FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1891
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-03-08, 20:43   

Dzięki. To nie oglądam.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2023-03-09, 17:46   

Nie rezygnuj. Mimo wad warto, bo to świetna historia. Mogłaby być lepsza, owszem. Ale są emocje, więc jest git.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-03-09, 19:04   

Jak komuś Alex Kurtzman nie obrzydził do końca Star Treka to polecam zacząć oglądać 3 sezon Picarda. Bez porównania do tych potworków, 1 i 2 sezonu.
 
 
Trojan 


Posty: 11338
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-09, 19:46   

ze StartReków podchodzą mi tylko Kurtzmanowe filmy
więc zachęciłeś - można bez znajomości 1&2 sezonu ? (widzialem ze 3 odcinki 1 sezonu)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2023-03-09, 19:58   

ze startreków to najbardziej lubię schabowego z mizerią
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Ash 

Posty: 796
Wysłany: 2023-03-09, 20:07   

Trojan napisał/a:
ze StartReków podchodzą mi tylko Kurtzmanowe filmy
więc zachęciłeś - można bez znajomości 1&2 sezonu ? (widzialem ze 3 odcinki 1 sezonu)


Mam wrażenie, że wszyscy odpowiedzialni za ten serial udają, że 1 i 2 sezon się nie wydarzyły :mrgreen:

Tak w ogóle to już nie taki news ale Sexually Transmitted Disease zakończy się na 5 sezonie (5 sezonów za późno)
 
 
Trojan 


Posty: 11338
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-09, 20:11   

te odcinki Pikarda nie były takie złe (znaczy się - lepsze od normalnego ST) ale ogólnie jakoś nie zachęciły do dalszego oglądania - tym bardziej że to chyba była podróż w przeszłość ST:TNG
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-03-10, 05:18   

Trojan napisał/a:
z każdym wpisem utwierdzacie mię w przekonaniu żeby nie brać tego Showtime'a - i tak nie oglądam to co mam, a dokładnie biedaabo dla jednego filmu (TG:New Era) nie godzi.

Tak naprawdę to w serialu jest bardzo mało grzybowatych.


1. Skoro z każdym wpisem, to znaczy że czytasz Pan tylko to, co pasuje do "przekonania". :-P
15 zł za Sheridany to jak za darmo. I nie ma za co. ;)

2. Też nad tym ubolewam. //panda

fdv napisał/a:
Obejrzyj pierwszy sezon Yellowstone i zobacz czy cie to zainteresuje, bo może entuzjazm innych tak nakręci oczekiwania że później będzie zawód.


Lepiej zacząć od "1883", następnie "1923" i dopiero na koniec "Yellowstone", czyli zgodnie z chronologią czasową, a nie zaczynać od końca. :-P

Whoresbane napisał/a:

Póki Sheridanowi będzie się chciało to będzie masa spinoffów i nowych sezonów.

Dla mnie bomba bo mega mi się wszystko podoba


1. Z tą "masą", to bym nie przesadzał. ;) "Yellowstone" z Costnerem ma się raczej ku końcowi, zważywszy na ostatnie "pieriepałki". Powrót do "1883" zapewne będzie limitowaną historią o B. Reevesie. Prędzej spodziewałbym się nowych produkcji, niż "masy spin-offów".

2. Trafne ujęcie. :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13192
Wysłany: 2023-03-10, 06:26   

Nie bierz Trojan, co się będziesz na koszty narażał.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-03-10, 07:23   

ASX76 napisał/a:
Lepiej zacząć od "1883", następnie "1923" i dopiero na koniec "Yellowstone", czyli zgodnie z chronologią czasową, a nie zaczynać od końca.


By ominęły go wszystkie smaczki i odniesienia. Nie słuchajcie Asixa
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-03-10, 10:16   

Gwoli uzupełnienia: "1923" - drugi sezon będzie ostatnim, przeto takoż i z tego "masy" sezonów nie będzie. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-03-10, 10:35   

Whoresbane napisał/a:

By ominęły go wszystkie smaczki i odniesienia. Nie słuchajcie Asixa

To po którym sezonie oglądać te spin-offy?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-03-10, 10:50   

Tomasz napisał/a:
Whoresbane napisał/a:

By ominęły go wszystkie smaczki i odniesienia. Nie słuchajcie Asixa

To po którym sezonie oglądać te spin-offy?


Póki "Yellowstone" nie zostało zakończone, to nie wiadomo, wszakoż jakieś "smaczki i odniesienia" mogą pojawić się w każdej chwili i będzie "strata". ;)

Model oglądania, który stręczy Pan Whoresbane nie jest jedyny, jeśli mogę zauważyć. I nie tylko ja tak twierdzę, niespiesznie spieszę dodać. :-P

Tak więc zamiast czekać ch.j wie po kiego spleśniało grzyba, może nawet i lata, o ile Paramount dogada się z Costnerem, proszę brać się za spin-offy, jeśli łaska. :-P

P.S. A jeśli już jednak ktoś koniecznie chce lecieć od "Yellowstone" i nie da się przekonać, że "białe jest białe, a czarne jest czarne", to patrzeć wg kolejności (daty) produkcji. ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2023-03-10, 11:23   

Spin-offy planuję po obejrzeniu piątego sezonu, czy tych odcinków, które "wyszły". To i tak krótkie serie i myślę, że w dwa tygodnie obejrzę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4636
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2023-03-10, 12:15   

Jadę właśnie z czwartym sezonem, ale jako że piąty jeszcze nie jest w całości to chyba 1883 obejrzymy zaraz po czwartym.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-03-10, 17:26   

1-4, 1883, 1923, 5
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2023-03-13, 17:46   

Yellowstone - jestem po s02e03 i jest bardzo dobrze, ale scenarzyści mogliby się trochę ograniczyć, bo cały serial jest podkręcony do 11 :mrgreen: Co chwilę dzieją się rzeczy "za bardzo". Bójki bez powodu, trupy z dupy, jakieś nierealne wypadki...
No ale ogląda się kapitalnie :-)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2023-03-14, 16:54   

Obejrzałem do końca czwarty sezon i jest najspokojniejszy ze wszystkich dotychczasowych. :) Poza pierwszym kwadransem pierwszego odcinka. :) Teraz chyba zrobię sobie przerwę na spinoffy a piąty na końcu. Wydaje mi się, że ten serial już wypisał się z najlepszych wątków. W zasadzie ze wszystkich. Dlatego byłoby całkiem spoko, gdyby skończył się na piątym sezonie.

"The Last Of Us" - fajny finał sezonu. Może za bardzo urwany w ostatniej scenie. Jako całość niczego nie urywa, poza trzecim odcinkiem, który był najlepszy z dotychczasowych, cokolwiek hejterzy, czy krytycy napiszą innego. "Wszyscy" piszą, że to najlepsza adaptacja gry, ale się nie wypowiem, bo nie grałem. Wierzę na słowo, zwłaszcza że pewnie już nie zagram. Przez serial. Pedro Pascal wart każdych pieniędzy, ale małolata też dawała radę, choć to jeszcze dzieciak i ma czas, aby wyszlifować talent.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11338
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-03-14, 19:04   

jeszcze ostatniego nie widziałem - ale nie nazwałbym tego serialu adaptacją gry, a raczej "na motywach" gry.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-03-15, 16:17   

The Offer - tak dobre jak ludzie mówią. Świetny serial, aż naszła mnie chęć na ponowne obejrzenie Ojca pomimo zrobienia tego na początku roku

The Last of Us - serial utrzymał swój dobry poziom od początku do końca. A jednak ostatni odcinek był dla mnie lekkim zawodem. Wszystko okazało się jakieś takie proste. Ktoś tu narzekał, że Joela nie ukazują jako badassa jakim był w grze (nie grałem, nie wiem) i w finale jakoś to spłycili. Wyszło za łatwo tak nagle

1923 - jak ja kocham twórczość Sheridana, mało co ostatnio sprawia mi taką radość. Nie mogę się doczekać drugiego sezonu a po obejrzeniu Mayor of Kingstown zacznę żałobę bo nie ma niczego od niego w tv w nadchodzącej przyszłości

Jack Ryan - zacząłem pierwszy sezon i po dwóch odcinkach jest takie sobie. Ani super ani do dupy. Oby się rozkręciło bo liczyłem na coś lepszego po Reacherze
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-03-15, 18:17   

Whoresbane napisał/a:
Nie mogę się doczekać drugiego sezonu a po obejrzeniu Mayor of Kingstown zacznę żałobę bo nie ma niczego od niego w tv w nadchodzącej przyszłości


W sumie to będzie druga część piątego sezonu Yellowstone.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-03-15, 18:26   

fdv napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
Nie mogę się doczekać drugiego sezonu a po obejrzeniu Mayor of Kingstown zacznę żałobę bo nie ma niczego od niego w tv w nadchodzącej przyszłości


W sumie to będzie druga część piątego sezonu Yellowstone.


Której nawet nie zaczęli kręcić więc będzie dobre kilka miesięcy Sheridanowej pustki.
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23175
Wysłany: 2023-03-16, 17:11   

Whoresbane napisał/a:
The Offer - tak dobre jak ludzie mówią. Świetny serial, aż naszła mnie chęć na ponowne obejrzenie Ojca pomimo zrobienia tego na początku roku

The Last of Us - serial utrzymał swój dobry poziom od początku do końca. A jednak ostatni odcinek był dla mnie lekkim zawodem. Wszystko okazało się jakieś takie proste. Ktoś tu narzekał, że Joela nie ukazują jako badassa jakim był w grze (nie grałem, nie wiem) i w finale jakoś to spłycili. Wyszło za łatwo tak nagle

1923 - jak ja kocham twórczość Sheridana, mało co ostatnio sprawia mi taką radość. Nie mogę się doczekać drugiego sezonu a po obejrzeniu Mayor of Kingstown zacznę żałobę bo nie ma niczego od niego w tv w nadchodzącej przyszłości

Jack Ryan - zacząłem pierwszy sezon i po dwóch odcinkach jest takie sobie. Ani super ani do dupy. Oby się rozkręciło bo liczyłem na coś lepszego po Reacherze


Też tak mam po "The Offer". :)

Na razie oglądam "1883" i nie jestem zachwycony po czterech odcinkach. Ale jest nieźle, więc nie narzekam.

Jeśli w "Jacku Ryanie" szukasz czegoś w rodzaju "Reachera" to już daj sobie spokój. :) To nie to. Ale jest fajne, choć żaden sezon nie powodował u mnie ekscytacji. Solidne, dobre, szpiegowskie fabuły. Z powieściami Toma Clancy też nie ma co porównywać, bo serial jest bardzo luźno z nimi związany.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-03-16, 17:14   

Wszedłem z ciekawości i tak polecaliście Yellowstone, że pochłonąłem 5 odc w jeden dzień...fajne to przyznaję ale nie jest to poziom Sukcesji. Yellowstone jednak trochę zalatuje soap operą - Sukcesja jest bardziej dramatem i walką rodziny ale to moje zdanie. Yellowstone mimo to wciąga.
ALE...polecanie oglądania w kolejności chronologicznej to tak jakby mi ktoś kazał oglądać najpierw Better Call Saul a potem Breaking Bad - wyśmiałbym go i powiedział, żeby przestał gadać głupoty :)
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-03-16, 17:18   

Whoresbane napisał/a:
Jack Ryan - zacząłem pierwszy sezon i po dwóch odcinkach jest takie sobie. Ani super ani do dupy. Oby się rozkręciło bo liczyłem na coś lepszego po Reacherze


U mnie był problem z aktorem. Reacher był świetny i aktor dobrze dobrany. Fajnie się oglądało taki luźny serial gdzie czasem można się pośmiać i aktor pasował na takiego "złoja"
W Jack Reacher ciągle miałem przed oczami The Office :) jakoś ten aktor nie pasował mi do tej roli odpadłem po 2 odc 1 sezonu
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15626
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-03-17, 05:05   

grimmjow napisał/a:

ALE...polecanie oglądania w kolejności chronologicznej to tak jakby mi ktoś kazał oglądać najpierw Better Call Saul a potem Breaking Bad - wyśmiałbym go i powiedział, żeby przestał gadać głupoty :)


Złe porównanie.

Jak na moje perskie oko, "Yellowstone" wypada słabiej od: "1883" i "1923". :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
grimmjow


Posty: 77
Wysłany: 2023-03-17, 09:38   

ASX76 napisał/a:
Jak na moje perskie oko, "Yellowstone" wypada słabiej od: "1883" i "1923".


ocenię jak obejrzę po Yellowstone :-P
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-03-17, 15:28   

ASX76 napisał/a:

Jak na moje perskie oko, "Yellowstone" wypada słabiej od: "1883" i "1923". :-P


Poważnie, poważnie 1883? po czymś takim nie będę mógł brać na poważnie twoich polecanek :)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Whoresbane


Posty: 1057
Wysłany: 2023-03-17, 16:22   

Romulus napisał/a:
Na razie oglądam "1883" i nie jestem zachwycony po czterech odcinkach. Ale jest nieźle, więc nie narzekam.

Jeśli w "Jacku Ryanie" szukasz czegoś w rodzaju "Reachera" to już daj sobie spokój. To nie to. Ale jest fajne, choć żaden sezon nie powodował u mnie ekscytacji. Solidne, dobre, szpiegowskie fabuły. Z powieściami Toma Clancy też nie ma co porównywać, bo serial jest bardzo luźno z nimi związany.


1883 jest właśnie niezły. Fajnie rozwija uniwersum ale nie jest tak dobry jak Yellowstone czy 1923

No właśnie spodziewałem się czegoś lepszego a tu nie daję rady przebrnąć przez czwarty odcinek. Chyba sobie daruję

grimmjow napisał/a:
ALE...polecanie oglądania w kolejności chronologicznej to tak jakby mi ktoś kazał oglądać najpierw Better Call Saul a potem Breaking Bad - wyśmiałbym go i powiedział, żeby przestał gadać głupoty


Albo Star Wars od Mrocznego Widma

ASX76 napisał/a:
Złe porównanie.

Jak na moje perskie oko, "Yellowstone" wypada słabiej od: "1883" i "1923".


Bardzo dobre porównanie. Idź do okulisty

fdv napisał/a:
Poważnie, poważnie 1883? po czymś takim nie będę mógł brać na poważnie twoich polecanek


To w ogóle brałeś je pod uwagę? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2023-03-17, 16:43   

Whoresbane napisał/a:
To w ogóle brałeś je pod uwagę? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Kwestia jest tego typu że ja nie skreślam ludzi, wiem że np ASX lubi horrory i na ich punkcie jest skrzywiony krzyczy że dobre, a to zwykłe kapiszony tak jak było z haunting of hill house. Wiem też że lubi Donżona i za to mu daję kredyt zaufania tak samo jak ogólnie z projektami Sheridana. No ale później wyskakuje z tym że 1883 jest lepsze od Yellowstone i w ten sposób wywraca moje spojrzenie na jego polecajki.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 13