FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-06, 13:15   

Jak nie masz 400mbs 10 bit 4:2:2 to nawet nie podchodź.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-06, 13:20   

Mam GAU-8 30 mm 3900 rpm, nie muszę podchodzić //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2021-10-06, 13:30   

Stary Ork napisał/a:
GAU-8 30 mm 3900 rpm
teraz siedzę na YT i oglądam :-(
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-06, 13:32   

Sexy, c'nie? //orc
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-10-06, 13:33   

Fidel-F2 napisał/a:
KS napisał/a:
A my z koleżanką małżonką robimy sobie reasumpcję Sukcesji
Ledwie dotarłem do końca pierwszego odcinka.


Absolutnie rozumiem sam robiłem dwa podejścia za pierwszym razem skończyłem po 1,5 może dwóch. Za drugim razem zażarło i warto było. Scena gdzie wszyscy sobie siedzą i rozkminiają kto powinien wziąć na siebie winę jak niby się zgadzają, ale zawsze uważają, że jednak ktoś inny by się do tego nadawał lepiej to mistrzostwo świata. Ogólnie dobra rzecz, ale początek faktycznie może odrzucić na dobre.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-10-06, 14:00   

Sukcesja to ścisły top HBO, chyba ich jedyny serial z ostatnich lat równajacy poziomem do klasyki pokroju Sopranos czy Kabla.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2021-10-06, 14:04   

Uther Doul napisał/a:
Sopranos czy Kabla
dobre, ale to wciąż jednak druga liga
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-10-06, 14:21   

Bo pierwsza liga to Firefly :badgrin:
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-06, 14:34   

Tak.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-10-06, 15:40   

Sopranos i The Wire to druga liga?

Okej. //mur
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2021-10-06, 15:51   

No druga, nie ma co się oszukiwać.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-10-06, 16:03   

wybitne seriale, do których nic nie ma podjazdu (ale The Shield, Six Feet Under i Breaking Bad/Better Call Saul depczą po piętach). Sopranos to serial tak pojemny treściowo, znaczeniowo i socjologicznie, że czasem żałuję, że nie urodziłem się w Stanach te 40-50 lat temu, bo pewnie doceniłbym jeszcze bardziej.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2021-10-06, 16:08   

Jeśli to dla ciebie wybitne, to fajnie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-06, 16:12   

Uther Doul napisał/a:
Sukcesja to ścisły top HBO, chyba ich jedyny serial z ostatnich lat równajacy poziomem do klasyki pokroju Sopranos czy Kabla.


Kategorycznie się z tym nie zgodzę, a mianowicie do stawiania "Kabla" i "Sopranos" na jakościowym topie :-)
A więc jednak nie jesteś Pan mą kopią //panda
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-06, 16:16   

Uther Doul napisał/a:
wybitne seriale, do których nic nie ma podjazdu (ale The Shield, Six Feet Under i Breaking Bad/Better Call Saul depczą po piętach).


A ja rzekłbym, że właśnie "Breaking Bad", "Better Call Saul", "The Shield" czy "Nieświadomi", to znacznie lepsze produkcje od "Sopranos" czy "Wire".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-10-06, 16:51   

ASX76 napisał/a:
Uther Doul napisał/a:
wybitne seriale, do których nic nie ma podjazdu (ale The Shield, Six Feet Under i Breaking Bad/Better Call Saul depczą po piętach).


A ja rzekłbym, że właśnie "Breaking Bad", "Better Call Saul", "The Shield" czy "Nieświadomi", to znacznie lepsze produkcje od "Sopranos" czy "Wire".


Poważnie Better Call Saul lepsze? to jest taki typ serialu które przez 4 sezony coś obiecywał i nigdy i nigdy tej obietnicy nie spełnił (nie wiem jak w piątym bo rzuciłem to w cholerę). Z resztą mogę się zgodzić tj że dobre seriale, ale żeby od razu lepsze od Sopranos czy the Wire to bym nie powiedział jednak te dwa mają premię za "pionierstwo"
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-06, 16:54   

Ja tam za "pionierstwo" nie daję żadnych premii, dlatego wygląda to tak, a nie inaczej :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-07, 07:12   

Squid Game oglądało się z przyjemnością, ale bez zachwytu. Kilka twistów mnie zaskoczyło, kilka nie, groteskowość niektórych scen świetna, odcinek z grą w kulki całkiem całkiem, ale nie było niczego co mogłoby mnie rzucić na kolana. Normalnie dałbym 6/10, ale na ekranie jest dużo brzydkich ludzi, więc bez wahania daję 7/10.

Za to na N powrócił the Last Kingdom z czwartym sezonem i nie będę ukrywał, tęskniłem za tymi mordami niedomytymi. Po trzech odcinkach czuję się jakbym wrócił na swoje miejsce //orc . Ekipa Uhtreda ma mnóstwo niewymuszonego wdzięku, chociaż Leofrica nadal mi brakuje. Jest oglądane.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-10-07, 07:58   

ASX76 napisał/a:
A ja rzekłbym, że właśnie "Breaking Bad", "Better Call Saul", "The Shield" czy "Nieświadomi", to znacznie lepsze produkcje od "Sopranos" czy "Wire".
Oglądamy właśnie z żoną "Breaking Bad". Jesteśmy na czwartym odcinku pierwszego sezonu. Jak na razie mocne "takie se" //mysli Później będzie lepiej?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-07, 08:02   

Im dalej, tym lepiej. Wanna już była? Bo nie pamiętam.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-10-07, 08:07   

Tak. Dobra scena. Buchnąłem śmiechem, że młodszą córkę obudziłem i musiałem na nowo usypiać :badgrin:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-07, 08:10   

Z biegiem sezonów takich scen ubywa, bo i nastrój robi się cięższy i ciemniejszy. Ale serial na tym nie traci. Z resztą najmocniejszą stroną BB i tak jest budowa i rozwój postaci, mistrzostwo.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-07, 08:16   

Ork napisał/a:
Z biegiem sezonów takich scen ubywa, bo i nastrój robi się cięższy i ciemniejszy. Ale serial na tym nie traci. Z resztą najmocniejszą stroną BB i tak jest budowa i rozwój postaci, mistrzostwo.


Dwie sceny które robią wszystko:

1) Say my name
2) I am the one who knocks

Generalnie im dalej tym lepiej. Jak skończycie całość, to obowiązkowo Better Call Saul //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-10-07, 08:17   

Obiecaliśmy sobie, że jeszcze kilka odcinków obejrzymy zanim ewentualnie porzucimy serial... a z tego co piszesz, to trzeba dać szansę. Zobaczymy.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-07, 08:25   

Stopniowo ubywa slapsticku, przybywa grozy; ale to nie jest drastyczna zmiana nastroju bo scenarzystom się odwidziało albo oglądalność spadła, tylko naturalna ewolucja.


MrSpellu napisał/a:

Dwie sceny które robią wszystko:

1) Say my name
2) I am the one who knocks


You're goddamn right.

EDIT: Ale żeby nie było, to nie tak że warto BB oglądać tylko dla dwóch scen :P

EDIT2: A odcinek z bankomatem tłucze dynię, o.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-07, 09:57   

Jachu napisał/a:
Oglądamy właśnie z żoną "Breaking Bad". Jesteśmy na czwartym odcinku pierwszego sezonu. (..) Później będzie lepiej?


Mi ten serial bardzo spodobał się od pierwszego odcinka, więc nie mam zielonego pojęcia czy Pan odczujesz "poprawę" później //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2021-10-07, 11:28   

Jachu napisał/a:
Oglądamy właśnie z żoną "Breaking Bad". Jesteśmy na czwartym odcinku pierwszego sezonu. Jak na razie mocne "takie se" //mysli Później będzie lepiej?

Nie wiem, czy warto się katować przez parę sezonów dla policzalnych na palcach dobrych scen. Dla mnie poza początkowymi odcinkami, zbyt przewidywalne się to potem zrobiło, postacie oczywiste, każdy ma swoją rolę do odegrania, wiadomo, że bohater przetrwa tak czy owak i stopniowo coraz bardziej przechodzi na ciemną stronę mocy. Banał i chyba najbardziej przehajpowany serial w tym stuleciu. Traktuj to jako raport mniejszości.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-07, 11:31   

Zgodziłbym się z Tobą, ale wtedy obaj bylibyśmy w błędzie. To szekspirowska tragedia w pięciu sezonach.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2554
Wysłany: 2021-10-07, 11:35   

Stary Ork napisał/a:
Zgodziłbym się z Tobą, ale wtedy obaj bylibyśmy w błędzie.

Nie liczyłem aż na tyle ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-10-07, 11:59   

Przemęczyliśmy z małżowinką pierwszy sezon BB. Z naciskiem na "przemęczyliśmy". I wystarczy. Raz zrobiło mi się bohatera żal, ze dwa razy się uśmiechnąłem... Szkoda czasu. KS ma 100% racji. Hype i niewiele poza tym. Obok "Sopranos" czy "Sześciu stóp..." to-to nawet nie stało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,6 sekundy. Zapytań do SQL: 13