FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-14, 20:06   

po prostu Obi W. to agent wpływu.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-09-15, 06:04   

Trojan napisał/a:
Rogue1 to najlepszy film z SW ewer.


+6,99.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-09-15, 06:28   

Młodzik napisał/a:

O ile nie dobicie Vadera na końcu Epizodu 3 ma jeszcze sens, bo i tak był praktycznie martwy i bez szans na przeżycie, tak już w serialu Obi-Wan wiedział, że to druga osoba w imperium. Więc pozostawienie go przy życiu po raz kolejny to już Himalaje kretynizmu.
Przecież wtedy według kanonu stałby się sithem, coś przeoczyłem?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
fdv 


Posty: 1075
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-09-16, 13:28   

utrivv napisał/a:
Młodzik napisał/a:

O ile nie dobicie Vadera na końcu Epizodu 3 ma jeszcze sens, bo i tak był praktycznie martwy i bez szans na przeżycie, tak już w serialu Obi-Wan wiedział, że to druga osoba w imperium. Więc pozostawienie go przy życiu po raz kolejny to już Himalaje kretynizmu.
Przecież wtedy według kanonu stałby się sithem, coś przeoczyłem?


A niby dlaczego ? Przecież to nie działa tak że jak zabijesz sitha to dostajesz od razu transfer na ciemną stronę mocy, musisz się jej poddać i ją zaakceptować. Przecież jak myślał że zabił Maula to nie został sithem.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-09-16, 13:57   

fdv napisał/a:
utrivv napisał/a:
Młodzik napisał/a:

O ile nie dobicie Vadera na końcu Epizodu 3 ma jeszcze sens, bo i tak był praktycznie martwy i bez szans na przeżycie, tak już w serialu Obi-Wan wiedział, że to druga osoba w imperium. Więc pozostawienie go przy życiu po raz kolejny to już Himalaje kretynizmu.
Przecież wtedy według kanonu stałby się sithem, coś przeoczyłem?


A niby dlaczego ? Przecież to nie działa tak że jak zabijesz sitha to dostajesz od razu transfer na ciemną stronę mocy, musisz się jej poddać i ją zaakceptować. Przecież jak myślał że zabił Maula to nie został sithem.
W czasie walki to co innego, unieszkodliwienie i dopiero wtedy zabicie to coś innego ale fanem nie jestem więc to tylko moje gdybania
Cytat:
Strzeż się popełnienia morderstwa! Prowadzi ono do kradzieży, a stąd krok tylko jeden do kłamstwa.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-09-18, 10:46   

Obejrzałem na Netfliksie 2 odcinki norweskiego Zaginięcie w Lorenskog, no i zatęskniłem do Hałasu Dragona. Dzieje się nic. Albo to wyjątkowo wybrakowany egzemplarz, albo osławiony skandynawski kryminał noir zabrnął w ślepą uliczkę. Chyba nie starczy mi samozaparcia, by ciągnąć to dalej.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-09-18, 11:31   

KS napisał/a:
osławiony
:?:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-09-19, 08:07   

Czas wrócić do obiegu. Oglądałem tylko "Ród Smoka" i "Pierścienie Władzy". Czasami, na boku, "Person of Interest". To był jeden z tych seriali, z którymi szło mi po grudzie i zakładałem, że nie dotrwam do końca pierwszego sezonu. Ale miałem na dysku cały pierwszy sezon więc co szkodziło zerknąć od czasu do czasu. Jednak kiedy mi się w końcu "odpalił" to już wszedłem w niego na całego i do końca serialu byłem jego fanem. Zastanawiałem się, czy powtórka zabije dobre wspomnienia czy też nie.

Lata temu, kiedy oglądałem pierwszy raz, nużyła mnie proceduralność fabuły. Każdy odcinek to nowa historia "numeru" wskazanego bohaterom przez Maszynę, sztuczną inteligencję, która obserwowała ludzi i "rękami" jej twórcy, geniusza Harolda oraz jego pomocnika, byłego specjalsa, Johna ratowała tych zagrożonych - niezależnie od tego, czy byli niewinni czy byli łotrami. To był ciekawy punkt wyjścia. Nawet nie sztuczna inteligencja, bo to pomysł nie nowy, ale brak rozdzielenia "numerów" na dobrych i złych. Bohaterowie pomagali każdemu. Ale i tak to nużyło. Dopiero 1x21, w którym przybliżono przeszłość Johna sprawił, że serial u mnie "chwycił". Także za sprawą wykorzystanej tam piosenki. Zresztą, do piosenek w tym serialu twórcy mieli dobrą rękę.

Potem Jonathan Nolan, który był twórcą serialu, wprowadzał na scenę wiodące wątki na cały sezon. W pierwszym sezonie było to rachityczne, ale z czasem zaowocowało, bo scenarzyści zaczęli z nich konstruować spójny świat fabularny. Kiedy na scenę wkroczyła Root (już w pierwszym sezonie), a potem Shaw - byłem sprzedany. Amy Acker i Sarah Shahi stworzyły wspaniały duet.

Jednak oglądając teraz powtórkę wydaje mi się, że serial się nieco zestarzał. Kwestia nadzoru elektronicznego, inwigilacji nie jest już świeża i w zasadzie została oswojona i zagrożenia z niej wynikające są już w zasadzie ignorowane. Niemniej, sztuczna inteligencja i uzyskiwanie przez nią stopniowo statusu boskości to nadal fascynujący koncept. I pod tym względem serial nadal potrafi zaintrygować. Właśnie dotarłem do tego punktu fabuły, w którym wątki te zaczęły rządzić w fabule. I czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki.

Serial dostępny na HBO Max. Też nie wiem, czy polecać. Bo mimo wszystko ja na powtórce oglądam go już z mniejszymi wypiekami, niż ongiś śledząc każdy kolejny odcinek tydzień po tygodniu. Czasami znajduję go w różnych zestawieniach najlepszych seriali i trochę się trochę wzdragam. Jonathan Nolan jeszcze nie miał pola do ambitnego Stawiania Pytań, ale widać że w tym serialu zaczął się w tym wprawiać. Choć jeszcze był spętany konwencją wymuszającą akcję i atrakcyjność na pierwszym miejscu.

Jednak, jeśli ktoś uzbroi się w cierpliwość w trakcie pierwszego sezonu i kupi konwencję tego serialu, to z czasem może się wkręci w to, co w tym serialu jest najlepsze, ale niestety przychodzi gdzieś w połowie całości.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-19, 10:14   

Ja prdl, sędziowie mają za dużo wolnego czasu....
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-09-19, 10:43   

dzwoń do Zbyszka
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-09-19, 10:56   

Tylko nie zapomnij wykręcić najpierw zera //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-09-19, 12:38   

MrSpellu napisał/a:
Tylko nie zapomnij wykręcić najpierw zera //spell
:DDD
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-09-19, 19:38   

Trojan napisał/a:
Ja prdl, sędziowie mają za dużo wolnego czasu....

A to mianowicie ponieważ co? :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-19, 19:49   

MrSpellu napisał/a:
Tylko nie zapomnij wykręcić najpierw zera //spell


dobre, dobre...

Romulus napisał/a:
Trojan napisał/a:
Ja prdl, sędziowie mają za dużo wolnego czasu....

A to mianowicie ponieważ co? :mrgreen:


ponieważ 21 odcinków oglądałeś zanim chwycił (21h ? 21x0:45min?)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-09-20, 09:26   

Ten serial był grany przez ile lat? Sześć, siedem? Co w tym dziwnego, kiedy oglądasz jeden odcinek tygodniowo? :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-20, 18:05   

przez 6 lat oglądałeś serial który cię nie chwycił :shock:

podbijam
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-09-20, 18:20   

Jak recenzje na steamie.

"Gra chujowa"

Antek w grze spędzil 10000 godzin
 
 
fdv 


Posty: 1075
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-09-20, 18:31   

mógł afkować 8)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-09-20, 22:58   

Trojan napisał/a:
przez 6 lat oglądałeś serial który cię nie chwycił :shock:

podbijam

Już nie umiem ci prościej wytłumaczyć tego, co napisałem. :-P

Może tak, wyobraź sobie fana piłki nożnej, który ogląda mecze piłki nożnej, choć nie każdy jest na wagę jakiegoś pucharu, mistrzostwa, awansu, nie każdy elektryzuje itd.

A poza tym, chyba napisałem, że ten serial mi się podobał (a tak naprawdę mnie wkręcił od 21 pierwszego odcinka 1 sezonu). Ale podobał nie znaczy: ojezusieńku miłosierny co to to tam będzie w następnym odcinku, umrę, nie dożyję do następnego wtorku. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-09-21, 05:30   

Cytat:
Może tak, wyobraź sobie fana piłki nożnej, który ogląda mecze piłki nożnej, choć nie każdy jest na wagę jakiegoś pucharu, mistrzostwa, awansu, nie każdy elektryzuje itd.
to porównanie ma wagę Godwina
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-09-21, 12:30   

"The Good Fight" - szósty sezon. Finałowy. Dopiero się rozpoczął, na HBO Max są dwa odcinki. Mamy nową rzeczywistość, bez Trumpa, ale z trumpizmem. Rozwrzeszczaną sporami podbijanymi przez tzw. media społecznościowe. Kingowie próbują po raz kolejny uchwycić tę rzeczywistość, oddać ją wprost lub przez nastrój (rozgrywające się w tle protesty niemal zwiastujące amerykańską apokalipsę). Diane znowu zbliża się do rozstajów. A że to finałowy sezon, to może skończy się jej odejściem na jakąś emeryturę. Od przymusowego powrotu z której zaczął się zresztą ten serial.

Dwa odcinki, dwie ciekawe sprawy, w których Kingowie zawsze byli najlepsi i widać było, że trzymali rękę na pulsie. Pierwsza to molestowanie seksualne w wirtualnej rzeczywistości. Druga to pozew przeciwko piosenkarce za odwołane koncerty w Izraelu. W drugim odcinku powraca Eli Gold, jedna z najlepszych postaci w "The Good Wife". Może tylko na chwilę. Ale Alan Cummings wszedł w jego skórę, jakby z niej nie wychodził. Wraz z jego przybyciem otrzymujemy trochę nawiązań do poprzedniego serialu. Chodzi o losy Alicii i Petera Floricków. Aż mi się zachciało zrobić sobie drugi rewatch tego serialu, ale nigdzie go chyba nie ma.

Generalnie, zapowiada się interesująco. Niestety albo stety, Kingowie nie chcą podążać utartym szlakiem i kombinują cały czas z tym dziwnym klimatem, choć może to mieć uzasadnienie - rzeczywistość, w której bohaterowie już się nie odnajdują, która ich przerasta i staje się dla nich wroga. Stąd i ucieczka jawi się jako jedyne rozwiązanie. https://www.youtube.com/watch?v=UtW3YiCLs1U

"Harley Quinn" - serial animowany. Czyli najlepsze, co aktualnie opuściło "stajnię" DC. Zabawny, niepoprawny i grający z batmanowskim uniwersum. No i jak tu nie kochać Ivy? :mrgreen: Niestety, na HBO są tylko dwa sezony. Mam nadzieję, że trzeci wpadnie szybko.
https://www.youtube.com/watch?v=TBjgTmkJDyQ
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2022-09-21, 18:50   

O kurczę, faktycznie: O A jeszcze niedawno TGW była chyba na HBO Max. Co się stało? Holta z B99 fajnie Kingowie obsadzili w najnowszym sezonie:)
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-24, 19:23   

mimowolnie chłonę nieco uniwersum StarWarsów.
Dopiero przy serialach widać jakie to gówno. Tam wszystko jest zbudowane z niego i patyków.
Dopiero do mię dotarło że całe te Imperium przetrwało krócej jak ZSRR (30 lat) , Wader żył krócej niż ja.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-09-24, 19:31   

Ty masz, kurwa, trochę mniej ryzykowny zawód.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-24, 19:52   

Fidel-F2 napisał/a:
Ty masz, kurwa, trochę mniej ryzykowny zawód.



u niego to nie zawód, a powołanie. mniejsza.


Zauważam pewną zależność - praktycznie na żadnym forum "fantastów" które przez lata nawiedzałem, nie było grupy StarWarsowej.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-09-24, 20:08   

Źle patrzyłeś, byli w dziale ,,religia".
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-09-24, 20:43   

A jakie inne grupy były?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-09-24, 21:29   

grupy starwarsowej = celowane wątki SW.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-09-24, 23:58   

Ke?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-09-25, 07:52   

Trojan napisał/a:
mimowolnie chłonę nieco uniwersum StarWarsów.
Dopiero przy serialach widać jakie to gówno. Tam wszystko jest zbudowane z niego i patyków.
Dopiero do mię dotarło że całe te Imperium przetrwało krócej jak ZSRR (30 lat) , Wader żył krócej niż ja.

A "Andor" też widziałeś? Bo się nawet chwilę zastanawiałem, gdyż ma obiecujące recenzje - odcinki 1 do 3, reszty jeszcze nie "puścili". Ale chyba nie skuszę się. Niech nakręcą jakiś serial, którego akcja rozgrywa się po IX części. Wtedy obejrzę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 13