FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Neal Stephenson
Autor Wiadomość
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-11-19, 15:34   

kitakami napisał/a:
Dzień Dobry :)
Wracając do Cyklu Barokowego: czy jest szansa na dodruk/wznowienie ???
AM pisał, że nie planują, bo to wtopa wydawnicza.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-11-19, 15:49   

https://literia.pl/ksiazka-zamet-tom-1-cykl-barokowy-czesc-druga-83-7480-025-9?gclid=CjwKCAiAmuKbBhA2EiwAxQnt7zr46jvp5REmr2xWUrhfMMJhI-g10tkNsjxDFhgTMQxOuFKwGctYahoCxAUQAvD_BwE
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-11-19, 16:25   

A ja jeszcze żywię nadzieję, że wszystkie Stephensony dostaną wznowienie w obecnej szacie graficznej. Ile by to nie miało trwać byle by były
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-11-19, 19:13   

Whoresbane napisał/a:
A ja jeszcze żywię nadzieję, że wszystkie Stephensony dostaną wznowienie w obecnej szacie graficznej. Ile by to nie miało trwać byle by były
Tylko pytanie po co? Żeby wydawnictwo wtopiło kasę? Książki i tak wylądują w taniej książce.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-11-19, 19:25   

Pewnie dlatego AM nie chce wydawać nowych Stephensonów //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-06-30, 16:43   

Pojawiła się wtyczka do Calibre któr tałumaczy całe ebooki, trwa to parę godzin, przekład jest różny, raz lepiej raz gorzej, ale można czytać. Jest to ciekawy eksperyment, ciekawe kiedy doczekamy się bezrobocia wsród tłumaczy //mysli
Więcej u nieocenionego Vroo https://swiatczytnikow.pl/przetlumacz-sobie-e-booka-wtyczka-ebook-translator-do-calibre-uzywa-chatgpt-deepl-lub-google-i-radzi-sobie-bardzo-dobrze/

Do czego zmierzam, otóż nabyłem The Fall or Dodge in hell w oryginale, wrzuciłem do tej maszynki //aaa i przeczytałem.
No cóż, tyle czasu psioczyłem na wydawcę który nie chciał tego wydrukować, bo uważął że to słaba książka, sorry AM
Napiszę tak, jest to oczywiście najsłabszy Stephenson, co czyni go i tak lepszym niż 99 % tego, co się ukazuje. Osobiście jestem zadowolony z lektury, ale Neal Stephenson jest dla mnie bogiem literatury, więc ten teges.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2023-06-30, 16:51   

Ja sobie właśnie robię MAGowy maraton ze Stephensonem. Epoka diamentu, DODO, 7EW i Śnieżyca za mną. Właśnie męczę Cryptonomicon. Jestem na 90 stronie gdzieś, kiedy zacznie się coś dziać?! :mrgreen:

A co do takich "bezdusznych" tłumaczeń to nie lepiej w oryginale po angielsku?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2023-06-30, 22:32   

m_m napisał/a:
Pojawiła się wtyczka do Calibre któr tałumaczy całe ebooki, trwa to parę godzin, przekład jest różny, raz lepiej raz gorzej, ale można czytać. Jest to ciekawy eksperyment, ciekawe kiedy doczekamy się bezrobocia wsród tłumaczy //mysli
Więcej u nieocenionego Vroo https://swiatczytnikow.pl/przetlumacz-sobie-e-booka-wtyczka-ebook-translator-do-calibre-uzywa-chatgpt-deepl-lub-google-i-radzi-sobie-bardzo-dobrze/

Do czego zmierzam, otóż nabyłem The Fall or Dodge in hell w oryginale, wrzuciłem do tej maszynki //aaa i przeczytałem.
No cóż, tyle czasu psioczyłem na wydawcę który nie chciał tego wydrukować, bo uważął że to słaba książka, sorry AM
Napiszę tak, jest to oczywiście najsłabszy Stephenson, co czyni go i tak lepszym niż 99 % tego, co się ukazuje. Osobiście jestem zadowolony z lektury, ale Neal Stephenson jest dla mnie bogiem literatury, więc ten teges.

Ale, że i konwertuje i można przesłać na czytnik? Bo mnie autentycznie zainteresowałeś.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-07-01, 03:42   

Tłumaczysz i potem normalnie na czytnik przesyłasz, w artykule jest wszystko wyjaśnione.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14