FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-03, 12:40   

Romulus napisał/a:
Rashmika napisał/a:
Na applu jest Nowa Konstelacja, taki serial sf-groza-thriller ale chyba jeden z nielicznych, które ostatnio mnie w ogóle zainteresowały, (..)


Oglądam ten serial bez żadnych emocji. Najgorzej to wiedzieć więcej od głównej bohaterki i nie otrzymać nic w zamian od fabuły.


Mam tak samo, Augustusie.
Dlatego odpadłem na trzecim odcinku.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-03, 18:16   

Rashmika napisał/a:


Fargo 5 jest już jak dla mnie na zbyt dużym poziomie głupawki niskich lotów, dajcie znać jak się skończy, bo po 2 odcinku zostawiam.

Obczaiłam też najnowszy sezon Borgen, serialu, który chyba z 10 lat temu całkiem mi się podobał, ale to już popłuczyny i niestrawna jak zimny budyń politpoprawka.



1. Skoro przyjęta konwencja nie przypadła do gustu, to wielce wątpliwe, aby później "kliknęło".

2. Dobry produkt, lecz na trzecim sezonie straciłem zainteresowanie.


A jak tam poszła, czy idzie "Fundacja", bo "meldunku" nie widziałem? ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2024-03-03, 20:02   

Konwencja jest ok, w końcu to fargo, ale na konwencję też trzeba mieć pomysł. 4 sezon mi nie siadł, 3 nie pamiętam no i 5 to chyba jest definicja równi pochyłej.

Fundację obejrzałam tylko 1 sezon, nie znam książek, więc mi się nawet podobało :D Drugi mam w kolejce, ale muszę chyba jakieś streszczenie jedynki obejrzeć, bo pamiętam tylko niektóre wątki.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-03, 20:19   

Rashmika napisał/a:
Konwencja jest ok, w końcu to fargo, ale na konwencję też trzeba mieć pomysł. 4 sezon mi nie siadł, 3 nie pamiętam no i 5 to chyba jest definicja równi pochyłej.

Fundację obejrzałam tylko 1 sezon, nie znam książek, więc mi się nawet podobało :D Drugi mam w kolejce, ale muszę chyba jakieś streszczenie jedynki obejrzeć, bo pamiętam tylko niektóre wątki.


1. Co do 4 sezonu - pełna zgoda! Dociągnąłem do końca z ciężkim bólem chudego dupska.
Trójka nieco przynudzała, acz jakąś tam iskrę bogów w sobie miała. ;) D. Thewlis był świetny.
Kusi mnie, żeby to odświeżyć.

2. Ja to przed drugim sezonem ponownie obejrzałem tylko wątek Imperatora, bo jako jedyny mnie podekscytował. :-) Natomiast w kontynuacji właściwie prawie wszystko jest kuszące, a już na pewno bardziej emocjonujące. Zwroty akcji mają ostre pierdolnięcia. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2024-03-03, 20:31   

Mam to samo, Imperator mnie przykuł do ekranu, a reszta była po prostu ładna, dzisiaj to wystarczy na serial fantastyczny. Na minus - starzeję się, jak kiedyś byś mi kazał ogladac serial z lektorem to bym ci kazała spadać, ale dzisiaj napisy mnie już męczą, a apple dalej się nie ogarnia z audio po polsku. Tak ze trochę mi to odwleka decyzję.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-03, 20:40   

Rashmika napisał/a:
dzisiaj napisy mnie już męczą, (..)


Mam tak samo z tą różnicą, że jednak napisy mnie nie powstrzymują, o ile są dobre. ;)
Najgorsze to Lektor AI. --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2024-03-05, 20:18   

Reżim rozczarował stylizacją na śmiszne, tymczasem wyszło durnawe i zupełnie nieśmiszne, obsada fajna ale nie pociągnę dalej. Łe :(
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2024-03-05, 20:52   

Reżim już po trailerze było widać że nic z niego nie będzie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-05, 20:56   

Rashmika napisał/a:
Reżim rozczarował stylizacją na śmiszne, tymczasem wyszło durnawe i zupełnie nieśmiszne, obsada fajna ale nie pociągnę dalej. Łe :(


A ja się napaliłem na Kate Winslet. //panda
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2024-03-05, 21:07   

Rashmika napisał/a:
Reżim rozczarował stylizacją na śmiszne, tymczasem wyszło durnawe i zupełnie nieśmiszne, obsada fajna ale nie pociągnę dalej. Łe :(


Dokładnie, to rozczarowanie roku jak na razie.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2024-03-05, 21:10   

Trailera żem nie widziała. Tez się na Kate napaliłam, i na Schoenertsa, no ale ja mam alergię na śmiszne. Może przetrwasz do samozapłonu Asix.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Trojan 


Posty: 11336
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2024-03-05, 23:08   

ASX76 napisał/a:

A ja się napaliłem na Kate Winslet. //panda



:shock:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23173
Wysłany: 2024-03-06, 07:02   

Też włączyłem dla Kate, ale na razie: łi tam. Sześć odcinków, może zdzierżę, choć łatwiej byłoby gdyby były krótsze. Nie wiem, spodziewałem się czegoś w stylu "Veep".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-03-06, 10:34   

Rashmika napisał/a:
Konwencja jest ok, w końcu to fargo, ale na konwencję też trzeba mieć pomysł. 4 sezon mi nie siadł, 3 nie pamiętam no i 5 to chyba jest definicja równi pochyłej.

Fundację obejrzałam tylko 1 sezon, nie znam książek, więc mi się nawet podobało :D Drugi mam w kolejce, ale muszę chyba jakieś streszczenie jedynki obejrzeć, bo pamiętam tylko niektóre wątki.


Fargo 5 potem bardzo ładnie się wznosi, choć nadal pozostaje w ramach konwencji. 4 sezon w ogóle odpuściłam po dużym rozczarowaniu trzecim. Oczywiście nie namawiam, daję tylko znać, że dalej jest wg mnie zdecydowanie lepiej.
Z innych rzecz polecam Breeders (Rodzice), jeśli jeszcze nie znasz.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-06, 11:01   

Cintryjka napisał/a:
4 sezon w ogóle odpuściłam po dużym rozczarowaniu trzecim.


Czwórka to zdecydowanie najgorsza odsłona.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2024-03-06, 11:37   

Cintryjka napisał/a:
Fargo 5 potem bardzo ładnie się wznosi, choć nadal pozostaje w ramach konwencji. 4 sezon w ogóle odpuściłam po dużym rozczarowaniu trzecim. Oczywiście nie namawiam, daję tylko znać, że dalej jest wg mnie zdecydowanie lepiej.
Z innych rzecz polecam Breeders (Rodzice), jeśli jeszcze nie znasz.


Dlatego mówiłam, żebyście wołali jak się rozkręci, w tej chwili mam na spodzie listy.
Breeders zalukam.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Cintryjka 

Posty: 1862
Wysłany: 2024-03-06, 11:54   

Ja już dawno obejrzałam całość 5 Fargo. Równo z emisją w USA. Jest już gdzieś dostępny w PL (dla rodziców pytam)?
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2024-03-06, 12:10   

Na legalu nie
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-06, 12:26   

Rashmika napisał/a:

Dlatego mówiłam, żebyście wołali jak się rozkręci, w tej chwili mam na spodzie listy.


Ano rozkręci, ino nie wiem, czy w gust wpasuje, pomny niechęci do początku. //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-03-06, 13:14   

Dziwne, że w ogóle nie ma tego w oficjalnej dystrybucji a nadal nie wzięła się za napisy jakaś grupa tłumacząca. Np Hatak
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-06, 13:35   

Whoresbane napisał/a:
(..)a nadal nie wzięła się za napisy jakaś grupa tłumacząca. Np Hatak


"Fargo 5" ma dobre napisy.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-03-10, 22:27   

Zacząłem oglądać czwarty sezon True Detective i odpadłem w połowie. Nudne i bezsensowne. Słusznie Nic Pizzolato się wpienia gdy ktoś mu insynuuje odpowiedzialność za tego gniota
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2925
Wysłany: 2024-03-11, 00:57   

Whoresbane napisał/a:
Zacząłem oglądać czwarty sezon True Detective i odpadłem w połowie. Nudne i bezsensowne. Słusznie Nic Pizzolato się wpienia gdy ktoś mu insynuuje odpowiedzialność za tego gniota


Nie oglądałem, ale przeczytałem to:

Dla kryminalnych purystów, wierzących, że racjonalny detektyw dzięki sile swojego ostrego jak brzytwa umysłu potrafi rozwikłać nawet najbardziej tajemniczą zagadkę, niektóre fabularne rozwiązania serwowane przez twórców "Krainy nocy" mogą nie mieścić się w kanonie. Ale Lopez wraz z ekipą wydają się tym całkowicie nie przejmować; odchodzą bowiem jak najdalej od klasycznego rozumienia kryminału – i to w dwóch kierunkach: zabawy pulpowymi motywami i ku obyczajowemu wnikaniu w prywatę bohaterów.


Pytanie brzmi czy komentariat nie dostał tego co chciał, czy to gówno? Nie rozwiążę tej zagadki, dopóki nie obejrzę.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-11, 01:18   

AM napisał/a:


Pytanie brzmi czy komentariat nie dostał tego co chciał, czy to gówno? Nie rozwiążę tej zagadki, dopóki nie obejrzę.


To jedna z tych nieładnie pachnących rzeczy o których lepiej nie przekonywać się osobiście. ;)
Bolesne rozczarowanie jest nieuniknione. Jedyna niewiadoma to jego skala. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-03-11, 06:56   

AM napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
Zacząłem oglądać czwarty sezon True Detective i odpadłem w połowie. Nudne i bezsensowne. Słusznie Nic Pizzolato się wpienia gdy ktoś mu insynuuje odpowiedzialność za tego gniota


Nie oglądałem, ale przeczytałem to:

Dla kryminalnych purystów, wierzących, że racjonalny detektyw dzięki sile swojego ostrego jak brzytwa umysłu potrafi rozwikłać nawet najbardziej tajemniczą zagadkę, niektóre fabularne rozwiązania serwowane przez twórców "Krainy nocy" mogą nie mieścić się w kanonie. Ale Lopez wraz z ekipą wydają się tym całkowicie nie przejmować; odchodzą bowiem jak najdalej od klasycznego rozumienia kryminału – i to w dwóch kierunkach: zabawy pulpowymi motywami i ku obyczajowemu wnikaniu w prywatę bohaterów.


Pytanie brzmi czy komentariat nie dostał tego co chciał, czy to gówno? Nie rozwiążę tej zagadki, dopóki nie obejrzę.


Odpowiem w ten sposób. Byłem w stanie obejrzeć cały drugi sezon, powszechnie uważany za najgorszy, i nie byłem do niego jakoś bardzo krytycznie nastawiony. A tutaj co chwilę sprawdzałem ile do końca odcinka bo nudne jak cholera.

Pierwszy odcinek zapowiadał się na coś interesującego a potem równia pochyła. Większość odcinka to nieinteresujące życie bohaterów i ich nieinteresujące relacje. Praktycznie nic się nie dzieje aż do ostatnich dwóch minut, w których twórcy serwowali nam szokujące zaskoczenie by chcieć włączyć następny odcinek

I jeszcze te bohaterki... na każdym kroku podkreślano, jak to one się nienawidzą, a następnie gawędzą sobie o swoim życiu seksualnym i czy się modlą czy nie. <sarkazm>Nienawiść aż kipi a fabuła pędzi na złamanie karku</sarkazm>
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-11, 09:14   

Łączy je wspólny cel, zaś w trakcie współpracy okazuje się, że nienawiść jest przereklamowana. Takie rzeczy się zdarzają. Oswojony wróg pachnie lepiej. //orc
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2551
Wysłany: 2024-03-11, 10:16   

Whoresbane napisał/a:
Byłem w stanie obejrzeć cały drugi sezon, powszechnie uważany za najgorszy,


Niedawno oglądałem ponownie 2 sezon i wrażenia miałem lepsze niż za pierwszym razem, chyba dlatego, że wówczas oczekiwania lokowane były na wysokościach jedynki, a teraz już nie przeżywałem ponownie efektu rozczarowania i mogłem się skupić na detalach. Osią dramaturgii są rozgrywki między "służbami" (z obowiązkową korupcją w tle) i nie jest to aż takie głupie. Chyba niesłusznie wiadro pomyj wylano wtedy na Farrella, to nie on zepsuł ten serial. Nieszczęściem jest Vince Vaughn, aktor z komedii romantycznych usiłujący zagrać gangsterskiego bossa - to tak jakby Kaczyński miał grać w kosza. Jego niewiarygodność oraz cały ten jego wątek osobisty i dramaty związane z niemożnością zajścia w ciążę beznadziejnej żony kładą ten serial.
Ale i tak jest o piętro wyżej niż 4.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2024-03-11, 10:42   

A mi Vince Vaughn bardzo pasował. Może dlatego, że nie oglądam komedii romantycznych. :-P
Problem zazwyczaj leży w scenariuszu/fabule.
Czepianie się Farrella uważam za absurd.
Czwarty sezon nie dorasta do kostek wcześniejszym odsłonom. A może i do pięt. //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2024-03-11, 11:26   

KS napisał/a:
beznadziejnej żony


Od Kelly Reilly to się proszę odczepić!
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2024-03-11, 11:34   

Drugi sezon nie jest zły. Po prostu był tak całkowicie inny od pierwszego, że w ogóle chcieliśmy dostać coś innego i ciężar tytułu go przygniótł.
Czwartemu sezonowi po finale nawet zrobienie z niego polskiej produkcji TVNu by nie pomogło.

A co do dobrych rzeczy to oglądam na Apple'u "Kartotekę policyjną" i jestem w połowie i mam same dobre wrażenia. Policyjny dramat kręcący się wokół rasowych kwestii w londyńskiej policji. Całość zaczyna się od anonimowego telefonu na linię alarmową i szybko splata się ze sprawą sprzed lat i skazaniem za morderstwo. Bardzo porządna robota, inteligentny scenariusz. Jeszcze czekam gdzie ta fabuła zajdzie, ale to może być bardzo zacny tytuł.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 14