FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2023-07-05, 14:35   

Daj znać po seansie. Recenzjom przestałem wierzyć
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2023-07-05, 15:05   

Whoresbane napisał/a:
Daj znać po seansie. Recenzjom przestałem wierzyć

Ale wiesz, że będziesz potrzebował 3 życia, żeby obejrzeć wszystkie seriale, które podobały się Romulusowi?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2023-07-05, 15:10   

:badgrin:

Pytam tylko o ten a gust mamy całkiem zbieżny
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-07-05, 16:21   

Whoresbane napisał/a:
:badgrin:

Pytam tylko o ten a gust mamy całkiem zbieżny


W sensie, że też z uwielbieniem obejrzałeś wszystkie 128123 odcinki Mody na sukces?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2023-07-05, 16:37   

mamy dwóch koneserów chujni?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2023-07-05, 16:40   

Tomasz napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
:badgrin:

Pytam tylko o ten a gust mamy całkiem zbieżny


W sensie, że też z uwielbieniem obejrzałeś wszystkie 128123 odcinki Mody na sukces?


Jak byłem mały to podobała mi się Brooke :oops:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-05, 17:20   

A komu nie. :mrgreen: I wcale nie obejrzałem tylu odcinków "Mody na sukces". Kiedyś Ł. mnie zakasował pod względem wiedzy na temat "Mody na sukces". :mrgreen:

Swoją drogą ten serial wciąż grają (chyba).

"The Idol" - sześć odcinków o niczym. Serial twórcy "Euforii" raczej do udanych nie należy. Może nie jest także taki zły, jak o nim piszą. Znam gorsze. Ale chłop miał poprzeczkę zawieszoną wysoko i nie mam pretensji, że nie doskoczył. Ani go nie skreślam po jednym nieudanym dziele. Niemniej, historia nie jest spójna, sporo w niej seksu, ale cóż po nim, skoro nic ciekawego za nim nie idzie. Do końca nie wiem, o czym ten serial opowiadał. A finałowa "przewrotka" była ciekawa, ale jednocześnie zmarnowana. Generalnie była to jednak strata czasu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11341
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-07-05, 18:07   

Whoresbane napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
:badgrin:

Pytam tylko o ten a gust mamy całkiem zbieżny


W sensie, że też z uwielbieniem obejrzałeś wszystkie 128123 odcinki Mody na sukces?


Jak byłem mały to podobała mi się Brooke :oops:




urwa!
Taylor forever!!!!! Brook nawet niegodna nawet tamponów po niej używać
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-07, 23:30   

"Staged" sezon 3 - David Tennant i Martin Sheen powracają po raz trzeci w sześciu odcinkach. Sądziłem, że konwencja tego serialu wyczerpała się w drugim sezonie. I twórcy też byli tego świadomi od samego początku, więc trzymając się tej konwencji jednocześnie wywrócili ją, aby spointować całą historię. Jest uroczo i zabawnie. Komu się podobały poprzednie sezony, ten nie pożałuje. I nie ma nawet trailera, co nie dziwi. :-P

"W powietrzu" ("Hijack"). AppleTv+. Idris Elba jako pasażer samolotu lecącego z Dubaju do Londynu. Już w pierwszym odcinku samolot zostaje porwany. Nie wiadomo, o co chodzi terrorystom, a bohater grany przez Idrisa Elbę jest ciekawy i z pomyślunkiem. Po trzech odcinkach z siedmiu - jest bardzo dobrze: napięcie i tajemnice są dawkowane tak, że musiałem obejrzeć od razu trzy odcinki. Zostały jeszcze cztery. Ma to być zamknięta historia, zresztą serialowy lot ma trwać siedem godzin, tyle ile odcinków, więc trzymam się tej wersji. Niezła rozrywka, a bałem się trochę wtopy. https://www.youtube.com/w...rIHRyYWlsZXI%3D
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2023-07-08, 08:19   

No i namówił. Poczekam na wszystkie siedem i zrobię sobie maraton
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-08, 08:35   

Whoresbane napisał/a:
No i namówił. Poczekam na wszystkie siedem i zrobię sobie maraton

To jest chyba dobry pomysł.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-11, 17:30   

Jest tu chyba kilku fanów Boba Odenkirka. Do HBO Max "wjechał" bowiem ośmioodcinkowy serial "Lucky Hank". Odenkirk gra w nim (wyśmienicie) kierownika katedry anglistyki w jakimś przeciętnym koledżu w USA. Sam ma poczucie, że utknął, ale nie potrafi ruszyć dalej. Jego pierwsza powieść wydana lata temu przeszła bez echa, nie potrafi napisać drugiej. Wkurzają go studenci, zaczyna się miotać w życiu zawodowym i osobistym, choć ma fajną żonę (Mireille Enos) i córkę, która też szuka jakiegoś miejsca w życiu. Do tego kompleks z powodu ojca, Wielkiego Krytyka, który go kiedyś porzucił i właśnie przechodzi na emerytutę. Do tego ciekawe w swej przeciętności otoczenie. Bardzo interesująca historia, adaptacja jakiejś powieści. Bezpretensjonalna, niegłupia, znakomicie się ogląda. Po pięciu odcinkach polecam gorąco. To również świetny dowód na to, jakim żywotnym aktorem jest Odenkirk, który nie pozwala się zamknąć, czy zniewolić swoim wcześniejszym wielkim rolom. https://www.youtube.com/w...GFuayB0cmFpbGVy
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-07-11, 17:41   

Romulus napisał/a:


"W powietrzu" ("Hijack"). AppleTv+. (..)Niezła rozrywka, a bałem się trochę wtopy.


Jeszcze nic straconego. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2023-07-11, 18:28   

Lucky Hank
Też polecam, świetna obsada, klimat jest i darcie łacha z Parówek.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Cintryjka 

Posty: 1864
Wysłany: 2023-07-11, 18:45   

Również polecam. Jest też darcie łacha z Saundersa!
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Rashmika 


Posty: 1032
Wysłany: 2023-07-11, 19:15   

Własnie się zastanawiałam czy Saunders to autoryzował :D
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-11, 20:16   

No ja początkowo myślałem, że to pisarz we własnej osobie. :-P Ale to darcie łacha było w sumie sympatyczne. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-07-14, 05:14   

Romulus napisał/a:
Kończę powoli trzeci sezon "The Mandalorian".


Nie szkoda oczu i czasu na takie coś? :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-14, 06:05   

Szkoda, sympatyczna, ale letnia produkcja. Do czwartego sezonu już nie wrócę. Jeśli powstanie. I kiedy. :mrgreen: Zastanawiam się nad "Secret Wars" od MCU, ale na pewno nie zacznę oglądać przed finałowym odcinkiem, a poza tym chyba jednak nie zacznę w najbliższej przyszłości.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1058
Wysłany: 2023-07-14, 07:15   

Romulus napisał/a:
Zastanawiam się nad "Secret Wars"


Odpuść, nie warto. Marvelowi udała się rzadka rzecz - zrobić nudny thriller z Samem Jacksonem
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Cintryjka 

Posty: 1864
Wysłany: 2023-07-14, 10:33   

Wczoraj skończyłam oglądać znakomity serial BBC There She Goes (2 sezony po 5 odcinków x 30 minut + odcinek specjalny trwający 60 minut). O wychowaniu dziecka z ekstremalnie rzadką chorobą i wpływie jego narodzin na funkcjonowanie całej rodziny. Trafiłam przypadkiem, bo gra tam David Tennant, ale ten serial jest po prostu genialny. Polecam.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1822
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2023-07-18, 11:19   

Szczęściaż Hank spodobał mi się na tyle, by zerknąć do pierwowzoru, czyli Straight man Richarda Russo, która jest wydana i u nas jako Prawy człowiek, acz trudno dostępna jako jedyna z jego powieści. Dopiero zaczynam, ale wydaje się, że serial to nie jest dokładna ekranizacja. Choćby osoba Saundersa, w chwili pisania tej powieści nie był jeszcze żadną gwiazdą, zatem ten wątek zapewne wygląda inaczej. Ma to być powieść kampusowa, inna niż wszystkie. Czym ta inność się objawia, to zobaczymy.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2023-07-18, 16:28   

Russo to mistrz.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23180
Wysłany: 2023-07-18, 17:06   

"Prawnik z Lincolna" - Netflix. Sezon 2A. Pięć odcinków. Coś mi się wydaje, że te pierdolety szefa Netflixa, że mogą przetrzymać strajk scenarzystów były nieco na wyrost. Na pewno produkcji im do końca roku nie zabraknie. Szczególnie, jeśli będą tak dawkować sezony, jak w tym, kolejnym już tytule podzielonym na dwie części. Ale 2024 r. będzie mocnym kacem. :) Wracając do serialu - podzielenie go na dwie części było słabym rozwiązaniem. Wprawdzie odcinek 5 kończy się jakimś tam cliffhangerem, ale bez przesady. Przecież wiadomo, że postać przeżyje, co najwyżej troszkę siniaków jej przybędzie na jeden odcinek, góra dwa. Serial już w pierwszym sezonie był letnią produkcją (tj. przeznaczoną na taką porę roku): ładny, pełen światła, lekki, a do tego niegłupi. W drugim sezonie jest podobnie, ale nie wiem, czy twórcy wiedzą, jaką historię opowiadają. Bo ten główna jest, no właśnie, letnia. Klientka zabiła albo nie. Czym tu się jarać. :) Za to podobało mi się, że wątki, które zapowiadały się na cały sezon (szantaż, czy też dylemat etyczny :) ) zostały szybko rozbrojone. Po pięciu odcinkach scenarzyści wrzucają jakieś małe wątki tu i ówdzie, aby obudować jakoś wątek główny, który nie ma potencjału na 10 odcinków, więc musi być nieco spowolniony (chyba tylko temu służyło wprowadzenie przed-procesu, który zazwyczaj zajmuje pół odcinka w serialu prawniczym). Oglądałem jednak bez bólu, z ciekawością. Miła rzecz dla oka, ale do poważniejszych seriali prawniczych to jednak nie ma startu. https://www.youtube.com/w...gc2Vhc29uIDI%3D
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-07-18, 18:03   

Romulus napisał/a:
Coś mi się wydaje, że te pierdolety szefa Netflixa, że mogą przetrzymać strajk scenarzystów były nieco na wyrost. Na pewno produkcji im do końca roku nie zabraknie. Szczególnie, jeśli będą tak dawkować sezony, jak w tym, kolejnym już tytule podzielonym na dwie części.

Będą mieć atut w postaci seriali spoza USA. Wejdzie im kolejny sezon jakiegoś Sqiud Game, seriale niemieckie (które mają całkiem udane), skandynawskie, właśnie masa koreańskich, a konkurencja opiera się w zasadzie tylko na swojej produkcji, HBO zrezygnowało z własnych produkcji europejskich jak wprowadzali MAXa. Wydaje mi się że najbardziej dostaną po kieszeniach ci którzy łączą dochody streamingowe z kinowymi, czyli HBO (Warner Bros), Disney i Skyshowtime.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Cintryjka 

Posty: 1864
Wysłany: 2023-07-18, 19:31   

Jeśli chodzi o pierwszy sezon Prawnika z Lincolna, to poza samą koncówką bardzo wiernie trzymał się książki Ołowiany wyrok. W drugim sezonie w dwóch pierwszych odcinkach zamknięto wątek z innej powieści. Podejrzewam zatem, że pozostałe odcinki to z kolei ekranizacja Piątego świadka. To są naprawdę dobre fabularnie i niegłupie kryminały.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-07-18, 20:00   

Moim zdaniem książki dużo lepsze niż ten, właśnie taki letni, serial.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Cintryjka 

Posty: 1864
Wysłany: 2023-07-18, 21:53   

A no to wiadomo. Ale ekranizacja jest ok.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-07-19, 11:00   

Ekranizacja z Konahejem? Tak, niezła.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2553
Wysłany: 2023-07-19, 12:09   

Stłamszeni, oglądam na BBC 2 sezon i rozwija się w ciekawym kierunku. Bardzo dobry serial, polecam.

Żona ogląda też Będzie bolało, więc i ja zacząłem podglądać jednym okiem, majstrując sobie w kompie. Wyglądało to najpierw na dobrą rozrywkę wakacyjną, taką szpitalną komedię absurdu, ale okazało się, że poszło w mocno depresyjne klimaty.
Czeka mnie zabieg w sierpniu i oglądanie tego nie poprawia mi humoru.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 1,99 sekundy. Zapytań do SQL: 13