FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polskie sądownictwo
Autor Wiadomość
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-19, 23:22   

Trojan napisał/a:
https://joemonster.org/filmy/120932/Joanna_Scheuring_Wielgus_o_stawkach_podatkowych

To ma być jakiś bulwersujący przykład? Zastanów się: na czym znają się posłowie: historyk, perukarz, szefowa domu kultury, specjalistka od szopek bożonarodzeniowych... Z grubsza rzecz biorąc - na niczym. O cokolwiek konkretnego dopytasz - nie wiem, nie słyszałem, nie znam sprawy, nie chcę komentować. Chociaż oczywiście w wąskich swoich specjalnościach niektórzy coś tam, coś tam, jak posłanka Kruk. A zarazem ci ludzie ustanawiają nam prawo regulujące WSZYSTKO i wydają nasze wspólne pieniądze. Ot, uroki demokracji, zwłaszcza w niedojrzałym społeczeństwie. Oczywiście szczytna idea jest taka, że mogą do woli się konsultować i mieć specjalistów na wyciągnięcie ręki, ale... No.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-20, 02:03   

https://wiadomosci.wp.pl/zabojstwo-polki-w-szwecji-sad-nie-mial-litosci-dla-sprawcy-6846285875723104a

Jak to tak...
Morderstwo wrzesień 2021
8 Sierpień 2022 początek procesu, 6 rozpraw,
8 wrzesień 2022 wyrok dożywocie
Apelacja
Jest grudzień i sąd apelacyjny podtrzymał wyrok.
Jest już prawomocny...

Nie musi taka sprawa trwać 10 lat?
Niemożliwe... może to nasze sądownictwo jednak powinno być zaorane...
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-20, 09:07   

Bibi King napisał/a:
Oczywiście szczytna idea jest taka, że mogą do woli się konsultować i mieć specjalistów na wyciągnięcie ręki, ale... No.


I co z tego jak po pierwsze oni i tak nie rozumieją co im specjaliści tłumaczą, a po drugie u nas jest w partiach system wodzowski, w czymś bardziej skomplikowanym niż podniesienie sobie pensji i dodatków za pracę w komisji i tak czekają na wytyczne z góry.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-20, 10:40   

Bibi King napisał/a:
Trojan napisał/a:
https://joemonster.org/filmy/120932/Joanna_Scheuring_Wielgus_o_stawkach_podatkowych

To ma być jakiś bulwersujący przykład? Zastanów się: na czym znają się posłowie: historyk, perukarz, szefowa domu kultury, specjalistka od szopek bożonarodzeniowych... Z grubsza rzecz biorąc - na niczym. O cokolwiek konkretnego dopytasz - nie wiem, nie słyszałem, nie znam sprawy, nie chcę komentować. Chociaż oczywiście w wąskich swoich specjalnościach niektórzy coś tam, coś tam, jak posłanka Kruk. A zarazem ci ludzie ustanawiają nam prawo regulujące WSZYSTKO i wydają nasze wspólne pieniądze. Ot, uroki demokracji, zwłaszcza w niedojrzałym społeczeństwie. Oczywiście szczytna idea jest taka, że mogą do woli się konsultować i mieć specjalistów na wyciągnięcie ręki, ale... No.



spoko - nie wymagam wiedzy specjalistycznej. Ale od osoby której POWOŁANIEM jest dysponowanie naszymi podatkami - wymagał bym wiedzy przynajmniej elementarnej. Czyli np. takiej - skąd się bierą pieniądze w budżecie państwa. Wbrew pozorom - to zagadnienie które osoba średnio rozgarnięta (na wspomnianym poziomie) jest w stanie ogarnąć najdalej w godzinę
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-20, 11:07   

Celebryta, ćpun, morderca, prawnik...
w jakiej kolejności ?

https://twitter.com/BlackMcSnow/status/1604948719400636418
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-12-20, 17:35   

wred napisał/a:
https://wiadomosci.wp.pl/zabojstwo-polki-w-szwecji-sad-nie-mial-litosci-dla-sprawcy-6846285875723104a

Jak to tak...
Morderstwo wrzesień 2021
8 Sierpień 2022 początek procesu, 6 rozpraw,
8 wrzesień 2022 wyrok dożywocie
Apelacja
Jest grudzień i sąd apelacyjny podtrzymał wyrok.
Jest już prawomocny...

Nie musi taka sprawa trwać 10 lat?
Niemożliwe... może to nasze sądownictwo jednak powinno być zaorane...

W Polsce też tak jest. Bez kitu. Latami to mogą trwać procesy cywilne, karne idą szybko. Siedemdziesiąt kilka procent spraw karnych kończy się w ciągu roku od wpływu aktu oskarżenia do sądu. Te o zbrodnie trwają krótko ponieważ:
- zbrodni jest mało, więc i procesów jest mało
- zbrodnie rozstrzygają sądy okręgowe, które mają mniej spraw, ponieważ sądzą tylko... zbrodnie, a tych jest mało.

Jestem teraz na delegacji i mam cztery sprawy, wszystko o zabójstwo (no, jedno usiłowanie, trochę kontrowersyjne). Rozprawy liczą po 4 lub 6 terminów (ta najbardziej skomplikowana). Po jednym terminie zapasowym, gdyby coś nawaliło (świadkowie lub biegli). W lutym kończę trzy (rozpoczęte we wrześniu). W marcu kończę czwartą (ktorą zaczynam w styczniu).

Nic nowego ani zaskakującego pod słońcem.

Wieloletnie procesy karne dotyczą (z mojego doświadczenia) głównie oszustw, lub przestępstw gospodarczych.

A co do tego przykładu - hate crimes w Polsce nie istnieją, lub są przez prokuraturę zamiatane pod dywan z rozkazu politycznego, więc mniej pretensje do Ministerstwa Sprawiedliwości.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-20, 19:55   

Mi rzuciło się w oczy 6 rozpraw w ciągu jednego miesiąca i wynik. Normalnie jak w serialach z Netflixa... Jak w takim tempie odbywa się to w PL to szacun :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-12-21, 14:56   

W sądach okręgowych. W rejonowych jest to niemożliwe.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-12-21, 18:29   

W jakiś atawistyczny sposób przeraża mnie, że Romulus jest sędzią.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-21, 20:43   

wred napisał/a:
Celebryta, ćpun, morderca, prawnik...
w jakiej kolejności ?

Dowolnej, ale morderca to jednak na razie nie bardzo, przegiąłeś jak zwykle. Fanatyzm cię zaślepia.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-21, 20:53   

Oczywiście, jestem zaślepionym fanatykiem, no bo to kasta, lewak, jebać pis, był w tvn-ie itd...
:mrgreen: :mrgreen:
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-12-21, 20:56   

wred napisał/a:
https://twitter.com/BlackMcSnow/status/1604948719400636418


Omg, ale złoto "może podrasował sobie kokainą ten napój.... być może gdzieś niechcący wziąłem czyjąś szklankę" Tyle trybu przypuszczającego że tv wróżka by się nie powstydziła.

A będąc poważnym to smutno że sąd będzie takie pierdolety musiał rozważać bo przecież nikt owego pana za rękę z 100 złotówką zwiniętą nie złapał. Nie wątpię też że zaprezentuje sobie x świadków którzy to absolutnie przeciwstawią się tezie że mógł być na imprezie pod wpływem kokainy. Poczekamy na prawomocny wyrok i zobaczymy.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-21, 21:58   

a już mu postawili w ogóle zarzuty ? czy w ogóle cokolwiek zrobiono ?


właśnie obejrzałem - nie wie jak przyjął ? mam wrażenie że doodbytniczo.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-22, 00:05   

o właśnie tak

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,29288262,francja-ewakuowano-polowe-szpitala-pocisk-artyleryjski-utknal.html#do_w=46&do_v=723&do_st=RS&do_sid=1015&do_a=1015&s=BoxNewsMT&do_upid=723_ti&do_utid=29288262&do_uvid=1671630145343
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-12-22, 08:22   

Mamerkus napisał/a:
W jakiś atawistyczny sposób przeraża mnie, że Romulus jest sędzią.

Niektórych moich "klientów", którzy mieli już ze mną do czynienia też to przeraża. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-22, 13:15   

wred napisał/a:
Oczywiście, jestem zaślepionym fanatykiem, no bo to kasta, lewak, jebać pis, był w tvn-ie itd...

Gratuluję dystansu do siebie, ale jednak mordercą nie zawahałeś się gościa nazwać... Słabe to.

Cytat:
a już mu postawili w ogóle zarzuty ? czy w ogóle cokolwiek zrobiono ?

Akt oskarżenia o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym trafił do sądu (w Olsztynie, zdaje się).
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-22, 16:31   

Bo imo jest nim. Spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym, jadąc nadmiernie szybko i będąc pod wpływem kokainy.

Zabił 2 kobiety i potem w mediach nabijał się z sytuacji, że jechały trumną na kółkach.

Nie słyszę ŻADNEJ nagany z twojej strony odn tego typa.
Jakby był z pisu to byś jechał po nim jak po łysej kobyle a tak jakoś głupio czy co ?

I ja tu jestem fanatykiem ?

Mnie po prostu wkurwia, że ktoś kto powinien być krystalicznie moralny jako przedstawiciel prawa, jest zwykłym chujem, naćpany zabija 2 niewinne osoby, potem lansuje się w mediach, a jebane stacyjki pokroju tvn oraz różni pożyteczni kretyni robią z niego niewinną ofiarę przypadku i pomyłek szklankowych.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-12-22, 17:51   

To musisz mniej mediów wchłaniać. Wyjdzie na zdrowie. Jeśli ten koleś jest pieszczochem władzy to włos z głowy mu nie spadnie. I żaden TVN mu nie pomoże, jeśli nie jest. Nie wiem, czym się tu ekscytować. Ani on pierwszy, ani ostatni, który się po mediach lansuje.

To jak media przesądzają o winie to wszystko dobrze?
A niech, nie daj Lucyferze, kogoś broniły przed sprawiedliwością tłumu, to źle?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-22, 18:01   

Romulus napisał/a:
Jeśli ten koleś jest pieszczochem władzy to włos z głowy mu nie spadnie. I żaden TVN mu nie pomoże, jeśli nie jest.
Sugerujesz że sądownictwo w Polsce jest stronnicze ?
 
 
wred 


Posty: 3612
Wysłany: 2022-12-22, 19:02   

apropo pana adwokata:

https://twitter.com/niewref/status/1605528026938150912
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-22, 19:06   

wred napisał/a:
Spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym

O tym będzie rozstrzygał sąd, nie ty czy ja.
Cytat:
Zabił 2 kobiety

jw.

Oczywiście, że wolałbym, żeby przedstawiciele prawa byli krystalicznie czyści. Oczywiście, że koleś ma charakter rasowego chuja i nie chciałbym takiego chuja znać. Ale wiemy za mało, żeby powiedzieć, że jest mordercą. A jego sympatie polityczne mam w dupie - w odróżnieniu od ciebie, mam wrażenie. Poza tym ewidentnie przemawia do ciebie wizja ludowej rewolucyjnej sprawiedliwości i samosądów. Tym się różnimy.

Cytat:
nabijał się z sytuacji, że jechały trumną na kółkach.

Nie nabijał się. Stwierdził fakt. Prawdopodobnie nie ma za grosz empatii, ale to nie jest karalne.

Cytat:
jebane stacyjki pokroju tvn oraz różni pożyteczni kretyni robią z niego niewinną ofiarę przypadku i pomyłek szklankowych.

Ale to nie ja. Ja tylko przypominam, że np. tej koki to mu stwierdzili za mało, żeby miała wpływ na cokolwiek (słowa biegłych, nie moje), a o sprawstwie zadecyduje sąd i fajnie by było, gdybyś dopuścił do głowy możliwość, że przedstawiciel znienawidzonej przez ciebie opcji społeczno-politycznej może nie być psychopatą. Tyle.

A ten tweet o mowie ciała (agresywna amerykańska czwórka odsłaniająca męskie krocze :mrgreen: ) to pierdolenie, które nie zasługuje nawet na komentarz.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-22, 21:36   

Bibi King napisał/a:
wred napisał/a:
Spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym

O tym będzie rozstrzygał sąd, nie ty czy ja.
Cytat:
Zabił 2 kobiety

jw.

Oczywiście, że wolałbym, żeby przedstawiciele prawa byli krystalicznie czyści. Oczywiście, że koleś ma charakter rasowego chuja i nie chciałbym takiego chuja znać. Ale wiemy za mało, żeby powiedzieć, że jest mordercą. A jego sympatie polityczne mam w dupie - w odróżnieniu od ciebie, mam wrażenie. Poza tym ewidentnie przemawia do ciebie wizja ludowej rewolucyjnej sprawiedliwości i samosądów. Tym się różnimy.

Cytat:
nabijał się z sytuacji, że jechały trumną na kółkach.

Nie nabijał się. Stwierdził fakt. Prawdopodobnie nie ma za grosz empatii, ale to nie jest karalne.

Cytat:
jebane stacyjki pokroju tvn oraz różni pożyteczni kretyni robią z niego niewinną ofiarę przypadku i pomyłek szklankowych.

Ale to nie ja. Ja tylko przypominam, że np. tej koki to mu stwierdzili za mało, żeby miała wpływ na cokolwiek (słowa biegłych, nie moje), a o sprawstwie zadecyduje sąd i fajnie by było, gdybyś dopuścił do głowy możliwość, że przedstawiciel znienawidzonej przez ciebie opcji społeczno-politycznej może nie być psychopatą. Tyle.
.


temat już przerabialiśmy nawet ostatnio, dej mi kasę z znajdę ci biegłego.

sprawiedliwość jest dla maluczkich a nie dla dobrze spozycjonowanego kaściaka.
proces potrwa tyle że zapomnimy o co w ogóle chodziło, na pewno nie zostanie uznanym winnym (i ukaranym) w prostym tego słowa znaczeniu. 75% szans że w ogóle się wyślizga, 24% że cośtamcośtamtrochęwinnyaleniedokońcabohujemujedzikiewęże + jakaś symboliczna realna kara. 1% że pójdzie siedzieć.
za 8 lat sprawdzimy.

i nie pier^&*() bo sprawa jest ewidentna. 50% aut to trumny - a w starciu z rozpędzonym suvem pewnie i 80% osobówek.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-12-22, 22:00   

wred, Trojan - jesteście idealnymi celami do manipulacji. Po prostu triggerowanie was jest tak łatwe, że aż jest to przerażające. Chodzicie na pasku mediów, specjalnie dobranych pod wasz gust, czy waszą bańkę, które podbijają wam emocje i zarabiają na waszym strachu i uprzedzeniach.

Aż dziwne, że nie boicie się wychodzić z domu, bo za każdym rogiem układ, kasty jakieś z dupy wyciągnięte, islamiści, którzy chcą was zgwałcić i zabrać wam żony, morderczy kierowcy czyhający przy pasach dla pieszych, aby was przejechać. Rety, gdybym był wami to zszedłbym już na zawał.

Macie naprawdę mocną psychikę. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-22, 22:34   

Romulusie,
na pasku mediów powiadasz ?
jak na razie media chodzą na pasku mecenasa.
Ile minęło od wypadku ?
rok ? i trzy mc
na razie prawnik siedzi na zydlu przed kamerami tvn a nie w pasiaku za kratami.

na kiedy przewidujesz zamknięcie sprawy ?
2028 ? 26?

mnie tam ta koka zwisa, śladowe to mogło faktycznie nie mieć znaczenia. Jednak pozostałe fakty są chyba faktami :) niemedialnymi. Wjechał na przeciwległy pas, w wyniku czego doszło do zderzenia w którym zginały 2 kobiety.
Prawnik zmanipuluje tak że patrz wyżej.

ile trwa "średnio" taki proces dla zwyklaka ? (od wypadku do zakończenia sprawy?)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-22, 23:06   

Romulus napisał/a:
Aż dziwne, że nie boicie się wychodzić z domu, bo za każdym rogiem układ, kasty jakieś z dupy wyciągnięte, islamiści, którzy chcą was zgwałcić i zabrać wam żony, morderczy kierowcy czyhający przy pasach dla pieszych, aby was przejechać

10/10. Muszą mieć zajemocną psychę.

Trojan napisał/a:
Ile minęło od wypadku ? rok ? i trzy mc. na razie prawnik siedzi na zydlu przed kamerami tvn a nie w pasiaku za kratami.

Pretensje do prokuratury. Przecież gdyby coś na niego ziobry znalazły, to by rozjechali kaściaka. Tymczasem rok się zbierali. Widocznie sprawa nie jest oczywista.

Cytat:
75% szans że w ogóle się wyślizga, 24% że cośtamcośtamtrochęwinnyaleniedokońcabohujemujedzikiewęże + jakaś symboliczna realna kara. 1% że pójdzie siedzieć.

Odszczekasz, jak będzie inaczej? Wątpię, bo by ci się świat zawalił, bido.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-12-22, 23:23   

Bibi King, nie trzeba robić badań by wiedzieć że ludzie jedzą to co jest smaczne a nie zdrowe, że poczucie humoru poprawia jakość życia i że prawnik w sądzie nie jest w tej samej sytuacji co zwykły kowalski, naprawdę //utrivv
BTW temat dla mnie zupełnie nie interesujący, już bardziej te wasze emo dyskusje :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-12-22, 23:50   

Bibi King napisał/a:
Romulus napisał/a:
Aż dziwne, że nie boicie się wychodzić z domu, bo za każdym rogiem układ, kasty jakieś z dupy wyciągnięte, islamiści, którzy chcą was zgwałcić i zabrać wam żony, morderczy kierowcy czyhający przy pasach dla pieszych, aby was przejechać

10/10. Muszą mieć zajemocną psychę.

Trojan napisał/a:
Ile minęło od wypadku ? rok ? i trzy mc. na razie prawnik siedzi na zydlu przed kamerami tvn a nie w pasiaku za kratami.

Pretensje do prokuratury. Przecież gdyby coś na niego ziobry znalazły, to by rozjechali kaściaka. Tymczasem rok się zbierali. Widocznie sprawa nie jest oczywista. :shock: :badgrin:

Cytat:
75% szans że w ogóle się wyślizga, 24% że cośtamcośtamtrochęwinnyaleniedokońcabohujemujedzikiewęże + jakaś symboliczna realna kara. 1% że pójdzie siedzieć.

Odszczekasz, jak będzie inaczej? Wątpię, bo by ci się świat zawalił, bido.


odszczekam, odszczekam
a wy odszczekacie ?

czy będziecie mówić że sprawa nie jest taka oczywista ? że jemu tą kokę ktoś doodbytniczo zaaplikował, i to wcale nie jego ręce trzymały kierownicę i tak właściwie to nawet nie wiadomo czy on tam był ...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-12-23, 06:53   

Trojan, zwróć się do swoich mediów, które cię tak profesjonalnie i rzeczowo informują z pytaniem, dlaczego nie ustalili, dlaczego ten zbrodzień niesłychany, ten degenerat, ćpun (i islamista zapewne) wciąż chodzi po ulicach. Przecież są tak profesjonalne, że to wiedzą. :mrgreen:

Nie wiem, skąd u was takie przekonanie, że wystarczy być prawnikiem, aby być bezkarnym. Wszechmocnych adwokatów to ja nigdy na oczy nie widziałem. Tych opłacanych grubą walutą często i najczęściej to pospolite leszcze, które nie znają przepisów. Choć zdarzają się prawdziwi predatorzy, ale mają to do siebie, że lubią ciszę i cień. Niemniej, nie znałem jeszcze takiego, którego by TVN ochronił przed prokuratorem. Nawet Giertycha prokurator dojechał, fakt, że nieskutecznie.

I na koniec tej dyskusji O NICZYM. Kiedy piszecie na podstawie jakichś z dupy mediów, do których zalicza się też TVN (tabloidowość to dziś standard) o jakimś "zbrodniarzu" co zabił, zgwałcił i chodzi po wolności, co to za kraj, kurwa, co za sondy, co to za sprawiedliwość, gdyby jakiś szarak, to by zaraz... :mrgreen: - to...

To przypomnijcie sobie dwa słowa: Tomasz Komenda.

Bo, kiedy jego zatrzymano i oskarżono na podstawie zmanipulowanych dowodów to lud, ta najwyższa wyrocznia sprawiedliwości, szczuty przez media, linczował go w internetach: kara śmierci musi być! Ja to bym go zajebał gołymi rękami! Powinien cierpieć, jak ta dziewczyna, którą zabił! I tak dalej. Wypisz wymaluj jak wy, łowcy sensacji i sprawiedliwości na podstawie bździny Jakiegoś Faceta z Internetu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-12-23, 10:36   

Trojan napisał/a:
ile trwa "średnio" taki proces dla zwyklaka ? (od wypadku do zakończenia sprawy?)

Średnio nie wiem. W sprawie wypadku, który dotknął mojej dalszej rodziny (niezwiązanej z żadnym środowiskiej prawniczym), trwał ponad cztery lata. A co?

@utrivv,
Cytat:
prawnik w sądzie nie jest w tej samej sytuacji co zwykły kowalski

Zawód prawniczy wiąże się ze specyficzną wiedzą i doświadczeniem, które dają przewagę. Co poradzisz? Natomiast wiara w automatyczną mityczną bezkarność prawników, budowana na jakichś krzykliwych i niezbyt rzetelnych doniesieniach, jak to sędzia ukradł wiertarkę i nic, a "cywil" zajumał batonik i pójdzie siedzieć, to jest paliwo dla Ziobry i nic więcej. A ten gość tutaj w dodatku jest specjalistą od takich spraw, w jaką właśnie się władował.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-12-23, 13:21   

Bibi King napisał/a:


@utrivv,
Cytat:
prawnik w sądzie nie jest w tej samej sytuacji co zwykły kowalski

Zawód prawniczy wiąże się ze specyficzną wiedzą i doświadczeniem, które dają przewagę. A ten gość tutaj w dodatku jest specjalistą od takich spraw, w jaką właśnie się władował.
O niczym więcej nie piszę ale to daje ogromną przewagę, czasami wystarczającą do bezkarności.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,8 sekundy. Zapytań do SQL: 13