FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2023-05-09, 11:01   

Nie zestawiłem go z "Dark". Jedynie zaznaczyłem, że odczuwając brak mieszanki scifi, grozy i tajemniczości znalazłem ukojenie w "From". Co nie oznacza, że mu dorównuje bo tak nie jest.
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2023-05-09, 11:12   

Whoresbane napisał/a:
Nie zestawiłem go z "Dark". Jedynie zaznaczyłem, że odczuwając brak mieszanki scifi, grozy i tajemniczości znalazłem ukojenie w "From". Co nie oznacza, że mu dorównuje bo tak nie jest.


Whoresbane napisał/a:
Po wspaniałym Dark brakowało mi serialu łączącego w sobie grozę, sci-fi i powodów by powiedzieć "co do chu*a?!". Nie sądziłem, że znajdę coś tak prędko. Pierwszy sezon "From" łyknąłem mega uśmiechnięty i teraz cotygodniowe czekanie na nowe odcinki


Można to zinterpretować na wiele sposobów.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2023-05-15, 15:58   

"Rabbit Hole" - SkyShowtime. Ośmioodcinkowy serial. W roli głównej Kiefer Sutherland a w drugoplanowych kilka zacnych nazwisk - żeby wymienić tylko Charlesa Dance. Fabuła to coś w rodzaju conspiracy thrillera. Pełno w niej zmyłek, fałszywych tropów, spisków w spiskach. Ale jest to ładnie podane, ogląda się bez bólu, a nawet z umiarkowanym zainteresowaniem. Co ciekawe, w tych ośmiu odcinkach wszystkie wątki znajdują rozwiązanie. Choć jest też jakaś furtka na ewentualną kontynuację. Żadne arcydzieło, ale generalnie było to dla mnie przyjemne zaskoczenie. https://www.youtube.com/w...HJhaWxlcg%3D%3D
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2023-05-15, 16:52   

Jestem akurat w połowie sezonu i potwierdzam. Lepsze niż przypuszczałem, przyzwoita rozrywka
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2023-05-15, 17:01   

Nie sądziłem, że potwierdzę ;) ale jednak.
I co na plus, Kiefer S. wciąż z tą samą miną. W zasadzie jedyną.
I wciąż dyszy jak w 24h :-)
Idealny odmóżdżacz.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1889
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-05-17, 17:48   

Emigracja X D fajne, znakomicie zagrane, śmieszne i polskie, co wydaje się w tych czasach niemożliwe do osiągnięcia.
Ale i tak książka lepsza.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2549
Wysłany: 2023-05-17, 19:14   

Dotarły do mnie głosy naszych w Londku, że autentyczne to jest, dodaję do listy.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2023-05-17, 21:07   

m_m napisał/a:
Emigracja X D fajne, znakomicie zagrane, śmieszne i polskie, co wydaje się w tych czasach niemożliwe do osiągnięcia.
Ale i tak książka lepsza.

Książki nie czytałem, ale serial dał radę. Choć pod koniec już mnie nie rozśmieszał. Najlepsze odcinki to te w podróży.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1889
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-05-17, 23:02   

Racja, odcinek z tirowcami i terrorystami rozwala system.
A co do książki to trzeba lubić ten rodzaj humoru, mi przypadła do gustu.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2023-05-19, 21:44   

Dopesick, na Disneyu. Polski tytuł "Lekomania". Miniserial o farmaceutycznym wale w USA, w wyniku którego znaczna część społeczeństwa uzależniła się od opioidów. W roli głównej Micheal Keaton. Bardzo dobra, klimatyczna produkcja.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2023-05-19, 22:50   

Bardzo dobra produkcja. Jedna z tych, które powinny powodować u ludzi zaciskanie pięści z wściekłości na kapitalizm, który wywołał tragiczną w skutkach epidemię, z którą do dziś się nie uporano. Ale nie spowodowała. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2023-05-20, 00:37   

No tak, bo chciwość, głupota, ignorancja to tylko w kapitalizmie :badgrin: Tam gdzie go nie ma, mamy raje i niebiosa.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
KS 
KS


Posty: 2549
Wysłany: 2023-05-20, 10:39   

Incydent w Kettering. Sezon kończy cliffhanger, który daje sporo możliwości wyboru w drugim sezonie. No i dość nieoczekiwane zakończenie jednego z wątków.
Ocieka to Lynchem do tego stopnia, że nie zdziwiłbym się, gdyby w drugim sezonie pojawił się Kyle MacLachlan :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-20, 18:38   

ale wiesz że nie będzie drugiego sezonu ?
 
 
KS 
KS


Posty: 2549
Wysłany: 2023-05-20, 23:04   

nie wiedziałem, to pewne?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-05-21, 08:52   

Incydent w K. - 1 sezon jest z 2016.
Tak, że to raczej pewne
 
 
KS 
KS


Posty: 2549
Wysłany: 2023-05-21, 09:37   

no paczpan, a ja nawet z lenistwa nie sprawdziłem daty, leciało w odcinkach w BBC i żyłem w przekonaniu, że to nówka
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
KS 
KS


Posty: 2549
Wysłany: 2023-05-22, 15:00   

https://www.youtube.com/watch?v=N1qAF8VAgVA
wspomnień czar ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2023-05-22, 15:16   

Nie ma fragmentów z budową ściany i drzwiami. Zawiodłem się
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2023-05-23, 20:29   

"Wielka" - sezon trzeci za mną. Tak jakby finał serialu? Dużo się w tym sezonie działo, a historia Katarzyny dotarła do przełomowego dla niej punktu. Nie będzie spoilerem napisanie, że w końcu została jedynowładczynią, po usunięciu wszystkich wrogów. Nie wiem, czy Tony McNamara ma plan na ciąg dalszy. Nie widzę jednak sensu kontynuowania historii, bo cóż może się jeszcze wydarzyć? Nowi wrogowie, nowe wyzwania, nowi kochankowie. Ale co poza tym ta fabuła może jeszcze zaproponować? Nowe poziomy doświadczenia? Teraz przecież już będzie z górki. :) Zatem wprawdzie nie czekam na ciąg dalszy - zakończenie trzeciego było bardzo satysfakcjonujące - mimo to jeśli powstanie, to chętnie obejrzę. Ale oby nie powstał. Największa wada: jest odrobinę za długi, gdyby go skrócić o dwa odcinki, do ośmiu byłoby bardzo soczyście. https://www.youtube.com/w...gc2Vhc29uIDM%3D
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2023-05-25, 07:16   

"Tulsa King" - pierwszy sezon za mną. Sylvester Stallone w świetnej formie na starość. Już nie męczy buły jako Rocky Balboa czy John Rambo, ale gra gangusa po przejściach, których wychodzi z pierdla i zostaje zesłany do Tulsy. Fabularnie nie jest to jakoś świeże, ale dobrze się ten serial oglądało. Wiadomo, że powstanie sezon drugi, zresztą zakończenie pierwszego nie pozostawiało wątpliwości, że to dłuższa historia. https://www.youtube.com/w...2luZyB0cmFpbGVy
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2549
Wysłany: 2023-05-25, 12:00   

No kurcze, czekam teraz jak na igłach na poniedziałek. Przedostatni odcinek Sukcesji genialny. Niby nic się nie działo, pogrzeb, do którego zbierali się przez 4 odcinki, a ile dramaturgii i znów te manewry, zwody, piękne wymiany szybkich piłeczek między bohaterami. I te niezrównane dialogi. Hau, hau.
Próbuję sobie nie wyobrażać tego fajerwerku w finale, bo po takim przygotowaniu ogniowym, to musi być coś co rozwali scenę, a fragmenty dekoracji będą fruwać po całym kosmosie. Nie, nie. Nie chcę wiedzieć, co to będzie. Niech mnie znów zaskoczą.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2023-05-25, 12:59   

Finał ma mieć 1,5h więc będzie dużo się działo :D
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-05-25, 16:41   

Jezu, ten sezon Sukcesji to takie flaki z olejem. W odcinku z pogrzebem tylko na mowę stryja się obudziłam.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2023-05-25, 16:51   

Dla mnie ten sezon to jakiś dramat.
Mam wrażenie, że scenarzyści zatracili gdzieś to co pozwala im pisać sensowne i zajmujące historie. Może czekali już na strajk? "-)
Nowomowa korpo kompletnie nic nie znacząca.
Bohaterowie jakby cofnięci / wycofani / sprawni intelektualnie inaczej.
Wydaje mi się, że oglądamy inne seriale, czytając komentarze, te pochlebne.
No ale każdemu wg potrzeb
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2023-05-25, 21:10   

KS napisał/a:
No kurcze, czekam teraz jak na igłach na poniedziałek. Przedostatni odcinek Sukcesji genialny. Niby nic się nie działo, pogrzeb, do którego zbierali się przez 4 odcinki, a ile dramaturgii i znów te manewry, zwody, piękne wymiany szybkich piłeczek między bohaterami. I te niezrównane dialogi. Hau, hau.
Próbuję sobie nie wyobrażać tego fajerwerku w finale, bo po takim przygotowaniu ogniowym, to musi być coś co rozwali scenę, a fragmenty dekoracji będą fruwać po całym kosmosie. Nie, nie. Nie chcę wiedzieć, co to będzie. Niech mnie znów zaskoczą.

Ja też ten serial chłonę, a nie oglądam. Nie mogę się doczekać ostatniego odcinka. Nie tylko z oczywistych względów, ale dlatego, że po nim zacznę odliczać do wydania w USA jakiegoś ładnego boxa z całym serialem i wtedy kupię go sobie. :-P Kieran Culkin to odkrycie tego serialu, a w czwartym sezonie chłopak jest mistrzem.

"Miłość i śmierć"
- HBO Max. To dobrzy przykład miniserialu opartego na true crime, którego normalnie bym nie obejrzał. Ale zdecydował twórca - David E. Kelley - i odtwórczyni roli Candy Montgomery - Elizabeth Olsen. O tej historii powstał już w zeszłym roku serial (lub dwa lata temu, nie chce mi się sprawdzać) pt. "Candy". Dostępny jest na Disney+. Po wrzuceniu go do serwisu sprawdziłem jego opis, sprawdziłem obsadę i wzruszyłem ramionami: true crime więc z definicji odpada, na dodatek obsada nieciekawa (dla mnie). Choć może tamten tytuł był lepszy od tego z HBO, nie wiem. "Miłość i śmierć" oglądałem z zainteresowaniem i nawet nie guglałem, jak ta historia się skończyła. Obsada była doskonała: poza panią Olsen wystąpił także Jesse Plemmons oraz Tom Palphrey. I mimo tego, że w którymś odcinku nawet się rozemocjonowałem na chwilę, to jednak po obejrzeniu całości mam takie "no i?". No i co z tego? Zbrodnia jak zbrodnia. Do pewnego momentu ciekawa, jak każda zbrodnia, potem już nudna. Skarzą ją lub uniewinnią, na koniec będą napisy "epilogowe" w stylu: ten skończył tak, ta skończyła owak itp. Niemniej, miłośnikom tego rodzaju produkcji na pewno przypadnie do gustu. Ja też nie narzekam, po prostu obejrzałem, podobało mi się, zaczynam go zapominać.
https://www.youtube.com/w...HJhaWxlcg%3D%3D
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2023-05-25, 22:26   

To już jest irytujące, że Romek po raz kolejny opisuje tu serial, w trakcie którego właśnie jestem. Co do obsady to pominąłeś Lily Rabe (póki co marnują jej potencjał aktorski, była wybitna w AHS) oraz Krysten Ritter <3

Ogląda się dobrze, tak sielankowo i przyjemnie
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2023-05-26, 07:12   

Whoresbane napisał/a:
To już jest irytujące, że Romek po raz kolejny opisuje tu serial, w trakcie którego właśnie jestem.
Nie przejmuj się, Romek ogląda wszystko wszędzie naraz, nawet to co nakręcili tylko w alternatywnych wszechświatach //pacnij
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2023-05-26, 10:55   

Uważam, że serial Candy miał lepszą dramaturgię niż Love & Death.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2023-05-26, 11:11   

Cintryjka napisał/a:
Uważam, że serial Candy miał lepszą dramaturgię niż Love & Death.

Mogę się z tobą w ciemno zgodzić. Bo po "L&D" miałem: fajne, ale no i co z tego? :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 13