadzie? Bo o zwycięstwie nie myślę.

I tak upada kolejny mit dla potłuczonych o Ameryce krainie wolności. Bo że Republikanie to od dawna religijna bździna to wiadomo nie od dziś.

I będzie jak w Polsce - kobiety, które będzie stać na weekend w Czechach, Słowacji, czy Niemczech spokojnie zrobią aborcję. Te najbiedniejsze będą musiały rodzić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2022-05-04, 17:59   

Pół na pół może przy podziale na stany, lecz jesli chodzi o wszystkich Amerykanow to znakomita wiekszosc jest za dostępem do aborcji.
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-05-05, 07:04   

W przewidywalnej przyszłości układ sił w Sądzie Najwyższym się nie zmieni, więc chrześcijański fundamentalizm może hulać do woli. Ciekawe, kiedy się wezmą za małżeństwa jednopłciowe.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14