FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czego aktualnie słuchasz...?
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-16, 10:54   

Sabetha napisał/a:
ponure wycia


Taki tytuł by nosił OST do mojej filmowej biografii //mysli . A Tool w maju w Krakowie, zapraszamy :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-02-16, 11:10   

Stary Ork napisał/a:
A Tool w maju w Krakowie, zapraszamy :P


Dziecko zagadnięte o sprawę stwierdziło, że bilety są strasznie drogie. Ale ono okropnie skąpe jest :badgrin:
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-16, 11:13   

Sprzedałem nerkę i mam miejsce pod samą sceną. Gorycz wydatku nieco osłodził mi fakt, że cudzą nerkę //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-02-16, 11:15   

Teraz dziewczyna siedzi i myśli, czy jednak się nie wybrać. Może planuje, jak sprzedać moją nerkę XD
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-16, 11:16   

W sumie po kompozycie ferroorganicznym i tak już jesteś na wylocie, szkoda, żeby się zmarnowało //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-02-16, 11:30   

Nic z tych rzeczy, środek na rany dla psów pomógł i nawet pojawiła się nadzieja, że nogi w najbliższym czasie nie trzeba będzie odrąbać.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-16, 12:16   

Stary Ork napisał/a:
Pochwal się zakupem

Beyerdynamic 990 pro 32 Ohm.
Jakiś czas temu kupiłem taki sam model tylko 80 Ohmowy i to była porażka, średnie tony jakieś takie jakby wydobyte z krypty, przytłumione, niefajne, ale ogólnie przestrzenne ich brzmienie mi się spodobało.
Szukałem słuchawek otwartych, ponieważ mam zamknięte Sennheisery Momentum 3 na bluetooth.
Te nowe które teraz na uszach mam, są pozbawione wad poprzedników, myślę że je zachowam.
Lubię brzmienie V, czyli nieco wycofane średnie tony, lekko podbite soprany i basy też nieprzesadne, Fear Inoculum właśnie tak brzmi super.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-16, 12:43   

Ładne mają opinie //mysli

m_m napisał/a:
Sennheisery Momentum 3


Srogo //slina Chciałem sobie sprawić, ale budżet mam jaki mam i stanęło na AudioTechnica ANC900. Może jak sprzedam kolejną nerkę, starczy na Momentum :badgrin: Z drugiej strony nie mam aż takich wygórowanych wymagań odnośnie brzmienia, a jednak jeść czasem trzeba //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7123
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-02-16, 14:04   

Stary Ork napisał/a:
sprzedam kolejną nerkę (...) jeść czasem trzeba //mysli
Rozumiem że te nerkę od ust sobie odjąłeś? //mysli
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
  
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-16, 14:04   

Jednak Beyerdynamiki idą do zwrotu, ilość i głośność sybilantów rozpierdala mi uszy.
Ciekawe czy kiedyś znajdę słuchawki idealne.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-16, 14:08   

Nawet jak znajdziesz, to się okaże, że potrzebowałbyś lepiej wytłumionego pokoju odsłuchowego, mrożonych kabli, złotych jacków i filtra prądu przed licznikiem, i tak by się rozkręciła spirala audiofilii. Jeszcze masz czas, żeby zejść z tej ścieżki //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-16, 14:16   

Nie jestem ani nie będę audiofilem. Jak napisałem, moje prostackie ucho lubi Vkę , dzwięk bez wzmocnienia basów i sopranów mi się nie podoba.
Szukam słuchawek które by mi dały przekaz bez zniekształceń typu wspomniane sybilanty.
Sennheisery Momentum 3 są niemal idealne, ale nieco brakuje mi przestrzeni otwartych słuchawek.
I tyle.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2022-02-16, 17:51   

Robię sobie ponową kalibrację, ponieważ ostatnio muzycznie odleciałem w dziwne rejony alternatywy, jakiegoś pokręconego niu dżezu i nie wiem czego jeszcze. Zatem wracam do korzeni, na statek matkę: https://www.youtube.com/w...ndex=38&t=3356s
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2022-02-16, 20:17   

:b

To się nigdy nie nudzi i nie starzeje.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Kszych


Posty: 43
Wysłany: 2022-02-16, 23:03   

LZ... Jak dawno ich nie słuchałem... Podobnie zresztą jak innych mastodontów mojej młodości czyli choćby Flojdów, Genesis, Yes itp. Ale jest tyle nowej muzy ( w sensie, że nieznanych mi zespołów), że cholera życia nie starczy. Cóż, może na nie tak znowu odległej emeryturze wrócę do starych dźwięków.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-17, 07:09   

Romulus napisał/a:
alternatywy, jakiegoś pokręconego niu dżezu


Dawaj.

Kszych napisał/a:
Ale jest tyle nowej muzy ( w sensie, że nieznanych mi zespołów), że cholera życia nie starczy


Łączę się w bólu //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2022-02-17, 07:51   

Dzisiejsza cywilizacja to sztuka wyboru. Nie obsłuchasz, nie obejrzysz, nie przeczytasz, nie odwiedzisz, nie spróbujesz wszystkiego co byś chciał, bo nawet jakby ci styknęło kasy to zabraknie czasu. Trzeba się z tym pogodzić, albo zawsze będziesz nieszczęśliwy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-17, 07:55   

Dobrze zdaję sobie z tego sprawę, i dawna podchodzę do problemu z pogodną rezygnacją //mysli . Ale i tak żal.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2022-02-17, 08:59   

Stary Ork napisał/a:
Romulus napisał/a:
alternatywy, jakiegoś pokręconego niu dżezu


Dawaj.


Tak na szybko: Szun Waves, Hieroglyphic Being, Moses Boyd.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2022-02-19, 15:36   

https://www.youtube.com/watch?v=AfzYAujQq8g
mistrz
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-02-19, 16:57   

Chvrches, czyli guilty pleasure ostatnich dni:

https://www.youtube.com/watch?v=cjxsabBjmfI
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Kszych


Posty: 43
Wysłany: 2022-02-19, 19:03   

Ale dlaczego guilty?
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-02-19, 22:06   

Odnośnie słuchawek, to mam AKG k240 podpięte do interfejsu Focusrite Scarlet Solo. Bardzo sobie chwalę, zwłaszcza gdy pracuję przy montażu video.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8273
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-02-20, 08:12   

Kszych napisał/a:
Ale dlaczego guilty?
Bo wszystko wskazuje, że jest poza moim muzycznym gustem. Ale jednak słucham/oglądam. Może ma z tym coś wspólnego wokalistka? Nie wiem... :roll:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-02-20, 10:16   

Zainspirowany muzycznymi wyborami bohatera "Prędkości mroku" przeskakuję rekina po raz enty i ponownie odkrywam w swoim życiu Jana Sebastiana Bacha, aktualnie niedzielną ciszę wypełniają dźwięki sonat na lutni.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-20, 10:38   

Z niegośmy wszyscy, chociaż mnie ściąga bardziej w stronę symfonicznego rozmachu //mysli . W ogóle barok wyrywa pytę z korzeniami, aż żal, że nie mam dość fachowej wiedzy żeby należycie docenić.

To rzekłszy, nowy album Zeal&Ardor wszedł wtem! I jest na nim parę porządnych bangerów.



_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
  
 
 
Kszych


Posty: 43
Wysłany: 2022-02-21, 16:57   

Haha, co za porypane połączenia. Ale fakt, da się słuchać, choć wolę bardziej "po bożemu" czyli na przykład Be'lakor (z okolic jakoś tam death/black metalowych).

Jeszcze trochę ich dosłuchałem i na razie moim faworytem jest jednak "Golden Liar", "Götterdämmerung", no i "Erase" - spotifajowe muchy rzadko się mylą. A te gospelowo/metalowe kawałki pasują do pierwszego sezonu "True detective"!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-22, 07:18   

Zeal&Ardor to jest moje osobiście największe odkrycie ostatnich lat (podejrzewam, że prawdziwe nazwisko Manuela Gagneux brzmi Zajebisław Miażdżypycki), ale ja pasjami uwielbiam pogranicza metalu (i brzmienia z południa USA). Co do czystego bleka - moja opinia jest powszechnie znana i niezbyt pochlebna, mimo że wychowałem się na Venomie czy Celtic Frost czy wczesnym Samaelu :P Ale jest w tym gatunku parę rzeczy do których czasem wracam, np. Myrkur (zanim poszła w folk, chociaż jej folkowe dokonania są całkiem mru, a jej gościnny występ na ostatniej solówce Nergala miażdzy pytonga) albo Kredki.



Jeśli Z&A wpadło Ci w ucho, daj szansę ich koncertówce z Londynu, to jest muzyka która duuuużo lepiej brzmi ze sceny niż ze studia. Niestety, w najbliższym czasie omijają Polskę z koncertami.

Kszych napisał/a:
Be'lakor


Duży plus dla chłopaków za nawiązanie, ale muzycznie jakoś nie było między nami chemii //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1644
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-02-22, 07:33   

Mamerkus napisał/a:
Zainspirowany muzycznymi wyborami bohatera "Prędkości mroku" przeskakuję rekina po raz enty i ponownie odkrywam w swoim życiu Jana Sebastiana Bacha, aktualnie niedzielną ciszę wypełniają dźwięki sonat na lutni.

Zdarzyło mi się kiedyś trafić zupełnym przypadkiem na możliwość posłuchania Toccaty i fugi d-mol na żywo, granej na organach, w katedrze we Fromborku. I od tego czasu do sluchania takiej muzyki na głośnikach mam jakieś takie ... eeee ...
Oczywiście jest to jakaś namiastka, tym bardziej że nie mam częstych okazji posłuchać w powyższych warunkach, ale jednak tylko namiastka.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-22, 07:39   

goldsun napisał/a:
Zdarzyło mi się kiedyś trafić zupełnym przypadkiem na możliwość posłuchania Toccaty i fugi d-mol na żywo, granej na organach, w katedrze we Fromborku.


Miałem kiedyś indywidualny koncert Bacha :mrgreen: To znaczy niezupełnie prywatny i dla mnie wyłącznie, ale zbudowano lata temu w moim mieście nowy kościół; przechodziłem mimo pewnej jesiennej nocy zanim go oddano do uzytku i konsekrowano, gdzieś koło jedenastej wieczorem, a w środku, w pustym kościele, organista grał Bacha. Pewnie strojono i testowano nowe organy, ale stałem chyba z pół godziny sam w szczerym polu i słuchałem - i do dziś żałuję, że nie wszedłem (zwykle nie wchodzę do kościołów bez dobrego powodu, wtedy miałem zajebiście dobry powód i nie skorzystałem, ech). Brzmienie pewnie nie umywa się do starych organów w katedralnej akustyce (byłem na koncertach w Oliwie, polecam bezwzględnie), ale i tak to był jeden z tych momentów w życiu :P .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,89 sekundy. Zapytań do SQL: 13