FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zysk i sk-a
Autor Wiadomość
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-06-06, 18:01   

Fidel-F2 napisał/a:
nie zgrywa się

Zgrałoby się, ale Whoresbane nie umie ułożyć.
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2023-06-06, 18:56   

Whoresbane napisał/a:
MŚ?

Mistrzostwa Świata.
Ale nie rozumiem kontekstu.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3215
Skąd: Wawa
Wysłany: 2023-06-07, 19:04   

Zapewne, że takie ładne.
_________________
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-06-13, 14:24   

Piekara przeszedł do Zysku :shock:
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-06-13, 14:31   

Źródło?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-06-13, 14:43   

Tutaj post Fabryki z wczoraj

https://www.facebook.com/...Ft6e5tKSmEMCzKl

Tutaj screen znaleziony na fb

 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2023-06-13, 14:50   

Ash napisał/a:
Piekara przeszedł do Zysku :shock:

Raczej dla zysku.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-06-13, 14:51   

Dużo obietnic, które już wcześniej słyszałem. Zwłaszcza o Szubieniczniku

Uwierzę jak zobaczę
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-06-13, 15:01   

Średnio mnie ten temat interesuje (widzę na fb, że się ludzie kłócą, ze Piekara taki propissowy a fabryka robi się tęczowa :mrgreen: :mrgreen: )

Zdziwiło mnie ta informacja bo przecież fabryka wydała ostatnio jakieś piekarowe tomiszcze.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-06-13, 15:16   

Jutro wychodzi jego najnowsza, i ostatnia książka, w Fabryce. Również czytałem te komentarze i takiego festiwalu głupoty dawno nie widziałem
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-06-13, 15:25   

W ogóle to niezła akcja marketingowa.

"Tutaj macie nowy tom, a tak w ogóle to kończymy współpracę z autorem, to stare (w nowym wydaniu) tomy to sobie już kupicie od Zysku"

:mrgreen:

Bibi King napisał/a:
Ash napisał/a:
Piekara przeszedł do Zysku :shock:

Raczej dla zysku.


Wychodzi na to, że żarty żartami... ale tak, poszło o pieniądze.

 
 
Rec

Posty: 226
Wysłany: 2023-06-13, 16:23   

Ciekawy post z FB:
Cytat:
Na ile mi wiadomo, nie wyrzucają Piekary ze względu na poglądy (niestety, poparłbym to całym sobą) ale niesłowność, niedotrzymywanie terminów oraz coraz bardziej spadającą jakość dostarczanych tekstów.


Piekary czytac nie zamierzam, nawet jako quilty pleasure, ale telenowela zabawna z zadatkami na jeszcze lepszą.
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-06-13, 16:40   

I wydawnictwo (FS naturalnie), i autor są siebie warci.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-06-13, 16:51   

Ale cyrk. Oby teraz wojenka pomiędzy autorem i fabryką nie doprowadziły do jakichś koszmarków wydawniczych. Mam 16 tomów cyklu w twardej a jak mi Zysk wyda osiemnasty w innych wymiarach i w miękkiej to się wkurzę
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2023-06-13, 17:11   

Whoresbane napisał/a:
Mam 16 tomów

//patykiem
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2023-06-13, 17:11   

No cóż, jak nie czytałem Piekary wcześniej, tak nie będę czytał go w dalszym ciągu. :) Ale cieszy mnie jednak, że ten dzban jakoś rozwija się intelektualnie. Wszedł w spór z FS i postanowił zatrudnić do niego kancelarię prawną. Jednak te razy, które zebrał po dupsku w trakcie swoich wcześniejszych wyskoków i płakania, że bo bijo tęczowe i polit poprawności. :mrgreen: Jest nadzieja dla prawicy. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13189
Wysłany: 2023-06-13, 17:55   

Whoresbane napisał/a:
Ale cyrk. Oby teraz wojenka pomiędzy autorem i fabryką nie doprowadziły do jakichś koszmarków wydawniczych. Mam 16 tomów cyklu w twardej a jak mi Zysk wyda osiemnasty w innych wymiarach i w miękkiej to się wkurzę
imponująca samokrytyka
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-06-13, 18:10   

Myślę, że wydawnictwa nie interesuje co masz na półce tylko chcieliby sprzedać jak najwięcej. Nie wiem czy Piekara zasługuje na twardą okładkę ale logicznym (przynajmniej dla mnie) jest odcięcie się od poprzednich wydań.

Tym bardziej, że gdzieś tam w tym jego poście pisze o grze robionej na podstawie jego twórczości a to może sugerować zupełnie nową stylistykę.
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-06-13, 18:24   

heh,
jedni drugich warci :)

ale że Zysk się połasił ... ? a jeszcze na stare wydania... to już wsyd.
Znajomość z de Craftem zakończyłem na opkach z Fantastyki/Fenixa w dość zamierzchłych czasach.

komentarz: właściwie to norma po prawej stonie. Oświadczenie zgrabne
Ciekawi mnie czy Zysk przeprowadza ofensywę :) celem zajęcia ziem
polskich czy to tylko "okazejszyn" :) uczciwie mówiąc nawet po okazji nie wziąłbym JP

może pojawią się nowi "odszczepieńcy" ?:)
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-06-13, 18:35   

Ash napisał/a:
Myślę, że wydawnictwa nie interesuje co masz na półce tylko chcieliby sprzedać jak najwięcej.


Myślę, że jak najwięcej sprzedadzą doceniając tych co zbierali poprzednie tomy. Bo wątpię by liczyli na to, że ktoś pozbędzie się kilkunastu książek by kupić je ponownie w miękkiej oprawie
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-06-13, 19:01   

Whoresbane napisał/a:
Mam 16 tomów cyklu w twardej a jak mi Zysk wyda osiemnasty w innych wymiarach i w miękkiej to się wkurzę

Faktem, że zebrałeś 16 tomów, zasłużyłeś na prawo zebrania całości raz jeszcze w nowej szacie graficznej, ze wstążką, diamencikiem i zakładką po wznowieniu aby ci do kolejnego tomu pasowało.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-06-13, 19:20   

Whoresbane napisał/a:
Ash napisał/a:
Myślę, że wydawnictwa nie interesuje co masz na półce tylko chcieliby sprzedać jak najwięcej.


Myślę, że jak najwięcej sprzedadzą doceniając tych co zbierali poprzednie tomy. Bo wątpię by liczyli na to, że ktoś pozbędzie się kilkunastu książek by kupić je ponownie w miękkiej oprawie


Wszyscy wiemy, że jesteś pierwszym naczelnym antyfanem Fabryki. Spójrz na to jak na okazję. Możesz sprzedać wszystkie 16 tomów, które posiadasz, a później sobie zakupisz Zyskowe.

W ten sposób nie będziesz wspierał wydawnictwa, którego nie lubisz :D

Żarty na bok, życzę Ci żeby jednak te Zyskowe pasowały do wydań fabrykowych, wiem jaki to ból, sam jestem takim zbieraczem - ile ja serii MAGowych powymieniałem na twarde okładki...
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-06-13, 19:45   

Whoresbane napisał/a:
Ash napisał/a:
Myślę, że wydawnictwa nie interesuje co masz na półce tylko chcieliby sprzedać jak najwięcej.


Myślę, że jak najwięcej sprzedadzą doceniając tych co zbierali poprzednie tomy. Bo wątpię by liczyli na to, że ktoś pozbędzie się kilkunastu książek by kupić je ponownie w miękkiej oprawie

Nie doceniasz potęgi zbieractwa. Fani Piekary rzucą się jak dziki na kartofle (no chyba że cała ta ówczesne nagonka była spowodowana wydawaniem tego przez FS, cholera ich wie).
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 664
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-06-13, 20:47   

Oznacza to też zapewne, że Zysk będzie wydawał mnie ciekawej fantastyki i zwiększał produkcję chłamu.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-06-13, 20:54   

Typical_troll napisał/a:
Oznacza to też zapewne, że Zysk będzie wydawał mnie ciekawej fantastyki i zwiększał produkcję chłamu.


To oni wydają coś oprócz Tolkiena, Martina i Jordana?
 
 
Cerber108 
Sąsiad


Posty: 226
Wysłany: 2023-06-13, 21:21   

Ash napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
Oznacza to też zapewne, że Zysk będzie wydawał mnie ciekawej fantastyki i zwiększał produkcję chłamu.


To oni wydają coś oprócz Tolkiena, Martina i Jordana?

Jeszcze Kroniki Amberu się trafiły, no ale to tylko dwie książki.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-06-13, 22:02   

A wydawali sporo bardzo dobrej fantastyki, w końcu to oni wydali u nas China Mieville'a, wydawali Petera Hamiltona, Guya Gavriela Kaya, Gemmella, Davida Brina, Huberatha, Stephena Baxtera, Gene Wolfe'a. To były czasy.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 664
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2023-06-14, 14:30   

Ash napisał/a:
Typical_troll napisał/a:
Oznacza to też zapewne, że Zysk będzie wydawał mnie ciekawej fantastyki i zwiększał produkcję chłamu.


To oni wydają coś oprócz Tolkiena, Martina i Jordana?

Jak dla mnie opowiadania Teda Chainga, powieść Arkady Martine czy "Pan światła" Żelaznego to wartościowe książki. A @Tomasz powyżej przedstawił całą historię...
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-06-14, 14:37   

Dołożę jeszcze książki Lavie Tidhar. Bodajże dwie od nich mam na półce, a kolejne dwie od MAGa.
I to niedawno wydane tytuły od Zyska. Chyba już po książkach od MAGa.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-06-14, 14:49   

Nie no, ja znam ich historię. Prawie całego Dragonlance'a przecież wydali. Chodziło mi o to, że Piekara nie jest żadnym zwiastunem niczego bo lata wydawania fantastyki to oni raczej mają za sobą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13