FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Andrzej Ziemiański
Autor Wiadomość
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-01, 12:27   Andrzej Ziemiański

Powieści
* Wojny urojone (Iskry 1987, ISBN 83-207-0969-5, w odcinkach w "Kurierze Polskim" oraz w Programie III Polskiego Radia)
* Zabójcy szatana (KAW 1989, ISBN 83-03-02648-8, wspólnie z Andrzejem Drzewińskim, w odcinkach w Kurierze Polskim)
* Bramy strachu (Wydawnictwo Dolnośląskie 1990, ISBN 83-7023-044-X, wznowienie: 2006, ISBN 83-7384-446-5)
* Nostalgia za Sluag Side (KAW 1990, wspólnie z Andrzejem Drzewińskim)
* Dziennik czasu plagi (Europa 1991, ISBN 83-85336-00-1 oraz w odcinkach w Polskim Radiu Wrocław)
* Przesiadka w przedpieklu (CIA-Books/SVARO 1991, ISBN 83-85100-40-7, pod pseudonimem Patrick Shoughnessy, wznowiona pod własnym nazwiskiem jako Przesiadka w piekle, DW Ares 2004, ISBN 83-920235-1-X)
* Miecz Orientu, Wydawnictwo Dolnośląskie 2006, ISBN 83-7384-454-6
* Wzgórze zwane Cymbo (w przygotowaniu)

Achaja

* Achaja
o tom I (Fabryka Słów 2002, ISBN 83-89011-05-0)
o tom II (Fabryka Słów 2003, ISBN 83-89011-33-6)
o tom III (Fabryka Słów 2004, ISBN 83-89011-25-5)
* Achaja - tysiąc lat później (w przygotowaniu)

Zbiory opowiadań
* Daimonion (Iskry 1985, ISBN 83-207-0762-5, opowiadania: Blisko granicy, Czekając na barbarzyńców, Daimonion, Koloryt lokalny, Port, Reguły gry, Twarze, Zakład zamknięty)
* Zapach szkła (Fabryka Słów 2004, ISBN 83-89011-48-4, opowiadania: Autobahn nach Poznań, Bomba Heisenberga, Zapach szkła, Waniliowe plantacje Wrocławia, Legenda, czyli pijąc wódkę we Wrocławiu w 1999 roku, Lodowa opowieść, Czasy, które nadejdą)
* Toy (w przygotowaniu, Fabryka Słów 2005, m.in. opowiadania: Toy Toy Song, Toy Trek)

Opowiadania

* Zakład zamknięty ("Sigma" 101, 1978/1979, "Fantastyka" 2/1982, zbiór Daimonion, Iskry 1985, antologia Spotkanie w przestworzach 4, KAW 1985)
* Twarze (antologia Bunt robotów, Gorzowski Klub Miłośników Fantastyki i Fantastyki Naukowej, Gorzów 1980, zbiór Daimonion, Iskry 1985)
* Koloryt lokalny ("Sigma" 120/121, 1980/1981, zbiór Daimonion, Iskry 1985, antologia Spotkanie w przestworzach 4, KAW 1985)
* Ghost (wspólnie z Andrzejem Drzewińskim, "Młody Technik" 4/1983, "Science Fiction" 4/2003)
* Blisko granicy (zbiór Daimonion, Iskry 1985)
* Czekając na barbarzyńców (zbiór Daimonion, Iskry 1985)
* Daimonion (zbiór Daimonion, Iskry 1985)
* Port (zbiór Daimonion, Iskry 1985)
* Reguły gry (zbiór Daimonion, Iskry 1985)
* Precedens ("Młody Technik" 11/1985)
* Czasy, które nadejdą (Informator konwentowy World Science Fiction Meeting, Polcon-Krakon. Tom 2, KAW 1991, "Science Fiction" 6/2001, zbiór Zapach szkła, Fabryka Słów 2004)
* Bomba Heisenberga ("Nowa Fantastyka" 9/2000, zbiór Zapach szkła, Fabryka Słów 2004)
* Toy Toy Song ("Science Fiction" 1/2001, zbiór Toy, Fabryka Słów, w przygotowaniu)
* Autobahn nach Poznań ("Science Fiction" 2/2001, antologia Zajdel 2001, Fabryka Słów 2002, zbiór Zapach szkła, Fabryka Słów 2004)
* Toy Trek ("Science Fiction" 4/2001, zbiór Toy, Fabryka Słów, w przygotowaniu)
* Waniliowe plantacje Wrocławia ("Nowa Fantastyka" 9/2001, zbiór Zapach szkła, Fabryka Słów 2004)
* Lodowa opowieść ("Science Fiction" 5/2002, zbiór Zapach szkła, Fabryka Słów 2004)
* Czarownice (antologia Strefa mroku - jedenastu apostołów grozy - dodatek do czasopisma "Click! Fantasy", grudzień 2002)
* Legenda, czyli pijąc wódkę we Wrocławiu w 1999 roku ("Nowa Fantastyka" 10-12/2002, zbiór Zapach szkła, Fabryka Słów 2004)
* Ghost II - dwadzieścia lat później (wspólnie z Andrzejem Drzewińskim, "Science Fiction" 4/2003)
* Zapach szkła ("Nowa Fantastyka" 10-12/2003, zbiór Zapach szkła, Fabryka Słów 2004)
* Chłopaki, wszyscy idziecie do piekła (antologia PL+50. Historie przyszłości, Wydawnictwo Literackie 2004)
* Achaja - zaginiony rozdział ("Science Fiction" 5/2004)

Słuchowiska radiowe

* Człowiek, który nie potrafił umrzeć (niezrealizowane)
* Wojny urojone (Polskie Radio BIS, adaptacja powieści - Maciej de Korczak Leszczyński)


Bardzo lubię twórczość Ziemiańskiego, ale "Bramy Strachu" nie spełniły moich oczekiwań. Może wrocławskie klimaty bardziej udają się Ziemiańskiemu niż opis Australii, jest on jakby niepełny. Akcja dzieje się w na Antypodach, ale nie czuć tego wyraźnie, sceneria nie różni się specjalnie od każdego innego miejsca na Ziemi, brak tam klimatu i oryginalności.

"Achaja" była książką o wiele lepszą, ale jednocześnie przykładem zmarnowanego pomysłu i braku dopracowania. Tom pierwszy był zdecydowanie najlepsza a później poziom już spadał. A szkoda, bo mogło powstać coś o wiele, wiele lepszego.

A jak wy patrzycie na twórczość tego Autora ? Co z jego książek czytaliście?
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-01, 14:10   

Bardzo lubię i sobie cenię Ziemiańskiego, bez względu na to, co sądzą o nim inni ;P
Achaja mi się podobała od deski do deski. Możliwe, że wtedy miałam niezbyt wygórowane wymagania. Możliwe, że nie byłam wtedy zbyt oczytana. Ale Achaja nadal jest jedną z moich ulubionych trylogii - postaram się niedługo przeczytać ją jeszcze raz i odświeżyć nieco opinię.
No i "Zapach Szkła" jest absolutnie fantastyczny <3 praktycznie wszystkie opowiadania trzymają wysoki poziom i bardzo wyrazisty klimat. Bo to właśnie się w tym zbiorze opowiadań liczy najbardziej - klimat burzący fryzurę już od pierwszych kartek.
Ziemiański ma skłonności do tworzenia oryginalnych postaci i bardzo zręcznego rozwijania wątków. No i zakończenia są bardzo zacne (chociażby opowiadanie 'Waniliowe Plantacje Wrocławia').
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-01, 17:08   

"Achaja" - im dalej tym gorzej. Pierwszy tom był naprawdę dobry, potem Ziemiańskiemu zabrakło pomysłów na zakończenie i wyszła kaszana. Najbardziej wkurzało to, że autor w 2 i 3 tomie skoncentrował sie na Achajce, a porzucił inne równie, a może i bardziej ciekawe wątki (Orion?). To samo Ziemcy - kto to był niewiadomo? Kolejny minus to - Wirus i wątek maga - za cholerę go nie mogłem rozgryźć. W efekcie "Achaja" zamiast stać się naprawdę dobrym cyklem skarlał . Pochwalę za to "Zapach szkła" jeden z najlepszych zbiorów opowiadań, które miałem okazje czytać. Pomysłowe, wciągające i świetnie napisane.

A tak w ogóle to co się dzieje z autorem? Słyszałem, ze powody osobiste nie pozwalają mu kontynuować kariery literackiej. Prawda to ?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2007-11-01, 18:28   

Tigana napisał/a:
A tak w ogóle to co się dzieje z autorem? Słyszałem, ze powody osobiste nie pozwalają mu kontynuować kariery literackiej. Prawda to ?

Ja bym nie liczył na jego powrót do pisania. Chyba że mu się kasa na picie skończy. Ale trudno powiedzieć bo to chyba dziwny człowiek jest. Na nową Achaje bym nie liczył bo ponoć powstało kilkadziesiąt stron ale sam autor nie pałał chyba super entuzjazmem
Tigana napisał/a:
Pochwale za to "Zapach szkła" jeden z najlepszych zbiorów opowiadań, ktore miałem okazje czytać. Pomysłowe, wciągające i świetnie napisane.

Tak to naprawdę ciekawy zbiorek. Na mnie zrobił spore wrażenie i same opowiadanka były dość urozmaicone, Chyba tylko legenda nieco mnie znudziła. Po za tym czytało się naprawdę dobrze.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 00:29   

Toudisław napisał/a:
Ja bym nie liczył na jego powrót do pisania. Chyba że mu się kasa na picie skończy.

Póki co dostaje pieniążki za wznowienia i dodruki. Wierzę, że jeszcze wróci do pisania.
Toudisław napisał/a:
Chyba tylko legenda nieco mnie znudziła. Po za tym czytało się naprawdę dobrze.

Trochę mętne to opowiadanko, jak dla mnie wręcz niezrozumiałe.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

  
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-02, 00:58   

Toudisław napisał/a:
Tigana napisał/a:
A tak w ogóle to co się dzieje z autorem? Słyszałem, ze powody osobiste nie pozwalają mu kontynuować kariery literackiej. Prawda to ?

Ja bym nie liczył na jego powrót do pisania. Chyba że mu się kasa na picie skończy.


Wzmiankowany autor obecnie w ogóle nie pije, więc lepiej powstrzymać się z tego typu uwagami :-/
Facet ma bardzo trudny rozwód i raczej nie w głowie mu pisanie...
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2007-11-02, 17:04   

Dabliu napisał/a:
Facet ma bardzo trudny rozwód i raczej nie w głowie mu pisanie...

Czyli ucinamy spekulacje o IV tomie Achajki czy jakiś Zabaweczkach. Oczywiście o życiu prywatnym także, bo się wyjaśniło.

Co do samego Ziemiańskiego. Pierwszy tom Achai bardzo mi się podobał, potem równia pochyła a raczej przepaść i wreszcie pod koniec trzeciego tomu dno. Kreacja kobiet mu nie wychodzi zupełnie, moim zdaniem, robi takie różowe landrynki i w dodatku suki, a nie kobiety - słyszałem, że feministkom się podobała Achaja. o.O Biorąc całą trylogię to Ziemiański wypadł blado, nawet bardzo i niezły pierwszy tom tego nie ratuje.

Zapach Szkła - zbiór męczyłem niemiłosiernie przez parę tygodni, nuda nudą pogadania. Ani jedno opowiadanie mnie jakoś nie urzekło, może pierwsze, ale nie wiem czy właśnie nie dlatego, że był to początek i jeszcze miałem siły na czytanie. ;) Nie mój autor, nie czuję jego pisarstwa. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-02, 17:17   

Nie będę sie za bardzo wypowiadał, ale krotkie formy, drukowane w śp. Fantastyce czy innych Młodych technikach to byly nawet niezłe. Wychwalana tutaj Achaja - wybaczcie zdzierżyłem tylko jeden tom i kawałek drugiego. Nigdy więcej, Ale może ja mam spaczony gust?
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 17:58   

andy napisał/a:
Wychwalana tutaj Achaja - wybaczcie zdzierżyłem tylko jeden tom i kawałek drugiego. Nigdy więcej, Ale może ja mam spaczony gust?

Zauważ, ze wszyscy wychwalają ( jeżeli już) tylko i wyłącznie I tom "Achai" Nie dziwie sie, ze w połowie II zwątpiłeś to chyba wtedy Achaja dostała ogon //mur . Ja drugi tom przeczytałem z rozpędu, a trzeci z nadzieją, ze będzie lepszy od II. Niestety prawda okazała się okrutna.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-02, 19:00   

Z twórczości Ziemiańskiego zapoznałam się tylko z Achają i to mi w zupełności wystarczy. Nie podobała mi się kreacja kobiet, cały język i styl. Co to za świat, w którym wszyscy używają tych samych bluzgów, niezależnie od sytuacji i pozycji społecznej? Kiepska wizja moim zdaniem...
Pierwszy tom "Achai" to zwykłe czytadło, drugi - kiepścizna, trzeci - dno.

MadMill napisał/a:
słyszałem, że feministkom się podobała Achaja. o.O

Chyba tylko tym bezmózgim... Kreacja Achai wcale nie pochlebia kobietom.
_________________
goodreads .
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-02, 22:15   

Dhuaine napisał/a:
Kreacja Achai wcale nie pochlebia kobietom.

Lesbijkom co najwyżej mogą spodobać się "stosunki" w armii :P A i dla pań marzących o równouprawnieniu coś sie znajdzie. Inna sprawa, ze pernamentne używanie zwrotów "dupeczki" czy "suczki" uważam za nie na miejscu. No, ale ja jestem tylko mężczyzną.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-20, 18:34   

A już myślałem, że do tego nie dojdzie. Niech żywi nie tracą nadziei. Po długim okresie oczekiwania nareszcie jest szansa, że czytelnik dostanie do ręki nową książkę Ziemiańskiego. Zbiór opowiadań Toy http://www.fabryka.pl/zap...ok=118#searchkk
część opowiadań już została napisana, widać Autor dopisał resztę. Jednak to opko, które można przeczytać w necie, nie zachwyca niestety. To nawet nie jest kosmiczna wersja Achai. Jest gorzej.
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2008-01-20, 19:01   

Jak na razie, to ta książka wciąż wisi w zapowiedziach. Chyba Toudi ma jakieś tajne informacje, skoro stwierdził, że coś się ruszyło. ;)

Mnie ta książka zupełnie nie interesuje, bo twórczości Ziemiańskiego nie lubię (stwierdzam to po trzech częściach Achai i dwóch opowiadaniach).
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-01-20, 19:19   

Elektra napisał/a:
Jak na razie, to ta książka wciąż wisi w zapowiedziach. Chyba Toudi ma jakieś tajne informacje, skoro stwierdził, że coś się ruszyło. ;)

Książka się w zapowiedziach przesunęła do przodu i nie jest już na szarym końcu. No i nieco zmieniła się nazwa na Toy Wars. No chodzą słuchy, że jednak można się tego spodziewać na księgarskich półkach. Ja nie wiem, czy się zainteresuję. To udostępnione opowiadanie nie zachwyca. No może bym się wziął za nową Achaje, ale to głównie z ciekawości.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-20, 20:26   

Elektra napisał/a:
Jak na razie, to ta książka wciąż wisi w zapowiedziach. Chyba Toudi ma jakieś tajne informacje, skoro stwierdził, że coś się ruszyło. ;)

Mogę potwierdzić, że coś się ruszyło - nie wiem tylko na ile i kiedy dokładnie można spodziewać się premiery. Można jednak założyć, że będzie to najbliższe pół roku.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-03-31, 16:03   

Zapowiedź "Toy wars", nawet datę podali - 25 kwietnia. A już myślałem, ze ta książka nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ciekawe jaka zawartość.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-31, 16:10   

Całkiem niedługo ta premiera, może nawet się skuszę. Mam nadzieję, że to kolosalne opóźnienie spowodowało to, że Ziemiański bardziej dopieszczał tą knigę //zaskoczony co jest prawdopodobne.
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-04-05, 09:53   

W Fabryce słów mają też wznowić Zapach szkła. Tylko to ma być zwykłe wznowienie, czy coś tam będzie dodane lub przeredagowane? Wie ktoś coś? //panda
A co do Toy to ja raczej sceptycznie na to patrzę. Tu jest jedno opko http://www.fahrenheit.net...9/19ziemia.html
i mnie osobiście nie powala na kolana . No zobaczymy, ale czy kupię to się okaże. ;) Ciekawe czy kiedyś ukaże się Achaja 1000 lat później.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-04-05, 19:08   

Toudisław napisał/a:
W Fabryce słów mają też wznowić Zapach szkła. Tylko to ma być zwykłe wznowienie, czy coś tam będzie dodane lub przeredagowane? Wie ktoś coś? //panda

Sto stron różnicy 552 do 578 czyli być może dołożono jakieś opowiadanko. No chyba, ze tak rozdmuchali resztę za pomocą czcionki i składu.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-04-06, 10:44   

Tigana napisał/a:
Sto stron różnicy 552 do 578 czyli być może dołożono jakieś opowiadanko.
Sto?! Mnie wychodzi 26. //panda
Coś czuję, że żadnego opowiadania tam nie dodano. :/ Może przeredagowali dodając stronkę czy dwie do każdego opowiadania. Ziemiański chyba na powrót zaczął pisać bo szuflady, bo on pewnie miał już dno puste. :)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-04-06, 15:57   

Toudisław napisał/a:
Sto?! Mnie wychodzi 26. //panda

Miało być 488 i 552 czyli 64 strony różnicy.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-24, 16:55   

Słuchajcie, w końcu ten zbiór opowiadań o Toy wyszedł czy nie? o_O
Na biblionetce wisi, ale nieocenione - http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=96021
Empik ma jako niedostępne, a Merlin za 28 zł - http://merlin.pl/Toy-Wars...t/1,592244.html
Nic o tym nie słyszałam O.o
_________________
goodreads .
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-24, 16:58   

Czyli Merlin ma już na stanie. Można zamówić i na pewno się dostanie w ciągu tych 3-5 dni. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Luthien 


Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-04-24, 17:42   

Czytałam jedynie Achaję z twórczości Ziemiańskiego i podzielam poglądy większości. Pierwszy tom czytało się bez rewelacji, ale całkiem przyjemnie a potem coraz gorzej... Nie dobrnęłam do końca, utknęłam bodajże w połowie ostatniej książki.
Bardzo specyficzny styl. Niespecjalnie mi to odpowiada, przesadził z wulgarnością ( nie chodzi mi tylko o słownictwo, ale też po prostu o wydarzenia)
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-24, 18:07   

Niesamowite, nie myslałam, że w końcu Ziemiański to z siebie wypluje xD To teraz zostało tylko czekać na jakiegoś jelenia, który to kupi i zrecenzuje XD
_________________
goodreads .
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-04-24, 20:52   

Toy będzie chyba jutro. Achaja sux, ale opka niezłe.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-04-24, 23:09   

No powiedzmy... opowiadanka może z dwa mi się w miarę podobały. Jakoś Ziemiański w ogóle mi nie podszedł. A Toy zapowiada się na coś w stylu Achai, a więc jeszcze "lepiej". Oczywiście pozory mogą mylić, a autora na starcie skreślać nie należy.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Tifa Lockhart 
Bogini głodomorów


Posty: 39
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2008-11-04, 17:24   

Czytałam tylko Achaję i uważam ją za super książkę. Chociaż niektóre momenty są nudne i niedopracowane. ;D
 
 
Lardon 


Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-04, 18:11   

"Achaja" tom 1 i 2 i "Toy Wars" bardzo mi się podobały ale trzeci tom... hmm miałem wrażenie że Ziemiański nie wiedział już co tam pisać-tzn wyszły w/g mnie totalne pierdoły.
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-11-05, 09:16   

Tifa Lockhart napisał/a:
Chociaż niektóre momenty są nudne i niedopracowane. ;D

Nie ma jak dopracowana wypowiedz zawierająca multum treści.

Mnie ciekawi za to co będzie z Breslau Forever. Co to będzie i czy ukaże się w jakimś sensownym terminie. A nie jak Zabaweczka będzie wisieć na zapowiedziach przez kilka lat, a potem wyjdzie nie wiadomo co.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13